Jeden z divácky nejúspěšnějších filmů osmdesátých let se odehrává v čase vánočním, kdy pan Peltzer koupí v zapadlém krámku Čínské čtvrti pro svého syna Billyho neobvyklý dárek: mogwaie, malé zvířátko připomínající medvídka. Chov zvířete má však pevná pravidla. Nesmí na světlo, nesmí se namočit a nesmí se krmit po půlnoci. Všechny zákazy samozřejmě Billy, i když nevědomky, poruší a výsledkem jsou ulice plné podivných a notně škodolibých příšerek, které začnou ničit celé městečko a terorizovat jeho obyvatele. Je na Billym, aby se s pohromou vypořádal. (TV Nova)

Kalidor_

Na tomhle jsem prostě vyrostl. Mogwai nechyběl každoročně na seznamu mých požadavků od Ježíška, ale možná dobře, že mi ho nesehnal (třeba od Vietnamců). Protože bych ho určitě první vykoupal :-) ()

Dreadd

Film pro všechny diváky, kteří hledají nenáročnou zábavu (a kterým přijde vtipná představa gremlina kouřícího najednou tři cigarety). Rozhodně nelze čekat dějově obsáhlý film, strhující herecké výkony nebo nějakou hlubší myšlenku. Celý děj je vyprávěný stylem "od všeho trochu", a tak před vylíhnutím samotných gremlinů vidíme chvíli tajemného čínského muže, potom zase despotickou stařenu, neúspěšného vynálezce nebo zatvrzelého patriota, který odmítá jakoukoli věc vyrobenou v cizině. Potom ale začně neskutečná jízda za doprovodu skvělého hudebního motivu od Jerryho Goldsmithe. Nejlepší ze všeho je jednoznačně hospoda. ()

KlonyIlony

Malé logické nedostatky: proč z rozmixovaného gremilna stříká zelená tekutina, ale z gremlina hozeného do mikrovlnky červené? proč se jednou musí líhnout a podruhé se vyloupnou v okamžiku? :-) ()

Autogram

Horor z detstva, ktorý chcel každý vidieť, trochu sa báť a trochu zasmiať. Po pár dňoch vyšumel z hlavy a len vďaka malým vyvádzajúcim príšerkám sa na to dá spomenúť. ()

Ravi

Odpočinkový horor/komedie nevímcotovlastněje. No proč né? S nadhledem brané, okouzlující, praštěné. Kdo by doma nechtěl mít tak roztomilé zvířátko? 70% = 4-/5 ()

Koryntos

Jsem to baba hloupá zapomnětlivá. Tohle jsem jako malé ucho milovala a úplně se mi to vykouřilo z hlavy. Čímu jsem všude kreslila a každej si ho ode mě nechával nakreslit do památníčku a měla jsem i takového malého plyšového. Hohohó plakejte a tiše záviďte 17.7.2014 jsem si na dovolené pořídila tríčko s mým milovaným Čímou. How... ()

Jaro.Krafcik

Dostať Gremlina by bola asi pecka, ale v mladšiom veku. Presne tak je aj stavaný film tak pre 10-15 ročných. My starší si film pozrieme len pre zábavu a vianočnú atmosféru ktorú film má. Už uvodná scéna a pesnička christmaaas.Ale kvôli tomuto filmu polepšiť nemôžem. Stále sa však jedná o kvalitný film a za pozretie stojí 3* ()

ghatos

Ideální fimeček na Vánoce 🤗. Čistá osmdesátka, kde se s tím nikdo nepárá 🙂👍. Tvrdší verze by byla ještě lepší 🤗. 72%. ()

vyfuk

Skoro se zdá, že tato spojitost nemohla dopadnout jinak. Kombinace tvůrců vytváří kult sám o sobě. Film je to trochu patetický, ale zábavný a zajímavý. Dost originální, překračující sám sebe. Je paradoxní, že kdybych to viděl v dětství, tak bych to bral jako děsivé Sám doma a měl k tomu ultra nostalgii. Vidět to po čtvrť století života už dost dojíždí na nějakou kritickou stránku toho všeho. ()

Berenise

Dobrá somarina, ale tie potvorky boli tak očarujúce, že pre každú z nich (myslím "vedúcich" gremlošov) dávam jednu hviezdičku :)))) Výstižne to napísal genetique. Blbosť ako hrom ale aj tak fun :) ()

solskjaer

No abych řekl pravdu tak tenhle film mne vždy nechával tak nějak chladným a vždy mi byl ukradený. Nebavilo mě to a už vůbec mi to nepřišlo strašidelné. Pro mě odjakživa pouze průměr. ()

Obivan

Je to velmi milý a zábavný dětský horor, u kterého se ani bát nedá. Hlavně díky Gremlins a jejich různým podobám, je to dobrá komedie. ()

mikulíšek

Horor pro nejmenší, pohádka pro odrostlé. Pro mne i trocha nostalgie. Film hodnotím, jako film primárně určený pro děti, protože jsem se místy docela nudil, námět není nic moc a celkově už zelené ušaté zlobivé příšerky nespadají do okruhu mých zájmů. Ale jako malý jsem hltal každu minutu. P.S.: Místy mě zarazila úroveň násilnosti vzhledem k cílovým divákům, ale v 80. letech byla asi jiná měřítka. ()

civrss

Krásná vánoční pohádka. Bát se snad nemůže nikdo, ale to asi ani není záměr. Na rok 84 výborně zpracované potvůrky. Do Gizma se musí snad každý zamilovat. :) ()

OughJay

Kéž bych to tak viděl už jako dítě. Bohužel se mi Gremlini vyhnuli a já k nim tudíž nemám takovej citovej vztah, jako mnozí ostatní. Na Vánoce je to ale určitě perfektní odlehčení atmosféry a příležitost se od vlastních "gremlinů" přesunout k těm televizním. Chinese Boy: "Look Mister, there are some rules that you've got to follow." Billy Peltzer: "Yeah, what kind of rules?" Chinese Boy: "First of all, keep him out of the light, he hates bright light, especially sunlight, it'll kill him. Second, don't give him any water, not even to drink. But the most important rule, the rule you can never forget, no matter how much he cries, no matter how much he begs, never feed him after midnight." ()

Sdoom

Skoro celý film na to koukám s výrazem "What the fuck", jenže nemůžu popřít fakt, že se jedná o totálně cílenou ptákovinu, která se nebere vážně ani v jedné jediné sekundě a díky tomu baví po celou dobu. Zabijácký scénky, zabijácký hlášky, roztomilej Gizmo, zlý hnusný zmutovaný mogwajové, herci s tupým výrazem, přesto vůbec neotravují, hudba Jerry Goldsmithe, vánoční atmosféra. Tyhle ingredience dávají dohromady výtečný zábavný mix, kterému musím dát 4 hvězdičky. "Bright light! Bright light!" (HD, orig.) ()

Maynard.

Nostalgická jako Brno :o). Abych to upřesnil, tak je to nostalgická ptákovina, kterou sem ale měl rád když sem byl malej. Nejvíc samozřejmě plyšovýho Mondža (nebo jak se ten prcek jmenoval) :o). No a jak se na něj chrstla voda, tak to bylo všecko v pytly. Jako hororem bych tohle asi nenazýval, je to taková bláznivá komédie s celkem slušnejma efektama na svoji dobu. Wau, těd koukám, že je to stejně starý jako já, takže vlastně můžu říct, že ty efekty sou naprosto dokonalý! :o) Ještě se teda přiznám k tomu, že už to nesjíždím 2x za rok na videu :o) ()

Jak to vypadá s pokračováním Gremlins?

Jak to vypadá s pokračováním Gremlins?

25.11.2020

Třetí díl série Gremlins je už několik let předmětem spekulací fanoušků a příslibů ze strany tvůrců, nyní se Chris Columbus (Sám doma, Harry Potter a kámen mudrců) jakožto scenárista prvního dílu… (více)

Nová streamovací služba Warnerů má název

Nová streamovací služba Warnerů má název

10.07.2019

Říkáte, že máte málo streamovacích služeb? Tak to máte kliku, konglomerát WarnerMedia se totiž řítí do streamovacích válek s novou službou HBO Max. Jak již z názvu vypovídá, nová služba zahrne… (více)

Zemřel herec Dick Miller

Zemřel herec Dick Miller