Mládí v hajzlu

• USA Youth in Revolt (více)

Mládí v hajzlu je komedie o dospívání, která na pubertální touhy i vzpoury nahlíží svěžím a neotřelým způsobem. V hlavní roli filmu, který vznikl podle slavné knižní předlohy C.D. Paynea Mládí v hajzlu, se představuje Michael Cera (Juno, Superbad). Nick Twisp (Cera) je zvláštní, ale milý mladík s citem pro pěkné věci, jako jsou Sinatra a Fellini. Na rodinné dovolené se Nick beznadějně zamiluje do krásné a svobodomyslné dívky jménem Sheeni Saunders (Portia Doubleday), ale rodina, vzdálenost a žárliví ex-milenci jejich lásce vůbec nepřejí. Proto Nick s výrazným přispěním Sheeni opouští svůj nudný a předvídatelný život a vytváří své rebelské alter ego: Françoise. A François – se svou kravatou, knírkem a cigaretou - se nezastaví před ničím, co by mu bránilo být s Sheeni. Nick Twisp se ocitá na cestě sebezničení, která pro něj bude mít nepředvídatelné a neskutečně legrační důsledky. (oficiální text distributora)

freeze.art

No to snad ne!!! Četl jsem všechny díly knih a tohle má být jako co??? Ubohost, ubohost, ubohost! Kdo tomu dal lepší hodnocení, tak doporučuji přečíst si aspoň první díl :) ta 1* je jen za obsazení... ()

dj.kouba

Do filmu jsem vkládal jako velký knižní fanda tohoto počinu poměrně velké naděje a jsem teda hodně zklamán. Nevím, co si tvůrci mysleli, když se pokusili narvat několik knih do jedné. Další věcí je to, že naprosto nedostaly žádný prostor vedlejší postavy. Konkrétně mluvím o Levákovi, který byl v knížce poměrně důležitou postavou. Jinak obsazení v podobě Cery, kterého mám rád, docela potěšilo. Raději však vždy sáhnu po výborné OLE. Pardon, knize :). ()

Fawkes

Svým způsobem je to taková teenagerovská kravina, je to zřejmé už z názvu, ale mě příběh Nicka Twispa bavil od začátku až do konce. Děj sice silný průměr ale ostatní vtipné momenty to vynahradí natolik že jsem své hodnocení musel pozvednout na nadprůměrné 4 hvězdičky. (75%) ()

animario

Youth in revolt je bible teenagerů. Knížka mě neskutečně bavila, byť jsem přečetl jen první díl. Nikdy jsem se upřímně a někdy i nahlas nesmál u psanýho textu. Film jí nesáhá ani po podrážky ošlapaných kecek. Minimálně první půlka je nuda. Vtipů,který v knize fungovaly si tady divák skoro nevšimne, prostě je přejde. Tam, kde jsem se při čtení řezal smíchy se tady decentně pousměju. Michael Cera mi dřív nevadil, až tady, v další z jeho rolí ušlápnutých paniců, jsem si uvědomil, že vlastně neumí moc hrát a profituje víceméně jen ze svýho vzhledu nafukovací panny a věčnýmu výrazu umělý vagíny. Zpackaná knižní předloha, o vykastrovaným dabingu nemluvě. ()

merigieren

no někdo se pokusil zase natočit film o tom, jak se odpanicovat, kluk najde holku, způsob mluvy k nim nesedí, spíš připomíná debatu neúspěšných rádoby filozofujících individuí. Děj je o klukovi, co podpálí auto aby se dostal za holkou, ale ta pak odjede, tak provede protiakci, aby ji dostal ze školy, nakonec ho chytí policie a holka se do něho zamiluje. Ten jejich soused je docela vtipnej. Ono obecně je to takový divný, a jen dík divnosti si to udržuje pozornost. Nejspíš výplod chorého mozku :-) ()

Lyžař

Miloval jsem večery strávené nad knižní podobou. Pamatuju si to jako by to bylo včera. Pořád dál a dál jsem se těšíval na chvíle, kdy budu moci pokračovat ve čtení. C.D.Payne si připravil neskutečné příběhy. Ty však ale nebyly zpracovány korektně. Super, ve filmu jsou dobří herci, ale jejich role a způsob hraní je tak šílený, že snímek Mládí v hajzlu považuju za jedno z nejhorších děl, co jsem v poslední době viděl. A hlavní herec? Ani minutou jsem mu nevěřil, že by mohl zahrát Nicka Twispa věrohodně. Asi by to zvládl jenom málokdo, ale Michael Cera rozhodně tím pravým není. Herci: **; Režie: ***; Scénář: *; Hudba: **; Přínos světové kinematografii: 0; Knižní námět: **** ()

Skleni

No ja som prekvapený až uchvátený. Nič také ako toto som nečakal. Film s tak tupým od prezentovaním sa a blbou zápletkou a celkovým dojmom pôsobiacim ako 5 ročné nevyvinutédieťa.. ma dostal tak že mi tých 90 min ubehlo ako voda. dialógy, prostredie, vizáž hercov, to všetko bolo parádne. no najmä ma dostala jedna vec. Film mal obdivuhodný zámer ukázať o čo naozaj vo vzťahoch ide a o čo sa pokúša každý jedinec. O "svoje" šťastie a spokojnosť. A sex samozrejme ale tak to je ako je. Film ďalej s citlivosťou a nadhľadom poukazuje na chorobné okresávanie ľudskej povahy a slobody a udáva jednotný smer vývinu. Žiadne omyli ani túžby, nič. A to sa hl. hrdina tohoto ináč velmi oddychového filmu snaží poprieť a to čo naj bizarnejším spôsobom. 78% ()

salamandrr

Rozhodně to není špatné jak tady kde kdo prohlašuje, všichni si idealizují knihu a film je pak zklame, samozřejmě, že do něj nelze nacpat vše. Myslím, že podstata knihy je vystižena, to mi stačí ()

yVANs

čekal jsem že převod knižní předlohy na plátno dopadne mnohem...mnohem hůř. Už i proto, že jsem do toho šel s naprosto nulovým (záporným) očekáváním, náramně jsem se bavil. Bohužel nemůžu posoudit očima diváka, který knihy nečetl. ()

darkreider

Hodina a pol v hajzlu. Navzdory tomu, že pár naozaj kvalitných scén sa tu nájde, pamätám si hlavne tie, kedy som si chcel vystreliť mozog z hlavy. Ódy na nájdenie skutočnej lásky od Nicka Twispa mi veľmi rýchlo začali liezť krokom. No moc ma to nebavilo. Nie je tu ani jedna sympatická postava, iba hromada pofidérnych individuí. ()

Nail

Jako náctiletý jsem hltal knížky o Nicku Twispovi. Film není tak špatný, ale kniha je kniha :-) Role Miachelu Cerovi klapla parádně, on vlastně tenhle žánr je přesně na něj. Mile mě i překvapil Justin Long a Ray Liotta. ()

phoenixer

Knihu jsem nečetl a o filmu dříve nic nevěděl. Možná i proto jsem se poměrně dobře bavil. Zkrátka byly tam některé pasáže filmu poněkud slabší, ale za to u pár částí jsem měl přímo výbuchy smíchu. Cera jako intelektuální panic a Long co by bratr "drogový gurmán", prostě šílenost už od samého začátku... ()

HappyDeath

No upřímně mě to příjemně překvapilo.... bylo to jiné než zbývajících asi milion filmů typu Americká komedie. Zvláštní, osobité a svým divným způsobem jedinečné... ()

Ká$aM.D

Horší film tohoto žánru jsem snad ještě neviděl, nejen, že hlavní představitel se mi do hlavní role nehodí, ale hlavně je celý film nudný bez špetky vtipu a kvalitního scénáře. ()

Kate9

Po přečtení knihy jsem měla velkou chuť zhlédnout i film, ale naopak by to určitě nefungovalo. To hlavní, na čem je kniha postavená, jako by ve filmu vůbec nebylo...Scény, na které jsem se z knihy vyloženě těšila, se režisér pro jistotu rozhodl vůbec nezařazovat, totéž platí o postavách...kam se vytratil Levák, Mildreda, Hároš a Apruva? Ani výběr hlavních postav nezdá se mi býti úplně šťastným, Michael Cera je sice sympaťák, jako kluk se mi líbí, ale on prostě není Nickie průserář ani zdaleka! Knižní Nickie myslí na sex 24 hodin denně, zatímco ten filmový vypadá, že na něj už při pouhém vyslovení slova "sex" jdou mdloby. Sheeni je pro změnu klasická tuctovka. Takže závěrem...film není úplně špatný, ale s knižní předlohou toho má společného jen málo. Snad jen silně osekaný děj... ()

Mandalorian

Nevím, jaká je kniha. Ale pokud je to takovej shit jako film, tak potěš koště. Až na pár hlášek se totiž jedná o klasickou americkou "hovnivost". SPOILER ! ! ! Nebudete sledovat nic jinýho než idiota, kterej hnanej svým pérem dělá všelijaký hovadiny a blbosti, pro slepici, která mu mezitím kdáká o jiným klukovi a když má možnost, splní si sobecky sen a zdrhne od něho. Načež on ji donutí se vrátit a místo toho, aby už ji konečně poslal do háje, se o ni snaží trapně dál. Co si na tom vzít ? Poučení ? "Chovejte se jako blbci před slepicí a ona vám dá ?" 20% za hlášky. Ale za zbytek mínus milion. ()