mortak

Kéž bych při těchto filmech - rychlokvaškách dokázal přestat přemýšlet. V tom případě by totiž to všechno haraburdí narvané do hodiny a čtvrt dávalo smysl. Jenže když v desáté minutě nastoupí na scénu traumatizovaný hrdina s parťákem, z prvních pár záběrů odhadnete přesně závěr filmu. Jistě, diváka čeká ještě pár "překvapivých" zvratů (tedy pokud vás ta tisíckrát omletá zápletka naroubovaná na žhavé téma dneška ještě neomrzela), dobře natočená a nastříhaná automobilová honička, která je vlastně jeden veliký nesmysl (i když by název filmu mohl znít Barnes aneb honička tam a zpátky; nehledě na to, že je zajímavé, jak se lidé způsobně přesunují po chodnících z místa atentátu do svých domovů - já bych čekal chaos, ale ve Španělsku asi nacvičují teroristický útok každý den), jenže ani ten moderní háv, ani ta chytrá režie a dramatická hudba, ani všechny ty úhly pohledu nezastřou, že se tu prodává šmejd. ()

KajusaK

Dlouhý rozjezd ale rozuzlení perfektní a vynahradí celý film. Děj sledovaný očima 8 různých lidí. Matthew Fox ztvárnil roli skvěle. ()

Radiq

Překvapení časem teče jak z bot, když jdu ve slejváku z bazéna. Napětí stříká všemi tělesnými filmovými otvory do všech směrů ve všech dimenzích. Akce chrstá akci, kterou střídá akce. Hluchejch míst je tam asi tolik, co slepejch, ale v těch zas hrajou zajímaví herci a později zjistíte, že jejich role není jen tak ledajaká. Film, co se mi líbil nejen kvůli tomu, že většina všeho působila celkem realisticky. Honička v autech ulicema lepší než rukou a výbuchy taky celkem orgastické. No prostě bylo to gut. ()

otík

Velmi zdařilý a slušný akční film, který z amerického prezidenta nedělá žádného machra, ale zcela obyčejného člověka, který se také umí bát o svůj život. Standartní (a proto též dobrý) Quaid si opět dokázal, že nepatří do starého železa a tvůrci ukázali, že se dá akční film natočit ještě stále originálně. ()

tomeek

Velice šikovně propletený film složený z několika příběhů, které začínají ve stejnou dobu. Každý dílek skládačky má kolem dvaceti minut, takže nádherně udrží tempo a atmosféru. Opravdu napínavé, obzvlášť výborné automobilové honičky v úzkých uličkách "Madridu". Velmi dobrý a superakční biják! ()

panMartin

Snímek, od kterého jsem nečekal nic jiného než jen tuctovou podívanou a dostalo se mi velmi svižného a nápaditého filmu. První půlhodinka je téměř dokonalá i když hrozně pomalu utíká, vzhledem k tomu, že když už se konečně něco stane, příjde mohutný restart celého příběhu a jede se od začátku. Jen konec filmu je strašně Americký. ()

Sabrewulf odpad!

Jednu věc nedokážu nikdy vnímat jako američané. Chudáčka presidenta v ohrožení, postřeleného, zabitého atd (a to i kdyby šlo o našeho). Proto mi přijdou hodně legrační jejich "OMG" reakce (zvlášť ta od Zoe u mě vyvolala koulení očima). A pak se mi taky otevírá kudla v kapse nad už zajetým klišé - děcko stojí a čumí, jak se na něj něco řítí. Proboha, já jako malý jsem se okamžitě pakoval z cesty, jen se něco šustlo. Mimochodem teroristům URČITĚ záleží na jednom malém dítku. Forma skvělá, obsah fuj. EDIT: Ve světle současné situace v Evropě se tohle (rozuměj - americký prezident + EU kteří chtějí mír - haha) jeví jako absolutní šaškárna a kus kravského hovna. ()

maxxxim odpad!

Neodporúčam siahnuť po tejto "hovadine", ktorá začne byť nudná až otravná od samotného úvodu. Čoho dôkazom je skutočnosť, že po 4. uhle pohľadu som to vypol a ukľudňoval som sa Simpsonovcami. Herecké výkony naivné a nepresvedčivé počnúc Dennisom Quaidom( vrátane malej "puta madre") končiac polmaratóncom Forestom Whitakerom. Myšlienka resp. leitmotív je celkom zaujímavý, aj keď neznášam filmy z prezidentského prostredia, ale chcelo to lepšie popracovať na scénach a niektorých dialógoch. Hodnotím odpadom, pretože si myslím, že to bola zbytočne vyhodená investícia, aj keď štatistiky hovoria niečo iné. ()

Decker

Presne takhle si predstavuju akcni thriller! Svezi, rychla akce s dobrou zapletkou, 90 minutova stopaz a akce, ktera nedava chvili klidu od zacatku do konce. Proste super film. ()

ing.Frosty

Velmi povedená adrenalinová mozaika. Výborný akční scény, a patřičně zamotaný "děj" kde jsou zkorumpovaný snad i vrabci na střeše. Ke konci se už člověk krapet ztrácí qůli dalším a dalším návratům na začátek a rozehrávání dalších nových pohledů, ale vše je právě včas utnuto a všechno do sebe parádně zapadne. ()

eJacques

Když tady vidím 2* a 3* hodnocení, tak se mi tomu nechce ani věřit... Maximálně dynamický film se spoustou známých herců se zajímavým pojetím, kdy se na události díváme z několika různých pohledů zainteresovaných osob... To i filmy jako Bourne a Star Trek měly nějaká ta klidnější místa... Strhující a nabouchaná akce v 85 minutách fakt stojí za to! ()

Motinski

Ukážka jednej situácie z rôznych pohľadov, ktoré časom odokrývajú čo divákovi nebolo predtým zrejme. Škoda že ma to ku konci prestávalo baviť a tá prekombinovanosť mi už liezla na nervy. Bol som aj rád že to mám za sebou a nečaká ma ďalší účastník tejto zložitej udalosti. S menej postavami by film pôsobil lepšie, no Travis ajtak predviedol že technicky akciu zvláda. ()

T-enter

Dal bych ****, ale ty neprofesionální efetky výbuchů a časově zrychlené scény při honičkách aut, to nedovolují. ()

Honzíno

Konečně jsem se dočkal filmové podoby čtyřiadvacítkového modelu. Sice neautorizovanou a od jiných tvůrců, ale vzhledem k sympatiím, jež k 'žánru' chovám, moje duše jest potěšena. Mám dojem, že to tvůrci zvládli, hodně jsem váhal nad plným hodnocením, jelikož se mi opravdu dostalo pobavení. Krátká stopáž se jeví ideální, k tomu tvůrci nabídli zajímavé herecké obsazení: Dennis Quaid boduje asi nejvíc, ale skutečně celkově vše fungovalo. Kam se hrabe Greengrass s honičkami v druhých dvou Bournech. Zde do nás šije též roztřesené kamery a rychlých střihů, jenže jsem se překvapivě dokázal orientovat. Willam Hurt a Forest Whitaker.. ..perfektní. Bohužel si tvůrci kazí celkový dojem několika nezvládnutými klíčovými momenty. Zejména asi pan režisér se scénáristou (bohužel i W. Hurt) nedokázali zvěrohodnit prezidentovo zmrtvých vstání v sanitce, jeho štěku s trubkou jsem orpavdu nevěřil. Stejně tak mě spíše vesele pobavila umírací scéna Matthewa Foxe a finální skonání hlavního padoucha.. Za to atentát vzbuzuje mrazení a scénář ve své komplexnosti nemá chybu. Přes klipovost a rychlost zatím nechci Vantage Point překvapivě vidět znovu a i jsem chvílemi lehce pošilhával po hodinách mezi 15 a 30 minutou. Čili pěkné 4 hvězdy. ()

Sfinkter

Možná se měnil úhel pohledu v momentě teroristického útoku, mně se však po x-tém návratu do dvanácté hodiny pohled upínal pouze na hodinky. Tempo se mělo stupňovat a divák se měl těšit na hutnější závěr, tohle bylo devadesát minut poměrně slušné nudy. ()

baruss

Čo dodať.. všetko podstatné už vystihol mr. Shadwell. Príbeh rozhodne zaujímavý.. Samozrejme s malou dávkou nelogickosti.. resp. logickosti na úkor poprenia faktov.. k tomu nakoniec.. Všetky postavy ploché a až na malé výnimky zdielajú totožné názory.. Akcia - neuveriteľne dobrá.. Čo z toho keď vám žiadna z plochých postáv nieje sympatická a neviete sa do nej vžiť... teraz ten spoiler: všimli ste si, že v príbehu španielskeho policajta prejde medzi oboma výbuchmi strašne krátka, časová doba?? V iných príbehoch za ten čas stihli postavy spraviť neuveriteľne veľa vecí.. ()

„Já jsem 3D zákon!“

„Já jsem 3D zákon!“