Ve snímku Případ číslo 39 má sociální pracovnice Emily Jenkinsová (Renée Zellwegerová) pocit, že už viděla vše… dokud nepotká desetiletou Lilith Sullivanovou (Jodelle Ferlandová) a její kruté a nebezpečné rodiče. Emilyiny nejhorší obavy se potvrdí, když zjistí, že rodiče Lilith se vědomě snaží své jediné dceři ublížit. Emily, která se bojí o Lilithin život, požádá o pomoc detektiva Mikea Barrona (Ian McShane) a nabídne děvčátku útočiště u sebe doma, zatímco pro něj hledá dokonalou pěstounskou rodinu. Když už to vypadá, že se Lilith pod vedením Emily a psychiatra (Bradley Cooper) konečně dočká milujícího domova, ukáže se, že dívku obklopují temné síly, a Emilyina snaha ji chránit rozpoutá ještě větší hrůzu. (HBO Europe)

lykan9

Případ číslo 39 je velice slušný thriller, který vázne jen na začátku. Když však člověk vydrží, tak stojí zato. Co mi nesedlo, a nevím proč, protože si jejího herectví cením, tak je výkon Renée Zellweger. Nějak se do této role nehodila a kazila mi celý dojem z filmu. Naproti tomu Jodelle Ferland byla doslova úžasná, děsivá a její výkon byl místy dechberoucí. Ostatní postavy se nějak ztrácely, přitom měly potenciál a tvůrci se jim mohli více věnovat. Kdyby to tak udělali, tak by mi vůbec nevadilo, kdyby film byl třeba o 20 minut delší. Ve výsledku se jedná o nadprůměrný místy napínavý film. ()

VanTom

Solidní psychologický horor zasekne (ne)očekávaným převratem případu týrání milé, instantně "osvojeníhodné" holčičky vyšinutými rodiči. Zatímco Renée Zellweger v žánru úplně nepřesvědčuje, z mixu arogance a dětské bezbrannosti malé Jodelle Ferland jde ve správných momentech až strach. 70 % ()

ghatos

Jednoznačně lepší záležitost než Orphan. Případ číslo 39 je mysterióznější a hororovější. Úvod je sice extrémně předvídatelný - scénář se však začne ubírat očekávaným, ale přesto velmi zajímavým způsobem. Zde nastupuje kvalitní řemeslná práce. Ta vytváří nečekaně dobrou a děsivou podívanou. Renée Zellweger má poctivě vydřené 4 hvězdy. ()

mrx.friend

Rozhodně zajímavej snímek, ale já osobně jsem v něm postrádal nějakej ten detektivní rozměr - pátrání po minulosti, co a proč se děje to, co sledujeme na obrazovce, prostě rozvést problematiku Případu číslo 39 víc do hloubky... Scénka, kdy nasraná Renée shodí zapnutou televizi na zem a vytrhne Lilith mísu plnou popcornu z rukou mě pobavila, ale v tom dobrym slova smyslu - do filmu určitě zapadá... Působivá je i smrt v koupelně, kdy se odevšad rojí plno much nebo co za hmyz to vlastně bylo, taky bych pomalu asi začal šílet... finále ve vodě mi přišlo dost prostoduchý, čekal jsem ještě nějakej zvrat nebo zkrátka to, že věci nepůjdou tak hladce... Navíc po všech těch Kruzích, Zrcadlech a Zmeškaných hovorech už film asi ani nemá čím překvapit... :-( ()

blackJag

Snaživá hororově-thrillerová kopírka, které nejsou cizí motivy z DOTEKU MEDÚZY nebo KRUHU, za to je jí cizí jakýkoliv vlastní vklad. Kolikátá bledá holčička s dlouhými černými vlasy je už Lilith z tohoto případu? Třicátá devátá? Tak nějak :-) Tento film není špatný, není špatně zahraný, jen je tak nepůvodní, že už vás ničím nepřekvapí, ani kdyby si přepínal závěr mezi relativně šťastným a nešťastným (alternativní závěr na dvd) až do zblbnutí. II Scénář: Ray Wright. 60% ()

stitch7

/// Některé filmy nezestárnou dobře, a ačkoliv je Případu číslo 39 jenom jedenáct let, stalo se tak i zde. Kamera i hudba fungují podpůměrně, všemu především kraluje scénář za tři pade, který se neoběžuje cokoliv alespoň trochu do hloubky vysvětlit. ()

Jaro.Krafcik

Celkom silný príbeh a tažký prípad. Vydarené herecké výkony protagonistov. Dobre tento film zhrnul uživateľ Trevor, ktorý sa poriadne rozbehol. Už netrpezlivo čakáme na nejakú kinopremieru ale vôbec to nevyzerá dobre. Tak aspoň takéto kúsky z Hbo.. 3* ()

zolo23

No, ale pre mňa to bolo príjemné prekvapenie pretože aj keď podobných filmov už bolo, tak tento bol natočený naozaj bravúrne. Od začiatku tu bolo krásne budované napätie a ja som mal naozaj strach. Jodelle Ferland je druhá Dakota Fanning(predtým som ju žral hlavne v Sillent Hill). A docela mi tu sadla aj René, ktorú vôbec,ale vôbec nemusím. P.s. scéna v kúpelni so sršňami stála naozaj za to.. 7/10 ()

jenik71

Úvodní minuty se mi hodně líbily a byl jsem přesvědčený, že uvidím po delší době opět kvalitní thriller. Jak se ale začalo tajemství malého děvčete rozplétat, moje nadšení vzalo rychle za své a zajímavá atmosféra byla pryč. Absolutně zbytečně totiž následovala celá řada nesmyslů, která můj celkový dojem srazila k běžnému průměru. Co třeba měl znamenat ten hmyz v koupelně, to jsem prostě nepochopil. ()

Alisa

Velmi jsem se těšila na dalšího Sirotka, ale byla jsem rychle vyvedena z omylu. Film mi spíše připomínal Šepot, kde však byl alespoň nepříjemný dětský herec.. Je zde plno nepřesvědčivých hereckých výkonů a otřesných digitálních efektů. U jedné ze smrtí se mi dokonce chtělo smát, jak to bylo nepovedené. Jednu hvězdičku dávám za scénu s troubou. :) Edit..Asi starnu ()

zsn

Ten malej parchant patří do plynu. Nevím, kde tu entitu vzali, ale lepší zvrhlý zjev by nevybrali 😁 ()

venca163

Dobrej napínák a Bridget se mi do něj vlastně i hodí. Jen škoda, že jsem si zas asi tak v druhý větě nějakýho textu distributora přečetl hlavní šokující zvrat™. (80%) ()

Soweek

Z počátku nadšen, ke konci trochu zklamán, přeci jenom se v rámci horových filmů jedná o jeden z lepších, ale nepřináší nic nového. Renee není až tak dobrá volba a Alvart by se měl držet spíše hororů typu Pandorum, které mu očividně sednou lépe. Na druhou stranu tento typ filmů se snad ani nijak extra dobře udělat nedá. ()

sedm.1

Jelikož jsem toho moc pozitivního v tomto snímku nenašel,zmíním to minimum hned na začátku.Úvodních dvacet minut,jejich atmosféra a naladění do dalšího děje,to bylo fajn a na úrovni.V této době však dojde ke zlomu,divák je následně jasně srozuměn s tím,co nastane a co se bude dít dál a skutečně jen asi málokdo mine následný vývoj klišovitého Případu číslo 39.Rozuzlení a šokující pointa je zkrátka prozrazena již v první třetině filmu a s tím už se vážně nedá moc pak co dělat.Krom zápletky byla ale do hajzlu spláchnuta bohužel i zmiňovaná slušně navozená atmosféra,napětí tím pádem též padlo a zbytek filmu byla už pak jen vážně neoriginální podívaná,která už mě z nudy nedokázala prostě vytrhnout.Navíc Reneé Zellweger,kterou nemusím normálně,je zde neskutečně odpudivá,nesympatická a otravná.Kdo však vyhořel ještě víc(což ale není zas vina přímo mladičké herečky,ale spíše autorů),je Jodelle Ferland.S tak špatné obsazenou rolí jsem se už dlouho nesetkal,prostě se pro svou postavu absolutně nehodila,hrůza.Případ číslo 39 je zkrátka mdlou a tuctovou podívanou,kde se toho vážně moc nepovedlo. ()

BMAJTZ

Tenhle film ve vás nezanechá nic jiného, než pocit, že jste rozumně zabili čas. Což není nic špatného, ale nijak vás to rozhodně ani neobohatí. Už ze začátku nějak cítíte, že něco nehraje a když se pravda provalí, víceméně víte jak to všechno dopadne. Průhlednost děje je proto velice diskutabilní. Co vám, ale můžu zaručit jistojistě, že si film po dvou dnech pamatovat už nebudete. Zellweger je klasicky průměrná a přesto, že Ferland jako dcera jednoznačně herecky převyšuje svojí novou maminku film to z průměrnosti nevytrhne. ()

Lenka_J

Vlastně se takovýmhle typům filmů úspěšně vyhýbám. Ale narazila jsem na něj večer v televizi a po asi pěti minutách koukání jsme zjistila, že se nemůžu přestat dívat, protože ač už na začátku se dal děj předvídat, tak mě to zajímalo. Musím říct, že ani Renée mi v tomhle filmu až tak nevadila a to zrovna nejsem fanoušek jejího hraní. ()

pavcas

Tak nebylo to vyloženě špatný, ale Reneé ta role opravdu neseděla, nevěřila jsem jí to ani chvilku a musela jsem se přemlouvat,abych to dokoukala do konce. Strašidelné možná místy ano,ale prostě celé tak nějak špatně. Tu třetí hvězdičku navíc, že tam byl Bradley. ()

herr_carter

Jasně, i když se ten malej spratek chová divně, žvatlá nesmysly a blízcí lidé v okolí umírají, prostě si ho v baráku nechám, protože se zákonitě musí jeho chování změnit, když jsem ta sociopatka, ehm asocioložka, ne?!?!? Já se přeci nemýlím, naposledy jsem šlápla vedle před mnoha lety, když jsem já kráva kývla na pokračování Brižit Džouns..................moje hodnocení = 4 z 10. ()

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...