st.verka

Bylo to velmi hektické. Akce střídala akci, bylo to jako všichni proti všem. Nikdy jsem si nebyla jistá, kdo koho zabije a koho ochrání. Lidově řečeno, byl to fofr. ()

Jizni Tlapa

Strhující, fantastické, neobyčejné! Režisérsky geniálně ztvárněné. Pete Travis dokázal, že se pořád dá diváka překvapit! V jednoduchosti je síla a zde to platí dvojnásob. Osm pohledů na stejný časový úsek udělal svoje a ja po hodině a půl kroutil nevěřícně hlavou. Nejdřív nad šokem z geniální kamery a scénáře a v zápětí nad tím,že nemůžu dát pět hvězdiček za zbytečné gesto v závěru v podobě emočních výlevů Whitakera a Quaida. ()

Lachtaan

Aneb neobyčejný film o tom, jak se do pouhopouhých 80 minut dá nacpat koncert briliantního umění střihu, scénáristické rafinovanosti a více než emotivních sekvencí. Terorismus je největší globální svinstvo současného světa, ale propracovaná díla s jeho tématikou jsou pro mě nepostradatelná. Po delší době skutečně excelentní snímek! ()

_DAVE_

Film, kde se celou první polovinu opakuje zhruba deseti minutový úsek atentátu na Amerického prezidenta, jen je to pokaždé viděno očima jiné osoby (Náhodný svědek, prezident, ochranka atd.) je sice zajímavá věc, ale není to úplně zábavné. V druhé půli se to sice rozjede v zajímavý a svižný thriller, ale pro změnu to docela zazdí poněkud stupidní konec a logické chyby v ději. Za shlédnutí to ale stojí. ()

lennyd

Horké španělské náměstí hostí summit o zapojení arabského světa do celosvětové politiky. Summitu se účastní spousta hlav různých států (hlavně samozřejmě americký prezident). Náhle je prezident postřelen a na to ještě celé náměstí ohromí výbuch bomby. Tuto událost můžeme sledovat z různých pohledů, přičemž každý následující odhalí něco více než předchozí (a většinou vše, co se v předchozím pohledu odehrálo ztrácí smysl). Pohled zpravodajské stanice sleduje jen vlastní výbuch a námšstí, pohled aktivního amerického turisty už má něco víc, pohled člena ochranky amerického prezidenta, pohled samotného prezidenta vidí i vlastní zákulisí ... atd... Rozhodně nejde o tuctový film. Pete Travis ukazuje, jak úzký pohled na jakoukoliv událost většina z lidí má - stačí jeden zdroj (pověšinou bulvární média) a názor je hnedkonc utvořen. V tomto filmu je nutné vydržet do konce, aby se člověk dozvěděl, jak to celé skončí (i když, uznávám - vidět jen posledních pár minut by asi také stačilo). Ve filmu se mihne spousta hvězd, ale těžko o někom říct, že je hlavním - snad možná Dennis Quaid (jeho automobilová honička je brilantní). Skvělý je taky ovšem Forrest Whitaker - režisér ho musel chudáka pěkně honit po place, aby z něj dostal onoho "zpocenýho" turistu.... ()

Beky

Jo a jo a jo...nádhera, čistokrevně téměř dokonale zvládnutý film, všechno perfektní až na závěr, který je totálně nesmyslnej (rozuměj nedrsnej) , ale než na něj dojde, zažijete adrenalinem nabitou honičku, která nenudí a dokazuje, že Borne neni jedinej týpek, který musí mít vše nač si akční filmová postava vzpomene. Jednou větou: Dennis Quaid má velmi dobře našlápnuto mezi akční hrdiny, uvidíme co předvede v G.I. Joe, držme palce. ()

Thommie

Od první minuty do poslední napětí jako blázen. Perfektní. Na nějaký amerikanismus kašlu, tady to vypadá jak na srazu zasloužilých doktorantů amerikanistiky. Podle mě to bylo výborně natočené, takový střih jsem snad ještě neviděl, a geniálně promyšlené. Nevím, co jste na tom předvídali... ()

biglion

Je to jako v životě, každý má svůj vlastní pohled na určitou věc a až se vše dokonale spojí v jeden celek a začne zapadat, pak každý obrys získá svůj tvar. Tvar tohoto dílka je velmi povedený, nabitý akcí od začátku až do konce a také velmi dobře uvěřitelný. Na nic si nehraje, stejně jako "stárnoucí" agent Thomas Barnes v podání Dennise Quaida, který si právem zaslouží obdiv a čtyři hvězdy k tomu. ()

ywo666

Veľmi štýlový akčný film.Pete Travis vie veľmi dobre ako natočiť dobrú akciu. Škoda, že už nevie ako ho predať. Videl som to dávnejšie takže si nepamätám detaily. Ale pametám si špecifické poňatie, napínavé rozprávanie príbehu a výslednú spokojnosť. 80% ()

Antek

Řemeslně vybroušená jednohubka, kterou slupnete jako malinu. Pak vám ale v zažívacím traktu může způsobit nemalé potíže. Všechno šlape jak hodinky, Quaid na Sutherlanda nemá (ale udýchá to se ctí) a akční dusno se ve španělském hicu příjemně rozpíná -- jenomže pak přijde béčkové (stupidní) finále, které všechnu tu předcházející energii zašlape do země. A "velké odhalení" je z druhu ošoupaných es, které scénaristé tahají z rukávu už nějaký ten hollywoodský pátek. A tenhle trik už je vážně ohraný ... PS: Člověk musí vidět, co ti šílenci na plátně provádějí s převodovkou :-))))) ()

Tomatáš

Kdyby nešlo o amerického prezidenta, který je ve filmu poslem humanity a míru...kdyby tam nebyli američtí agenti, tak typičtí..Pak by to byl opravdu dobrý, možná výborný akční film...Ale tohle je proamerická srajda, která se pohybuje někde mezi odpadem a jednou hvězdou...Ta jedna je za výbroný nápad, filmařinu a Foresta.. ()

Mihail123

Vcelku originálne pojatý akčnák. Rozčúliť môže jedine klasický americký happyend a po 4x trocha stereotypná časová smyčka. Film, ktorý len tak lahko nepustí - svižný, rýchly a v niektorých momentoch dosť prekvapivý. Len 70%? ()

haj

Neustálý opakování několika málo minut z různých úhlů pohledu působí zpočátku trochu nudně, ale postupně nabírá na tempu, příběh se zamotává, na řadu přijdou i povinný překvapivý zvraty, takže se člověk příjemně baví, ale proč to tak hloupě zakončili... Jasně že všechno muselo dopadnout dobře, ale proč naprosto nelítostnej terorista, kterej bez mrknutí oka zabíjí desítky lidí (včetně dětí na náměstí), pokazí celej dokonale vymyšlenej plán, jen aby neublížil malý holce, to opravdu nechápu. Těch nelogičností je samozřejmě víc, ale většina z nich se dá díky rychlýmu tempu filmu poměrně bez problémů ignorovat. ()

JohnSmith

Není to zrovna to nejlepší v tomhle žánru,ale rozhodně si zaslouží nadprůměrné hodnocení za dynamiku režie, střih a kameru. Pokud jde o děj, tak je to sice hezky vymyšlený,ale dost přitažený za vlasy.Ovšem honička mezi dvěma generacema Opelu Astra byla luxusní. ()

OHI

Další variace na záchranu amerického prezidenta má slušně našlápnuto, ale postupně napětí opadá. Některé "úhly pohledu" jsou naprosto nadbytečné a někteří herci (Quaid, Hurt) by za svůj výkon zasloužily alespoň nominaci na Zlatou malinu. ()

Diego

Předvolební film pro amerického diváka, aby si uvědomil, jak je americký prezident důležitý a šel k volbám,. ()

zdenny

Tento film se mi velice líbil. Nemyslím že výhradně proto, jak byl zpracován (znovu začínající děj pokaždé od jiné postavy). Ale proto, jak bylo vše dokonale skloubeno. Dennisi Quaidovi jeho role velice dobře sedla. Ale i ostatní herci byli velice slušní. Struktura filmu mi trochu připomínala seriál 24 hodin s Kieferem Sutherlandem, z kterého jsem viděl první řadu a také mě bavila. Z toho možná vyplývá, že filmy takovéhoto typu mám celkem v oblibě, přestože se tomu bráním. Pravdou ale je, že mě děj vtáhnul a na celkem jednoduchém ději byla vybudována slušná zápletka, kdy jsem byl opravdu zvědav, jak to vše dopadne. Kdo je ten zlý atd., atd. Film se mi prostě líbil. Jednoduchý ale místy dechberoucí. PS: Jen je s podivem, jak hlavní padouch dokáže zmařit úspěch celé akce kvůli dívence na silnici. Kdyby to bral jako "na náměstí jsem jich zabil desítky a zranil stovky, ta jedna holka navíc už nic neřeší"... Nevím, zda to je psychologie, kdy tváří v tvář dětské oběti se člověk přece jen trochu zarazí anebo už to chtěl režisér ukončit... ()

shantim

Velmi slušně, v greengrassovském duchu, natočený snímek. Dá se říci , že scénáriské odvedli výbornou práci a všechno funguje tak, jak má. Jen jsem nepochopil, co za roli měl Whitaker? K čemu tam vůbec byl? A ta holčička a její maminka taktéž. To byl jemný přehmat a bez něho by byl film téměř dokonalý. Kamera, přestože se někdy obraz jen těžko sledoval, byla vynikající a také herci odvedli dobrý výkon. Pochvalu si určitě zaslouží Dennis Quaid v hlavní roli agenta chránícího prezidenta. 80% hvězdiček ()

hroubek

Parádní jízda u které musíte jen vypnout mozek.Jakmile začnete myslet film vám příjde jako stokrát viděný.Bod pro tvůrce za to , že mám k dispozici 8 pohledů. ()

„Já jsem 3D zákon!“

„Já jsem 3D zákon!“