Největší příznivci slavné ságy se vydávají na velkolepou vesmírnou misi. Píše se rok 1998 a blíží se premiéra filmu Star Wars: Episoda I. Pro partičku fanoušků Hvězdných válek je ale tahle první epizoda víc než jen film. Je to cesta, po níž se ubírají jejich osudy, je to jejich vzor, sen i životní náplň. Ještě před plánovanou premiérou však jeden z nich zjistí, že je těžce nemocný a s největší pravděpodobností se slavnostního uvedení nemusí ani dožít. A tak nezbývá než se sebrat a vydat se na dlouhou cestu na Skywalker Ranch. Podaří se jim přemluvit George Lucase k soukromé projekci ještě před oficiálním datem premiéry? V americké dobrodružné komedii hrají Sam Huntington, Chris Marquette, Dan Fogler, Jay Baruchel ad. (oficiální text distributora)

Tuxedo

Řečeno ústy jedné z postav "Tohle nebylo o Star Wars, ale o nás" by velice rádo platilo o celém filmu, bohužel obě strany ( osobní vztahy skvadry roztodivných postav/řada popkulturních odkazů a pohrávání si s SW klišé, formou atd.) zůstaly někde těsně za půlkou cesty a naplno tak nefunguje ani v jednom směru. Přijatelně zábavné, občasně trefné a originální, ale ani zdaleka tak kultovní a nezapomenutelní, jak se Fanboys celé ty roky tvářili. 7/10 ()

Jara.Cimrman.jr

"Sáhni na mě a zabiju ti celou hvězdnou flotilu!" Nikdy jsem nikomu neusekl hlavu světelným mečem, neumím vyjádřit hodnotu Temné strany síly v Newtonech, nedokážu přeložit ani jednoduché věty do klingonštiny a nikdy jsem nevelel žádné hvězdné flotile, ale souboj filmových světů Star Wars vs. Star Trek mne poměrně dost pobavil. ()

Hellboy

Díky za skvělá camea (Seth Rogen, Kevin Smith & Jason Mewes, William Shatner, Carrie Fisher atd atd...) a škoda všech těch sprostejch trapnejch fórů, který tam vůbec bejt nemusely. Ale je to film pro fanoušky a toho si hrozně cenim:) Čtvrtá hvězdička je prostě jen proto, že jsem taky Fanboy. Objektivně si ji ten film vůbec nezaslouží. ()

Arachneuss

Zábavné, napínavé a dojemné. Fanboys je film od fanoušků pro fanoušky. Pokud jste na tom nevyrůstali, či si to nepouštíte každý rok několikrát po sobě, tak asi těžko pochopíte vtipy a hlavně tu touhu, která žene partičku těch nejpodivnějších nýmandů (a jedné sexy holčiny). Nejedná se sice o perfektní komedii (léta v střižně atd. se projevila), ale i přesto se po dlouhé době konečně objevilo v tomhle žánru něco naprosto nového, jenž se stane Svatou Biblí "Star Wars Fanboys". Krátké cameo Jaye a mlčenlivého Boba nehorázně potěší. P.S. Vy co tu píšete ve stylu "ještě než přijde Star Trek", se jděte bodnout! :-P ()

IQ Tiqe

4 kámoši (looseři) se vypraví na ranč George Lucase, aby mohli zhlédnout 1. epizodu Star Wars ještě před uvedením do kin, protože jeden z nich umírá a premiéru nestihne. Je to průměr. Nejvíc mě překvapila a ve filmu vyniká Kristen Bell, kterou bych v podobné roli nečekal, a i díky ní dám 3*, byť to je 50%. ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013