Zbav nás všeho zlého

• USA Deliver Us from Evil

Katolický farář Oliver O´Grady znásilnil stovku dětí. Jeho zpověď umožňuje nahlédnout do korupční hierarchie církve, jejíž představitelé mu poskytovali ochranu, ačkoliv o jeho jednání věděli. (oficiální text distributora)

Marek1991

Keďže som katolík a v Boha verím, je pre mňa ťažké počúvať, že tí ľudia stratili vieru a cirkev považujú za zbytočnú alebo zlú, napriek tomu, čo sa im stalo. Avšak dá sa to z ľudského hľadiska chápať. Čo sa nedá chápať je postoj kardinálov a vysokého vedenia cirkvi k týmto otázkam. Zatĺkaním iba vyrobili väčšiu nedôveru, umožnili ďalšie sexuálne delikty a umožnili mnohým násilníkom behať si voľne po slobode a ubližovať druhým. O tejto veci treba hovoriť, nie ako sa ukázalo napríklad na tomto filme, že prekladali kňaza a ten si bez toho, aby niekto poznal jeho minulosť páchal zločiny. Pedofília a homosexualita sú zvrátené úchylky, aj keď osobne aj občas nad týmto svojím uvažovaním pochybujem a je o to horšie, ak je to spojené s násilníkmi a naviac v cirkvi, tam kde by mali zastupovať Boha na Zemi, mali by ísť príkladom. Tento dokument bol dobrým krokom, bol zaujímavo prepracovaný, no mohol byť viac, jedná sa tu totiž o veľkú tému, ktorá je svojím obsahom široká a tiahne sa stáročia. Viete, cirkev dokáže ľudí exkomunikovať za rôzne činy, čiže majú akoby nemožnosť sa dostať do neba, čo stále trocha nechápem, keďže rozhodovať o tom bude iba Boh. Taktiež to, či ste boli veriaci alebo nie, tým pádom nemusí hrať najväčšiu rolu, aj keď sa zdá, že je to podstatné najmä u tých, ktorým sa taká príležitosť spoznať dané náboženstvo naskytla. Nemyslím si, že kresťanstvo a cirkev nás ľudí sú len pravidlá, nemyslím si, že treba mlčať a držať krok, tak ako bolo povedané vo filme, pravý katolík je revolucionár, nebojí sa bojovať za správne veci, nebojí sa ťažkým veciam postaviť čelom a to je mi vlastné. Kristus sa mal nahnevať iba keď vstúpil do chrámu, ako bolo povedané vo filme, teraz to neviem isto, či to bolo iba vtedy, ale je to akýsi symbol toho, že medzi nami ani v tejto hierarchii nie je všetko v poriadku a vina spadá na viacerých. Najmä bývalý pápež Benedikt XVI. si za to vypočul veľa kritiky, pretože mal možnosť s tým niečo robiť ešte keď bol len kardinálom, či neskôr, samozrejme aj Ján Pavol II. si za to určitú kritiku odniesol, lebo aj keď sa k nemu možno všetko, možno veľa, či len veľmi málo nedostalo, tak bol v jej čele tu na Zemi ako osoba zastupujúca Boha a preto jednať starými zvykmi bolo zlé. Nastal tu odliv kresťanov, nárast nedôvery, strata viery a nehorázne sumy vyplatené na odškodnom, na ktoré sa zbierali katolíci po celom svete. Od roku 2006 a s nárastom podobných výpovedí sa začalo konať intenzívnejšie, ale stále to nie je najlepšie, aj keď už sa aj samotní pápeži ospravedlňujú a jednajú rázne najmä u ľudí, ktorí sú duševne chorí a dostali sa na určité funkcie. Je mi tých obetí ľúto, tento dokument je účelový, čiastočne svoju úlohu splnil, no mohol sa na to pozrieť viac a aj trochu obšírnejšie, aby to nevyznievalo tak, že Boh neexistuje, lebo mi ľudia si navzájom ubližujeme a on do toho nechce zasiahnuť nami viditeľným povrchným spôsobom. Napríklad, že niekoho nepostihne infarkt alebo ho netrafí blesk alebo niečo podobné, či že sa niekomu niečo prisnije, či dostane vnuknutie a rázom všetko toto, čo sa deje napríklad na malých deťoch zastaví. Skúste sa na to pozerať s nadhľadom, aj keď tu je ťažké niečo také, lebo tí ľudia ozaj trpeli a sú obete. Ľudia by mali prestať byť poslušné ovce pri nesprávnostiach, mali by sa ozvať a bojovať, no nestrácať vieru a mimochodom pýtam sa, vyšetrovacie orgány štátov robili čo? Delikty treba nahlasovať a vyšetrovať, kňazi predsa nie sú imúnny tunajším zákonom, veď prečo by takých nemali poslať do väzenia, dokonca aj keď sa zločinov dopustili v inom štáte, ale ten delikt je trestný aj v štáte, do ktorého utiekli. Názov dokumentu je dobrý, tiež ma mrzí, že to niektorí zobrali ako možnosť kopnúť si do cirkvi, do kresťanov, do viery v Boha, aj keď mnohí ani nevedia, aký zmysel má ich život vo vesmíre, z kade sú a kam smerujú. Želám vám všetkým mier, lásku, odvahu, silu a chápavosť. () (méně) (více)

NinonL

Odjakživa zastávám názor, že víra v Boha nemá s církevním mocenským konglomerátem, založeném na vyvolávání strachu a pocitů viny v lidech, nic společného. Je mi líto všech, co potřebují, tuhle berličku. Protože to není berlička, ale nenasytná a krvelačná chobotnice, schopná ve jménu vlastní moci a vlivu, čehokoliv. ()

Z0oMb3E

Takéto silné emócie dokáže vytvoriť len sám život. To, že je cirkev mafiánske zoskupenie s jediným cieľom a tým je zarábať vie mnoho ľudí. Mnoho je ale aj tých, ktorý slepo veria jej čistote a dávajú jej obrovskú moc. Moc, ktorá stojí dokonca nad zákonom. Keď sa už chce cirkev tak dištancovať od okolitých svetských vecí, prečo nezaviedla povinnú kastráciu farárov? Niečo na spôsob obriezky v židovstva, s ktorého pôvodne vzišla. Praktiky ktoré sú bežné v podobne hierarchicky fungujúcich drogových organizáciách fungujú aj tu. Nehľadiac na obete z radov zákazníkov obchody frčia ďalej takže nič sa nestalo, nikto nič nevidel a prípadne sa zaplatí mlčanie. Je smutné, že oči mnohým otvorí až rodinná tragédia. Jeden za všetkých, všetci za jedného...koľkých miništrantov skrýva potom vo vatikánskej kopke herr Sweinzinger? Do pekla pôjdu všetci papeženci bez rozdielu! Hnus! ()

Lulu13

Ťažko tento dokument objektívne ohodnotiť, keďže obsah naozaj rapídne prevyšoval formu. Musím ale povedať, že z Olivera O´Gradyho, farára, ktorý sa aj pri spovedi o ním zneužitých deťoch dokáže priblblo usmievať, zalizovať sa či žmurkať do kamery sa mi dvíhal žalúdok. Pri podobných smradoch pomôže naozaj len kastrácia. Rovnako ladených dokumentov by malo vznikať viac a následne ich šíriť ako mor. Cirkev je jedno z najväčších ziel a je smutné, koľko ľudí jej stále slepo verí, bohužiaľ často na úkor tých najnevinnejších... ()

IceQueen

Zaujímalo by ma, koľko mladých zvrhlíkov si zvolí kariéru duchovného len preto, aby mohli (pod ochranou ďalších zvrhlíkov) znásilňovať deti a zneužívať svoje postavenie (tak či onak). ()

MartinNDL

Průměrný dokument o velmi zvráceném muži. Není to příliš zábavné, není moc chuti si to pustit, ale docela to doporučuju. ()

C0r0ner

Tak co, Bože, jak se ti dívá na to, že tvoji zástupci na Zemi mají rádi znásilňování dětí a ničení životů jejich rodin? Vadí ti to? Pravděpodobně ne, když s tím nic neděláš. Jinak si to nedovedu vysvětlit. Případně je to tak, že neexistuješ? Nebo to snad dokonce podporuješ? Těžko říct. 85% ()

Wormboy

V celku zaujimavy dokument, ktory mi priniesol dokonca aj niekolko informacii, o ktorych som ani netusil...Nad samotnou temou sa rozpisovat nema zmysel, pretoze kazdy mame vlastny nazor na zneuzivanie deti hocikym, nie len cirkevnymi predstavitelmi, ktori by mali byt utociskom a nie dierou, ktorou sa naplnaju mnozstva pribehov, ktore zrejme aj tak nikdy vypovedane nebudu. 3,5/5* ()

mr.filo

Když má někdo chuť na sex, taky ho neprovozuje s každým na potkání, proč když má někdo chuť na holčičku, tak to provozuje a ještě hází vinu na ostatní ?? A o provozování herarchie v církvi ani nemluvě ... ()

Avathar

Z celej cirkvi a jej predstaviteľov, ktorí sa cítia povolaní komentovať a morálne nálepkovať ľudí tak ako im hovorí ich obmedzený mozog, sa mi dvíha žalúdok už dlhšie. Toto však bolo niečo neuveriteľné. Po všetkých stránkach. Silné a smutné. A vidieť tie úlisné, prasačie ksichty kňazov, ktorí o celom zneužívaní vedeli a priamo na kameru klamali až sa im z huby prášilo, bola už len poriadne trpká bodka za všetkým tým hnusom. ()

Natabar

I když je zde několik věcných nepřesností a některá fakta jsou podána mírně manipulativně, stejně stojíme tváří v tvář úděsné výpovědi, v závěru které - při pohledu na poklidně si žijícího, usmívajícího a vcelku ani moc se netrápícího O'Gradyho - zamrazí v zádech. ()

coscarelli

V poho docu -ment, vlastne o tom, ako jeden stary dedek (a je ich o par stoviek viac) asi "trocha zle pochopil" biblicku hlášku: "Milujte a množte sa " A pomylil si pohlavie a vek osôb ( mnohí to robia este do TERAZ). Niektorí by si zasluzili poriadnu po prdeli trstenicou , take veci sa nerobia.no. Je pravdou že snimok niekoho šokuje, niekoho naserie,niekoho rozosmeje, a niekomu sa bude chcieť až plakať,aká je dnes nespravodlivosť v tomto svete. Cirkev= mafia. Dakujem , neprosím. ()

Romario

Pokrytectví katolických pohlavářů, které sahá od kněžích, přes biskupy až po papeže. Celibát, který byl zaveden z ekonomických důvodů, aby církev nepřicházela o majetek, protože ten by po smrti kněze zůstal jeho ženě a dětem, zapříčiňuje to, že sexuální pud si vybíjejí tím nejméně vhodným způsobem, na dětech. Že je to až v tak masovém měřítku, je obludné. Že se vše ututlává a nikdo nic neřeší, je trestuhodné. Překvapilo mě, že ten pedofil měl odvahu jít před kameru a otevřeně o tom vyprávět, přemýšlet o tom. Chyba je v církvi, jakožto v instituci, jistě ne ve víře samotné. ()

KOZEL84

Kdy už lidi konečně přestanou být debilové a přestanou poslouchat a přiživovat ty nelogické,pokrytecké žvásty?Obzvlášt když jim je předkládají zkorumpovaní,bezpáteřní,darmožroutští a ještě k tomu úchylní (!!!!) hajzlové v čele s tím šaškem ve Vatikánu.Mě prostě pod pojmem církev vyskočí pojem zlo.Jenom at je žalujou a dřou z peněz (nakradených do poslední mince).Téma je za 5,zpracování na 3.PS:Kdyby toho ten hajzl litoval tak by spáchal sebevraždu.Že má vůbec tu drzost lézt před kameru.Hovado!! ()

krabatt76

Zpracování tohoto dokumentu není úpně nejlepší (dabing) ,ale to o čem dokument pojednává je vystiženo velmi dobře.Nedokážu si představit jaké to je, být v kůži rodičů zneužívaných dětí (zneužívaná 5ti letá holka,proboha !!!!) nebo dokonce obětí samotných.Nejvíc mě,ale dostal konec, kdy se dozvíme že ( vrchní válečný štváč a masový vrah -moje pozn.) G.W.Bush na žádost Vatikánu zaručil papeži Benediktu XVI. imunitu před stíháním v USA ,které bylo vedeno z důvodu obvinění " ze spiknutí za účelem utajení pohlavního zneužívání."Hnus,hnus,hnus..Na to člověk ani nemusí být konspirační teoretik.... ()

farfalino

Jsem rád, že něco takového vzniklo a že se konečně o tom mluví. Navrhuji zrušit katolickou církev. Právě pro tohle nesnáším tu posrasnou církev, pro to pokrytectví, lež a nepříspúsobení se dnešní době po stránce názorů. Taky jsem měl špatné skušenosti / né znásilnění/ a znám faráře kteří žijou dvojím životem a přijde jim to normální, tak mluvím i za sebe. Za tohle na doživotí zavřít a naordinovat znásilnění 5x denně. Boha si nosím v sobě a nepotřebuji k tomu někoho komu budu říkat u spovědi kolikrát a s kým.Už je vidím jak jen co si to vyslechnou utíkájí celý nažhavení za tu jejich kadibudku / spovědnici/ nebo zrovna na někom kdo je poblíž.Což může být i vaše dítě.Tak pozor, nejen ženská sukně může zradit. :-) ()

FOCKE_WULF

Kněz Oliver O´Grady má prazvláštního koníčka – mrdá malý děti. Počet jeho obětí se počítá na stovky, nejmladší byla devítiměsíční holčička. Katolická církev mu k tomu poskytuje krytí. Haj hou. ()

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky