bulbasaur

z filmu ktorému som nedával spočiatku šancu sa svojim originalnym spracovaním podarilo ma presvedčiť udeliť vyššie hodnotenie. rýchly spád je síce občas brzdený nioekedy zbytočným ozrejmovaním udalostí. v konečnom dôsledku to však nevadilo. ()

Radek.SCH

Na můj vkus až moc americké. Padouši umřou. Dobro zvítězí. Jeden člověk ze speciálních jednotek vybílí celý barák amerických agentů. ()

Vodny

Jak je možné, že mně to nebavilo? Asi proto, že je to podle mě hooodně špatně natočené. Dokonce tak špatně, že asi při třetím flashbacku, kdy se na obrazovce objevil typický odpočet času do začátku opakující se scény z jiného úhlu pohledu jsem se rozhodoval, že to vypnu. Herci - špatná volba nebo jen slabé nasazení? Kamera - dokumentární styl mám celkem rád, ale tenhle druh chaosu se musí umět prodat a tady to zkrátka nebylo ono. Zvuk a hudba - nevzpomínám si. Atmosféra - žádná. Od začátku mě film nechával chladným asi z toho důvodu, že sledoval dost anonymní scénu, která je v každém druhém filmu - někdo chce zabít prezidenta. Nápad - nápad dobrý, ale provedení za 5. Tohle chce víc promakanosti, více detailů než jen záběry jednoho chudáka mávajícího kamerou. Celkově příliš jednoduché, velmi odfláklé a ten kdo to rejžovi sežral, měl buď velkej hlad, nebo velký oči. Já nic neviděl. ()

Akana

Adrenalinová, strhující, promyšlená, ale přece jen pouze formální hříčka. Mám rád filmové puzzle, takže v tomto směru spokojenost, aspoň minimální myšlenková nadstavba by ale neškodila. Linie kolem Foresta Whitakera snad měla něco takového suplovat, ale nakonec mi právě ona přišla tak nějak navíc. Když už jsem ho zmínil, je zvláštní, že mi je tenhle herec ve většině svých rolí (a tahle není vyjímkou) skoro protivný a přitom jako Ghost Dog neměl chybu. 70% ()

agassi68

Úvod s neustálym posúvaním sa naspäť mi šiel trochu na nervy, našťastie sa dej potom celkom slušne rozbehol. Forest Whitaker v úlohe dobráka z USA mi tam nesedel. Tiež koniec a la Hollywood stál za prd. Inak by som hodnotil vyšššie. Predsa len to bola najmä v druhej polovici svižná jazda. ()

NGP

Film není jedinečný ve svém žánru, ale je mezi ostatními jediný právě svým perfektním zpracováním. Typická americká akce záchrany prezidenta, přičemž typicky americky všichni jeho bodyguardi jsou připraveni položit za něj život. Na první pohled složitý scénář se otevírá divákovi postupně, a tak jenom když se nad tím zamyslíme pochopíme, že je vlastně primitivní. Film se zaměřuje na hlavní linii děje, a i když se zdá, že často odbočuje a vidíme něco, co tam ani nemuselo být, tak za pár okamžiků zjistíme, že to jen tak není. Celkem hezky jsem se pobavila, dobrých 8/10. ()

DHDV

Zajímavé ale rozhodně ne šokující anebo nadprůměr, zcela normální akční film, kde každá postava dostala hodně mála místa! Pokud by se film soustředil jen na souboj Quid/Fox mohl to daleko lepší, jelikož oba herci hráli dobře… ()

Toka

Přikovanej k židli od první sekundy do poslední, dost strhující a překvapivé, skvěle sestříhané, nemam co vytknout. ()

GOREGASM

Vantage Point mě velice mile překvapil, jelikož jde o opravdu napinavý a dynamický thriller. Nápad s použitím více pohledů na atentát na prezidenta funguje na jedničku a připraví pevnou půdu pro svižnou akci v druhé polovině. Na konec ještě špetka US patriotismu a máme hotovo. Jen té Zoe Saldana tam mohlo být ví­ce :-). 65 % ()

Hapretor

Jinak obyčejné, ale líbilo se mi hodně, jak to prostě ukázali z více úhlů pohledu. Nic extra originálního, já vim, ale to provedení bylo velmi poutavé. A Dennis Quaid k tomu. ()

mourinho

Zajímavě pojatý akční snímek o pokusu o atentát na amerického prezidenta během protiteroristického summitu ve Španělsku, jehož zákulisí je rozplétáno originálním způsobem, kdy je jedna časová linie neustále opakována vždy z pohledu jiného zúčastněného. Jednotlivé postavy sice působí dost vzorově a vyvrcholení made in USA může vadit, já nad tím ale tentokrát mávl rukou, protože jinak mi byla nabídnuta poměrně nápaditá, svižná a napínavá podívaná, s parádní automobilovou honičkou na jejím konci. ()

helloween93

Zajímavě udělaný akční-thriller, který vypráví paralelní příběhy lidí, kteří byli nějakým způsobem přítomni u atentátu na prezidenta. Jejich osudy se prolínají a působí to skvělým dojmem. Jenže pak přijde několik scénaristických podpěr (zmizení M.Foxe, havárie sanitky) a už to působí hrozně "náhodně". Ale podívaná to byla, takže dávám 3 zasloužené hvězdy. ()

kacirek_

Zajímavý námět a zajímavé zpracování, člověk je u toho celkem napjatý, páč v každé z příhod se dozví něco nového a příběh se neustále rozvíjí. Avšak ten americkej konec, to odpustit nemohu.... ()

kkarx

Akční podívaná s tempem nad 200 BPM, u které jsou zvraty nečekané a do předu další dění nikdo neodhadne. ()

Olík

První minuty fungovali, slovy klasika, líp než namazanej stroj. Pak mi, ale začali vadit některé filmařské postupy a s přívalem nových a nových pohledů se na úkor laciného efektu začal vytrácet počáteční spád. Do toho ještě nezbytný U.S. patriotický heroismus a bylo vymalováno, z počáteční dynamicky strhující akce zbyl průměrný akční thriller……možná lehce nadprůměrný akční thriller. ()

Anduril

Nevšedné spracovanie, všednej témy robí z tohoto filmu fajn dielo. Akcia vám určite chýbať nebude, taktiež prekvapenie v deji a náležité rozuzlenie. Dlho som odkladal pozretie tohoto filmu, ale vôbec neľutujem že som sa na to dal. Odporúčam nadšencom pre Bourneovky. Pekné pozeranie. ()

MickeyStuma

Útok na prezidenta, několik výbuchů k tomu a to všechno vidělo spoustu lidí. Každý tuto událost prožíval jinak, každý ji cítil jinak. A o tom je tento snímek. Příběh sleduje nejdříve Newsroom jisté televizní zpravodajské stanice, poté bodyguarda s temnou minulostí, policistu pracující pro starostu, civilistu s videokamerou v ruce vše kolem točící, samotného prezidenta, atentátníků. Každý byl u toho, každý to viděl, každý to prožil jinak. Spousta pohledů, spousta příběhů, jejichž vyprávění vždy končí v tom nejdramatičtějším okamžiku. Vznikla tak skládačka, která se postupně dává dohromady. A o překvapení rozhodně není nouze. Snímek má spád, akčnost a dramatičnost, která nenechá vydechnout do posledního okamžiku. Dynamický střih a krátká stopáž umocňuje tempo. Vznikl skvělý thriller, který zanechá hluboký zážitek. A divák si řekne: "Sakra, to byl fofr!" ()

„Já jsem 3D zákon!“

„Já jsem 3D zákon!“