Legenda praví, že za druhé světové války si američtí váleční piloti vyprávěli pověsti o gremlinech, potvůrkách, které měly na svědomí podivné nehody, poruchy a havárie letadel, bojujících proti Japonsku. Další legenda praví, že scenárista Chris Columbus spojil tyto pověsti se svými vzpomínkami na dětství, kdy musel spát na půdě plné myší a noc co noc usínal s obavou, že ho ve spánku pokoušou. Obdařil potvůrky neukojitelnou škodolibostí a vymyslel příběh, který zaujal slavného Stevena Spielberga natolik, že se jej rozhodl v roce 1984 produkovat. Hrdinou druhého dílu je opět Billy Peltzer, nyní zaměstnaný ve velkém mrakodrapu pana Clampa. Právě tady, uprostřed New Yorku, se znovu setká s roztomilým mogwaiem. Brzy samozřejmě dojde k porušení tří základních pravidel (mogwai se nesmí namočit, přijít na prudké denní světlo a hlavně se nesmí krmit po půlnoci), a tak se Clampův supermrakodrap zanedlouho hemží zelenými pidižvíky, nenechávajícími nic a nikoho na pokoji. Cpou se vším, co dostanou pod pazoury, ať je to poživatelné nebo není, a přestože promění luxusní mrakodrap ve zříceninu, jsou neodolatelně roztomilí. Stále se mezi sebou škorpí, chichotají a přímo se škodolibou radostí obtěžují nejen aktéry příběhu, ale dělají si šprťouchlata i ze samotných diváků. Je tu ovšem Billy se svou dívkou Kate, kteří samozřejmě vědí, jak na to a pustí se do boje se zelenou lavinou příšerek. (TV Nova)

Wormboy

O kusok horsie ako jednotka, avsak stale dost vtipne a zabavne, aby tych 100 minut ubehlo ako voda. Gizmo ma podstatne menej priestoru, ale jeho potomkovia tentokrat aj zmutovani, nam jeho castu nepritomnost dostatocne nahradia. ()

Juto

Všetko je tu viac, presne ako to chodí pri dvojkách. Viac Gremlinsov, akcie, podivné premeny a je to viac bláznivé. 7/10 ()

Ice123

Ŕekl bych, že poměrně stejně kvalitní podívaná jak v prvním díle. A při scéně s pavoukem jsem si i bál, vypadal docela děsivě. Jinak stále stejná komedie jako předtím ;) ()

cinemag

Zde platí pravidlo: méně je někdy více. Původně 4*, nyní 5*. Dvojka je sice přeplácaná, ale nepatrně zábavnější než jednička. ()

tom88

Uletenejšie, šialenejšie, ale slabšie ako jednotka. Opäť vtipné scény s potvorkami. Kopec WTF momentov ako napr. lietajúci gremlin, štetka gremlin, gremlin pozerajúci Ramba 2, Hulk Hogan ?, Christopher Lee ?? Samozrejme dej slabý ako v jednotke. Logiku netreba hľadať. Gremlini sú rovnako umelý a gumový a nemotorný ako v prvej časti. Je to taká milá blbostička na jedno poobedie, treba na chvíľu vypnúť a dá sa to skvelo užiť. 70% ()

Decker

Spise podprumerne pokracovani scifi hororo komedie, ktera muze zaujmout stejne jako prvni dil originalnima zakernyma skritkama, kteri se neberou jakokoliv servitky v likvidaci pokojnych spoluobcanu. ()

Script odpad!

Kdybych to procentově hodnotil, tak bych skončil na deseti. Víc si to fakt nezaslouží. Tohle není komedie. Ani jednou jsem se u toho filmu nezasmál, stejně jako u předchozího dílu. Tohle se dalo sledovat jenom jednou. Kdybych to měl vidět po druhé, tak bych raději skočil z okna, než abych tohle znova protrpěl. ()

Mrkvič

Ježiš to je po letech snad ještě větší pecka. Chechtající potvory jsou zábavné jako máloco. Tady se tvůrci děsně vyřádili v nápadech na jejich modifikaci. No a roztomiloučkej Gizmo prostě nemá chybu. ()

filmmovier

Taková megařežba jako u jedničky to není, zážitek ze sledování je také o něco menší, ale pořád je to výborná zábava se spoustou originálních scén. Navíc se děj odehrává v uzavřeném prostoru, takže je to ještě o to lepší... Potěšil návrat starých postav, ovšem Gizmo je stále bezkonkurenční. Pobavíte se velice slušně, ale takový dojem jako jednička to ve vás nezanechá. Já prostě gremliny miluju a níž jít ani nemůžu (a nechci). Aneb nejen lidé sledují televizi. Za mě 80%. ()

lennyd

Když Billy získá práci u televizního magnáta Daniela Clampa a navíc když ve stejné budově pracuje i jeho přítelkyně Kate, nemůže už být spokojenější. Ale až do okamžiku, kdy zjistí, že v tajných laboratořích v budově se chystají zkoumat jeho přítele Mogwaie. Při pokusu o jeho záchranu ale opět k porušení všech pravidel, a nikdo v budově si nemůže být jistý, odkud na něj krvežízniví gremlini zaútočí ... S Gremlins 2 je to přesně takové, jako to s pokračováními obvykle bývá. O třídu menší zábava, o třídu horší příběh, herci a vůbec (a to už původní Gremlins nebyli žádný odvaz). Gremlins 2 naštěstí o dost více sázejí na komediální žánr - a aspoň že tak, aspoň se člověk chvilkama zasmál. Každopádně stejně jako u jedničky - při porovnání s konkurencí (Critters) Gremlini prohrávají na celé čáře... ()

Danny F.

Rozhodně tomu chybí to, čím první díl dominoval. Místo hororových prvků je zde jen přeplácaná komedie, která není místama ani vtipná. Nenašel jsem v tomto filmu žádnou scénku co by se lehce vryla do paměti a kterou by si divák nějakým způsobem pamatoval. Snad jen , pro mě, scénka kdy Gizmo tvrdě cvičí. Co však musím především vytknout a co se do filmu v žádném případě nehodilo a jen ho srazilo, byl střih a záběr do kina v 3/4 filmu. Taky nacpat Hulk Hogana na pár vteřin do záběru a tím (snad) nalákat diváky?! Slabé a trochu trapné. 55% ()

VanTom

Druhá várka škodolibě zlotřilých gremlinů demoluje supermoderní, plně automatizovaný mrakodrap výrazně odvázaněji a ještě ujetěji, leč na jedničku nedosahuje. A to asi i proto, že mnoho čísel vypadá, jako když se trikaři předvádějí a prostě si nadšeně hrají s loutkami bez dramaturgického dohledu. ()

lykan9

Kvalita příběhu se sice o dost zhoršila a prostředí mrakodrapu oproti malému městečku také není moc sympatické, ale velmi se mi líbila hravost s jedinečnými povahami samotných Gremlinů, díky jejichž různorodosti si člověk zapamatoval více než toho jednoho hlavního. Jedním slovem zábava. ()

Autogram

Takto končia mnohé série a tu sa to stalo už v druhej časti, že z hlavných predstaviteľov (príšerok) urobia tvorcovia úplných idiotov správajúcich sa ako ľudia. Nič horšie sa im nemohlo stať a tak spievajúci, zabávajúci a opíjajúci sa gremlinsovia sú len na smiech, nech už vykonajú akékoľvek hrôzy. ()

JohnSmith

Druzí Gremlini nejsou vůbec špatní a odpovídají kvalitě prvního dílu. K tomu pár vhodných fórků a camea známých herců. ()

ghatos

Hodně zvláštní bizar, kde se loučí skvělé osmdesátky a přicházejí fajn devadesátky. Různé odkazy, šílenosti a přepaly...je to jako vzkaz z jiného (filmového) světa. 39%. ()