Mládí v hajzlu

• USA Youth in Revolt (více)

Mládí v hajzlu je komedie o dospívání, která na pubertální touhy i vzpoury nahlíží svěžím a neotřelým způsobem. V hlavní roli filmu, který vznikl podle slavné knižní předlohy C.D. Paynea Mládí v hajzlu, se představuje Michael Cera (Juno, Superbad). Nick Twisp (Cera) je zvláštní, ale milý mladík s citem pro pěkné věci, jako jsou Sinatra a Fellini. Na rodinné dovolené se Nick beznadějně zamiluje do krásné a svobodomyslné dívky jménem Sheeni Saunders (Portia Doubleday), ale rodina, vzdálenost a žárliví ex-milenci jejich lásce vůbec nepřejí. Proto Nick s výrazným přispěním Sheeni opouští svůj nudný a předvídatelný život a vytváří své rebelské alter ego: Françoise. A François – se svou kravatou, knírkem a cigaretou - se nezastaví před ničím, co by mu bránilo být s Sheeni. Nick Twisp se ocitá na cestě sebezničení, která pro něj bude mít nepředvídatelné a neskutečně legrační důsledky. (oficiální text distributora)

Lancer

Není to úplně zlé zpracování celé ságy (pětidílné), ale jako skalní fanoušek knih jsem samosebou zklamán. Deník NT se nedá zfilmovat na 100% a musí se ledacos vynechat, ale nejde s tím zamávat takovým způsobem. Potenciál předlohy by šel vecpat do více než jednoho filmu, kde se muselo vypustit víc než polovina postav a drahně zápletek a komplikovaných intrik. Sheeni nebyla krásná, jak si jí pamatuji ze svých výletů do vlastní fantazie. Takže jediné, co mě utěšuje, že film snad přitáhne více čtenářů ke knize. Jinak je film zajímavý snad jen tím, že v americké teen komedii hrají opravdoví teenageři a ne o deset let starší herci...a Steve Buscemi mě v téhle roli přakvapil-znám ho jen jako vedlejší postavu v gangsterkách a akčňácích od Tarantina... ()

sAreOn

V knize to nejpíš funguje, ale ve filmu těžko. Osobně mě ani kniha nikterak nezaujala, ale jsem alespoň obeznámen se stylem, jakým je napsána, takže mi hned dopředu bylo jasné, že tohle na plátno asi převést moc nepůjde... a bohužel jsem měl pravdu. Bylo to nudné, nezáživné a místy i velmi trapné... ()

mouzi

TOHLE ze ma byt Nick Twisp? Nemam nic proti Michaelu Cerovi, ale Nick Twisp urcite nebyl takovy uslapnuty chcipacek s pre-pubertalnim hlasem. Portia Doubleday je sice velmi krasna, ale Sheeni taky mohla hrat jina herecka. Celkove vzato, nejake naznaky z knizni predlohy tam jsou, ale zdaleka se ji vtipnosti a duvtipem nevyrovnaji. ()

Wii.shi odpad!

Takhle zprasit mou oblíbenou knižní sérii, to už je vážně umění. Děj je nudný, dialogy zdlouhavé a absolutně nedůvěryhodné, výběr herců podle mě taky nic moc. Kdo knihy četl, ať se v žádném případě nedívá. Myslím ale že by se film nelíbil, ani těm, co knihy neznají... ()

escaf

Od tohto filmu som očakával oveľa viac. Zaradí sa však medzi ďalšie slaboduché teen komédie na tému, ako prísť o panictvo. Celé mi to prišlo ako slabý pilotný film k ešte slabšiemu seriálu, ktorý hneď po prvej sérii zrušia pre neschopnosť pretaviť dobrú knižnú predlohu na obrazovku. Začiatok ešte dokáže zaujať ale zvyšok filmu som čakal na koniec. Snaha tam bola ale vyšla naprázdno, zázrak sa nekonal. Pri pokuse o remake o 10 rokov by možno mali siahnuť po skúsenejšom režisérovi. ()

Paserak

Kdo četl knihu, nezlobte se na mě, tak musí tenhle film odzívat. Divný a vlastně i dost tuctový. Pardon jestli jsem se někoho dotknul. ()

Ifcik

Tak tento film za to teda určite nestál. Možno to bolo podla knižky, ale čo z toho keď režisér tomu nevedel dať grády. Celý film sa akokeby vôbec nevyvýjal dopredu a iba stál na jednom mieste. Myšlienka fajn aj uletenosť mala niečo do seba, ale vôbec to vo mne nič nevyvolalo. Určite by malo ale možno ten nudný štýl, akým bol ten film podávaný to celé pokazil. ()

burton-ka

Mládí v hajzlu je podle knih, které jsem četla a řezala se u nich smíchy... je pravda, že u filmu to nebylo tak časté a chvílema film trochu vázne ale Miguel Arteta nemohl najít lepšího Nicka Twispa! A já tleskám třem borcům - Cera, Buscemi a v neposlední řadě dokonalý Galifianakis. A kdo nečetl, bude to příjemná podívaná o jednom dospívání a "težkých" chvilkách první lásky :) ()

sokor3 odpad!

Knižní série byla opravdu výtečná a četl jsem ji jedním dechem, a tak jsem se na tento film celkem těšil, ale bohužel mne velmi zklamal. Debilní scénář a herci se vůbec nehodí do rolí... Kdyby se alespoň trochu snažili o vtip, kterým knihy jen srší, tak by se na to možná dalo i koukat, ale takhle se to opravdu nedá. ()

Šošia

Přestože jsem četla všechny knihy o Nickovi (bohužel si to už moc napamatuji), jsem přesvědčená, že mě bavily mnohem lépe než tento film. ()

rigby

Nedávno jsem dočetl knižní předlohu. Přesně takhle jsem si všechny ty lidičky představoval. Bohužel film dosahuje pouze kotníků své předlohy, která je naprosto jedinečná a zřejmě nezfilmovatelná. Je to jen letmé navštívení tohoto kouzelného a hlubokého, a přitom tak obyčejného světa uvnitř jednoho mladíka, který je neobyčejně obyčejný. Film je zkrátka a pouze jen koukatelný a tři hvězdičky dávám z úcty k předloze. Té bych dal plný počet. ()

superzurda

Takhle to vypadá, když se to nepovede. Kdy jsem se zasmál? Pouze když jsem identifikoval jednotlivé postavy. Kromě strážníka Wescotta, ten vypadal podezřele dobře i chytře. ()

Trilobajt

Knížky Mládí v hajzlu jsem četl jako postarší puberťák a byl to tak neskutečný rachot, že jsem se nemohl dočkat až vyjde další díl. Při sledování filmu už to takový rachot nebyl. Naštěstí přenesli do filmu obsah knižních předloh, které měli k dispozici a tak doufám, že další filmové "vydání" již nebude... Jinak knihy jsou kopírovány věrně, hlášky a vtipy se až na výjimky shodují, ale vadí mi jejich podání. Např. v knize jsem se hlášce Nicka Twispa upřímně zasmál, zatímco tato stejná hláška interpretovaná ve filmu ústy Michaely Cery mi vůbec vtipná nepřišla. Podle mě Nick Twisp byl v knihách vykreslený krapet jinak než jako ubulený a pro mě nepřesvědčivý Michael Cera ve filmu (nic proti němu, ale nemůžu si pomoct). Ale na druhou stranu - film to není kdo ví jaký, ale podívat se na to dá. Taková ta brain off komédie... Á propo - znovu jsem oprášil knihy Mládí v hajzlu a můžu konstatovat jediné: strhávám jednu hvězdu neb se film opravdu nemůže nikdy knižní předloze přiblížit... ()

Jenik_Ch

Jako vždy když jsem četl knihu (knihy) a pak viděl film tak jsem velice zklamán... Obsazení neni špatné ale Nick, má mít čerstvích 14 let a hraje ho dvacetiletý herec... mno ok ... ()

pk1w5

Bohužel, většinu puberťáckého humoru a boží hlášky z knihy jsem tam marně hledal, ale nakonec celkem povedené, ikdyž velmi stručné filmové podání prvních dvou dílů knižní předlohy. Díky houbičkám 70% ()

Edgerton

Michael Cera je asi nejnudnější herec, co znám a v kombinaci s filmem, kterej je celej nudnej i sám o sobě, je to smrtící kombinace. ()