Ve snímku Případ číslo 39 má sociální pracovnice Emily Jenkinsová (Renée Zellwegerová) pocit, že už viděla vše… dokud nepotká desetiletou Lilith Sullivanovou (Jodelle Ferlandová) a její kruté a nebezpečné rodiče. Emilyiny nejhorší obavy se potvrdí, když zjistí, že rodiče Lilith se vědomě snaží své jediné dceři ublížit. Emily, která se bojí o Lilithin život, požádá o pomoc detektiva Mikea Barrona (Ian McShane) a nabídne děvčátku útočiště u sebe doma, zatímco pro něj hledá dokonalou pěstounskou rodinu. Když už to vypadá, že se Lilith pod vedením Emily a psychiatra (Bradley Cooper) konečně dočká milujícího domova, ukáže se, že dívku obklopují temné síly, a Emilyina snaha ji chránit rozpoutá ještě větší hrůzu. (HBO Europe)

runner85

Na tomto filme mi vadia dve veci, krátka minutáž, pretože v strede sa ten dej rozbehne tak rýchlo, že človek sa nestačí čudovať ako rýchlo sa karty obracajú no a tým druhým je Renée Zellweger, jej herectvo je možno dobré pre telenovelu ale nie pre tento druh filmu ... ()

grogodil

Jodelle Ferland mala aspoň výraz v xichte z ktorého doslova kričalo na diváka, že ohriať päty v trúbe si zaslúžila (vlastne si nevybavím film, kde by nehrala nejaké "iné" dievčatko). No obsadenie drevennej a proste nesympaticky stále žmúrajúcej Renée Zellweger bol veľmi nepodarený castingový skok vedľa, kvôli ktorému pokrivkával celý film a až na dve-tri slušné momentky pôsobí celok skôr ako slabší odvar namiešaný z Orphanu, Kruhu a Omenu... ()

Trevor

Čo za ľudia sú schopný zavrieť do plynového sporáka dieťa a pokúsiť sa ho upiecť? Ľudia, ktorý vedia že ich dieťa je číre zlo. Napriek tomu, že príbeh sa odvíja podľa očakávania prekvapil. Úvodný šok, postupne predstavovanie postáv a pomaly gradujúci nástup samotného zla až po očakávané vyvrcholenie s naoko prekvapivým prvým rozuzlením, ktoré pokračuje. Predovšetkým postava Lilith je zahraná nadmieru dobre. Ak by nebolo sršňov mohol Prípad číslo 39 atakovať plný počet hviezdičiek. Jeden z hororov, pri ktorom Vás zaujme takmer celý film. A to je u tohto žánru skôr raritou ako pravidlom. ()

OG_Swifty

Další z řady posedlých dětí tentokrát ničí život Renée Zellweger (zaplať pánbůh), bohužel to moc nefunguje... řada nelogičností a ne-moc povedené děvčátko Lily, to je jen zlomek z toho, co mi moc nesedlo. Byla ale sranda, jak jí cpali rodiče do trouby :) ()

Miseet

Musím se přiznat, že jediné, co mi na tomto filmu nesedlo byla Bridget Jones v hlavní roli. Podle mě se prostě do hororových žánrů nehodí. Naopak Jodelle Ferland se pro horor narodila, to dosvědčují i další její role. Opravdu mě děsila. Jinak uznávám, že se jedná o velmi povedené dílo s příjemnou bojavou atmosférou. Do pocitů hlavní hrdinky jsem se dokázala snadno vcítit. ()

ilemas

Už Magic box uvádí mě napovědělo, že to bude blbost a nemýlil jsem se. Renée Zellweger se celou dobu tváří, jako by snědla několik citrónů, nesympatický policajt, špatně vybraní herci. Ze začátku to vypadalo docela slibně, ale postupně se opět začala z filmu klubat nadpřirozená ptákovina, která to celé pohřbila. ()

berusche

Jestli čekáte něco, co jste ještě neviděli, tak tohle není ten správný snímek. Je to totiž smíchanina všeho možného a v podstatě přesně víte, co se bude dít. Renée se sem každopádně nehodí, páč ten její úsměv si nějak nedokážu porovnat s tím děsem, cože má jako nastat. Nicméně, jsem z toho měla celkem radost. Scénář je odpovídající žánru, nic tam prakticky nepřekáží (mrtvých mohlo být pro tentokrát méně) a ten začátek s tou troubou je geniální. Pro milovníky takových žánrů splní svůj účel. ()

Chen

Téma trošku vyčpělé a už několikrát viděné, ale zahrané je to dobře, atmosféra je tu také přítomna, i když je pravdou, že se to zbytečně táhne. Kdyby to bylo o dvacet minut prostříháno, nic by se nestalo. Ale přesto vůbec ne špatné. 70 % ()

M.i.k.e

Christian Alvart asi bude brzy můj oblíbený tvůrce.Pandorum bylo vynikající a ani Case 39 není úplně k zahození.Podobných námětů/nápadů už tu sice pár bylo,ovšem Case 39 disponuje velmi dobrou a místy hutnou atmosférou a ta podobným hororům/thrillerům v poslední době chyběla.Jodelle Ferland sice ještě hodně chybí do démoničnosti konkurenty Isabelle Fuhrman,ovšem i tak svojí roli zvládla se ctí (a platí to i o (v poslední době hodně nevýrazné) Renée Zellweger).80% ()

HappySmile

Námětem i atmosférou hodně připomíná Orphan, takže komu se líbil tento film, určitě nebude zklamaný. Renée Zellweger zde zahrála velice slušně, ale nejlepší výkon podala Jodelle Ferland, skvěle předvedla malou vystrašenou holčičku, roztomilou dívenku i ďábelskou stvůru... ()

rakovnik

Přestože se jedná o dosti ohrané téma, filmový výsledek je celkem povedený. Bál jsem se sice hlavně Renée Zellweger, ale ta odehrála svou roli pěkně. Ve filmu je několik nelogičností, jakoby horrory nešly realizovat bez nich, závěr filmu není příliš uspokojivý, ale nutno říci, že děj slušně odsýpá. Sice celkem brzy odhalíte, kam film směřuje a odhadnete následný vývoj, ale jak jsem již konstatoval, děj je svižný. ()

Petoss1

Zellweger príjemne prekvapila. Úloha sociálnej pracovníčky, ktorá si domov privedie mačku vo vreci jej sadla. K malej len toľko, že bola dosť otravná. Pochváliť treba démonické vidiny, tie sa fakt podarili. 75% 3 - 4* ()

bourec

Na tenhle film sem se dost těšil,a výsledek je super.Už první část filmu a vyvrcholení z kuchyně je vskutku ďábelská.Samozřejmě že nebudu tvrdit,že mi nebylo jasný,jakym směrem ten film půjde,ale i přesto to na výslednym efektu moc neubralo.Prostředek možná trochu nudnej je,ale třeba scéna s dveřma je dost vypjatá.Jedinou malou výtku mám ke konci,ten sem si představoval jinak.Celkově si myslim ,že Alvart má našlápnuto hodně dobře.80%. ()

Jino

Docela tuctový thriller, který bohužel zkušeného diváka tohoto žánru nedokáže mnoho překvapit, a proto těch 105 minut bylo až až. Dokonce ani Zellweger Případu číslo 39 moc nepomohla, čímž chci říct, že bych se spokojil i s nějakou méně známou herečkou, která by se o proti Renée chtěla v tomto filmu i vytáhnout a zviditelnit a já bych mohl s klidným svědomím dát i víc hvězd. Tímto zůstává případ č. 39 nevyřešen, ale na druhou stranu musím napsat, že na sledování s drahou polovičkou je to ideální volba. 60% ()

Mefistofelle

Tohle je bohužel naprosto čistý průměr a to i když zde hrají hned dvě skvělé herečky. První - Renée Zellweger - je sice dáma, na kterou se dobře kouká a chyby v hraní nedělá, ale myslím, že nehororové role jí sedí mnohem víc. Jodelle Ferland, která je na svůj věk jinak ohromně talentovaná a můžeme ji vidět například ve filmech Silent Hill či Tideland, zde hraje nezáživně a většinu času jsem jí to démonické děcko prostě nevěřila. Trochu škoda, v jejím případě jsem si jistá, že má na víc. O efektech se radši ani nebudu blíž zmiňovat, stačí říct, že lacinost z nich jednom dýchá. Na druhou stranu, vysloveně nudné to není, pár hororových momentů je velmi slušných a i přes jistou předvídatelnost je konec vcelku povedený. Dávám 3* a myslím si, že to naprosto sedí. ()

TomikZlesa

Skromný počin, který s přehledem strčí do kapsy The Omen 2006. Malá Sadako zkřížená s Almou (FEAR) v hlavní roli :-), původně sem čekal jen slabší Orphan, ale tady se tvůrci uchýlili jiným směrem......Několik naprosto skvělých momentů, jako např. rozbíjení dveří či žena ve skříni a s ní spojený maraton. ()

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...