Alt.64

Asi záleží na "úhlu pohledu", ale WTF? Slátanina, kde by se snad dala propojit i dějová linie Eskymáka a Austrálce. Akční, ze začátku dobrý, jinak ale strašně americky patetický a naivní. A taky jsem si potvrdil, že z Foresta Whitakera mám oprávněně noční můry, být tou holčičkou, taky utíkám seč můžu, ale opačným směrem, nebo se nechám přejet. ()

Klay

Svižný thriller, který se zbytečně neboří do politiky ani se nesnaží o co nejrafinovanější děj. Podává události kolem fiktivního atentátu na amerického prezidenta, které upgraduje postupným nahlížením z "úhlu pohledu" několika lidí. Takto na vás film nevyplivne všechna fakta a souvislosti naráz. Odkrývá je postupně a odhaluje nejasné motivace některých postav tak, aby se celých těch 90 minut pořád něco dělo. Tedy přesně model "Čtyřiadvacítky" - umně skloubená, formálně vypiplaná jednohubka, která se ani minutu netváří, že by měla vyšší ambice než pobavit. 70% ()

Zombi

Slušnej thriller, který minimálně na jedno zkouknutí stojí za to. Od začátku do konce táhne kupředu a jednotlivé roviny se na konci spojí do finále, které se dalo u tohoto filmu stěží neočekávat, takže si divák v podstatě ani nemá na co stěžovat :o) ()

1945

Solidní akce, která bortí mýty o teroristické vizáži ve stylu "chlápek s šátkem na hlavě sedící na velbloudovi s AK47 v ruce" Celkově bych film identifikoval jako křížence seriálu 24 hodin (složitá zápletka) a filmu Lola běží o život (retrospektivní záběry) A ještě k postavám: agent Barnes, ten zvládl opravdu vše na výbornou ... to se musí nechat ()

Sagara

Velmi zaujimavy film so strhujucou atmosferou. Uvod ma prikoval do kresla a nepustil az do trosku slabsieho konca. Myslim, ze sa to dalo vyriesit aj inak ako Deus ex machina. Dennis Quaid mi velmi nesadol, ale inak obsadenie super. Jedna sa o film na jedno pozretie so skvelou atmosferou. Inak tie vytykane CGI efekty som si vlastne ani nevsimol, nebolo kedy. A pri kazdom spusteni casomieri som len cakal znamy tikajuci zvuk z 24. ()

petrfox

Standardní thriller, zajímavě podaný, s vynikajícími akčními scénami. Celých 90 minut je pořád na co se dívat... Příjemné překvapení. ()

Mekgrůdr

Na Vantage Point mě docela nalákala přítomnost Matthew Foxe...no říkal jsem si, že Jacka otestuju, jak mu to jde mimo ostrov. A ono mu to jde..i jako členu prezidentovy ochranky! Vlastně to jde od ruky všem. Příběh je dobře složený z verzí všech důležitých zúčastněných a pěkně do sebe zapadá. Přijde mi že nebylo úplně rozlišené, kdo je padouch a kdo hrdina... Třeba jsem se přistihl, že při automobilové honičce jsem v duchu strkal překážky pod kola Quaidově autu a Foxe popoháněl vpřed. Nakonec to dopadne tak, jak to v americe skončí vždycky....jenže nevím jestli to byl happy end...asi záleží na úhlu pohledu. ()

sona123

K tomuto filmu, na který jsem narazila na čsfd, jsem měla jakýsi odpor - podivný plakát, akční film, Dennis Quaid, který sice hraje dobře, ale pořád si k němu ne a ne najít cestu...o čem to je, to jsem netušila...Až i na film tedy došla řada a dostavilo se velmi příjemné překvapení. Začátek skvělý. Minirole Matthew Foxe ze Ztracených. Atentát na prezidenta - takové filmy mám ráda - trocha politiky, trocha akce, nějaké ty emoce...To, že se režisér pořád vracel do stejného momentu, ale z pohledu jiných postav, je skvělý nápad a tady to báječně fungovalo, pravda, když se to stalo asi počtvrté, začalo mi to lézt na nervy. A když jsem si na to zvykla, už se to začalo ubírat jiným, tentokrát akčním směrem - prostě skvěle načasované, báječné tempo, které graduje, a to je málokdy k vidění. Takže - není to "prachsprostý" akčňák, není to hloupé a co se týče tématu, též plus - to je ten správný Osobní strážce. ()

AIMÉE

O filmu jsem neměla žádné informace, žádné přečtené recenze, takže jsem ho s počátečními titulkami považovala za zcela běžný (ne-li slabší) thriller. Je v podstatě velmi dobře obsazený, obzvlášť Forest Whitaker byl velkým přínosem. Jednoduchá zápletka, některými úkony i nesmyslnná (prezident v cizí zemi a v hotelech mají místní zaměstnance.. nonsense), a i z bodyguardů udělali nemožný pitomce... Nicméně ona jednoduchost na filmu tolik neubírá, protože s naservírovanými flashbacky to graduje až do konce. ()

ekomo

Stupňující napětí a zajímavé originální provedení spolu s kvalitním obsazením. Po dlouhé době velmi příjemné překvapení z již tolik obehraného téma, atentátu na (amerického) prezidenta. ()

Imrwere

Už jsem viděl vícero filmů, kde hlavním poutačem snímku bylo více pohledů na jeden kratší děj, které se navzájem kryly, propojovaly a skvěle na sebe navazovaly. Tenhle byl však nejlepší. Když se divák vžije do role postav, některé scény jsou opravdu dech beroucí. 4 celé hvězdy jsou podlé mého vkusu málo, ale abych hodnotil pěti, něco mi tam ještě chybělo. Snad větší šťáva, dynamika, adreanlin ... atd. Ale i tak podle mě výborné dílo a hodnotím 4,5 * :)) ()

peto580

veľmi zaujímavo spracovaný akčný thriller ktorý ma svižne tempo a má čo ponúknuť od prvej minúty až do samučičkéého konca. Nazaril som na to náhodou o to väčšie bolo moje prekvapenie po zhliadnutí. ()

Garch

Dennise Quaida moc nemusím (působí, jako by byl náhradník za Costnera, kříženého s 20 % Harrisona Forda). O to víc díky Petu Travisovi za tuhle parádní, několikanásobnou, skládačku. Komu se film líbí, dá si ho znovu. A uvidí zase trochu jiný film... ()

jerenymo

U tohohle snímku sem váhal mezi čtyřmi a třemi hvězdičkami, nakonec sem se rpzhodl pro tři,protože ačkoliv byl snímek zajímavý tím, že byl příběh nabídnut z několika různých pohledů různích účastníku atentátu mi tam chybělo napětí a trochu větší zápletku. Děj by bez tohoto zajímavého podání byl o ničem. Role Sigourney Weaverové je zde jen několika vteřinová (vůbec tam nemusela bejt) a do role agenta Barnese si místo Dennise Quaida představuju H. Forda :)....jinak snímek byl zajímavý takže 3 a půl *. ()

Phillo

Typický priemer, v ktorom sa každému páči niečo, ale nikomu všetko... Scenáristická plochosť v konfrontácii s avizovanou prepracovanosťou spôsobuje sklamanie (najmä na konci). Vantage Point neparoduje, berie sa príliš vážne a občas nudí. 5 pohľadov je veľa, ale ten komparz bolo treba ukázať asi viackrát. 50% ()

kecinzer

Jack Bauer hadr :). Nebýt toho zdlouhavého rozjezdu, byl by to celkem nářez. Je fakt, že úhlů pohledu mohlo být méně, přišlo mi to zbytečně natahované. Hodně se mi ale líbilo, jak do sebe nakonec všechno zapadlo. ()

raky5

Vantage Point bol filmom, na ktorý som sa dosť tešil. Pred pozretím som bol v očakávaní a to hneď z niekoľkých dôvodov. Jednu z hlavných úloh hrá Matthew Fox, známy zo seriálu Lost a bol som zvedavý na jeho herecký výkon v celovečernom filme, navyše v akčnom thrilleri. Ďalším ťahákom bolo zaujímavé spracovanie. Film je natočený ako pohľad ôsmich ľudí na jeden incident (z toho aj ten názov Uhol pohľadu).Zámerom filmu a všetkých tých návratov bolo diváka zamotať a prinútiť ho rozmýšľať, zatiaľ čo sa na povrch dostávajú nové fakty. Dej je však dosť prezieravý a scenár slabší, takže keď sa dej vráti na začiatok už tretíkrát, začína vás to nudiť. A nudné to ostáva až do konca. Z mizérie vás nevymaní ani záverečná, dobre spracovaná automobilová naháňačka.Samozrejme nesmie chýbať typický hollywoodsky happyend a honorovanie amerického prezidenta. Vantage Point má zaujímavý nápad, no autori filmu zlyhali pri spracovaní tematiky a rozvinutí tohto nápadu. Takisto mohol viac priestoru dostať aj v súčasnosti veľmi populárny Matthew Fox. ()

Simgal

Poslední dobou jsem se naučil chodit na filmy bez velkého očekávání, protože mě pár filmu, na které jsme se opravdu těšil docela dost zklamalo. To ale není tento případ. Musím říct, že jsem se snažil netěšit se, ale prostě mi to nedalo. Vidět jednu událost očima několika svědků, přičemž každý z nich doplní své střípky do závěrečné mozaiky. Jak se dá na tohle netěšit? Je pravda, že tak při šestém návratu na začátek, je to už trochu těžké sledovat. Čeho jsem se ale u Úhlu pohledu bál nejvíc nebylo neustálé opakování jedné události, ani herecké výkony. Byl to konec snímku, ze kterého jsem měl strach. V recenzích jsem slyšel, jak je ten konec strašný, jak pohřbívá celý film, atd... Úpřímě ale musím za sebe říct, že ten závěr nebyl taková katastrofa, jak jsem se bál. Samozřejmě ho ale nesmíte brát moc vážně, já jsem se docela nasmál. Pojem: "Přišel k tomu jako slepý k houslím" dostává díky němu docela novou úroveň. Aspoň se tu nedočkáme srdcervoucího proslovu prazidenta při západu slunce, kde přes půlku plátna vlaje vlajka USA. Takový konec by pro mě byla ta pravá muka. ()

„Já jsem 3D zákon!“

„Já jsem 3D zákon!“