Mládí v hajzlu

• USA Youth in Revolt (více)

Mládí v hajzlu je komedie o dospívání, která na pubertální touhy i vzpoury nahlíží svěžím a neotřelým způsobem. V hlavní roli filmu, který vznikl podle slavné knižní předlohy C.D. Paynea Mládí v hajzlu, se představuje Michael Cera (Juno, Superbad). Nick Twisp (Cera) je zvláštní, ale milý mladík s citem pro pěkné věci, jako jsou Sinatra a Fellini. Na rodinné dovolené se Nick beznadějně zamiluje do krásné a svobodomyslné dívky jménem Sheeni Saunders (Portia Doubleday), ale rodina, vzdálenost a žárliví ex-milenci jejich lásce vůbec nepřejí. Proto Nick s výrazným přispěním Sheeni opouští svůj nudný a předvídatelný život a vytváří své rebelské alter ego: Françoise. A François – se svou kravatou, knírkem a cigaretou - se nezastaví před ničím, co by mu bránilo být s Sheeni. Nick Twisp se ocitá na cestě sebezničení, která pro něj bude mít nepředvídatelné a neskutečně legrační důsledky. (oficiální text distributora)

ggggg

Četl jsem všechny knihy, tak proto asi přísnější měřítko. Děj nic moc, zpracování taky ne a oproti předloze byl jak Nick, tak i Sheeni o hodně větší rebelové. Kniha byla opravdu zábavná v každém řádku, ale bohužel tohle ve filmu absolutně chybělo. Korunu tomu nasadil nevkusný dabing Trenta Prestona. Konec mi přišel takový nedořešený. Je mi to hodně líto, ale opravdu jen. 20%, za víc ten film nestojí. ()

Pavlo

Zo začiatku prinajmenšom sľubné - dejovo i hereckým obsadením. Lenže čo čert nechce, zostane to len pri tom sľubnom a aj to len pri hercoch. Všetko časom ide do hája a celok predstavuje nevtipný (zasmial som sa snáď len 5krát) film, v ktorom skoro nič nefunguje. Škoda času. ()

balayette

Ohraný souboj mezi předlohou (vynikající knihou C.D. Payna) a filmem tenhle snímek bohužel totálně prohrál. Jediná možnost, jak ságu převést na plátno, by byla zfilmovat každý díl knihy zvlášť - a hlavně sarkasticky-intelektuálním stylem, ostatně tak, jak dílo vypadá v tištěné podobě. V tomto případě je výsledek smutný: chybí většina zásadních vedlejších postav, scén a především nevystižená atmosféra. Na knize je geniální hlavně to, jak je absurdní a že jde o deník - jednotlivé dny se táhnou a nic se v nich neděje... pouze Nickův komentář jim dodává nezaměnitelný vtip. Umělé vytváření situací na způsob "jen aby tam bylo všechno" nikam nevede, nehledě na styl filmařiny a la American Pie. Na to je potřeba čas a ten rozhodně do devadesáti minut nikdo vtěsnat nemůže. Není mi taky příliš jasný výběr hlavních protagonistů - tak dobří, aby zastínili velmi podrobné popisy zevnějšku v předloze, určitě nebyli. ()

P@\/EL

Slušná komedie, která na můj vkus předvedla docela málo srandovních situací a kvalitních hlášek. Na druhou stranu pozorovat stydlivého kluka, jak se postupem času mění v toho největšího raubíře a tropí jeden průser za druhým, se mi líbilo, takže konec konců nemůžu říct, že bych se vyloženě nudil. ()

Terman

Kvůli obsazení Michaela Cera jsem očekávala mnohem osobitější, vtipnější a hlavně promyšlenější zážitek. Film, který neurazí, ale ani nenadchne a dost možná u něj usnete nebo se budete divit, jaktože je sled událostí právě takový, jaký je. ()

naytsirk odpad!

Kdybych neznal předlohu, resp. kdybych nemiloval předlohu a neznal ji skoro nazpaměť, tak bych byl mírnější, ale takhle musím odpad dát... Splácat tři knihy do 86 minut a to takovýmhle způsobem, je prostě rouhání a urážka C.D. Payna ()

Pythonator

Michael Cera mi příjde krajně nesympatický a jako hlavní postava ve filmu je nepříjemný, ať už se snaží sebevíc. Ono ten film taky není žádný zázrak, takže i kdyby tam ten homoCera nebyl, tak to stojí za prd. ()

zlishaack

Mé mládí bylo, díky C.D. Paynovi, také v hajzlu. Všechny díly sem zhltal a čekal, kdy už už si budu moct zase dovolit koupit další díl, či kdy konečně vyjde. Předlohu považuji za téměř povinnost pro každého pubertálního příslušníka s olbřímí erekcí. Film dostal, řekl bych, dobře vybraného představitele Nicka Twispa a Sheeni byla také dobře zvolená. Jenže, jak víme, dobré obsazení není vše. A proto to dopadlo celkem tristně. Nejde jen o to, že se film nedrží předlohy, ale také dost nemístně děj vynechává a míchá do sebe tři knihy. Škoda, myslím si, že kniha má stále potenciál, který by se dal zužitkovat. Ale určitě ne takhle. ()

Jandecka

3-4 hvězdičky, když to ale člověk srovná s knihou, je ten film celkem ubohý... proto se přikláním k horšímu hodnocení... ()

PeterVonKV odpad!

Miluji knihy o Nicku Twispovi, takové skvělé munice tam bylo, stačilo to jen přetočit. Ani náhodou, totální promrhání potenciálu. ()

Zix.

Asi každý se v tomhle věku zamiloval, dělal různé blbosti, měnil image apod. Tady mi to chování a průsery Nicka ale přijdou už trochu přehnaný a je toho moc. Začátek přitom působil výrazně líp a zajímavěji. ()

flyer.nick

Netajím se tím, že ty knížky žeru už od dětství (modří už vědí, proč je tady moje přezdívka Nick). Četl jsem je snad dřív, než jsem byl v pubertě a četl jsem je milionkrát. Vždycky mi přišlo, že natočit to jako film, tak to bude něco naprosto úžasného, inteligentního, promyšleného, poutavého, sexuálně nabitého, napínavého a hlavně zábavného. Bohužel tohle nebylo ani jedno z toho. Z knih nedodrželi ani nickův věk, Sheeni je nepřitažlivá, idioti jsou nezajímaví, příběh je děsně osekaný a prostě nic co by mne na tom bavilo. Jedna hvězdička za to, že ty knihy miluju, tak abych tomu nemusel dát odpad. ()

Vilda

Průměrný film ve kterém mě velmi příjemně překvapil Michael Cera. Už jsem ho viděl v podobné roli ve filmu Superbad, ale v čem byl tentokrát jiný? Jeho dvojrole alterega, kterou zahrál opravdu profesionálně. Myslím že tenhle kluk se neztratí a už teď se těším na jeho další filmy. 55% ()