Mládí v hajzlu

• USA Youth in Revolt (více)

Mládí v hajzlu je komedie o dospívání, která na pubertální touhy i vzpoury nahlíží svěžím a neotřelým způsobem. V hlavní roli filmu, který vznikl podle slavné knižní předlohy C.D. Paynea Mládí v hajzlu, se představuje Michael Cera (Juno, Superbad). Nick Twisp (Cera) je zvláštní, ale milý mladík s citem pro pěkné věci, jako jsou Sinatra a Fellini. Na rodinné dovolené se Nick beznadějně zamiluje do krásné a svobodomyslné dívky jménem Sheeni Saunders (Portia Doubleday), ale rodina, vzdálenost a žárliví ex-milenci jejich lásce vůbec nepřejí. Proto Nick s výrazným přispěním Sheeni opouští svůj nudný a předvídatelný život a vytváří své rebelské alter ego: Françoise. A François – se svou kravatou, knírkem a cigaretou - se nezastaví před ničím, co by mu bránilo být s Sheeni. Nick Twisp se ocitá na cestě sebezničení, která pro něj bude mít nepředvídatelné a neskutečně legrační důsledky. (oficiální text distributora)

nirvana91

Ďalšia z teenagerských komédií o tom, ako sa dostať babe do nohavičiek. Aj keď toto prevedenie mi pripadalo možno troška akčnejšie (vďaka Francoisovi). Niektoré vtípky boli troška prehnané resp. divné, iné také do pohodičky :) Škoda, že postava Zacha Galifianakisa sa tam "nezdržala" dlhšie. čiže hodnotenie na 2*. A veľké plus za Michaela Ceru, ako inak :)) ()

SaNcHeZ_cz

Filmové Mládí v hajzlu je krásnou ukázkou toho, jak se může někdo šeredně spálit když nezachází s původní látkou tak jak by měl. Bohužel pro fanoušky díla se jedná o zmrvenou adaptaci a diváky neznalé předlohy ten film nemá šanci zaujmout už vůbec. ()

Rosana

Nevím, na kolik se film shoduje s knižní předlohou, ale mně se příběh ztvárněný nesmělým Cerou líbil. Nebylo to ale zase tak zábavné a zásadní dílo. ()

mysiak

Celkom fajná komédia o jednom fajnovom alter egu....o dosť známych hercov...a o jednej babe, za ktorou by sa mne neoplatilo ísť..Michael Cera exceulje ako aj na malom priestore Zach Galifianakis... ()

ivishka

Podle mě zábavný film, který vypráví o vychrtlém neatraktivním chlapci, který má doslova mládí v hajzlu. Takové obrácené Prci, prci, prcičky s pár vtipnými momenty(pro něj spíše trapnými). Samozřejmě mi přišlo, že chlapec má trochu vidiny - verze sebe samotného ,který vlastně pustí ze srázu auto na obchod apod... Místy nevhodně nevtipné a místy zase vtipné. Někdy jsem se s ním ale dokázala ztotožnit. Takže až na neskutečnou honbou za honbou od holky kterou pravděpodobně vede uplně každej kluk v podobným věku. Obsazení jakkoliv nekomentuji, jelikož hlavního herce Michaela Ceru mám hodně ráda pro jeho skvělý způsob hraní takže za 3* a ne jinak. ()

ArsenalEagle

Sakra :) po celou dobu sledování tohodle filmečku jsem se usmíval a několikrát dokonce prskal smíchy.. a úplně mi to stačilo, Výborná odreagovačka :) ()

blackrain

Takhle nějak jsem si představovala postavy z knižní předlohy. Musím říct, že Michael Cera byl pro roli Nicka výborná volba. Potěšilo i další herecké obsazení. Z filmu jsem trošku na rozpacích. Knižní předlohu miluju a čtu ji vždycky, když mám blbou náladu. Spolehlivě mi ji o sto procent zlepší. Jenže film bohužel jejích kvalit nedosahuje. Takže ve výsledku je finální produkt spíše průměrem. ()

kaylin

Když jsem byl na osmiletém gymnáziu, tak někdy v jeho první polovině byla kniha "Mládí v hajzlu" něco hrozně cool. Já jsem se k jejímu přečtení nikdy nedostal, a co si budeme povídat, po zhlédnutí filmu podle této knihy, nemám ani potřebu ji číst. Nijak mě to neokouzlilo, i když Michael Cera byl zvolen dobře. ()

suicide

Z předlohou neměl film společné zhola nic, a pokud ano, tak vtip to rozhodně nebyl - protože jen kvůli němu má smysl Mládí v hajzlu vůbec číst. Ale na Youth in Revolt nemá smysl se ani dívat... ()

Céčko

Michael Cera není a nikdy nebude Nick Twisp. Pokud takto špatně obsadíte hlavní postavu, nezachránil by to ani geniální scénář. Ale ten tu navíc není. Charaktery ostatních postav jsou také úplně jiné než v knížkách. Veškerý humor, genialita různých zloplánů a přetvářek tu naprosto chybí. Navíc je to celé takové seškrtané a skáče to od jedné pasáže v knize ke druhé. Převádění deníku na filmové plátno určitě nepatří k tomu nejlehčímu, ale rozhodně to šlo udělat daleko lépe. ()

slunicko2

Vlažné zpracování hezkého námětu. 1) Slovo vlažné říká vše. A kdo má rád vlažnou polévku? 2) 21letý Michael Cera a 31letý Justin Long jsou důvody, proč jsem se díval a vydržel až do konce. ()

PogoJoe

Geniální deník se na plátno převést nepovedlo. Škoda. M. Cera je na charakter Nicka Twispa příliš introvertní. Ostatní herecké obsazení je, co se týče jmen, kvalitní. Scénář je ubohý. Snaží se nacpat skvělými detaily nadupané 3 knížky do 90 minut filmu, až z toho vznikl podivný guláš. ()

TominoLa

Juno a Rande na jednu noc bylo příjemné pokoukání. Tohle, ale byla nekonečně dlouhá nuda!!! Zábavné asi jako dnešní tažení Ostravy, Plzně a Jablonce. ()

Gereth

Proboha, co jste to provedli Nicku Twispovi? Takový herecký arzenál a přesto tak neuvěřitelně odfláknutý film. Cera nemá s Nickem absolutně nic společného a to, čeho jsem se bál, když jsem jeho jméno viděl přiřazené k hlavní postavě, se do puntíku vyplnilo. Udělal z něj průměrného amerického typicky Cerovského uťáplého losera. Kde je Nickova prohnanost, inteligence a schopnost manipulace s ostatními? Je sice použita hlavní kostra původního příběhu, ale vnitřnosti byly vytrhány z těla a nahrazeny romantickými bláboly z teenage komedií druhé jakosti. Absolutně zbytečné scény s absolutně zbytečnou postavou Leváka. Sheeni jsem neměl rád už v knize, ale tam to bylo pouze její nesnesitelně vychcanou povahou, tady je iritující naprosto odlišným způsobem. Stejně jako drtivou většinu zbytku si jí totiž při sebevětší víře nedokážete spojit s postavou z knihy. Jediný, kdo sbírá body je Francois, ale není jich tolik, aby dostatečně zmírnily můj vztek. Jedna z nejhorších adaptací knihy, co jsem měl tu smůlu potkat. Jednu hvězdu, či odpad nedávám jen kvůli tomu, že jsem pravděpodobně silně ovlivněn předlohou.// 30% ()

Mickalle

Natočit se to dalo daleko lépe. Cera a jeho běh mě vždycky dostane, nemůžu si pomoct,ale běhá jak totální pussy :D ()

Petroff

V rámci možností nakonec celkem dost solidní adaptace prvních dvou dílů knih... Dost postav je vynechaných, je škoda, že Nickův hlas nepůsobí jako vypravěč v pozadí, ale rozhodně jsem nebyl nijak vysloveně zklamanej. Většina lidí to nejspíš četla kolem svý vlastní puberty, a tak má silně zkreslený představy, vzpomínky. Já poprvé až nyní a tak s klidem prohlašuju, že filmový zpracování je počin více než vkusný - pokud by to mělo být "šílenější", už by to parodovalo sebe samo... Lepší 3*, ale ať maličko zlepším průměr, dám s celkem dobrým pocitem o puntík víc!! ()

Sartorius

Docela příjemná komedie, která nenadchne, ale ani neurazí. Pár okamžiků se povedlo, ale od takového obsazení jsem čekal trochu více. Cera hraje stejně jako v každém jeho filmu, ale tahle role mu sedla. Druhá půlka filmu místy nudí a konec mě zklamal. Jednou vidět bohatě stačí. ()

M.i.k.e

ukázkový případ,jak totálně zabít skvělý námět v podobě knižní předlohy.Je to sice už nějaký pátek,co sem četl knížky,ale tohle se opravdu nepovedlo.Z knižní poetiky a hlavně humoru nezbylo ve filmové podobě vůbec,ale vůbec nic.Moje očekávání nebyla nikterak přehnaná,ovšem minimálně komedii sem očekával a nedočkal sem se.Youth in revolt je nemastná,neslaná,zdlouhavá a hlavně opravdu nevtipná záležitost a to je vzhledem k potenciálu,který skrývala knižní předloha opravdu velký průser.Relativně slušné obsazení to tentokrát nezachrání.Liotta,Buscemi,nebo Justin Long se filmem spíše mihnou a Michael Cera je tentokrát těžce mimo...20% ()