Posádka Stargate objeví na Dakaře bednu, kterou považují za Archu pravdy, starodávný artefakt, který může pomoci v boji proti Oriům. Než ji stihnou otevřít, dorazí orijští vojáci v čele s Tominem. Daniel Jackson je přelstí, aby bednu otevřeli, pak ale zjistí, že o Archu se nejedná. Orijský převor nařídí Tominovi pozemský tým zabít, on však odmítne, a naopak Mitchell zabije převora, jehož schopnosti jsou blokovány speciálním zařízením. Ze šoku z převorovy smrti se orijští vojáci vzdají. Mezitím se na Zemi generál Landry setká s Jamesem Marrickem, zástupcem mezinárodní komise, který poté vyslýchá Tomina. Marrick je přidělen na palubu lodi Odyssea a vydává se s posádkou Stargate do orijské galaxie. Tam se setkají se členem odboje, který jim sdělí, že podle legendy se Archa nachází na hlavní orijské planetě jménem Celestus. Posádka se tam vydá a po transportu na povrch Celestu aktivuje Marrick na palubě lodi asgardský počítač, který upozorní Orie na jejich pozici. Mitchell a Carterová se transportují zpět na palubu lodi, kde zjistí, že Marrick s pomocí počítače vyrobil replikátora, kterého chce dostat do jedné z orijských lodí, a nechat ho, aby zničil celou jejich flotilu. Mitchell se ho pokusí zneškodnit, replikátor však unikne. Protože se k lodi přibližuje několik orijských křižníků, pokusí se Mitchell přenést na loď zbytek posádky. Replikátor však převezme kontrolu nad systémem, takže je transport nemožný. Aby loď orijským lodím unikla, musí skočit do hyperprostoru a zbytek posádky ponechat na Celestu. Daniel Jackson objeví Archu v katakombách na planetě. V tu chvíli je napadnou orijští vojáci, Teal'ca postřelí a ostatní zajmou. Teal'c i se zraněním pochoduje k městu, na dohled od něj však zkolabuje. Je oživen Morgan Le Fay, takže může pokračovat dál. Morgan se objeví v Jacksonově cele a řekne mu, že pokud vystaví jednoho z převorů účinkům Archy, i ostatní převorové budou zasažení. To oslabí Adrii tak, že ji mohou dostat do patové situace. Na Zemi mezitím dorazí převor a nabídne poslední šanci přijmout víru v Počátek. Když ho generál Landry odmítne vyslechnout, Apollo zachytí flotilu orijských mateřských lodí, které čekají na okraji sluneční soustavy... (TV Prima)

O´Neill

Jedno ze zakončení úžasných 10ti let Stargate. Boje s Ori byly adekvátně ukončeny a "znovu-otevření" replikátorů velice potěšilo, jelikož se s nimi vždy jednalo o parádní přestřelku a ani tady to nebyla vyjímka. Vyšší rozpočet (v porovnáním se seriálovými díly) filmu paradoxně škodí, protože některé scény vypadají až moc uměle, ale pořád - je to Stargate, je to zakončení, je to luxus. ()

Amroth666

Pokračování s rasou Ori přineslo ovoce.Mistr svého druhu Robert C. Cooper si opět pohrál s příběhem do poslední kapky a vyšlo mu to. ()

Matrinx

Těm dementům co tohle a poslední serie seriálu natočily bych vážně namlátil. Stargate byl docela kvalitný seriál, a tahle zkazit jeho konec, je prostě neuvěřitelný. Kdysi dávno v dětství jsem byl Stargate fanatikem, a tak k tomu seriálu přece jenom něco cítím. Ani bych neřekl, že tohle byl film. Spíš mi to připadalo jako extra nudný a dlouhý díl ze seriálu. Nemělo to patu ani hlavu, chaos. Začínám si myslet, že na téma Stargate nemůže vzniknout nějaký pořádný film. Jako kdyby to bylo zakletý už od Emmericha. Navíc mě hodně štvalo herecké obsazení. Hlavně Amanda Tapping alias Samantha Carter, a vůbec celá SG-1. Když už se na ně díváte kolik let, musí vám prostě začít lézt na nervy. Samantha Carter dokonalá Úžasnáková, geniální astrofyzička a ke všemu je kočka k pohledání. Žádná chyba. To už se radši budu koukat na Supermana nebo na samotný Úžasnákovi... Nebo Cameron Mitchell, arogantní blboun, který se snaží napodobovat legendárního Jacka O´Neilla a jeho humor. Samotný děj filmu byl jako přes kopírák ze seriálu. SG-1 přišla, viděla, zvítězila a ani kapku krve neprolila. Závěr filmu ? Souboj balonků, a Archa plná té nejpravdivější pravdy ? Děkuji nechci... ()

ic

Jen ten český dabing, to je něco co je jen obtížně stravitelné... třeba máte více štěstí a o tu hrůzu ani nezavadíte, nevím kolik variací na dabing může být, ale ta z DVD působí tak že ani divák seriálu nemůže často přijít na to o čem mluví... teď nemyslím že každá postava má jiný hlas než ze seriálové verze, ale horší jsou překlady slov, které jsou ve filmu úplně jiné. ()

necisty

Pro dlouholetého a zarytého fanouška je tento film zklamáním. Kvalita zpracování je na velmi nízké úrovni (už původní film z roku 1994 mi tehdy přišel víc propracovanější) a vzhledem na to, že v této sérii muselo být nasypáno spoustu prachů, mi to přijde jako doslova vyj*bávání s fanoušky. Film se ke všemu od začátku neuvěřitelně táhne a štve vsuvkou o dalším idiotovi, co jen strká vedení hvězdné brány nos do práce. Čekal jsem opravdu mnohem větší párty na ukončenou a přestože se ke konci možná dočkáme pár zajímavých zvratů i nějakého toho vesmírného střílení, tak se Archa pravdy nijak zvlášť neliší od původního seriálu. Dokonce se nebáli do pouze "natáhlejšího" dílu vsadit nudnou zápletku a televize Nova to podtrhla naprosto amatérským dabingem. ... Osud dvou galaxií visí na vlásku a ty si nepamatuješ nápovědu od povznesené bytosti? Zas tak dlouho to nesvítilo. ()

majo25

Ako fanúšik seriálu HB som veľmi spokojný, dokonca som čakal o dosť menej. Má to všetko - hlavne akciu, ale aj dobrodružstvo, výpravu za ''pokladom', do toho Oriovia, dokonca starí známi replikátori. Už chýbali iba Goauldi...nie žartujem. To, čo nedokončili v seriáli - teda skoncovanie s Orijmi - to doklepol práve tento (kino)film s namakanými efektami. Čerešňičkou na torte mohla byť účasť O'Neilla s Hammondom - nestalo sa a tak ostala určite chutná torta bez čerešničiek. Čo mi bolo proti srsti, boli okrem Tealca komplet zmenené dabingové hlasy oproti seriálu, a nielen ony, ako by to zobrala úplne iná spoločnosť, ktorá čiastočne zmenila aj pomenovania a niektoré mená, niektorí herci akoby mali aj inú mentalitu (dr. Jackson). Iba s veľkými ťažkosťami sa na to dalo navyknúť. ()

Radiq

Stejně jako seriál, tohle taky postrádá jakoukoliv kvalitu. Navíc kdo seriál neviděl, je totálně tracenej a tracenej, až je uplně ztracenej, blbej film zatracenej a přeju si, že bych byl rači potracenej, než abych ho musel vidět znovu. Laciné kulisy, výbuchy, idiotské přestřelky, kostýmy někdy jak kdyby sme si oblikli hadry na vyhození a šli si hrát za humna, no a skoro všechno - akorát se mi libilo pár blbůstek, ale to fakt jenom pár. Vysoké hodnocení nepochopím nikdy, co budu živ, a teď nemyslim komisař Živ z Fantomasa (Juve), ale živ jakože na světě. Strašně blbé. ()

Kjůkíí

Fandové vískají radostí, ostatní si řeknou tak maximálně hmm... (autorská práva na hmm má Her0.89) ... Víte, ono hodnotit film, který vznikl jako pokračování 10. série Hvězdné brány, není pro fanouška snadná záležitost. Snaží se na tom najít všechna pozitiva. Ale pravdou je, že od zničení Goaul´dů jde tenhle seriál a potažmo i film do kytek. Charismem nabombeného a nasypaného:D Andersona nahradil Ben Browder, který se stůj co stůj snaží jít ve stopách svého úspěšného předchůdce, sype hlášky z rukávu jedna radost, ale nikdy už nebude tím pravým ořechovým. Anderson jediný nevydržel, ostatní členové týmu zůstali. Stará dobrá SG-1 se rozrůstá a možná trošku ztrácí svou kvalitu na úkor kvantity, ale zase sem Vala vnáší určitý nový element. Pamatuji si na poslední díl, kde byli naprosto všichni, zapojili se do akce a zvítězili, jeden z nejlepších dílů. Asi jsem proti Browderovi zaujatý, já nevím, není mi sympatický, ale film navázal na to, na co měl, drží se dějové linie a je stejný jako seriál, plynně na něj navazuje a nepoznáte rozdíl, Oriové jsou zničeni a doufejme, že se s našimi hrdiny ještě někdy setkáme v plné polní, ale moc šancí už tomu nedávám. A je to škoda. Tak jednou zase něco skončilo:) In deed, jaffa, jaffa kree, kel mak ker Apophis. ()

Idego

Je poznat, že původně plánovaná 11 série je zhuštěná do jednoho filmu. Což nedává možnost jednotlivým zápletkám pořádně se rozvinout a celá Archa pravdy je tak pro mě docela zklamáním, protože sice dává odpovědi na všechny otázky, ale je to vlastně dvouhodinový "informační" film, kde se toho děje strašně moc a zároveň nic. Ale Vala jako obvykle nezklamala ("People need to be convinced to see me for what I really am" - "Spoilt brat with a God complex?") ()

t_gon

Čtverec za fanouškovství (těch 10 let bylo, je a bude báječných) a taky za to, co z Archy mohlo být a co z ní je. Univerzální a perfektní řešení, jak se rozloučit se seriálem je jistě nakroutit celovečerní tečku (viz FarScape), jenže ta mohla být mnohem blyštivější než výsledek (a teď se opravdu nebavím o audiovizuálu, i když Joel Goldsmith odvedl práci vskutku famózní). Kdo čekal StarWars v SG kabátě, nechť naladí SG Atlantis (4x11), kdo čekal nejvyššího generála (O´Neill), nechť naladí o několik sezón nazpět a kdo čekal prostě něco „navíc“, nechť se mrkne jinde. Fandové tomu střelí Max jen za vytočení brány a zbytek pravděpodobně ohrne nos. Důležité je, že neúplný SG tým je zpět s plným kufrem nabitých hlášek a příjemným rozloučením po desetiletém dobrodružství. Dík za to! ()

PeterNet

Ufff, to jsem si oddychl. Bylo to dobré, moc dobré. SG: Návrat - to byl jen méně povedený kus seriálu, ale Archa pravdy to je jiné kafe. Archa pravdy je totiž film, plnohodnotný celovečerní film. I když divák neznalý seriálu tento film samozřejmě nemůže pochopit. Ve chvíli kdy píšu tyto řádky ještě běží titulky a hraje úžasná hudby, která celý film provázela. Všechno dávalo smysl, Tielk měl sice až moc divoké háro, ale nevadí a Carterové to náramně slušelo. Dočkal jsem se i několika velkolepých záběrů, Oráje (respektive převory) mám rád, číší z nich něco tajuplného a ta mysteriozita na mě opravdu dýchala ze všech stran. Dobrý scénář a důstojné zakončení seriálu. Jen mi tam chyběla nějaká pořádná, spec. efekty nabušená vesmírná přestřelka, ale i tak plnohodnotné 4 hvězdičky. ()

Mrkvič odpad!

Několik prvních serií seriálu bylo výborných. Film Hvězdná brána dokonce úžasný. Ale k čemu se tenhle seriál dopracoval, to je fakt mazec. Připitomělé dialogy a hodně ubohé kostýmy a kulisy byly od začátku seriálu, jenže tady už se na to nedá ani trochu dívat. Herci asi pochopili, že jde o potápějící se loď, aspoň co se kvality týče. ()

ecceHOMMO

Nemôžem si pomôcť, ale jaksik som bol z tohoto celovečeráku sklamaný. Mínusom bola absencia O´Neilla a ani príbeh samotný nebol dokonalý. Skôr ako ementál....s množstvom dier. Skôr mi to prišlo ako ryžovanie na skvelom seriáli. ()

Sokkk_y

Ark of Truth je prakticky jen prodloužený díl, v němž se staronová dobrá SG-1 vypořádá s těmi orijskými prachanty. Pro neznalce seriálu, kteří neviděli minimálně 9. a 10. řadu Stargate SG-1, bude tenhle filmek jen snůška nesmyslů, ale věřte mi, nesmysly to nejsou. Je to pěkné a důstojné ukončení dlouholeté vesmírné ságy, jejíž epizody jsem hltal poslední dva měsíce vkuse. A jak se tak pozoruji, tak hltat tuhletu partičku lidí budu ještě dalších několik měsíců, neboť si asi dám repete... Jediné, co mě na Arše pravdy mrzí, je samotné pojetí "vyřízení účtů s Ori". Očekával jsem nějakou velkou vesmírnou bitku, jakou nám scénáristé nádherně uvařili v seriálu v bitvě Tau'ri × Anubis. Ale bohužel místo toho nám dali jsem suchý předkrm v podobě dvou barevných bojujících balónků. No, přesto, jak jsem psal na začátku, je to nádherné a důstojné zakončení dnes už kultovního seriálu. Takže bravo :-) ()

filmmovier

Jako film to není ničím zvláštní, prostě je to jen takový klasický seriálový dvoudíl, kvalitativně asi na úrovni lehce slabší sedmé či osmé série a kromě toho, že zakončuje celou dějovou linii s Orii a tím pádem také poslední svě série, by nebyla ani ničím zajímavá. Brát to jako závěrečná film, asi by to nebylo zrovna nejlépe hodnoceno, ale od toho je Continuum, takže je to prostě jen příjemný, zábavný přídavek s klasickým českým dabingem (díky bohu, že vzniknul) s klasickou seriálovou hudbou, který zápletkou nijak nevybočuje z kvality seriálu a ani se nesnaží být něčím víc. Je to prostě čistě pro fanoušky a je to pořád výborná zábava, která stojí za pozornost. Možná si řeknete, že se na to dívám příliš pozitivně, ale ono to snad ani jinak nejde. Vskutku. A při vši úctě, blahoslaveni budiž Ori! 80%. ()

Elementál

Slabší dvojepizoda. Film byl bohužel přesně tím, co jsem čekal - scénář původně plánovaný pro 11. sezónu SPOILER - replikátoři, Morgana, povznesená Adria, repli-terminátor... KONEC SPOILERU filmu moc nedal. Bylo tam toho zkrátka moc na to, že se jednalo o jediný film, spousta divných a tvrďáckých hlášek (zejm. Cam, ale i ostatní) a zkrátka a dobře ten film má dobré klasické SG prvky, ale také spoustu negativ... ()