Mládí v hajzlu

• USA Youth in Revolt (více)

Mládí v hajzlu je komedie o dospívání, která na pubertální touhy i vzpoury nahlíží svěžím a neotřelým způsobem. V hlavní roli filmu, který vznikl podle slavné knižní předlohy C.D. Paynea Mládí v hajzlu, se představuje Michael Cera (Juno, Superbad). Nick Twisp (Cera) je zvláštní, ale milý mladík s citem pro pěkné věci, jako jsou Sinatra a Fellini. Na rodinné dovolené se Nick beznadějně zamiluje do krásné a svobodomyslné dívky jménem Sheeni Saunders (Portia Doubleday), ale rodina, vzdálenost a žárliví ex-milenci jejich lásce vůbec nepřejí. Proto Nick s výrazným přispěním Sheeni opouští svůj nudný a předvídatelný život a vytváří své rebelské alter ego: Françoise. A François – se svou kravatou, knírkem a cigaretou - se nezastaví před ničím, co by mu bránilo být s Sheeni. Nick Twisp se ocitá na cestě sebezničení, která pro něj bude mít nepředvídatelné a neskutečně legrační důsledky. (oficiální text distributora)

ZZZHarry

Kdo četl knihy, ten film neocení. Knihy jsou naprosto dokonalé a zábavné, je to taková četba proti trudomyslnosti. Na film jsem se fakt těšil a sledoval, kdy už konečně půjde do kin. Když jsem ho viděl, říkal jsem si: ,,né to nebylo mládí v hajzlu´´, to k těm knihám nepatří, tohle je něco jiného. Ono z logiky věci se to zfilmovat asi moc nedá, byla by to černá pornokomedie, a to se asi neprodává - na stříbrném plátně. Takže jednu hvězdičku jsem dal za odvahu režiséra se do toho vůbec pustit. Ale než jít na tenhle plytký film, raději si přečtěte knihy. První tři díly jsou řežba, další dva humorné. Šestý a sedmý díl už není ončo, ale pořád neurazí. Ale každá kniha Mládí v hajzlu v sobě nese kus života každýho puberťáka a spoustu zamyšlení nad vlastním životem - většinou už tím minulým :-) ()

Peter_Benz1

Nevím, mám z toho smíšené pocity. Tuhle ságu miluji a několikrát jsem ji četl, ale film byl hodně zmatený a nepřesný, kdyby to udělali co kniha to jeden film, jak je tomu třeba u HP, tak možná. Mezi 2 - 3 hvězdami. ()

mzop

Nějak jsem to úplně nepobrala. Slibnej začátek se skvělým Michaelem Cerou. Nebýt jeho, dostal by tenhle film ode mě jen jednu usmolenou hvězdičku. ()

frannyberry

Kdybych neznala knihy, asi dám o hvězdičku vic. Není to úplně špatný film, ale chybí mu šťáva. Prostě: trochu nuda. Spousta naprosto kouzelných scén z knížky vypadla, ale i pro diváka, co ji nezná, je film průměr. Protože pro všechny diváky je určitě velkým problémem nahuštěnost příběhu, ale nikoli vývoje vztahů. Trochu povrchní zábava, která neutkví v paměti. ()

RyuzakiSE

A kde je nadrženej pedofilní kněz ve sprchách? Ta fanatická křesťanská paní (nepamatuju si už jméno), co je vítala v kempu? A co ty sprchy s tou paní? Kde je zmínka o Levákovovy operaci? A co zmínka o jeho nedokonalosti na pleti? Atd. atd. atd. Mohla bych do nekonečna pokračovat. Absolutně mě zklamalo, že film vynechal ty nejlepší scénky (a že jich vynechal opravdu dost), co byly v knize... ale co jsem mohla očekávat že, film není skoro nikdy tak dobrý, jako knížka. Při filmu jsem měla takovej pocit, jakoby se režisérovi nechtělo Mládí v hajzlu číst a tak přeskakoval stránky... No, co se týče herců, nebyli špatní. Za snahu dávám 2*. | A těm, co se film nelíbil jako mě, doporučuju si přečíst knížku, je to 100x lepší :) ()

smajki

Vždy je těžké točit filmy dle knižní předlohy a o to těžší je to u děl takto úspěšných. Sérii Mládí v hajzlu jsem četl, no četl, spíš jsem ji celou zhltal za pár týdnů a byl jsem až překvapen kvalitou zápletky, logikou děje a všudypřítomným humorem. Samozřejmě, že film jsem vidět musel, velká očekávání jsem ale neměl. Nacpat totiž tuhle sociálně psychlogicko komediální taškařici do 86-ti minutové stopáže je naprosto nemožné. Nemluvě o tom, že nikdo z herců ve mně nezanechal nic, na co bych si měl někdy vzpomenout. Ve výsledku tak máme možnost sledovat jen velmi okleštěný výřez z jinak neuvěřitelného životního příběhu Nicka Twispa a jeho alter ega Francoise. Takové slabší 3 hvězdy za předlohu. ()

FirstFan

Možná že moje nízké hodnocení způsobuje skutečnost, že jsem četla všechny knihy a ty jsou s tímhle veledílem naprosto nesrovnatelné! Celkově myslím, že se film dal pojmout mnohem vtipněji a originálněji. Předně taky dost nesympatizuji s hl. hrdinou a Sheeni sem si taky vždycky představovala uplně jinak.. 1* za Galifianakise, 2* za Longa ()

Va33ek

Snímek tak šílený a střelený, že se tomu snad vyrovná jen trapnost některých scén. Ale nasmál jsem se pěkně hlavně díky imaginárnímu dvojníkovi hl. hrdiny, který měl koule na všechny ty totální voloviny. Když to srovnám s jinými filmy, kde hlavni téma je ztráta panictví, tak tento byl aspoň směsný a nejen trapný. ()

Widowmaker

Chvílema člověk i pohnul koutkem, ale jako fanouška C. D. Paynea a jeho tvorby musím tohle dílo hodnotit tak 25%... Děj je seskládán z několika knih, ale je to seškrtaný takovým způsobem, že se mi to až místy nelíbilo. ()

GlaDOS

Na to jak je film občas ostrý a tváří se jako American Pie, tak z něj bohužel nepramení zábava z toho, jaká je to blbost. Tu a tam je pár vtipných scén, jinak se ale jedná o silnou nudu. ()

Florent odpad!

Pokud někdo četl knížky, tak se tomuhle vyhněte obloukem. Knížkám se to ani zdaleka neblíží ničím, ani vtipem, ani inteligencí. ()

Falanx

15%. Výborné knihy a pak taková ubohost. Jó, čekal jsem asi moc. Patnáct bukvic je jen úlitbou filmovým bohům, neť si k svému hlubokému žalu uvědomuji, že Nicku Twispovi a jeho deníkům se na plátně dařit nebude. ()