Zbav nás všeho zlého

Dokumentární

USA, 2006, 101 min

Amy Berg

Jens Schlosser

Oliver O'Grady bol kňazom vyše 30 rokov. Počas tejto dlhej doby hlásania dobra, lásky či porozumenia, znásilnil vyše 100 detí. Arcidiecéza ukončila jeho konanie svojským spôsobom. Presunula ho na inú farnosť, kde od začiatku mohol páchať to, s čím prestal v predchádzajúcom "kraji". Tento dokument je "úprimnou" spoveďou muža v rúchu, ktorý páchal činy nad ktorými sa rozum zastavuje. Vyobrazuje úprimnú spoveď ľudí, rodín, ktoré s ním prišli do styku v "dobrom i zlom", ale aj postoj samotného Vatikánu. Je len na Vás ako sa na danú vec pozriete. Každopádne - Boh s týmto nemá nič spoločné. Alebo, jedine - že by nebol.(29.1.2014)

Len sa mi potvrdilo prečo z Vatikanu a.s. a Cirkvi s.r.o. už dlhšiu dobu grcam. Viz. Doomer. 85%(25.11.2010)

Nevypadne ze mě asi nic nového pod sluncem, zpracování je skutečně někde jinde, než látka samotná..(2.5.2012)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $201,275Tržby Celosvetovo $327,205(18.2.2009)

Toto sa ani nedá komentovať. Spracovanie nie je práve najlepšie, ale téma je neuveriteľné silná. Som ateistka a neuznávam cirkev ako inštitúciu ktorá zasahuje aj do životov ľudí ktorí v nej nie sú, a aj preto je moje hodnotenie silne subjektívne. Ale zneužívanie detí je neprijateľné, a o to viac ak sa toho dopúšťajú ľudia, ktorým rodiny zverujú svoje deti v nádeji dobrej výchovy. ... "Raping her! At five years old!" ... "What is a good Catholic? A good Catholic traditionally is someone who kept their mouth shut, their pocketbook open" ... "That was his youngest victim. Nine months. To abuse an infant" ... a komentár pani približne v 46 minúte ani nemám silu napísať. Nechutné. ... "If it had come to your attention that Father O'Grady told your vicar-general that he had sexual urges towards a 9-year-old or 10-year-old or an 11-year old, is that cause to remove him from ministry?" "No."(6.3.2011)