Hlavním hrdinou tohoto komediálního příběhu je soukromý psycholog Jakub. Snaží se pomáhat druhým, ale svoji vlastní situaci tak úplně nezvládá. Zadlužil se, splácí hypotéku, platí alimenty a přestavuje ordinaci. Je nekonečně nevyspalý a unavený. Do toho všeho mu bratr svěří do péče jejich starého otce, který je již delší dobu ponořen do světa stařecké nemohoucnosti a počínající demence. Jeho vnitřní rozpoložení hraničí s duší zlobivého dítěte, a tak péče o něj dostává mírně groteskní ráz. Ve chvíli, kdy je pro Jakuba situace už téměř neudržitelná zasáhne vyšší moc v podobě zvláštního léku s podivuhodnými účinky: BrainStorm! A tak všichni dostávají druhou šanci napravit to, co nestihli v čase původně k tomu vymezeném přírodou... (oficiální text distributora)

karelkilian

Taková příjemná pohádka pro dospělé o zázračných pilulích, jež vdechnou život dementnímu dědečkovi po mrtvici. Ivan Trojan snad nikdy nezklame - a tady byl prostě vynikající. Rád jsem si také připomněl Radoslava Brzobohatého - i zde jasně ukázal, že to byl Pan Herec.   Příběh příjemně plyne a člověk přemýšlí o tom, jaké to je mít staré a nemohoucí rodiče. A jak je naopak fajn, když rodičům zdraví slouží. V tomto případě byly některé momenty hodně předvídatelné, ale potěšil mě otevřený konec. Nemám rád dobré konce, ale tady se po titulcích mohlo stát skoro cokoli. Za mně tři hvězdičky. ()

Leila75

Námět filmu,který už jsem viděla,hlavního hrdinu hrál R.Niro a jmenovalo se to Čas probuzení.Brainstorm podobné téma,ale podané nám po česku,s výbornými hereckými výkony a nám tak typickým humorem.Pět hvězd jsem nedala jen proto,že jsem viděla viz výše uvedený film s R.Nirem,ale jinak maximální spokojenost! ()

josefina

Jirka Strach je jeden z nejlepších a hlavně nejpečlivějších režisérů na české scéně. Je s podivem, že točí tolik pro televizi; na druhou stranu, aspoň je na co koukat. ()

Michaell

Já tedy nevím. Tři hvězdy dávám jen díky opět výbornému Trojanovi, kterému zdatně sekundovali i ostatní herci (snad kromě Brzobohatého, který mě příliš nepřesvědčil), a moc pěkné kameře. Ale ten scénář???!!! ()

Klofa

Dobrý scénař a kvalitní čeští herci to je to, co na mě zapůsobilo a po dlouhé době mám zase radost z českého filmu :) Výkony Brzbohatého a Trojana mi udělali radost. 80% ()

Dejna2

Skvělý Brzobohatý, ten člověk má charisma i ochrnutej. Spousta inteligentních hlášek, Trojan dobrej jako vždy. Dobrej scénář bez hlušiny. ()

A.Dufresne

Hodnotím to opožděně, ale souhlasím s kOCOUREM...Jednoduché, dobře napsané...Prostě je vidět, že pan Strach je opravdu vynikající režisér a jednou podle mého názoru bude jeden z nejlepších... Až budu jednou starej jak boty, tak ten lék si taky obědnám na internetu:) ()

Neith

Usadila jsem se ke komedii s kávou a těšila na úsměvno. Ne, že by nepřišlo, ale bylo jen takovým milým odlehčením filmu, který jsem cítila jako vážnější. A skvělý. A vlastně jsem na něm nenašla jedinou chybu. Moc dobře zahraný, povedený příběh s maličkou špetičkou zlidštěného tajemna a koncem, který těšil. Pátá hvězdička je do "metálu" pro pana Brzobohatého. Hrál tak, že mi v první chvíli "klesla čelist". ()

vlkcz

Další Strachův povedený kousek. Z tohohle dílka mohl být i slušný celovečerák. Výborné obsazení, herci, kteří očividně makali naplno a neodflákli nic. Zajímavá atmosféra, trocha tajemství, vtipu, sentimentality, ale všeho tak akorát, takže tenhle koktejl mi opravdu dost chutnal. ()

enterama

Ivana chylkova je pre mna taka ceska Uma Thurman alebo naopak Uma je americka Ivana Chylkova, urcite mali blizsie ked bola Ivana mladsia, ale podoba tam je. Najlepsi cesky konzum noveho tisicrocia ()

Honzyg

Poměr cena/výkon je u tohoto díla na tak vysoké úrovni, že mi zůstává rozum stát. Proč lidé chodí houfně do kin na slátaniny bez nápadu a klenoty jako je BrainStorm běží nenápadně v televizi? Výkon Radka Brzobohatého i Ivana Trojana v hlavních rolích je prostě špičkový. Film má hlubokou myšlenku, ale zároveň umí rozesmát a je příjemně lidský a obyčejný. ()

Ludva

[2010-04-01] * Příjemný TV snímek s trochu díratým scénářem (např. když pubertální děti odsoudí tatínka za umístění dementního a jim vlastně cizího dědy do nemocnice) měl skončit v okamžiku spolknutí poslední pilulky. ()

Baži

Napůl legrace, napůl drama. Lidi jsou sice sobecký svině, ale občas se v nich hned svědomí. Pěkná pohádka. Trojan báječný, ještě víc možná Brzobohatý. Potěšili mě herci z Dejvického divadla v menších rolích (Krobotová, Plesl, Melíšková). A Chýlkové sedla její role jako hrnec na... ()

Kyberswat

podle mého jeden z nejcennějších filmů, které jsem shlédl. myšlenka 2. šance a opravdových hodnot udělala z tohoto filmu v mých očích opravdový diamant. rodina, vztah otec-syn, náhoda, "anděl" v podání herce Lišky svělé ! famozní ! tleskám a slzím... ()

k.rakonos

Vynikající záležitost, lámu si hlavu, proč takové dílo s výborným hereckým obsazením nemířilo i do kin? Jasných 5 hvězd. Ale kdo má zkušenost se seniorem se stařeckou demencí, tak realita je mnohem tvrdší... ()