Posádka Stargate objeví na Dakaře bednu, kterou považují za Archu pravdy, starodávný artefakt, který může pomoci v boji proti Oriům. Než ji stihnou otevřít, dorazí orijští vojáci v čele s Tominem. Daniel Jackson je přelstí, aby bednu otevřeli, pak ale zjistí, že o Archu se nejedná. Orijský převor nařídí Tominovi pozemský tým zabít, on však odmítne, a naopak Mitchell zabije převora, jehož schopnosti jsou blokovány speciálním zařízením. Ze šoku z převorovy smrti se orijští vojáci vzdají. Mezitím se na Zemi generál Landry setká s Jamesem Marrickem, zástupcem mezinárodní komise, který poté vyslýchá Tomina. Marrick je přidělen na palubu lodi Odyssea a vydává se s posádkou Stargate do orijské galaxie. Tam se setkají se členem odboje, který jim sdělí, že podle legendy se Archa nachází na hlavní orijské planetě jménem Celestus. Posádka se tam vydá a po transportu na povrch Celestu aktivuje Marrick na palubě lodi asgardský počítač, který upozorní Orie na jejich pozici. Mitchell a Carterová se transportují zpět na palubu lodi, kde zjistí, že Marrick s pomocí počítače vyrobil replikátora, kterého chce dostat do jedné z orijských lodí, a nechat ho, aby zničil celou jejich flotilu. Mitchell se ho pokusí zneškodnit, replikátor však unikne. Protože se k lodi přibližuje několik orijských křižníků, pokusí se Mitchell přenést na loď zbytek posádky. Replikátor však převezme kontrolu nad systémem, takže je transport nemožný. Aby loď orijským lodím unikla, musí skočit do hyperprostoru a zbytek posádky ponechat na Celestu. Daniel Jackson objeví Archu v katakombách na planetě. V tu chvíli je napadnou orijští vojáci, Teal'ca postřelí a ostatní zajmou. Teal'c i se zraněním pochoduje k městu, na dohled od něj však zkolabuje. Je oživen Morgan Le Fay, takže může pokračovat dál. Morgan se objeví v Jacksonově cele a řekne mu, že pokud vystaví jednoho z převorů účinkům Archy, i ostatní převorové budou zasažení. To oslabí Adrii tak, že ji mohou dostat do patové situace. Na Zemi mezitím dorazí převor a nabídne poslední šanci přijmout víru v Počátek. Když ho generál Landry odmítne vyslechnout, Apollo zachytí flotilu orijských mateřských lodí, které čekají na okraji sluneční soustavy... (TV Prima)

Kothy

Trochu problémy s dabingem. Jinak pěkné zakončení kultovního sci-fi seriálu. Dají Oriům pěkně po hubě. :) ()

Fingon

Vzhledem k tomu, že mě Hvězdná brána u nějaké šesté nebo sedmé série přestala bavit (když se tam objevil nějaký Jonas Quint a odejítí/úmrtí mých oblíbených postav mi taky k radosti nepřidalo), chvíli mi trvalo, než jsem se zorientoval... takže první polovinu hodnotím jako slabou a dokonce i podprůměrnou. Poté (od momentu, kdy Teal'c putoval horami) se to ale trochu zvedlo... přestože scénář vykrádá co může (Indiana Jonese, Terminátora, Mumii) ()

predators

Tak a máme tady další pokračování příběhů brány, která nás dovede až ke hvězdám. Tentokrát k nám dorazila trošku vylepšená verze, teda alespoň oproti Návratu. Akce je lepší a hlavně svižnější a toliko nenudí. Bohužel, diváci neznalí seriálu(ostatně i já) se asi budou ztrácet v postavách a rasách, což bude mít za následek menší či větší nepřehlednost celé story. Ale jednou se na to podívat dá...:-)40% ()

klerik

Príjemný filmík. Stále v ňom vidno televíznosť, ale slušne odsýpa a i keď občas zachádza do metafyzických blábolov, má pár pôsobivých scén... ()

Yardak

Docela slušné zakončení s Orii. V první části ale mohlo být více akce. 75 %. Pro fanoušky Stargate povinnost vidět:). ()

honajz

Studio MGM se rozhodlo pokračovat ve vyprávění tam, kde 5. sezóna skončila, a uvést na trh filmy natočené pouze pro DVD. Prvním z nich je Archa pravdy, druhým Continuum, jenž se také chystá na český trh, pravděpodobně koncem listopadu tohoto roku. Pokud filmy na DVD vydělají dostatek peněz, plánuje MGM natočit další celovečerní pokračování seriálu v této podobě.   Protože v USA se na DVD dostal film Continuum až koncem července, k němu se údaje zatím žádné najít nedají. Ale Archa pravdy vyšla v USA už koncem března. Film údajně stál pouhých 7 milionů dolarů (což by i ostatně odpovídalo úrovni triků a výpravy), hned první týden jen na prodeji vydělal 4,5 milionů dolarů, dodnes je to 8,5 milionů dolarů. Přičemž připomínám, jde jen o prodej, chybí zde ještě částka za půjčovné. Takže snad v MGM uznají, že jde o výdělek a další filmy natočí. Příběh Archy pravdy navazuje na konec seriálu. Protože Oriové hrozí zaútočit na Zemi, vydává se tým SG-1 (Daniel Jackson, Vala, Teal'c, Sam a Cam) lodí Odysseus hledat Archu pravdy, která dokáže ve všech bytostech otevřít vnitřní poznání a pravdu. Čímž by mohly útoky skončit jednou provždy.   Zatímco jedna část týmu pátrá v ruinách vzdálené planety, na lodi se rozhoří boj proti replikantům, které neopatrně znovuvyvolal tajný agent ze Země. Navíc je vzápětí výzkumný tým zatčen Orii. Jak už výše řečeno, film si nehraje na nic víc, než čím skutečně je - nákladnějším televizním filmem. V kinech by neuspěl, ale na DVD a v televizi výpravou ani oněmi triky neurazí, dokonce sem tam jsou některé nadprůměrné. Trošičku se jen vytrácí samotná hvězdná brána, občas jako by divák sledoval spíše další díl Star Treku. S jedním významným rozdílem. Jak totiž zjistíme, lidská rasa v tomto seriálu nikde ve vesmíru nevládne. Co příjemně překvapí, je přítomnost humoru v dialozích (Miluji hlášku: "Zbraňové systémy naplno..." a ostatně i špičkování během celé úvodní scény.), určitý nadhled, a také inteligentní scénář. Navíc v současné době na DVD ani v kinech nenajdete čistokrevnou scifárnu, jakou tento film je. Možná se dočtete, že bez znalosti souvislostí si tento film tak neužijete, jako zarytí fanoušci seriálu. Možná vám nebudou jasné všechny souvislosti, ale snímek funguje sám o sobě i tak, navíc DVD nabízí krátký sestřih předchozího děje. Takže se na DVD samotné pojďme podívat blíž.   DVD: Hned v hlavním menu se nachází volba Play, nebo Play with Prelude. Prelude je devítiminutovým sestřihem příběhu posledních sezón seriálu a ocení ji i ti, kteří seriál viděli, protože sestřih je chronologický právě podle děje. Samotný film má formát obrazu 1,78:1 a zvuk v DD 5.1 původní anglický i český dabing, který na můj vkus hodně přebíjí hudbu a ruchy v pozadí, navíc zní opět "jako ze skříně" (tedy když postavy mluví v jeskyni například, jejich hlas se neodráží a nedělá ani minimální ozvěnu). O dabingu více zde.   Bonusy pak nabízejí audiokomentář scenáristy a současně režiséra Roberta Coopera, herce Christophera Judge a kameramana Petera Woestea, jenž se spuští z volby jazyka. Půlhodinový dokument Uncovering the Ark of Truth je filmem o filmu, kde rozhovory s herci jsou spíše na pozadí a více vidíme scény z natáčení, jak se činili pyrotechnici, jak se natáčel úvodní záběr, jak Joel Goldsmith (syn svého slavnějšího otce) skládal hudbu. Asi nejzajímavějším bonusem ale je dvacetiminutový záznam panelové diskuze na Con-Conu v San Diegu v roce 2007, kde moderátor Gary Jones diskutuje o seriálu s Martinem Woodem, Cooperem, Amandou Tapping, Judgem a Benem Browderem.   Publikováno: 14.08.2008 () (méně) (více)

jonyyy

Trochu mi nesedlo, že Sam a Daniela daboval někdo jiný než jsem zvyklý, ale díly s Oráji mám nejradši =>75% ()

HellFire

Prvnich 30 minut je naprosto priserne nudnych, potom se to konecne rozjede, ale porad me tam nesedi dve postavy - nahrada, ba dokonce verna kopie, co se tyce humoru ONeila (chapu, ze ONeil byl uzasny, ale takhle proste jen vymenit herce...) a ona pro me otravna zenska, co si porad jen na neco stezuje a keca a keca a keca. ()

Will_X

Já jsem natom velice podobně jako palmrus :-) Dříve trošku "pokažený" dabing, ale po opětovném předabování "správnými" herci 5* ()

Terva

Víte, já jsem nikdy něviděl všechny části seriálu, nemám na tv moc času, ale tento celovečerní snímek už mi moc nesedí. Prostě asi nejhorší ze čtyř, proto za tři, ale spíš 50% ()

jh666

Skvělé zakončení story arcu s Orii. Na rozdíl od některých jiných mi zápletka s Orii nevadila, naopak mě jako fanouška fantasy bavila. Jsem navíc rád, že tento film vznikl, protože finální epizodu seriálu zrovna nemusím, takže tohle zakončení mi sedlo o dost líp. Navíc jsem rád zase jednou viděl původní Replikátory. 90 % P. S.: Pokud koukáte na filmy s dabingem, sežeňte si verzi s dabingem z Fandy, DVD dabing je opravdu hnus. ()

Chermy

Nemůžu říct úplné zklamání, ale představoval jsem si přeci jen něco dospělejšího. Mnohé díly seriálu film předčí. Pokus o velkolepost vsunutím replikátorů, bylo hodně hloupé, skoro se divím že si se svou troškou nepřisadili i Wraithové:) V téhle slátanině by mě asi víc pobavilo, kdyby autoři věnovali víc pozornosti souboji Morgany s Adrií...třeba pěstička na pěstičku:)...ale že jsem fanda, pod tři hvězdičky nejdu:) ()

PanCitron

Ačkoliv dějovou linii s Ori (v DEVÁTÉ řadě) považuji za nejlepší v celé stargate z AoT jsem prostě zklamán. Ani oblíbené postavy (Cameron Mitchell, Vala, Převoři) to nijak zvlášť nezachránili, ale pár světlých míst to mělo. O trochu lepší než Continuum. ()

M.Macho

Perfektní záležitost... Sice se to zdá jako delší díl... Nicméně má to náboj... Napětí... Příběhově je to spíš lehce k nadprůměru. Žádná totální bomba to není, nicméně fandy zahřeje na duši, poněvadž pár příjemných překvapení divák skutečně neodhalí. Malé dějové residuo a "terminátorská" chvilka je taky fajn. Jediné zajímavé ani ne minus je fakt, že někteří počítačem vytvoření kamarádi postrádají stíny... V kostce... Už aby tu bylo Continuum... ()

Revanx

Ako fanúšik seriálu dávam tri. Ale ak by som sa na to pozeral s odstupom, viacej ako dve si to určite nezaslúži. Slabé všetko- triky sa prehryznúť dajú (predsa len D2DVD), ale stupídny príbeh, úplne nelogické miesta a celková rozťahanosť robia z Ark Of Truth niečo, čo si tak skvelý seriál nezaslúžil. ()

Kryton

Jste-li fanouškem této scifi série pak je tento film nutností ve Vaší sbírce. Je zde vše co fanouškem postrádal hlavně u 10té série. Větší pohrání s mytologii ORI a konečně onen čekaný FINAL BATTLE. Do hry se dostane další "bývalý" nepřítel a rázem máme o zábavu postárano (blahoslaveni budiž scénaristi). Musíte to prostě brát jako čirou zábavu. Malá vada na kráse tohoto DVD filmu je přehnaná bitka Mitchel x Replikator T-100 (velká podoba s Terminatorem mě vedla k tomuto názvu). Moc přehnané až doslova na kost. Opět krásná a vtipná Vala! Hallowed Are The ORI :-P ()