Mládí v hajzlu

• USA Youth in Revolt (více)

Mládí v hajzlu je komedie o dospívání, která na pubertální touhy i vzpoury nahlíží svěžím a neotřelým způsobem. V hlavní roli filmu, který vznikl podle slavné knižní předlohy C.D. Paynea Mládí v hajzlu, se představuje Michael Cera (Juno, Superbad). Nick Twisp (Cera) je zvláštní, ale milý mladík s citem pro pěkné věci, jako jsou Sinatra a Fellini. Na rodinné dovolené se Nick beznadějně zamiluje do krásné a svobodomyslné dívky jménem Sheeni Saunders (Portia Doubleday), ale rodina, vzdálenost a žárliví ex-milenci jejich lásce vůbec nepřejí. Proto Nick s výrazným přispěním Sheeni opouští svůj nudný a předvídatelný život a vytváří své rebelské alter ego: Françoise. A François – se svou kravatou, knírkem a cigaretou - se nezastaví před ničím, co by mu bránilo být s Sheeni. Nick Twisp se ocitá na cestě sebezničení, která pro něj bude mít nepředvídatelné a neskutečně legrační důsledky. (oficiální text distributora)

wendelin9

Sice je to kravina, ale já se u ní zatraceně bavila. Knihu jsem zatím nečetla, takže nemohu srovnávat, ale tenhle kluk je prostě smolař a když se rozhodne, že už nebude "hodným synáčkem" začne to být vážně sranda. Fajn oddechovka na nedělní podvečer. ()

URBAN

Díval jsem se nato abych zase viděl Zacha Galifianakise takže logicky jsem očekával prču jaká sním bývá a on si tam chlap pobyl pár minut a pak jak naschvál SPOILER umřel SPOILER !!! Větší naschvál jsem snad nezažil a po jeho SPOILER smrti SPOILER to bylo vážně nic moc . Příběh byl fakt nezajímavý a už jsem ho viděl snad ve stovkách filmů . Takže jsem v podstatě věděl jak se dějová línie bude rozvíjet a když toto všechno víte nemá nato ani cenu koukat a jestli tohle měla být komedie tak to mě poserte z jeřábu protože jsem se zasmál maximálně na začátku a to je slabý . ( 8.10.13/MAC ) ()

wafc

Za tohle bych Artetu postavil ke zdi a přiložil mu Parabellum ke spánku. Kniha mého dětství a takové zmrvení. Skutečně neprominutelné. ()

markuc odpad!

Vubec nechapu, jak jsem se k tomuto pocinu dostal, asi jsem se podival ze zvedavosti, jak hraje Michael Cera a ujistil se v tom, ze hrat moc neumi...Film kazdopadne totalne mimo, malokdy hodnotim filmy, ktere jsem nedokoukal, zde ale musim udelat vyjimku, jako varovani pro vsechny, kteri maji radi dobry film (tzn. kvalitni film, ne ze casto koukaji na vsechno mozne) - spatny scenar, klise sceny, spatne zrezirovane (nevhodne zasazene animovane prvky), mizerne zahrane, totalni nuda, nicim film nezaujme, neni duvod koukat to cele. ()

Ryuuhei odpad!

Totálně nelogická, nesympatická a hlavně nezáživná hovadina bez pointy. A humor? Velice malý, né-li přímo neexistující a jen zoufale hledající příležitost. Viděl jsem už hromadu teenagerských komedií a tohle je právě ta, kterou řadím do té horší kategorie. Tedy, po celou dobu sledování jsem si říkal, proč na to vůbec koukám. Ale v zájmu nadšení do filmů jsem to překonal a budu rád, když se mé cesty s tímto filmem víc nezkříží. ()

Lachtaan

Michael Cera je jedním z mých nejžhavějších adeptů na nejhoršího herce vůbec, vedle jeho nehraní nemohu snést především jeho možná originální, pro mě ale strašně iritující vizáž. Těžko se můžu zeptat svého tehdejšího já, proč jsem se zrovna na Youth in Revolt podíval. Hodnocení, které jsem udělil již kdysi hned po zhlédnutí bez toho, abych jej ještě musel měnit kvůli stoupající nechuti vůči Cerovi, všemu jasně odpovídá. ()

terunka003

Pubertální, panické, ujeté, zvláštní, ne moc komické, spíš tragikomické. Docela nuda. Ten kluk byl vážně magor, pohroma. On se člověk nemůže divit, když pochází z takové rodiny. Do toho má halucinace. Nakonec ale splnil úkol, který si zadal. Film, který snad radši ani nemusí být viděn. ..fakt tragéd.. ()

Cocacolix

Velká škoda že trailer prozrazuje nejlepší scény (ty vtipný). Jinak jsem si ale užíval další super roli Michaela Cery... ()

oveckaoa odpad!

Už sem navykl tomu že teenagerské komedie poslední dobou stojí za nic ale tohle je staršné i na to nic. Nezasmál jsem se ani jednou jen kroutil hlavou nad stupiditou a přerodu toho kluka z ´´chudáka,, na velkého borce bych neuvěřil ani s 5 promilemi v 5 ráno :-) po výhře našich hokejistů nad Slovenskem. ()

Phietros

Opravdu netradičně pojatá komedie s dramatickým koncem. Příběhů jak ztratit panictví bylo mnoho, ale všechny se točili kolem zábavy, sexu a ulítlích situací. Tady je vše úplně jinak, ikdyž příběhově na ten stejný princip, kdy se kluk zamiluje do dívky snů, s kterou se sblíží a pak o ní přichází díky dálce co je rozdělí! Nicméně ikdyž je to taková nemastná kašička, tak sem se tu místy zasmál, ale taky zamyslel, co všechno jsou teenageři schopní udělat, když se zamilují.. Rozpoložení tváře Nicka Twispa bylo excelentní a dodalo jeho postavě špetku toho, co mi jinak na jeho loulovském chování, oblečení, vyjadřování vadilo! ()

Bobik9

Těžko se mi to hodnotí, protože jsem nečetl knižní předlohu, ale slyšel jsem, že je velmi kvalitní. Ovšem kdyby žádná nebyla, tak si nemyslím, že je to takový propadák, jak zde všichni tvrdí. Herecké obsazení sice není nic extra, ale role hercům sedly, takže proč nedat příležitost menším hvězdičkám. Obrovský plus filmu je Justin Long, který je sice jen v pár scénkách, ale je nejvtipnější postavou. Docela vtipné, i když ne příliš, ovšem celkový příběh není o tom vtipu. ()

geklon

Když produkce sehnala prachy na takhle extrémně geniální obsazení, proč se nerozhodla z této megemeamastítkové předlohy udělat třeba pěti dílný seriál.....?? Proč všechny důležité momenty byly filmem ignorovány a přetaveny tak v bezbřehou nuďárnu...? Neznat předlohu, asi čtyři hvězdy udělím..hlavně kvůli obsazení, ale zmastit tímto způsobem tak slušně nastartovanou káru.......to je fakt na hovno. ()

noriaki

Adaptovat populární sérii knížek je vždycky tak trochu sázka do loterie. Když ovšem úlohu svěříte režisérovi který za svou kariéru nenatočil jediný opravdu dobrý film, do hlavní role vyberete Michaela Ceru kterého nemá rád ani on sám a scénář necháte napsat Nickou z Nýmandova, tak už to není riskování, ale chcaní proti větru. Výsledek je takový, jaký se dal čekat. Nudný škvár za kterým se nevyhnutelně zavřela voda. Potěšily mě jen role role Raye Liotty a Steva Buscemiho, a Portia Doubleday, která vypadá jako Sheeni v mých představách. ()

anusha

film si nieje s knihou podobny no sam o sebe mi prisiel aj vtipny aj mily prijemny a dost kratky nato aby som sa nestihla nudit ()

VasaX

Na první pohled počin s potenciálem, ve výsledku rozbředlá a dlouhá hodina a půl. Film má sice několik svých světlých momentů, dobrých a zábavných scén, ale to nic nezmění na tom kýblu nudy předtím. Režisér jako divý kapitán žene svůj filmový koráb skrze moře nudy vstříc útesům ztracených nadějí, a nikdo s tím nic nenadělá. Nadějná loď jde ke dnu i s její slibnou posádkou. Není to úplné zlo, to vůbec ne... ale je to průměr, který když minete, rozhodně oplakávat nebudete. ()

Danny F.

Na komedii zoufale málo vtipné. Snad jen okamžik, kdy spustí BMW do mělké řeky. Cera působí jako zoufalý ufňukánek a mazánek. Tedy moc pomalé tempo a nijak zvlášť zábavné. 45% ()