Posádka Stargate objeví na Dakaře bednu, kterou považují za Archu pravdy, starodávný artefakt, který může pomoci v boji proti Oriům. Než ji stihnou otevřít, dorazí orijští vojáci v čele s Tominem. Daniel Jackson je přelstí, aby bednu otevřeli, pak ale zjistí, že o Archu se nejedná. Orijský převor nařídí Tominovi pozemský tým zabít, on však odmítne, a naopak Mitchell zabije převora, jehož schopnosti jsou blokovány speciálním zařízením. Ze šoku z převorovy smrti se orijští vojáci vzdají. Mezitím se na Zemi generál Landry setká s Jamesem Marrickem, zástupcem mezinárodní komise, který poté vyslýchá Tomina. Marrick je přidělen na palubu lodi Odyssea a vydává se s posádkou Stargate do orijské galaxie. Tam se setkají se členem odboje, který jim sdělí, že podle legendy se Archa nachází na hlavní orijské planetě jménem Celestus. Posádka se tam vydá a po transportu na povrch Celestu aktivuje Marrick na palubě lodi asgardský počítač, který upozorní Orie na jejich pozici. Mitchell a Carterová se transportují zpět na palubu lodi, kde zjistí, že Marrick s pomocí počítače vyrobil replikátora, kterého chce dostat do jedné z orijských lodí, a nechat ho, aby zničil celou jejich flotilu. Mitchell se ho pokusí zneškodnit, replikátor však unikne. Protože se k lodi přibližuje několik orijských křižníků, pokusí se Mitchell přenést na loď zbytek posádky. Replikátor však převezme kontrolu nad systémem, takže je transport nemožný. Aby loď orijským lodím unikla, musí skočit do hyperprostoru a zbytek posádky ponechat na Celestu. Daniel Jackson objeví Archu v katakombách na planetě. V tu chvíli je napadnou orijští vojáci, Teal'ca postřelí a ostatní zajmou. Teal'c i se zraněním pochoduje k městu, na dohled od něj však zkolabuje. Je oživen Morgan Le Fay, takže může pokračovat dál. Morgan se objeví v Jacksonově cele a řekne mu, že pokud vystaví jednoho z převorů účinkům Archy, i ostatní převorové budou zasažení. To oslabí Adrii tak, že ji mohou dostat do patové situace. Na Zemi mezitím dorazí převor a nabídne poslední šanci přijmout víru v Počátek. Když ho generál Landry odmítne vyslechnout, Apollo zachytí flotilu orijských mateřských lodí, které čekají na okraji sluneční soustavy... (TV Prima)

Sentinel

Obdivuji toho, kdo měl odvahu tuhle s.ačku vypustit do světa. Neskutečně pitomý děj plný nesmyslů, nelogičností a "dramatického" vyvrcholení pohřbívá naději na důstojný konec jinak docela povedeného seriálu. Myslím že ani Zdeněk Troška by to nenatočil hůř. Velká škoda. ()

Scaevola

Opravdu jsem se těšil, jak dějová linka s Orii (mimochodem mnohem epičtější než souboje s Anubidem) vyvrcholí. Bohužel se však objevily otravní a silně přežití replikátoři s podivným terminátorem v čele a celé finále se odbylo ve stylu chudé televizní produkce - dlouhá cesta a jedna krátká bitva se spoustou mluvení. Nesmírná škoda! ()

Movie Maniak

Co dodat, pro fanoušky konečně přišlo zakončení seriálu a dořešil se problém s Ori. Poctivě odpracované, téměř nemám námitek, má to však jedno velké ale - musíte to brát jako zakončení seriálu a ne jako samostatný film. ()

Marty_cihi

Pro člověka který nesledoval někdy seriál, nebo spíš neviděl 9. a 10. serii SG-1 tak bude film nicneříkajícím. Vyvrcholení pravě zmíněných sérii a vlastně i celého seriálu. Vyzdvihl bych i super hudební stránku filmu. Ale na druhou stranu si myslim, že děj mohl být trochu zajímavější a netahat do něj například několikrát přemožené replikátory. Taky mi přišel film takovej předvídatelnej a v několika momentech byl oproti seriálům natahovanej hluchýma scénama. Ale co, Projekt STARGATE mam prostě rád a doufám, že v budoucnu bude ještě pokračovat... ()

wray

pred chvilou som dopisal ako ma serial SG1 nakoniec potesil, a ako som po poslednej casti bol spokojny ze to nie je uplne koniec - ze este bude celovecerny film a tak som sa na Ark of Truth tesil a - bolo to sklamanie :/ Cele je to v style - dajme fanusikom este taku "dlhsiu" epizodu, to nevadi ze pribeh bude slabsi. Vsak napokon - stejne ide len o to ukazat ze ori budu porazeni, ked uz to nestihli v seriale. Ked uz je to "celovecerny" film tak by sa cakalo ze aspon efekty budu lepsie, alebo ze pride nejaka guest star, alebo - proste cosi... Nic z toho. Ark of Truth je taka priemerna epizoda z SG1 a kedze ja som cakal cosi extra, tak ma to celkom nahnevalo. No a uplne najviac ma nahneval dabing. Moja chyba - mal som to cele pozerat v povodnom zneni, alebo aspon zohnat ceksu verziu kde dabuju postavy ti isti herci ako v seriali. Takto - s inymi hlasmi to bolo proste matuce. A neboli to len hlasy, aj postavy sa spravali nejak inak (mozno som to iba prepocul, ale Teal'C nepovedal ani raz "vskutku" - ani raz!!!) a ani moja superoblubena Vala to nezachranila :/ Slabe, no - pre fanusikov serialu stale povinne pozeranie. ()

Desmi

Přesně v duchu seriálu. Navíc si vážím toho, že příběh nezůstal otevřený, ale byl v tomto filmu dokončen (otevřený konce a.k.a. domysli si sám, nemám rád). Je tedy pravda, že musíte vidět všechny předcházející díly, aby jste věděli o co jde, ale s tím mít (jako fanoušek) problém nebudete. Učení Orai mi přijde dost symbolické, možná proto jsem tak rád, že ho alespoň SG1 dokázala vymítit.. =)) ()

Vostok

ja teda fanoušek serialu jsem ale nelibilo se mi to moc o těch oriech a celej ten konec je takovej na rychlo spatlanej prostě jen bedna a kood a hotovo no čekal sem od uzavření serialu teda mnohem víc ale naštěstí to zachranil nasledujici film kterej je mnohhem lepčí a je tam časová zápletka takže užasne a v tomhle? no chápu už ten napad soriema byl blbej takže i konec nemohl byt moc dobrej ale naštěstí goauldi , cestovaní v čase a oneill to vše zachranili :-D Vostok ()

brasek

V tomto snímku potešili len starí známi... teda ich herecké ksichty, inak všetko proti srsti. SG1 má človek rád, ale po takýchto "pokračovaniach" by niekedy najradšej zabudol, že bola Hviezdna brána. ()

kolly13

Low costová a infantilní snaha povýšit seriál stejných kvalit. Akční scény, samotný scénář, kulisy - k smíchu, ale útrpném. ()

Karbos

Neměl jsem ani potuchu, že kolem roku 2008 vzniklo hned několik televizních filmů o hvězdné bráně o to větší nostalgie mě zasáhla, když jsem to po těch letech zjistil a mohl si pustit plnohodnotný film s tématikou Stargate, kterou jsem ještě neviděl. Proto přiznávám, že ta čtvrtá hvězda je trochu nadplán ale nemůžu si pomoct, fakt mi to po těch letech repríz udělalo radost ()

Ali3n

Skvelé ukončenie skvelého seriálu. Kto ale nepozná posledné 2. série SG-1, nech si to radšej ani nepúšťa. Nebude vedieť o čo ide a bud mať zmätok. ()

Blitzkrieg

Velmi dobré zakončení, jen škoda že se nepovedlo dostat zpět R.D.Andersona, protože si musíme příznat, že bez něj už Brána není to co bývala. ()

tomas.malo

Ukážkové zakončenie pokračovania deja zo seriálu. Dobrodružstvo, akcia, boje, panoramatické zábery a lá Pán Prsteňov, a najmä sú späť Replikátori. Kto neverí, nech si pozrie, rovnako ako ja. Pre mňa, ako fanúšika SG, je toto dokonalé dielo ktorému nemám čo vytknúť. 5* ()

njuska

Ach jo. Nebudu vyslovene hanit, ale cekal jsem (tesil jsem se) na neco trosku lepsiho. Kdyz tedy pominu trosinku "zbrkly" dej, tak ani trikove efekty ci "polystyrenove" kulisy nijak vyrazne nezazarily... No ja vim, je to "video film". Posledni pomyslnou kapkou byl cesky dabing. Nejen, ze nektere postavy nemely svuj serialovy hlas, ale i preklady nekterych klicovych slov (nazvu) byly proste otresne. Ja nechapu, takovehle fatalni chyby. Za vse uvedu napr. "PRIOR" misto serialoveho "PŘEVOR" a nebo "ORÍOVÉ" misto "ORÁJOVÉ". Mne osobne to proste rvalo usi. Cely film je zhruba tak na urovni obycejneho TV serialoveho dilu (nebo dvojdilu). Davam tedy tak 3 a pul hvezdicky. P.S: Pro nezasvecene tento film samozrejme v zadnem pripade neni :-) ()