Jeden z divácky nejúspěšnějších filmů osmdesátých let se odehrává v čase vánočním, kdy pan Peltzer koupí v zapadlém krámku Čínské čtvrti pro svého syna Billyho neobvyklý dárek: mogwaie, malé zvířátko připomínající medvídka. Chov zvířete má však pevná pravidla. Nesmí na světlo, nesmí se namočit a nesmí se krmit po půlnoci. Všechny zákazy samozřejmě Billy, i když nevědomky, poruší a výsledkem jsou ulice plné podivných a notně škodolibých příšerek, které začnou ničit celé městečko a terorizovat jeho obyvatele. Je na Billym, aby se s pohromou vypořádal. (TV Nova)

Wormboy

Tak po velmi dlhych rokoch som sa opat dostal k tejto klasike liet davno stratenych. Uz sice nemam 10 rokov, ale Gremlins mi stale pripada byt dost zabavny, vtipny a konecnom dosledku aj milo nechutny. No a niektore sceny (uvodna likvidacia matkou, kino, a pod.) su uplne skvele. 3,5/5* ()

spygirl

Já ty příšerky prostě miluju! "Řekli nenamáčet. Co je na tom tak těžkého???" (Sheldon Cooper, The Big Bang Theory) :-) ()

necisty

Viděl jsem to naposledy max ve 12ti a doteď jsem si myslel, že to byl regulérní horor. Ale teď mám pocit, že to snad tehdy zamýšleli jako vánoční pohádku. Columbus jako scénárista? Styl :D. Jako moje máma je z toho vyděšená do teď. ()

Ice123

Gizmo je nejlepší plyšák, kterého jsem kdy viděl :D když jsem byl malej tak sem si film hrozně užíval a nejlepší scénou snad bylo to jak tý babče na vozíčku skratujou ten přístroj co jí vozil do schodů a ono jí to vyhodí z okna, u toho jsem se vždycky řezal smíchy :D ()

Jermann

Vánoční horůrek pro celou rodinu, co mohl vzniknout jedině a pouze v osmdesátkách. Koukám s nadšením rok co rok .. hned po Koštěti a Pekaři. ()

mortak

Zábavná ptákovinka,ve které nevýrazní herci a vcelku řídký a nepropracovaný scénář tvoří pouhou kulisu pro blbnutí gremlinů Ale na tom se zase tvůrci krásně vyřádili, Goldsmith k tomu krásně vyhrává a divák se baví. . ()

cinemag

Skvělá vánoční komedie s oblíbenými, roztomilými a kultovními potvůrkami. Jen nezapomeňte na 3 pravidla: a) Nesmíte je vystavit přímému slunečnímu světlu b) nesmíte je polít vodou c) a konečně, nesmíte je nakrmit po půlnoci. Pokud porušíte pravidlo b, potvůrky se vám rozmoží c) pokud je nakrmíte po půlnoci, zakuklí se a promění se ve škodolibé gremliny. KULT 80. let !!! Jen se ptám, kde jsou Gremlins 3? ()

tom88

Trocha uletený film, ale v dobrom slova zmysle. Podarená hororová komédia podobne ako skvelý Critters. Všetko je vrcholne pritiahnuté za vlasy, takže netreba si nad ničím lámať hlavu. Je to predsa fantasy. Potvorky sú hrôzostrašné, ale svojím chovaním až moc vtipné. Výborné sú scénky z kuchyne a scéna v kine. Chvíľami zdĺhavé, no dá sa to prežiť. 75% ()

URBAN

Kdybch to viděl v té době a byl ještě k tomu dítě tak bych z toho byl nejspíš těžce vodvařenéj. Ted z toho moc odvařený nejsem, ale zkrátka je to milé. ( 30.6.16/MAC ) ()

Decker

Prvni dil ma hodne co do sebe hlavne kvuli originalite a spouste vybornych scenek a gagu. Jinak se spise jedna o drsnejsi komedii nez o vylozene hororovou jizdu. ()

filmmovier

Miluju tenhle film! Sice jsem se začal nenávidět za to, že jsem ho viděl až o letošních svátcích, ale myslím, že po Avengers je to nejepičtější film všech dob. Origiální a neuvěřitelně vtipné. Má to povedené obsazení a Jerry Goldsmith opět potvrdil své kvality. Miluju mogwaie, nesnáím gremliny a fakt je chci domů!!... Navíc neznám nikoho jiného, koho baví vraždění víc, než gremliny (Dexter je druhý). Prostě neskutečná zábava, abych tak řekl. Finále sice nedopadlo, jak jsem chtěl, ale dvojka mi to vynahradila. Gremlins je prostě klasická komedie z let osmdesátých, přesto je výjímečná. A asi ta nejlepší americká. Od teď moje vánoční tradice. 100%. ()

Doudis19

Klasická hororová pohádka a můj velký, dětský oblíbenec. Dvojka je o něco akčnější, ale o to víc komedie. Tady se člověk ještě dočká dávky tajemna a hrůzy. A hlavně ty loutkové efekty jsou naprosto parádní, kam se na ně hrabou, ty neosobní počítačové kraviny. ()

Jak to vypadá s pokračováním Gremlins?

Jak to vypadá s pokračováním Gremlins?

25.11.2020

Třetí díl série Gremlins je už několik let předmětem spekulací fanoušků a příslibů ze strany tvůrců, nyní se Chris Columbus (Sám doma, Harry Potter a kámen mudrců) jakožto scenárista prvního dílu… (více)

Nová streamovací služba Warnerů má název

Nová streamovací služba Warnerů má název

10.07.2019

Říkáte, že máte málo streamovacích služeb? Tak to máte kliku, konglomerát WarnerMedia se totiž řítí do streamovacích válek s novou službou HBO Max. Jak již z názvu vypovídá, nová služba zahrne… (více)

Zemřel herec Dick Miller

Zemřel herec Dick Miller