poster

Zbav nás všeho zlého

 • USA

  Deliver Us from Evil

Dokumentární

USA, 2006, 101 min

Režie:

Amy Berg

Kamera:

Jens Schlosser
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • choze
  ****

  To je hnus, velebnosti.(15.11.2007)

 • genetique
  ****

  Znepokojivý dokument, ktorý otvára oči. Pôsobivo natočené, autentická spoveď a rozhovor so smilníckym farárom pridávajú na hneve a poburujú ešte viac. Ideály cirkvi sa rúcajú ako domček z karát. Paradoxne práve takéto filmy mohli byť prostriedkom ako si očistiť meno, no podobné spoločenstvá majú toho za ušami zjavne oveľa viac. 80%.(17.1.2016)

 • AngelAngie
  ****

  Už dlouho jsem neměla u dokumentu takhle rozporuplné pocity, že jsem si na jednu stranu říkala, že je to látka neskutečně zajímavá, ale svým zpracováním mě to prostě nutí snižovat chválu. Zpracování je opravdu, jak bylo několikrát napsáno, otřesné. Někdo by řekl průměrné, toporné, já říkám otřesné. Kamera nezáživná, chování oného pachatele až šokující, kdykoli se usmál, měla jsem chuť ho praštit, takže nemůžu hodnotit hvězdičkami zpracování, tím by získal maximálně jednu. Ale budu hodnotit látku, jenž byla zpracována a to je jasných 5, bez debat. Jak je v mnoha filmech omíváno, že otcové, faráři, kněží, jsou vysazeni na malé děti, tenhle dokument mi opravdu otevřel oči a ukázal mi to v reálu. Odečítám hvězdu lítosti a dávám počet, který dávám.(7.10.2008)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $201,275Tržby Celosvetovo $327,205(18.2.2009)

 • KrestanFilms
  ***

  Dokument zpovědi jednoho katolického faráře zneužívajícího děti. Mám k tomu hodně co říct, ale omezím se... V prvé řadě, jak bylo zmíněno i v dokumentu - celibát je výmysl lidí, ne Pána. A protože sexualita patří k lidské přirozenosti, přirovnal bych toto nařízení k nastavené noze - přímo vybízí ke klopýtnutí... V druhé řadě - člověk nebyl stvořen dokonalý, k tomu se z Boží milosti propracováváme. Tudíž bych to nenazval ani tak selháním církve, jako spíš selhání jednotlivců (k čemuž ale nastavenou nohou v mnoha směrech napomáhájí lidské doktríny v dané církvi) Jeden má problém s pudy (sex) druhý s egem (kariéra) třetí s chamtivostí (majetek, peníze) atd. Bůh není násilník, takže dokud si to samí oni jedinci nepřiznají a nepoprosí Pána o pomoc, nechá jim to... V třetí řadě - k filmu - je sice pěkné, že se poškození snaží bojovat za (světskou) spravedlnost. Ale tím, že svou negativní zkušeností zavrhli nejen církev ale i Boha (viz jejich slova) tak neví, že jejich boj je předem prohraný. Protože: Nevedeme svůj boj proti lidským nepřátelům, ale proti mocnostem, silám a všemu, co ovládá tento věk tmy. (Efezským 6:12) Zbytek si ponechám pro sebe... Jen ještě podotknu, že nejsem katolik a nechci se tím zastávat tohoto "náboženství" , psal jsem o problému obecně...(19.7.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace