Hlavním hrdinou tohoto komediálního příběhu je soukromý psycholog Jakub. Snaží se pomáhat druhým, ale svoji vlastní situaci tak úplně nezvládá. Zadlužil se, splácí hypotéku, platí alimenty a přestavuje ordinaci. Je nekonečně nevyspalý a unavený. Do toho všeho mu bratr svěří do péče jejich starého otce, který je již delší dobu ponořen do světa stařecké nemohoucnosti a počínající demence. Jeho vnitřní rozpoložení hraničí s duší zlobivého dítěte, a tak péče o něj dostává mírně groteskní ráz. Ve chvíli, kdy je pro Jakuba situace už téměř neudržitelná zasáhne vyšší moc v podobě zvláštního léku s podivuhodnými účinky: BrainStorm! A tak všichni dostávají druhou šanci napravit to, co nestihli v čase původně k tomu vymezeném přírodou... (oficiální text distributora)

aronofsky

Kam se hrabe Hřebejk. Příjemné překvapení: I když je to TV film, je lepší než řada českých „kousků“, které se do kina dostanou. ()

Petal76

Musím dát pětku, protože jsem byla velice mile překvapená, nevěděla jsem na co koukám bo jsem film chytla od čtvrtiny a byla to moc příjemná podívaná, ráda koukám na české filmy a ty co mě zahřejí těch je málo...panu Strachovi se to však daří vždy. ()

dextrush

Jednoducho tento film bol výborný. Možno hodnotenie trochu strohé. Ale to len preto, že takto v rýchlosti mi množstvo superlatív neprichádza na rozum. Konečne film, ktorý sa vymyká z klišovitosti filmovej tvorby za posledných veľa rokov. Komediálny mainstream posledných rokov ma dosť odrádzal, od vzhliadnutia českého filmu. Slovenskú tvorbu tu nerátam, pretože tá, s výnimkami, je minimálna a hlboko podlieza "laťku" českej tvorby. Tento film je brilantným spracovaním osudov ľudí, ktorí žijú bežne medzi nami. Pre mňa bol o sile a chuti človeka zmeniť svoj život od základov. Len škoda, že tieto podnety dôjdu na ľudí až vtedy, keď sa stane niečo nepríjemne. Preto by sme mali žiť všetci s čistým svedomím a správať sa k ľuďom milo a úctivo. Scenár bol úžasný, bez náznakov silenia. Dialógy pôsobili prirodzene po celý čas, bez sebamenšieho zaváhania. Skvelý Ivan Trojan a Ivana Chýlková ! A ak by dedka stvárnil americký herec takto brilantne ako Radoslav Brzobohatý, určite by získal množstvo ocenení. Iného herca si tam ani neviem predstaviť. Bol jednoducho úžasný, maximálne presvedčivý, priam bravúrny, dokázal mimoriadne úžasne využiť potenciál postavy a mám pocit, že lepšie zahranú postavu som v CS kinematografii ani nevidel. Z môjho pohľadu škoda Táni Pauhofovej. Je to nádherná žena, no väčšina postáv ktoré stvárňuje, ma rovnaký charakter. Rád by som ju vidieť hrať postavu, ktorá nebude len "detinskou husičkou". ()

Kateřin

Za jednoduchými kulisami televizních filmů se většinou skrývá něco víc, než jen záplata vysílacího času. BrainStorm byl jedním z nich a to vůbec ne díky na naše poměry hvězdnému obsazení. Byl to scénář Marka Epsteina, jednoduchá smyšlenka, která na mě hrozně moc zapůsobila. Je to jeden z mnoha našich filmů, který nepostrádá tu roztomilost, kterou v zahraničních filmech často hledám a nemůžu najít, ačkoli jsou kvalitou většinou lepší než ty české. ()

shinlove

Velice dobrý český film, taková česká verze Času probuzení...Skvělé herecké výkony ústřední trojice, které hodnotím skvělým 85%, čili 4* ()

RaidingTombs

Skvost. Vim, o cem tenhle film je. Vim, co je to starat se o cloveka po mozkove mrtvici. A tenhle film nelze. Plejada nejlepsich hercu. Rozhodne doporucuju. ()

Shallya

Film, který velmi dobře ukáže jak různé mohou být vztahy v rodině ať kladné nebo záporné - velmi zaslouženě 4* :) ()

Spike86

Velmi pěkně zahrané hlavní postavy v podání Radka Brzobohatého a Ivana Trojana. Zajímavý scénář a pointa. Na TV film hodně dobré. 80% ()

teseth

Skvělá etuda všech herců, kteří do svých postav vložili téměř vše a uvedli tak diváka do poutavého příběhu, který sice v maličkostech uniká ale v globálu působí naprosto fantskně v porovnání s ostatní letošní českou tvorbou. Film mi zůstane ještě dloouho v mé mysli. ()

stepma

Krásná pohádka pro dospělé. Nemůžu si pomoct, pro Stracha a jeho dvorní herce mám slabost! Navíc palec nahoru pro Radoslava Brzobohatého. Škoda, že většina Strachových filmů se nedostane na plátno kina, stálo by za to koupit si lístek! ()

sha.piro

Velice příjemný televizní snímek se skvělým obsazením. Kdyby se dnes točily všechny televizní filmy, seriály a inscenace v takové kvalitě, možná bych smetl pavučiny ze své stařičké televize, oprášil léta nevyužívaný dálkový ovladač a možná do něj vrazil i pár korun za nové baterie a sedal k ní alespoň jednou dvakrát do týdne. "Lotrando" všem ukázal, že má za ušima a dokáže točit poutavě a s filmovou grácií. Jen ten Liška mi tam nesedl, ale to už je možná jen můj problém : ) ()

Leachim_

Film je to zcela jiste zajimavy. Na ceske pomery dobry namet i zpracovani, ovsem klidne by se mohl zkratit tak o 20 minut a vyslo by to nastejno. ()

Bedro

Prečo sú v českých filmoch psychológovia väčšinou vykreslení ako takí pošuci? :D Inak veľmi fajn film, parádne zahratý, zahreje pri srdci. ()