Hlavním hrdinou tohoto komediálního příběhu je soukromý psycholog Jakub. Snaží se pomáhat druhým, ale svoji vlastní situaci tak úplně nezvládá. Zadlužil se, splácí hypotéku, platí alimenty a přestavuje ordinaci. Je nekonečně nevyspalý a unavený. Do toho všeho mu bratr svěří do péče jejich starého otce, který je již delší dobu ponořen do světa stařecké nemohoucnosti a počínající demence. Jeho vnitřní rozpoložení hraničí s duší zlobivého dítěte, a tak péče o něj dostává mírně groteskní ráz. Ve chvíli, kdy je pro Jakuba situace už téměř neudržitelná zasáhne vyšší moc v podobě zvláštního léku s podivuhodnými účinky: BrainStorm! A tak všichni dostávají druhou šanci napravit to, co nestihli v čase původně k tomu vymezeném přírodou... (oficiální text distributora)

Bezmenny

Film o ľuďoch a pre ľudí. Zasmial som sa na viacerých vtípkoch, zauvažoval pri niektorých scénach. Krásne vo svojej jednoduchosti. Oplatí sa pozrieť... ()

klara.lily

Tohle se panu Strachovi povedlo; fascinující, smutně humorný příběh, jehož hlavním pilířem jsou skvělý Trojan a naprosto dokonalý Radoslav Brzobohatý. Osobně mě ještě velmi zaujala postava kurýra (Pavel Liška), která dává filmu nádech mystična. Nevím co víc dodat, jsem nadšená... ()

milwaukee

Strach, Brzobohatý a Trojan, to je záruka kvality. A když přidám Taťánu, už by mělo být všechno jasné. Trojana jsem obdivoval, jak se ze všech krizových situaci dokázal vysekat. I když už to bylo kolikrát hodně na hraně. A když se k tomu ještě přidala afektovaná Chýlková, brzy by mohl následoval Volný pád. Když mu brácha přenechal nemocného tátu, vypadalo to hodně bledě. Nakonec ovšem zasáhla vyšší moc ve formě Pavla Lišky. Ten sice měl jen malou roli, ale dokázal z ní vydolovat maximum. A že musí bejt šílenej tlak v tom kopytu, tím mě úplně dostal. Film, který má úplně všechno, co špičkový film má mít. Jen taková poznámka. Netušil jsem, že Liškův lék okopírují Američani. Protože podobný preparát užíval i Bradley Cooper ve filmu Všemocný. Akorát amíci ze svých tablet udělali drogu (jak jinak), kdežto náš Brainstorm byl vyloženě posilující přípravek bez vedlejších účinků. Ale to už je Amerika. Sex, drogy a rokenrol ()

jns

Podařené. ČT si Jiřího Stracha právem hýčká. Točeno s nástavci, které umožňují použití filmových objektivů - mimo jiné i díky tomu Brainstorm vypadá obrazově o několik tříd lépe než "běžná" produkce" ČT. Tereza Voříšková je slibný talent. ()

atlee

Vcera vecer si sadnem pred telku, prechadzam kanalmi, az sa dostanem na CT1 a co vidim, Trojana s Pauhofovou ako chcu stareho Brzobohateho vystvat z domu. Nabudeny z Vaclava a Polcasu rozpadu som to ostal sledovat a urobil som dobre. Prijemna oddychovka v TV formate, zaujimava a nenasylna myslienka a absencia gycoviteho zaveru. Po Operacii Silver je tu dalsia Strachova snimka, ktora sa da pozriet. ()

J.McClane

Radek Brzobohatý si rozhodně kromě divadla zaslouží i takové role. Viděl bych ho i jako stárnoucího zloducha v něčem temném...ale zatím stačí, že se točí alespoň takto:) ()

JohnnyBoy

Po nadšených recenzích (Sedláček v Cinemě) jsem čekal opravdu víc. Překvapil mě režisér Strach, který velmi dobře vedl herce. Herecky je film opravdový skvost. Bohužel scénář Marka Epsteina mi přišel, nezlobte se na mě, jednoduše hloupý. Nejenže doslovně vykrádal některé jiné podobným tématem zatěžkané filmy (postelová scéna z filmu Rain Man), ale tentokrát byl ve své konstrukci až zbytečně banální. Když budu konkrétní, tak postava Radka Brzobohatého po svém "probuzení" nenabídla nic jiného než rádoby filozofické žvásty o životě zmoudřelého starce, ale kde se stala ta proměna, když nám byl celou dobu popisován jako ten nejprotivnější člověk na světě? Vůbec celá druhá polovina filmu dle mého názoru zcela zkazila dojem z první půlhodiny. Trojan exponován jako nenapravitelný děvkař, Chýlková s ním sotva promluví a když tak používá slova, jako píchat a šukat a hle! v druhé polovině odstraníme milenku, stačí jedno osamělé kafe a už se stěhujeme do společné postele. Fajn je to pro romantickou komedii, ale tohle první polovina neslibovala. Slibovala příběh docela samolibého chlápka, který neví, co se svým dementním fotrem. A ten prášek Brainstorm? Můsíme být v českých filmech natolik popisní, abychom se nebáli, že možná někdo nepochopí metaforu? Nedivil bych se, kdyby Liškovi v té poslední scéně zpoza té přilby trčela andělská křídla. Pro mě je to průměr, vykradená rychlokvaška, s dobrými herci, které solidní režisér nechal dělat svou práci. Nic víc, nic míň. PS: Na obrazovce České televize však tento průměr stále ční o několik stupňů nad ostatními. ()

LuNaj

Takové filmy by se měly pouštět do kin. Opravdu kvalitní český snímek, skvělá plejáda herců, kterým ty role věřím. Trojan, Chýlková, Brzobohatý, Voříšková...super. Fakt jsem nadšený. A rozhodně by mi nevadilo, kdyby film byl o kapánek delší. Ba právě naopak. ()

soldiersn

Bylo to hodne dobre. Dokonce lepsi, nez jsem cekal. Snad jedine, co bych vylozene vytknul byla posledni cast filmu, ta se dle meho moc nepovedla. Herecke vykony, ktere stoji vylozene za zminku, byli klasicky Trojan a Brzobohaty, ti jak uz je znamo predvedli svuj herecky "um", coz se s jejich praxi a zkusenostmi ocekava. Nicmene mlada Terka Voriskova se mi zacina pomalu, ale jiste libit. Jsem zvedav, v cem me prekvapi priste. ()

macetoma

Příjemné překvapení. Spousta skvělých herců, zajímavý příběh a výborná režie. Jiří Strach patří určitě k našim nejlepším režisérům současnosti. Dávám 4 hvězdičky. Nekompromisně. ()

Hydr0gen

Čisté 4* za příjemný a originální film s "hřejivě" lidským rozměrem. Herci jsou skvělí, role uvěřitelné, libůstka je suchý až absurdiní humor (zejména ve spojení s tatínkovou "úlevou"). Škoda, že to nešlo do kin... ()

Lennie

Zdá se to až nemožné, že se u nás rodí i tak skvělé televizní filmy. Nevím co BrainStormu vytknout, má skvělý scénář, režii i herecké obsazení, Ivan Trojan je tu opravdu dobrý, o panu Brzobohatém nemluvě. Možná je mých pět hvězdiček unáhlených, ale byla jsem z tohoto filmu opravdu a upřímně nadšená. Pravda, musím dodat, že hodnotím v rámci českých filmů, se světovými by se to srovnávalo asi hůře. ()

anyonecek

Nejsem si jist jestli jsem vše úplně správně pochopil, ale tak jak jsem to pochopil se mi to líbilo. Velice zajímavé drama se skvělým Ivanem Trojanem a Radoslavem Brzobohatým. Byl jsem opravdu velmi překvapen a na židli jsem seděl jako přilepený až do konce filmu. Krásný příklad jak špatný člověk udělal během jednoho měsíce zřejmě více než za celý svůj život. ()

dragonian

O zivote a o tom, ze zivot treba zit TU a TERAZ a nie ako starec chytit druhy dych a napravat "svoje chyby" pre mna pointa ako v Mr. Nobody....uzasne ()

Pitryx

Zajímavý příběh, trošku do sci-fi. Herci se vytáhli, hlavně pak pan Brzobohatý. Je n ke klíčové situaci mělo dojít dříve, a ne někde za polovinou filmu. Jde o mírně nadprůměrné dílo, které rozhodně stojí za zhlédnutí. ()

Pete

Velmi dobrá inscenace, výborný casting. Ale na to, jak zajímavě zněl námět, to bylo trochu zklamání. Po stránce emocí to u mě příliš nefugovalo, a překvapili mě některé technické slabiny, především ta otřesná hudba z Žížaláků. ()