Mládí v hajzlu

• USA Youth in Revolt (více)

Mládí v hajzlu je komedie o dospívání, která na pubertální touhy i vzpoury nahlíží svěžím a neotřelým způsobem. V hlavní roli filmu, který vznikl podle slavné knižní předlohy C.D. Paynea Mládí v hajzlu, se představuje Michael Cera (Juno, Superbad). Nick Twisp (Cera) je zvláštní, ale milý mladík s citem pro pěkné věci, jako jsou Sinatra a Fellini. Na rodinné dovolené se Nick beznadějně zamiluje do krásné a svobodomyslné dívky jménem Sheeni Saunders (Portia Doubleday), ale rodina, vzdálenost a žárliví ex-milenci jejich lásce vůbec nepřejí. Proto Nick s výrazným přispěním Sheeni opouští svůj nudný a předvídatelný život a vytváří své rebelské alter ego: Françoise. A François – se svou kravatou, knírkem a cigaretou - se nezastaví před ničím, co by mu bránilo být s Sheeni. Nick Twisp se ocitá na cestě sebezničení, která pro něj bude mít nepředvídatelné a neskutečně legrační důsledky. (oficiální text distributora)

JONYT

Průměrná komedie o mladé lásce a o tom, co je jeden nevyrovnaný chlapec schopný udělat pro to, aby byl stále s ní. Avšak oproti knize je film pro mě velikým zklamáním, myslím, že z něho šlo vytřískat mnohem víc. Takhle mi to přijde jako vystřihovánky z Nickova deníku, které někdo prostě jen slepil k sobě. ()

mara30

Tak film mě celkem zklamal, knížka je o moc lepší.. Chtěl jsem dat 2*, ale za animaci a výtvarný doplňky, který mi přišli dobrý a vtipný, dávám 3* ()

HiroM

Jsem velký fanda Nicka Twispa, mám všechny knížky, zatím celá série přečtená 2x. Film bohužel velice slabý odvar toho pravého. Viděl bych jej delší a rozhodně lépe natočený, každopádně si pamatuji že když jsem zjistil že bude film měsíc jsem denně čekoval trailer a posledních 14 dnů skoro nespal, tak moc jsem se na něj těšil, ano zklamání bylo, ale zase Nick ožil i ve filmu! Trošku mě i mrzí nesrovnalosti ve filmu a že nakousli druhý díl a už nic z něj nedali. ()

Aldanek

Každý kdo si oblíbí knižní předlohu a až následně na to shlédne film,bude nejspíš stejně zklamaný jako já.Příběh Nicka Twispa ostrouhaný do 90 minut.Tvůrci si s knižní předlohou mohli mnohem více vyhrát, to co stvořili je občas vtipné, avšak velice nudné.Snad se někdy v budoucnu dočkáme lepšího zpracování. ()

Richi007

Co to je za hodnocení? Vždyť ten film je naprosto super. Skvělé zobrazení toho, co mladý muž dokáže udělat kvůli lásce a prvního zásunu :D, zobrazené tak, že jsem se celou dobu usmíval jeho debilitě. Michael Cera je výborný herec a skvěle se k němu tyto role hodí. Poprvé jsem ho viděl ve Scottu Pilgrimovi a tam byl svkělej. A tady taktéž. Za mě jedna z těch lepších komedií, protože mi přinesla víc, než jsem chtěl vidět a než jsem si myslel, že uvidím. ()

PatrikP4

Přečetl jsem knihy ale stejně jako u Upírova pomocníka by si to rozhodně zasloužilo lepší zpracování. Třeba se to někdy někomu povede. ()

JenomDominik

V hajzlu není mládí ale tenhle film, scénarista musel bejt totálně vypálenej a režisér na těch houbičkách... no a hlavní herec ten asi obojí... jinak si nedokážu představit jak něco takového vzniklo. 1* za to že ji nakonec dokázal opíchat i přes svoji demenci a taky za to jaký hned po tom dostal dělo. 20% ()

Mtytjouda

Jakozto velky fanousek knihy jsem byl mirne zklaman, jak byl pribeh vypraven. Cekal jsem malinko ostrejsi slova, jelikoz predloha je sakra sprosta s velmi jasnym sexualnim podtextem. Nicmene hlavni herci vyborni a karavan byl presne podle mych predstav. ()

KeRhEN

Až na to, že mě ten konec opravdu zklamal a čekal jsem, že by třeba mohl být ještě druhý díl, aby to bylo podle knihy, to nebylo špatné. Pět hvězdiček dávám už jen proto, že jsem na ten film čekal snad věčnost :)) ()

usDAVEcsp

Nedivím se kdyby náhodný divák dal tomuto počinu známku odpad. Younth in revolt byl spíš námět na slušný seriál (který se připravoval, ale nakonec z něho sešlo), než na film na který jdete do kina. Jako milovník všech vydaných knižních dílů, musím však dát ** za snahu. ()

Meess

Byla jsem asi hodně natěšená, protože knížky Youth in Revolt patří k mým vůbec nejoblíbenějším..ale bohužel film mě dost zklamal, jak už zde někdo psal, chybělo ve filmu víc postav a děj byl hodně zkrácenej a neurčitej...no bohužel...raději zůstanu u čtené formy... ()

Karloz

No knížky jsou materiál minimálně na seriál a ne na film. Plno vtipů chybělo a člověk, co to nečetl, se asi musel hodně ztrácet. ()

lada32

První co musím podotknout,knihu jsem nečetl.To,že v knize je milion nápadů,to je přece samo sebou.Kdyby se mělo vše natočit co je v knize tak u filmu jsme půl dne.Kniha to je spartakiádni stadion a film házenkářské hřiště.Mě se to líbilo,bavil jsem se.Animované vsuvky báječné.Cera vynikající.Dívka do které se zamiloval snad mohla být hezčí,ale chlapi vzpomeňme si na naši první láskovou chemickou reakci.Zpětně to častokrát taky nebyli žádné velké krasavice.Takže jedna z nejpovedenějších komedií roku 09. ()

reflex

Jako film bych tomu dal 1-2 hvězdy - jako adaptaci knihy, kterou jsem přečetl už xkrát musím dát 5*. Film se snaží až moc kopírovat knihu a zanechává zcela umělý dojem. Vytrácí se surová inteligence hlavního hrdiny a vtipné momenty vyzní do ztracena. ()

jay are

Pro mě je tento film docela velké zklamání. Těšil jsem se na M. Ceru v trochu vážnějším filmu, ale nakonec to pro mě bylo docela dlouhých, protrpěných 90minut. ()

Epco

Som predlohou nedotknutý a tak nemôžem posúdiť ako kvalitná je. Jedno však viem určite, film je nudný a nevtipný, a čas ktorý som strávil jeho pozeraním je stratený. ()

victim42 odpad!

Většinou bývám skeptický. Tentokrát jsem nebyl, říkal jsem si, že předloha je neprůstřelná,nezkazitelná. Klidně to mohli osekat jenom na dvacet stránek. Klidně se mohli přiklonit jenom k pubertálnímu, jenom k inteligentnímu nebo dokonce jenom k osvědčenému situačnímu humoru. Předloha disponuje vším, filmaři si vybrali místo jakékoliv srandy radši křečovitě tápat. A ještě jedna věc? V čem utopili 18 milionů dolarů? Proboha v čem? ()

Infantility

Knížky jsem nečetla, ale film není tak zlý, jak tady někteří tvrdí. Hlavní hrdinka mi nebyla až tak sympatická jako Michael/Nick, ale dalo se to přežít. V podstatě odpolední oddychovka, bez složitého vnímání. Možná bych brala víc vtipu, protože i když je Cera dobrý komediant, tak byl asi moc omezený scénářem, protože se z toho dalo vytěžit určitě víc. Na nedělní odpoledne místo Moto GP ideál :) (3 hvězdy za Ceru pro kterého mám lsabost, ano, jsem infantilní puberťačka) ()