Jízda smrti

• Kanada End of the Line
všechny plakáty

V noční lince podzemní dráhy se několik osamocených cestujících vydává na jízdu smrti! Nic netušící lidé jsou vydáni na pospas tajemné sektě, která v temných tunelech praktikuje své vražedné rituály. Vyznavači zvráceného náboženského kultu brutálně likvidují své vyděšené oběti. Před svými šílenými pronásledovateli se malá skupinka snaží uniknout ve spleti podzemních cest. Z podzemní pasti však není úniku! (oficiální text distributora)

Campbell

Dobrý to bylo, ale čekal jsem něco víc od takovýhleho hodnocení. Začátek byl výborný párkrát jsem se lekl. Ale od doby kdy zjistíme co a proč, se film táhne v duchu slabého slasheru. Bohužel jsem ani s jednou postavou nesympatizoval takže mi upřímě bylo jedno kdo chcípne a kdo ne. Atmosféra filmu tu tam a herci byly příšerní, hlavně ty věřící takový polena a ty jejich náboženský kecy mě neuvěřitelně sraly, a to hlavně od tý starý báby. I když scénář je celkem zajímavý tak režisér neudržel laťku a udělal z toho prachobyčejný slasher jakých je tuny. Hlavně megaposral konec, takhle stupidní konec se jen tak nevidí. PS: Palec dolů uživatelovy LD, takhle ty hodnotíš filmy? ()

Hunter2222

Toto bolo, ale prekvapenie! Od filmu som vôbec nič nečakal a dokonca ani počas filmu som nečakal to čo sa stalo. Začínam milovať tú atmosféru v metre / vlaku / železnici. Ale toto je o niečom inom. Zo začiatku sú tie výjavy fakt super, potom prichádza gore, vraždy a apokalypsa. No a koniec ma doraz absolútne. Proste super podívaná so slušnými hercami, vynikajúcou atmosférou a niekoľkými prekvapeniami. ()

heyda

Jízda smrti aneb když skauti pod vedením Boha začnou vykonávat povinnost. Povinnost zabít všechny lidi, aby si jejich duše mohl vzít Bůh sám k sobě do království Božího a nenechal je napospas démonům z pekla. Námět není vůbec špatný, hudba perfektní a kamera jakbysmet. Jenže to podání je prostě tak psychózní a trapné, že jsem měl nutkání tomu vysolit hned odpad. Opravdu mě mrzí, že z těch vykonavačů Božího příkazu udělali nemotorné skautíky nebo ohavné psychouše apod. Ke všemu to jejich zpívání a chování. No to je prostě totální úlet. No musel jsem tedy nakonec udělat kompromis mezi odpadem a maximem, protože tenhle film mě zklamal, naštval, urazil, ale taky námětově překvapil, krvavě potěšil a lekačkama vyděsil. 50% ()

eraserhead666

Lahodím si, lebedím, chrochtám. Přesně takhle jsem se při sledování horrorů cítil počátkem devadesátých let. Už se mi moc nechtělo věřit, že se ten pocit vrátí. Ač zcela moderní, tenhle film má dost silného ducha starého dobrého horroru. Má všechno. Ujeté postavy, šílenou zápletku, krev, napětí, několik šílených scén (těhotná členka sekty), razantní závěr. A jako bonus dvě nádherné Asiatky. Rozjezd filmu je parádní, hned první scéna a následující sebevražda mě fakt hodně nalákaly. Prostě paráda. Proč vlastně nedám plný počet? Protože to možná mohlo být ještě lepší? Protože tam mohly být Asiatky tři? Možná jo. ()

SOLOM.

Už dlouho se mi nestalo, abych se lekl hned u první scény. Říkal jsem si, tak tohle bude vážně jízda a ona ze začátku skutečně byla. Tvůrcům se podařilo navodit opravdu dusivou atmosféru a to i díky tomu, že se děj odehrává v metru a jako zabijáci zde figurují členové sekty Hlasu Naděje. Krve, napětí a solidní výkony mi v tu chvíli nebránili dát opravdu vysoké hodnocení, protože já se vážně bavil. Jenže pak přišel závěr filmu a bylo zle. Už dlouho jsem neviděl takhle zmršit skvěle rozjetý děj a teoreticky pohřbít vše co jsme po celou dobu budovali. ()

JASON_X

Tenhle nízkorozpočtový horrorový úlet je sice hodně hloupoučký, ale zároveň i hodně roztomilý a zábavný. Na té jeho zábavnosti má zásluhu hlavně hojná účast naprosto excelentních armagedonských pošuků, kteří se snaží spasit co nejvíc duší svými ostře nabroušenými krucifixy. Film vypadá, jako by ho natočila partička středoškoláků s dobrým filmařským vybavením i know how, aby pobavila sebe i diváky. Já se tedy bavil skvěle, jako nejspíš i všichni herci při natáčení. Byla v něm i jedna nečekaná brutalitka s těhulkou, jejím manželem a jejich děťátkem... A také je v něm několik slušných lekaček, ta nejlepší je hned v první scéně po úvodních titulcích (ke kterým hrála i celkem dobrá hudba). Solidní zástupce brakového žánru. ()

Morholt

No na začátku jsem málem spadnul ze židle a začal jsem se těšit. A to hodně. No a pak...............ne že by to byl úplně špatný slasher. Ten náboženský rozměr mi k tomu seděl a prostředí metra také. Nakonec ani herecky to nebylo úplně nejhorší, ačkoliv tu byly postavy, které byly vyloženě na pěst. i když nevím, jestli to tak náhodou nemělo být. Jenže já čekal prostě něco jiného. Něco strašidelnějšího a temnějšího. Jsem trochu zklamaný, ale spíš to přičítám tomu, že jsem nevěděl, do čeho jdu a nechal se trochu oklamat. 60% ()

BoPo

Béčková, kanadská, sektárska vyvražďovačka na vlakovej stanici. Ak Vás predchádzajúca veta zaujala, dajte filmu šancu. Ja som dal, ale môj šálok kávy to teda nebol. Záblesky kvalitného hororu sa tam našli, ale na celý film ich bolo jednoducho málo. ()

Terva odpad!

Nějak nemůžu překousnout že nejen na nástupišti není ani živáčka, ale že i metro, které přijede je prázdné - těžko tomu uvěřit. Ale jak to tak bývá když chceš zabíjet tak je lidí dost. A scénář nám prostě nějaké lidi dodá. A tak i když je v metru pusto a prázdno v následujících scénách se zjevuje stále víc a víc lidí. Nakonec mám dojem, že tam pro samé lidi není k hnutí. Paráda, vlaková souprava začíná být přeplněná - jak lidma, tak mrtvolama. CITÁT - Bůh tě miluje........ Tak stupidní film jsem dlouho neviděl. Ten film......vem čert !!! ()

corpsy

Aká bezbrehá, je obetavosť ovečiek, ak majú motiváciu. Stratené, psychicky labilné existencie. Stačí jedno kázanie, v mene Boha, a sú tam, kde ich niekto mať chce. Nepripomína vám to niečo? Nejednoznačný ( vo svojom vyznení ) horor, ktorý nieje celkom jednostranný, pretože v závere... ()

sidzej

Tie fanaticke nabozenske zvasty sa skratka nedali pocuvat. Z pociatku to vobec nevyzeralo zle no s pribudajucimi minutami to skoncilo v absolutnej odpadovej zumpe. Vsetko zle- herci, kulisy, dialogy, logika, rezia....1* za uvodnych 30 minut ktore este mali naznak atmosfery (vratane skvelej uvodnej lakacky). ()

Ten Druhy

"Bratia, sestry čujte hlas, nádejou je Pán Boh náš" - táto spočiatku nevinná koleda, ktorá sa vinie celým filmom ako leitmotív, mi postupom času začala poriadne liezť na nervy... Členovia sekty Hlas večnej nádeje sú priam ukážkovým príkladom vymytých mozgov. Dej filmu sa odohráva v labyrinte podzemných dráh - v klaustrofobickom priestore a je nepredvídateľný. Reverendoví vojaci zachraňujú duše cestujúcich, ktorí jednoducho nasadli do nesprávneho metra. Táto duchovná záchrana je však obyčajný bohapustý masaker. Ale ani obete nie sú bez šance a nemienia sa vzdať bez boja, čo robí príbeh zaujímavejším. Žiadne strelné zbrane, ale rituálne dýky, meče, sekery a kladivá... Tvorcovia tohto hororu nepoznajú medze, pokiaľ ide o brutalitu. Takisto nejasné sú hranice medzi realitou a halucináciami, a to až natoľko, že sa jedno od druhého nedá oddeliť. Fanatizmus a primitivizmus členov sekty (najmä pani Betty) je tiež bezhraničný a do neba volajúci. Vyvoláva čoraz väčšiu zlosť, ale žiadneho zadosťučinenia ani zničenia zla sa vo filme nedočkáme - aj na konci, niečo zlovestné ostáva stále visieť vo vzduchu... ()

Astaroth12

Hneď sa musím posťažovať,nájsť práve tento film je na hranici veľkého šťastia.Lebo týmto názvom disponuje veľa filmov a až na tretí krát sa mi podarilo stiahnuť ten pravý,ktorý som chcel vidieť.V pár momentoch som sa pristihol že ani nedýcham a len čakám čo sa bude diať,tak atmosféra v niekoľkých momentoch bola slušná.Len mi prekážalo že stále bola opustená stanica metra ako keby nikto ani nechodil vlakom,áno malo to troška strašidelnosť ale hlavne to malo veľkú dávku naivity.Tie záporné postavy boli fanaticko psychopatický primitívi.Spracovanie bolo odfláknuté a nedomyslené,Aspoň lakačky boli také aké mali byť pôsobivé a mrazivé.Radšej si navliecť kondom na hlavu alebo česať a fénovať Medveďa ako druhý krát pozrieť tento výživný film čo sa týka primitivizmu. ()

ledzepfan

Trestuhodné vylití nadějného potenciálu do žumpy trestuhodně špatných filmů....Lekačky jsou trapné,první půlhodina nevídaně sračkoidní,logika a rozum jsou spolu na dovolené v nějáké zapadlé sibiřské vesničce,herci se své řemeslo učili v ochotnickém kroužku pro mentálně zaostalé a scénárista umí psát dialogy živé jak ta plazící se půlzombie z the walking dead :D ......ale tak za pár hezkých gore záběrů to nehodím úplně do odpadu ()

mysiak

Nie je to zlé..banda psycho magorov, ktorí uctievajú cirkev...ale mám taký divný pocit..že je to všetko lacné, a lakačky sa vytvorili len tak, že sme pridali volume pri strihaní filmu...inak to pôsobí ako keby si prenajali nejakú budovu, zapojili pár okoloidúcich "hercov" a vytvorili tento horor... ()

Freemind

Všechno špatně. Scénář má nápad, pár zajímavých momentů i pointu, ale co z toho, když krev je malinové šťávy, masky z gumy a LED diod, herci z ochotnického spolku Horní Polom a režisér z letní filmové školy. Nízkorozpočtový kanadský horror není popis, ale diagnóza. ()

Murrro

Za málo peňazí jeden vtieravý gospelový song, všadeprítomná babča so svojou milosrdnou kompániou a solídne temná atmosféra, najmä v prvej tretine. S ubúdajúcimi postavami však pribúdajú hluché miesta, vzťahy sa nevyostrujú, postavy prakticky neprechádzajú žiadnym vývojom a otvorený záver ešte umocňuje dojem, že z celkom zaujímavého nápadu sa dalo (páčidlom) vytrieskať viac. ()