Mládí v hajzlu

• USA Youth in Revolt (více)

Mládí v hajzlu je komedie o dospívání, která na pubertální touhy i vzpoury nahlíží svěžím a neotřelým způsobem. V hlavní roli filmu, který vznikl podle slavné knižní předlohy C.D. Paynea Mládí v hajzlu, se představuje Michael Cera (Juno, Superbad). Nick Twisp (Cera) je zvláštní, ale milý mladík s citem pro pěkné věci, jako jsou Sinatra a Fellini. Na rodinné dovolené se Nick beznadějně zamiluje do krásné a svobodomyslné dívky jménem Sheeni Saunders (Portia Doubleday), ale rodina, vzdálenost a žárliví ex-milenci jejich lásce vůbec nepřejí. Proto Nick s výrazným přispěním Sheeni opouští svůj nudný a předvídatelný život a vytváří své rebelské alter ego: Françoise. A François – se svou kravatou, knírkem a cigaretou - se nezastaví před ničím, co by mu bránilo být s Sheeni. Nick Twisp se ocitá na cestě sebezničení, která pro něj bude mít nepředvídatelné a neskutečně legrační důsledky. (oficiální text distributora)

otilrak

Další zpackaný příběh. Smíchat několik knih do jednoho filmu prostě nemohlo fungovat. Knihy mám přečtené několikrát a film se s nimi nemůže vůbec rovnat. Pokud někoho zaujal tento film, tak knihy pro něj budou jako jiný svět. Skalní fanouškům knih radím raději nekoukat. Jedna hvězda za snahu a čas od času vtipnou scénu. ()

V4nd4l

V historii filmu už bylo zfilmováno hodně knih. U některých se to povedlo lépe, u některých hůře a u některých vůbec. A bohužel tohle je zrovna ten případ. Tak jako nejde nacpat celou pixlu šlehačky na jednu rakvičku, není možné nacpat 3 díly knihy (cca. 600 stránek) nabitých komickými scénkami, hláškami a postavami do hodiny a půl. Bohužel ne každý disponuje tak dobrým logickým myšlením, takže dost postav a scén se do filmu nedostalo a v těch, které neprošly sítem bylo zrovna hodně mých (a určitě nejen mých) oblíbených. A to málo, co sítem prošlo bylo ještě upraveno a bohužel většina postav vypadá úplně jinak, než jsem si představoval. Snad jediné, co se mi líbilo, byly hudební scény (hraje hudba a běží děj, kde se nemluví – např. cesta Nicka a Vijaye do Santa Cruz), pár replik a scéna, kde se Nick pokouší o fingovanou sebevraždu (nebyla v knize, takže docela překvapila), což je dost málo. Ale cením si i snahy a doufám, že tento film někoho inspiruje k dalšímu pokusu (snad úspěšnějšímu) o zfilmování dobrodružství Nicka Twispa. ()

akcul

Je to špatné, dámy a pánové, teda spíš kluci a holky. Předlohu jsem tedy nečetla, ale tohle je neuspokojivé, jak po strance formální, tak obsahové. Párkrát jsem se zasmála to ano. Ale celé to působí, tak "panicky" neobratně. Holt nejsem čtrnáctiletý kluk:-) ()

Blazis34

Stydlivá komedie od Miguela Artety se nesla v takovém humorném, ale i napínavém duchu. Film, který mě trochu pobavil některými scénkami, avšak dlouho mi v paměti nezůstane. Chválím příjemné obsazení neznámých mladých herců v hlavních rolích. Jinak nic vyjímečného - 60%. ()

asader

Nick Twisp je ten největší ubožák,kterého jsem ve filmu viděl,až mi ho trošku přišlo líto,jenže nic to nemění na tom,že tento film byl dost divný,byl natočený divně a hlavně postavy ve filmu byly divné.Nikdo mi v tom filmu nepřišel normální i když pár krát sem se sice zasmál,ale je to prostě divný film.4/10. ()

srdce78

I když to tu všichni haní,mně se to celkem líbilo.Předlohu jsem nečetla,ale film má příjemné tempo a i jsem se párkrát fakt zasmála.Obsazení super.**** hvězdy. ()

Ruud36

Knihu jsem nečetl, takže nemůžu srovnávat, ale tenhle film mě bavil. Skvěle natočeno, vtipné, svižné - takhle by to nějak mělo vypadat. Čím dál více přicházím na chuť Michaelu Cerovi. ()

KERUOCOK

Jako milovník knih od C.D. Paynea jsem byl velice zvědav na tento kousek. Ovšem vysoké očekávání asi nebylo na místě. Už to, že se někdo pokusil několika dílný příběh nacpat do krátkého filmu, mělo předzvěst katastrofy. Na rozdíl od knižní předlohy je film, dá se říci, o ničem. Třičtvrtě filmu se scénáristi drží striktně knižní předlohy a nakonec zjistí, že to potřebují nějak uzavřít a tak to celý pošlou do kytek svým bezduchým závěrem. Kouzlo tohoto příběhu je v tom co dokáže Nick udělat pro lásku k Sheeni (i přesto jaká je to mrcha) a jeho skvělé manévry při útěku před policií… Tento film je pro mne naprostým zklamáním… ()

Berzeger

Moc nechápu zdejší zklamané komentáře. Knižní sérii jsem četl několikrát a miloval jsem ji, těšil jsem se proto i na tento film. Po shlédnutí jsem byl spokojený - snímek se vcelku věrně držel knih a ač se do něj holt nedostalo vše (zejména Nickovy myšlenky), určitě nepostrádá humor, děj a sympatické herce. ()

waltosin

Jste normální kluk, který respektuje zákony,rodiče a nic jste předtím neudělal a pak najednou potkáte holku do který se ihned zamilujete a uděláte všechno aby byla vaše a to i za cenu že si zkurvíte život. Můj případ miluju jednu holku z práce a udělal bych pro ní všechno,ale můj problém je jí to říct že ji moc miluju a udělal bych pro ní všechno jako Nick Twisp (Michael Cera) 45% ()

P3tulQa

Nevím, co to mělo znamenat a jestli mělo vůbec cenu ten film točit. Nic se tam celej film neděje a Cero není podle mě žádnej herec. Málo z těch lidí jsou pro mě herci .. No už bych si to nepustila. Nic bych z toho neměla, je to vlastně o ničem .. ()

Domas88 odpad!

Už jen M.Cera..ten "herec" mi opravdu v žádném filmu co jsem s ním viděl nesedí :(( To už mám radši B.Pitta :D ()

chewbac.Ca

Cera je fajn :) a některé scény z filmu jako pád auta z útesu pred zraky policistů mě fakt pobavily :)) Film si určitě nezaslouží hodnoceni 51%?! ()

Trumper

Jestliže Adventureland byla dospělejší varianta The Way Way Back, pak Youth in Revolt je infantilnější varianta Rushmore.___ Nejspíš díky tomu, že neznám knižní předlohu, hodnotím... /70% ()

Kackucka

Kdybych neměla tak ráda ty knížky, tak bych tomu filmu nedala ani ty tři hvězdy. Protože knihy jsou mnohem větší hardcore, než film. ()

bittersweet

Děj filmu je příliš zkoncentrován. Vždyť se ani není čemu divit - tvůrci se totiž snažili nacpat 5 knih do 90 min. Zaregistrovala jsem první a druhý díl knihy se značnými mezerami v ději, poté začátek třetího dílu (Charlotta), čtvrtý díl byl přeskočen (byla jsem zvědavá na Nickovu Belmondovskou vizáž a Connie Crusinowskou) a závěr filmu je konec pátého dílu. Ještě štěstí, že do filmu nezakomponovali i šestý díl (příběh Nickova mladšího bratra). Události ve Francii (4. a 5. díl) se někam vypařily, což je škoda. Také jsem postrádala Hároše De Falca, božskou Apurvu, ceckatýho Dwayna a ženu velikosti telefonní budky, paní Cramptonovou. Mrzí mě, že spousta eskapád byla vynechána. Film mohl být klidně delší nebo se mohla natočit jen část knih a podle úspěchu pak zbytek. Postava Sheeni mě zklamala, ve filmu není vůbec podaná jako intrikánka a manipulátorka, což diváka také o ledasco ochuzuje. Takže slabé 3* ()