lakart

Skvěle podařený filmařský kousek zobrazující týrání dětí dětmi pod dohledem rodiče. Celkově je film řemeslně dobře natočený, ale chybí tomu emoce a vyšší přesah pro zapamatování si některých důležitých momentů. Určitě jako diváka vás to naštve, budete kroutit hlavou nad vším tím svinstvem, ale po skončení se vám to vykouří z hlavy. Doporučuji pro svou filmovou čistotu a jednoduchost . 85% ()

GTS_PUNK

Film som púšťal s väčšími očakávaniami a hlavne kvôli Ellen Page, a po jeho skončení som sa vlastne sám seba pýtal, čo vo mne zanechal. Ľútosť? Šok? Znechutenie? Zrejme z každého niečo, keďže to bol film na motívy reálneho ohavného zločínu, a človek sa nestačil diviť, aké zverstvá dokázali rovesníci Sylvii robiť. Počas celého trvania filmu som sa nevedel rozhodnúť, ktorú z postáv najviac nenávidím. Zo začiatku asi Paulu, ktorá sa chcela Sylvii pomstiť, neskôr Paulinu matku, that ugly woman with ugly name, Gertrudu. Avšak nakoniec mi ako najväčší bastard zo všetkých prišiel ten malý zmätok Johnny, ktorý mal jedno oko do dvora a druhé do kuchyne, a mal som sto chutí ho zmlátiť ako hada. Samozrejme aj všetkých tých ostatných, ale jeho najviac. Na konci sa mi veľmi páčilo spracovanie, akým režisér stvárnil Sylviinu smrť. Divák bol už presvedčený o tom, že sa jej podarilo ujsť za rodičmi, no keď sa vrátia do domu jej väzniteľky, Sylvia zmizne ako predstava, keď samú seba uvidí nehybne ležať na podlahe. Ako predstava sa ešte objaví Gertrude vo väzení. An American Crime by som zaradil medzi filmy pozerateľné aj viackrát, určite však nie svetoborné. Ellen Page je v roli skvelá, rovnako musím vyzdvihnúť aj Hayley McFarland, ktorá hrala jej sestru. Viac času na plátne by som doprial Jamesovi Francovi. ()

mira.l

Velice silný a krutý příběh o tom, co dokázala Gertruda Baniszewská a její "výchova" jejích dětí. Že je něčeho takového schopný dospělý člověk - no, v dnešní době jsme zvyklí na ledacos, ale co mě zaráželo asi nejvíc, že se na tom vcelku rády podílely i její děti. A mučená dívka jako atrakce ve sklepě pro sousedovic děti?? Jestli to skutečně tak vše bylo a žádné z dětí nikde nic neřeklo a naopak se na tom aktivně podílely, zasloužily by zpozavírat taky, všechny do jednoho!! No, rodinka to byla opravdu povedená, jen co je pravda... Trochu divné je i to, že se nikomu nezmínila ani Sylviina sestra, případně že Sylvie sama nebo obě neutekly po prvním výprasku, nebyly to už přece pětileté děti... Ale asi se v té době děti dospělých víc bály. No, dejme tomu všemu, že budeme věřit autenticitě. Někde jsem se tu dočet i to, že podle přepisů soudních výslechů a zpráv lékařů byla realita mnohem horší než to, co jsme tu viděli. O to hroznější to pak je. Catherine Keener jako Gertruda, ale především Ellen Page byly ve svých rolích skvělé, ale přesto nemůžu dát plný počet. Mě prostě přišel trochu divný ten konec v "duchařském" stylu. Ano, na jednu stranu Ellen Page coby Sylvie v závěrečné scéně ve vězeňské cele se svou vražedkyní a poté na osamělém kolotoči byla svým způsobem symbolická, ale v takovém DUCHU by asi takhle závažný film podle skutečných událostí končit neměl. Tak to přece nebylo!!! Sylvii nikdo nepomohl utéct a paradoxně už vůbec ne ta, kvůli které se do kolotoče utrpení dostala! Takhle se divák vpodstatě nedozví, kdo, kde, za jakých okolností ji našel ani jak se to dozvěděli její rodiče. Nebo jsem něco špatně pochopil? _____A ještě možná jedna poznámka v souvislosti s tím závěrem. Jelikož ten konec byl ve filmu trochu překroucený, vlastně se divák nedozví ani to, jaká byla vlastně příčina Sylviiny smrti. Zemřela hladem a žízní, celkovým vyčerpáním nebo to fyzické násilí bylo opravdu tak strašné, že nebylo reálné ho ukázat a příčinou smrti bylo nějaké konkrétní zranění? Protože těch scén fyzického týrání a bolesti tam zase nebylo tolik, aby se dalo usoudit, že by ji mohly zabít (ne že bych o ně stál nebo se mi líbily) a ten ohavný nápis na břiše pro ni sice musel být velkým utrpením jak fyzickým, tak duševním, ale přece jenom...na to se asi neumírá. Hodně silné čtyři, jen kousek od pěti za ten konec. Jo, a Downtown od Petuly Clark mi asi bude pár dní znít v hlavě. ()

Mouchal

Americký zločin je film, který jde jen těžko správně ohodnotit. Příběh o krutosti lidské nátury zaujme i ty, kteří zrovna neoplývají nejsilnější schopností empatie a zdejší Gertrůda se hrdě zařadí na váš list nejnenáviděnějších postav na celém světě hned vedle kvítek jakou jsou Hitler, Satan nebo Miloš Zeman. O to víc hrozivý je fakt, že je to vše podle skutečné události, ale to možná filmu trochu svazuje ruce, protože zde je hned pár výtek. Režisér jako by měl tu a tam dost svázané ruce a některé špatnosti ve filmu se dějí jen proto, aby se děly. Tzn. několik postav se zde chová příliš pasivně (chování Sylvie a její sestry, její rodiče u soudu sice vypadají zkroušeně až běda, ale takhle se tváří i pes co se vys*al na trávník a vy ho při tom načapali. Jak píší zdejší uživatelé, mně někdo umučit dcerku, tak bych i mrzákovi urval jeho nožní protézu, abych měl něco, čím bych mohl té zrůdně ježibábě pořádně rozprasit xicht.) Dále jsem moc nepochopil, proč děcka vůbec odkládali do cizích rukou... To je nemohli vzít sebou? Nemají žádné prarodiče, tety, strýce? Sakra, ikdyby měli spát v autě, bylo by to lepší. Co se týče mladíka v podání Scotta Eastwooda, vůbec jsem nepochopil jeho roli ve filmu. Pokud tam měl být jen jako ten poslední hřebíček do rakve v pomyšleni Gerty, že je Sylvia nějaká "lehkoproutnice", tak je to dost hloupý. A stejně tak její v mžiku oka zfanatizovaní spratci a posléze i celé sousedství působí až moc uměle. To mi chcete říct, že se nenašel opravdu nikdo, kdo by na tom byl co se týče morálky alespoň trochu v normálu? Nebo je jako v Americe běžné si místo hraní na babu, skákání panáka, lovení pokémonů, nebo co to dnes u mladých letí, jen tak přijít na návštěvu a pálit, mlátit a jinak mučit mladou nevinnou dívenku? Na druhou stranu všechna čest hercům, protože jsem je všechny nenáviděl (samozřejmě až na Ellenku) až do morku kostí a přesně tak to mělo být. Takže ve výsledku je to skvěle zahraná zajímavá podívaná, ikdyž naprosto bez invence, bez tahu na branku a hlavně s absolutním spoléhaním se na city diváka. U mě jim to moc neprošlo. 55% ()

balcazar

What da fu%k did I just see? Film, ktorý si pustíte len raz, no musíte mu vypáliť plné hodnotenie. Ani netuším, čo napísať do komentáru, taký som vyfuckovaný, ale vyzdvihnem aspoň Ellen Page a Catherine Keener, ktoré predviedli bravúrne výkony. Toto budem ešte dlho rozdýchavať... ()

Maximilianus

Mrazivý príbeh podľa skutočných udalostí o krutostiach vyšinutej ženy páchaných na nevinnom dievčati. Je to dobre natočené, aj keď veľa krutostí tam určite nie je zobrazených ani uvedených. Je zvláštne, že aj iné deti sa na tom podieľali. Mala matka takú silu ovplyvňovať detské mysle? Nevedno. Zahrané to bolo dobre. 7,2/10. ()

Hellknight12

Dnešná premiéra. Kriminálna dráma, založená na skutočnom príbehu z roku 1966. Film je spracovaný ako výpoveď svedkov, priamo zo súdnej siene. Odsúdená bola Gertruda Baniszewska. Celá udalosť sa stala v štáte Indiana.Máme tu sympatické postavy, skvelých hercov, veľmi dobre napísané charaktery postáv, fajn hudbu a veľmi dobre spravenú atmosféru. Atmosféra by sa dala krájať od začiatku až do konca. Na to, že to má len 92 min sa im každú časť filmu podarilo vytiahnuť na maximum.Skvelé spracovaný príbeh, rozhodne to nemusí byť film pre každého. Film neodporúčam slabým žalúdkom. Inak môžem len odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. ()

keane

8/10 Absolutně mě to dostalo; příběh o zlu, které se může schovávat v každém z nás začíná jako pohodová selanka, ale postupně pořád víc přituhuje. Kdyby nebylo toho špinavého triku pár minut před koncem, hodnotil bych ještě výš. Ellen Page boží. ()

nzTomParys

Bylo to strašné. Já ji tak nenáviděl, nejvýraznější záporná postava co znám. Nemůžu dát 3 hvězdičky, ten příběh je moc silný. Nemůžu dát 5, protože ten film už nechci nikdy vidět! ()

vince

Tento film nejde hodnotiť z hľadiska toho či bol dobrý alebo zlý. Z hľadiska spracovania bol film výborný ale to čo sa udialo bolo hnusné, doslova to vo mne vzbudzovalo odpor a úprimne dúfam že za to čo si Sylvia vytrpela je už na inom, a dúfam aj lepšom svete. Rozhodne to nebol pekný film ale dúfam sa aspoň niektorý ľudia zamyslia nad tým čoho je "najinteligentnejší tvor" (človek) na svete schopný a aké zverstvá dokážu niektorý vykonať. ()

raiN[ratm]

Zmôžem sa asi len na "uff", čo je však stále o tri písmenká viac ako zo seba dokázali dostať všetci zainteresovaní. Inak už to nejaký ten piatok čo som si pri filme poplakal .. ()

Uiboek

Člověk se při dívání na "An American Crime" snaží sám sebe přesvědčit, že se tento příběh nemohl odehrát, že je smyšlený, jelikož žádný člověk by snad nemohl být schopen tak dlouhodobé krutosti... Neskutečně živý příběh se skvělými hereckými výkony, především opět Ellen Page, další věci nemohu posoudit, jelikož jsem byl plně zaměstnán krutým příběhem... ()

yerdua

tak tohle bylo skutečně hodně silný kafe na každýho z nás, co jsme to viděli, ani tomu nejde věřit, že takové věci se děly a lidé ze svého strachu byla a pořád jsou takovými zbabělci, dost mě tento film rozladil ()

Sollozzo

Hodně klaustrofobní film, ze kterého se člověku udělá špatně. Ne z velké dávky násilí (kterého v tomto snímku moc není), ale hlavně z hnusu, který je páchán na mladé Sylvii. Pocit bezmoci je v Americkém Zločinu na nejvyšší úrovni. Jak někdo takové svinstvo mohl udělat. Po filmařské stránce se režisér nesnaží o jasné rozdělení na zlo a dobro. Respektive se snaží o trochu soucitu s postavou Catherine Keener. Každý si o tom prostě udělá svůj obrázek. Ellen Page je skvělá (poslední dobou nebylo filmu, kde by skvělá nebyla) a Keener je jako psychicky narušená osoba obstojná. Prostě film, který šokuje svojí výpovědí (natočeno podle soudních svědectví). 80%. ()

chicab8

Film, který mi vyrazil dech. Catherine Keener i Ellen Page zde odvedly úžasný kus práce. Film s lehkostí, reálností, ale také pokornou jemností dokumentuje křehkost lidské mentality, moc davového násilí a na druhé straně i odolnost a schopnost obětovat se pro druhé.. ()