Jeden z divácky nejúspěšnějších filmů osmdesátých let se odehrává v čase vánočním, kdy pan Peltzer koupí v zapadlém krámku Čínské čtvrti pro svého syna Billyho neobvyklý dárek: mogwaie, malé zvířátko připomínající medvídka. Chov zvířete má však pevná pravidla. Nesmí na světlo, nesmí se namočit a nesmí se krmit po půlnoci. Všechny zákazy samozřejmě Billy, i když nevědomky, poruší a výsledkem jsou ulice plné podivných a notně škodolibých příšerek, které začnou ničit celé městečko a terorizovat jeho obyvatele. Je na Billym, aby se s pohromou vypořádal. (TV Nova)

Merkin

Krásná alegorie o tom, že cokoliv, byť zdánlivě nevinného a možná i užitečného se člověku dostane do rukou, bude to tak dlouho pokoušet, dokud se to nezvrtne, nevymkne z rukou, nezmění v něco úplně jiného, a je úplně jedno, jestli mluvíme o jádře, dětských vojácích nebo jen o závisti a chamtivosti. Jen se modlím, že nenajdeme žádnou jinou planetu. Prý je na Měsíci nějaký podzemní tunel. První myšlenka - vida - uděláme tam vojenskou základnu! Je to normální? ()

Prochy38

Tohle je přesně jeden z těch filmů, u kterých s 5* neváhám. Poprvé jsem to viděl, když jsem byl ještě kluk, ale pořádně jsem se u toho pobavil až teď. Skvělá akční sci-fi komedie. Opravdu povedené dílo! Gizmo je roztomilý jako plyšák od Nici, ten fakt za to stál. Film pohodka jak nikdy, do toho vánoční atmosféra. Ovšem od rozmnožení to nabírá takové obrátky, že jsem nestačil zírat. Poté, co se proužek v bazénu rozmnoží už začíná taková jízda, že jsem se musel smát snad půl hodiny v kuse. Akce v hospodě a posléze v kině nemá chybu. Fakt chláma. U mě na 90%. ()

TERRORDROME

Ako sa jeden roztomilý plyšák ( Furbyho bratranec ) môže rýchlo a lacno premeniť na armádu hnusných zelených kazisvetov, čo dokážu za jednu noc premeniť pokojné mestečko na vojnový irak. Gremlinov som mal vždy rád, sú to mrchy svine ale hovadsky zábavné. Robia bordel, chlastajú, žerú, všetko zničia a ešte sa rehocú. Až to vyzerá že tvorcovia sa inšpirovali našimi rómskymi spoluobčanmi. Gremlin v mikrovlnke, Gremlin v mixéri, Gremlin exhibicionista, Gremlin sa vysmrká do záclony, Gremlini koledníci, Gremlini čučia na Snehulienku, všade samý Gremlin. ...a tak vôbec... Ho-Ho-Ho, šťastné a veselé, zmrdi ušatý! ()

Hanes88

Určitě zajímavá hororová komedie. Jak jsem byl malý, tak jsem se toho hodně bál. Teď už ne, spíše to jen tak pobaví. Takže je to takový průměr. 60%. ()

peetriss

Jedna z mých nejoblíbenějších vánočních pohádek. Uznávám, že to je neuvěřitelná blbůstka, ale vysoce milá, sympatická, zábavná a při každé příležitosti se k ní vždy rád vrátím. Původně rodinnou hororovou "popcornovku" 80. let s nezbednou Goldsmithovou ústřední melodií ruce času uplácaly v nadčasovou kultovní záležitost. ()

Paldiny

Gremlini sú vcelku úsmevná metafora na americký spôsob života, ktorý má byť ničený tým čo nie je americké. Zahraničné autá neštartujú, zahraničné telky vypadávajú, Gremlini sa rozmnožujú a pustošia všetko naokolo. Sú to takí nenažraní tínedžeri, vysedávajúci po putikách, rabujúci v obchodoch a terorizujúci bezbranných. A práve tejto vekovej kategórii je film určený, pre deti mi príde príliš brutálny (a nehovorím len o zistení, že Santa neexistuje), pre dospelých povedzme že naivný. V každom prípade v sebe ukrýva myšlienku, že dávka zodpovednosti sídli v každom z nás a nemali by sme ju brať na ľahkú váhu. Švanda to ale bola, babka letiaca oknom, Gremlini versus kuchynské spotrebiče, Gremlini čoby koledníci, Gremlini na záťahu, vtipná bola tiež konfrontácia s trpazlíkmi, kde chalani vypredali kinosálu. Skrátka haluz plná dobrých nápadov, ktorá by dnes vyfasovala R. ()

Garfildka4

Princ Klaďas, dívka s temnou minulostí, městečko vymytých mozků, zbytečná dějová linie táty, zbytečná banka, zbytečné vynálezy, zbytečná a hloupé dialogy, místy hrůzostrašné využití hudby a zbytečné morální ponaučení nakonec. Člověk by si už začínal myslet, že táta přispěchá na poslední chvíli a nějakým svým vynálezem zlikviduje všechny Gremliny. No tak možná příště. Jedinou schopnou postavou byl terminátor skrytý v mámě, který byl však brzy odklizen stranou, což je možná dobře, protože z jejího křečovitého úsměvu šel mráz po zádech, stejně jako z její vynalézavosti při zabíjení Gremlinů. Ovšem scény s Gremliny v hospodě byly skvělé, místy to bylo docela vtipné a Mogwai je prostě cute. ()

Rozjimatel

[2,5*]     "Gizmo ca-ca!"     Kombinácia sci-fi hororu à la Votrelec a rodinnej komédie, ktorá už dnes príliš nefunguje. A to som veľmi chcel, aby fungovala, kvôli istému citovému vzťahu, ktorý k tomuto filmu chovám. Žiaľ, nemôžem ignorovať, ako je tá "rodinná" stránka filmu strašne detinská a protivne presladená - sladučký fešáčik v hlavnej role (Zach Galligan), navyše bez štipky hereckého talentu, sladká, lepkavá hudba (Jerry Goldsmith, pár pekných motívov ako "The Gremlin Rag", občas ale trochu otravne 80-kový), milučký Gizmo, ktorý je doslova na spapanie. Nemôžem ignorovať ani ten zástup druho- až treťo-triednych hercov (Hoyt Axton ako žiarivý príklad, Phoebe Cates, ktorá aspoň zaujme svojím pôvabom), ten nevtipný (situačný) humor (nefungujúce vynálezy), plytké a niekedy aj poriadne trápne postavy (Polly Holliday ako Mrs. Deagle). Jediné, čo ešte aj dnes podľa mňa ako tak funguje, je paradoxne tá hororová stránka, v kombinácii s občas vydareným čiernym humorom (koledníci vládnu). Iba zo silnej nostalgie a s prižmúrenými očami zaokrúhľujem na 3 hviezdičky.     "Christmas carolers. I hate Christmas carolers. Screechy-voiced little glue sniffers." ()

Renfield

Roztomilejší než Gizmo, mi vždy přišla jeho řádně vykoupaná a pozdní večeří vylepšená verze. Bordel a snad i to ostatní jim musím odpustit, taková koleda, nebo ještě lépe návštěva baru a kina, by bez něj neměly ty pravé grády. Právě v kině nakonec gremlini odhalí svoji křehce romantickou stránku, čistě negativní tvor přece nemůže tolik prožívat Sněhurku. Lidé jsou tu spíše potravou a jejich scény doplněním stopáže, což je vzhledem k obsazení a nevýrazností postav vlastně dobře. 60% ()

Oralfabet

Celkem ideální poměr idylické, vánoční maloměstské atmosféry podpořené poměrně sympatickými postavami a čirého gremliního chaosu. Obzvlášť se mi líbilo, jak se ti malí parchanti vypořádali s paní Deaglovou. Klidně si to někdy v budoucnosti dám na Vánoce znova. 7/10 ()

alenka

hrozna blbost, ale co v detstvi vidis v bedne ( moc filmu tenkrat clovek videt nemohl :), to dost utkvi na to, aby clovek mel pocit, ze to bylo dobry. ()

rcorp

Gremlins se zpočátku tváří jako sociální drama o dopadu finanční krize na obyvatele menšího amerického města během vánočních svátků, poté zákeřně převléknou kabát a prezentují se jako milý rodinný film s roztomilouškým zvížátkem a teprve někdy v polovině se vše zvrhne a svátky klidu a míru se promění ve svátky totální anarchie. A je to sranda. Gremlini jsou úplně jako typičtí výrostci- přitahují je hospody a bary, s gustem ničí veřejný majetek a všemu se hrozně smějí. Nejvíce samozřejmě své vlastní vynalézavosti v ubližování všemu živému či neživému v okolí. A taky jsou slizcí a zelení. Největším problémem filmu jsou zbytečné nebo nedotažené dějové prvky. Vynálezy otce hlavního hrdiny nenajdou žádného využití a kromě úvodního role posla chlupatého dárečku je hlava rodiny úplně plonková. Tvůrci si toho asi byli vědomi, když ho na většinu filmu poslali z pryč z města, ale bohužel na něj nezapomněli a tak jsme se dočkali několika zbytečných scén navíc. V jedné se sice mihne Steven Spielberg a Jerry Goldsmith (a ještě několik popkulturních odkazů), ale to si pánové mohli nechat po sebe. Stejně tak vyšumí do ztracena úvodní motiv se zlou zazobanou vykořisťovatelkou. Ale díky sympatickým postavám (akční maminka a její spotřebiče zahanbí Ripleyovou i Sarah Connorovou), spoustě černého humoru, roztomilouškému Gizmovi (chci!) a vynikajícím trikům si i přes zápory Gremlins dobře užijete. A scéna, kdy plný kinosál Gremlinů sleduje Sněhurku a sedm trpaslíků a unisono zpívá "hej hou, hej hou" je asi nejkouzelnější scéna všech vánočních filmů. :) 7/10 ()

Kerbello

Tohle je velice rozporuplný film. Podává opravdu mizerné herecké výkony, k tomu nelogické jednání postav a nemůžu to označit ani jako horor, protože tu není atmosféra a hlavní zabijáci jsou zde lidé. U jiného filmu by se toto hodnocení rovnalo třem hvězdičkám dolů. Na druhé straně jsou tu ovšem naprosto úžasní gremlini, kteří toho většinou vyrovnají svým dováděním a originalitou. Tento film je legenda a nutno říci oprávněně, neboť když už jsem skousl první půl hodinovou rozjezdovku, byla to už jenom čistá zábava. Scéna v kině je naprosto excelentní !POZOR upozornění pro ty, co chtějí film shlédnout: Je to klasické béčko, takže pokud budete fandit lidem, bude to nuda. Věřit gremlinům je mnohém zábavnější. Ale vzhledem k tomu že tento film je "made in USA" nečekejte bohužel gremliní nadvládu nad lidmi. P.S. Konečně vím, odkud brali vývojáři PC hry Overlord inspiraci :-) ()

Wancohoff

moja prva VHS-ka ktoru som dostal ako 8 ročný, obsahovala gremlins 1 a gremlins 2 ..mam 27 a mam ju do teraz. nehorazne osuchana, strasny obraz. oba filmy boli pre mna ako modla, a vzdy ked chceli mat rodicia odomna pokoj pustili mi kazetu a ja som pozeral ako najaty oba filmy za sebou.rad sa k nim vzdy vratim a modlim sa aby dakedy natocili trojku.originalne priserky zo svojskym humorom. na tu dobu super triky. ()

embecka

Príjemná detská nostalgia, vtedy posraná od strachu až po uši, že aaa, idem pozerať horor! Dnes prvotriedna komédia a pomedzi to krútenie hlavou... :) ()

Jak to vypadá s pokračováním Gremlins?

Jak to vypadá s pokračováním Gremlins?

25.11.2020

Třetí díl série Gremlins je už několik let předmětem spekulací fanoušků a příslibů ze strany tvůrců, nyní se Chris Columbus (Sám doma, Harry Potter a kámen mudrců) jakožto scenárista prvního dílu… (více)

Nová streamovací služba Warnerů má název

Nová streamovací služba Warnerů má název

10.07.2019

Říkáte, že máte málo streamovacích služeb? Tak to máte kliku, konglomerát WarnerMedia se totiž řítí do streamovacích válek s novou službou HBO Max. Jak již z názvu vypovídá, nová služba zahrne… (více)

Zemřel herec Dick Miller

Zemřel herec Dick Miller