Až na svatební cestě Eddie zjistil, že našel tu pravou. Dotyčná dáma ale bohužel nebyla jeho novomanželka... Eddiemu (Ben Stiller) je čtyřicet a už pěkných pár let odolává atakům vlastního otce a nejlepšího kámoše, kteří ho usilovně tlačí do ženění. Ne že by Eddie neměl dostatek příležitostí, jenže každá z jeho dosavadních známostí měla nějakou "zásadní" chybu. Vzhledem k tomu, že i on začíná pociťovat, že mu ujíždí vlak, zapomene na ostražitost a svůj nejnovější objev, blonďatou ekoložku Lilu (Malin Akerman), požádá o ruku, aniž si ji oťuká a najde nějaké ty vady na kráse. Skutečnost, že jich má jeho manželka víc, než by bylo zdrávo, bohužel odhalí až na svatební cestě do mexického letoviska, kde se romanticky založená kamarádka do deště promění v nesnesitelnou kreaturu, která mluví jako dlaždič, zbožňuje extrémní sexuální polohy a navíc má velmi temnou minulost. Neštěstí nechodí nikdy samo a v tomto případě ho doprovází krásná Miranda (Michelle Monaghan), která disponuje vším, po čem Eddie ve vztahu touží, a navíc je nezadaná. Protože se i jí Eddie zamlouvá, nemá to srdce přiznat, že on není tak úplně bez závazků. Novopečeného ženáče proto čeká mimořádně nelehký úkol - nenápadně se zbavit příšerné novomanželky a neztratit přitom i dívku svých snů... Komedie Těsně vedle (The Heartbreak Kid) vznikla podle stejnojmenného filmu z roku 1972 s Charlesem Grodinem a Cybill Shepherd, který patří k nejoblíbenějším snímkům bratrů Farrellyových. Tvůrci nezapomenutelných komedií Něco na té Mary je nebo Já, mé druhé já a Irena ho ale předělali dle obrazu svého a vytvořili tak úplně jiný, typicky farrellyovský film, který nemá to nejvybranější vychování. Do hlavní role obsadili poprvé od spolupráce na veleúspěšné Mary velmi populárního komika Bena Stillera. "Nabízeli jsme mu postavy i v jiných našich filmech, ale buď neměl čas nebo se mu nelíbil scénář. Až u Těsně vedle jsme si plácli a jsme strašně rádi, protože Ben je ideální představitel postav, kterým se ve filmu nepřetržitě ubližuje. On umí být neodolatelně hysterický," říká spolurežisér Bobby Farrelly. Je ale klidně možné, že hvězdného Bena Stillera zastíní nepříliš známá herečka švédského původu Malin Akerman, která tu nejnebezpečnější ženskou odrůdu - andělskou mrchu - ztvárnila až mrazivě dokonale. (oficiální text distributora)

ThomasCrown

Nestáva sa často, že by som nejakému filmu dal menej ako tri hviezdičky. Na každom snímku si dokážem nájsť aspoň nejaké pozitívne stránky. "Tesne vedľa" odo mňa najpr dostal hviezdičky dve a to najmä kvôli prílišnej uletenosti; neviem to lepšie popísať. Po opätovnom vzhliadnutí som však názor zmenil a tento film sa zaradil do kategórie príjemné oddychovky s viacerými veľmi dobrými momentami a vtipmi. Najmä v druhej polovici film príjemne graduje a atmosféra je oveľa pohodovejšia. Teším sa, keď si ho znovu pozriem. ()

TERRORDROME odpad!

Že vraj komédia, HA-HA to bol najlepší vtip tohoto filmu ( a ešte otravná mexická kapela ). Útrpná Pilcherovská romantika do ktorej sú namixované dáke nechutnosti ( nejaký ten prd či súlož s koňom ) aby bolo jasné že to točili Farrelyovci. Pekelná ženská hlavného hrdinu najprv robí trápne hovadiny a potom sa na pol filmu zavrie do kúpelne aby sa tak jej manžel mohol zbližovať s inou, ktorá má pre zmenu pekne drbnutú rodinu. Stiller tu hrá ďalšieho masochistického, kreténskeho smoliara na ktorého sa všetko sype a on sa všetky trapasy snaží koktavo vysvetľovať a púli pri tom oči. Zábavné to teda nie je. Na záver nám potom tvorcovia pripravili ultra debilný kolotoč z ktorého je človeku naozaj zle. Tesne vedľa? Úplne mimo! ()

J*A*M*A*L

Pro většinu propadák, pro mě další skvělá komedie se mým oblíbeným Benem Stillerem. Toho herce mám rád a jeho filmy mám také rád a já musím říct, že Heartbreak je jedna z mých nejoblíbenějších Stillerových komedií vůbec. Dál ani už nevím co říct, poslední, co k tomu mohu říct je to, že jsem s touto komedií byl fakt spokojen a dokonce jsem se k ní i párkrát vrátil a byl jsem i spokojenější. Příjemná večerní oddechovka nejlepší v přítomnosti s přítelkyní :-). ()

vander19

Bratia Farrellyovci očividne klesajú na kvalite. Sú ako hviezda, ktorá zažiary jednu sezónu, ale v tej nasledujúcej už balansuje medzi záložným mužstvom a tribúnou. Na tento typ filmov musí mať človek správnu chuť. Bol som hrozne unavený z práce a nechcelo sa mi kukať dáky thriller, drámu a ani na akčňák chuť nebola. Presne takúto "strieskanú a na kolene napísanú hovadinu" som potreboval. Z tohto uhlu pohľadu film splnil moje očakávania. Ale naprosto u mňa prepadol Ben Stiller. Bol drsne nudný a fádny. Pár okamžikov zo začiatku sa ešte ako tak dalo, ale potom som pri tom ako film plynul stihol skontrolovať tiket, kuknúť ponuku kina a poznačiť pár údajov do diára. Nezachránila to ani Miška Monaghan, aj keď jej sa snaha uprieť nedá. Bola strašne roztomilá a príjemná. Švédska dlhonohá Akerman zase sexi až kým sa nespálila. Aj tu vidieť krátkozrakosť scenáristov a tvorcov. Možno si mysleli, že stačia mená hercov a skutek utek, veď doláre sa aj tak dostavia. ()

Dominique

Až na dvě tři výjimky se trapnost nekonala. Naopak Ben dokázal dokonale zahrát několikrtát, například si střihnul scénu, kdy překračoval Mexiko-USA hranice. Bohužel je film šíleně špatně napsaný. Nemám nic proti romantickým komediím, znám desítky skvělých. Tahle není špatná, ale tak zadarmo jako příloha k časopisu. ()

petrfox

Tato komedie se rozhodně nezařadí k mým nejoblíbenějším, ale párkrát jsem se zasmál a díky Benovi dávám za tři... ()

Cement73

Veľmi chaoticky natočené, vela scén bolo na tvrdo od veci, ale na koniec dej bol jednoduchy a v podstate nešlo o žiadne umenie ale o jednoduchú komédiu. Ben Stiller nesklamal, odviedol slušný priemer ale zbytok, hlavne ženskej osady nestál za veľa. Celkom smiešny koniec :) ()

Yardie

Přítelkyně to donesla domů. Říkám ji - zase nějaká ta kravina. Ona, že to bylo dobrý (ženská no). Řekla mi začátek, už u toho jsem se smál - hlavně hlášky úchylného taťky. Tak si říkám - juknu. První třetina filmu fakt dobrá - svižná, vtipná, pohodová. Ale potom nastal přelom a zvrhlo se to do klasické romantické komedio-nekomedie, které tak nemusím a všude jich bylo natočeno už plno. A málem jsem se unudil. Velká škoda, začátek celkem dobrý. Dávám takových 50%, ale 2 hvězdy se mi zadjí málo, protože to si azse nezaslouží, jsou i horší. Howgh! ()

Martin_W

Celkem hezký snímek s vynikajícím a už starším Benem Stillerem. Ikdyž jsem se ani jednou nemlátil hlavou o stůl, nebo jsem se na celé kolo nesmál, tak se mi film líbil. Nejvtipnější je tedy bezpochyby konec. Michelle Monaghan taky hodnocení napomohla. :) 77% ()

Illy

Zas takovej průšvih to nebyl. Sice Farrellyové stále tápou a ne jejich první komedie to zdaleka nemá, ale Ben Stiller je směšný sám o sobě:-) a já si u tohoto, byť trochu zdlouhavého filmu odpočal... ()

waits

Možná za to může náročný den, ale Stiller, který je v tomhle úplně stejný jak vždycky, mě fakt pobavil a když jsem na konci váhal jestli tři nebo čtyři, to Stiller poslední scénou vykop na ty čtyři.. ()

Šmoula

Docela povedená komedie, děj se odehrává v příjemném prostředí a Ben Stiller tomu celému dodává potřebný humor a komedialitu. ... 60% ()

Meteorista

Místy vtipné, místy snažící se tak moc o vtip, až to je trapné. Stillera vidět jako štramáka a babonaháněče jsem nemusel. Akorát jsem na vahách, zda nesklouzává do stejné škarpy, jako Schneider. Naštěstí je mi znám více celkem kvalitními rolemi, než byla tato. A koukat na šukajícího oslíka? Inu když je polovinou filmu propagována hláška "šukej mě", není jisté, že je tím zaručen úspěch. ()

Honny2

Na tuhle komedii jsem bez velkých očekávání koukal na Nově a musím říct, že mě celkem příjemně překvapila. Z krátkého popisu v televizním programu jsem nabyl přesvědčení, že to bude tuplovaná blbost, ale s přítelkyní jsme hledali nějakou oddechovku, tak jsme to riskli. Opravdu jsem se párkrát upřímně zasmál a celkově jsem se dobře bavil, i když i tato romatická komedie trpí pěknou řádkou obvyklých klišé a trapných momentů. ()

Luqi

Kompilácia všetkých možných nechutností, dokonca aj na bratov Farrellyovcov je to moc. Všetko čo malo byť vtipné sa točí okolo sexu, ale je to viac trápne ako vtipné. Len pár krát som sa zasmial a najlepšie z celého filmu mi príde záverečná scéna.............. Stiller nesklamal, ale nikto ďalší z hercov ho nenasledoval. Možno ešte tak Akerman. Úlohu zahrať nechutnú manželku splnila. Bola fakt nechutná. ()