Posádka Stargate objeví na Dakaře bednu, kterou považují za Archu pravdy, starodávný artefakt, který může pomoci v boji proti Oriům. Než ji stihnou otevřít, dorazí orijští vojáci v čele s Tominem. Daniel Jackson je přelstí, aby bednu otevřeli, pak ale zjistí, že o Archu se nejedná. Orijský převor nařídí Tominovi pozemský tým zabít, on však odmítne, a naopak Mitchell zabije převora, jehož schopnosti jsou blokovány speciálním zařízením. Ze šoku z převorovy smrti se orijští vojáci vzdají. Mezitím se na Zemi generál Landry setká s Jamesem Marrickem, zástupcem mezinárodní komise, který poté vyslýchá Tomina. Marrick je přidělen na palubu lodi Odyssea a vydává se s posádkou Stargate do orijské galaxie. Tam se setkají se členem odboje, který jim sdělí, že podle legendy se Archa nachází na hlavní orijské planetě jménem Celestus. Posádka se tam vydá a po transportu na povrch Celestu aktivuje Marrick na palubě lodi asgardský počítač, který upozorní Orie na jejich pozici. Mitchell a Carterová se transportují zpět na palubu lodi, kde zjistí, že Marrick s pomocí počítače vyrobil replikátora, kterého chce dostat do jedné z orijských lodí, a nechat ho, aby zničil celou jejich flotilu. Mitchell se ho pokusí zneškodnit, replikátor však unikne. Protože se k lodi přibližuje několik orijských křižníků, pokusí se Mitchell přenést na loď zbytek posádky. Replikátor však převezme kontrolu nad systémem, takže je transport nemožný. Aby loď orijským lodím unikla, musí skočit do hyperprostoru a zbytek posádky ponechat na Celestu. Daniel Jackson objeví Archu v katakombách na planetě. V tu chvíli je napadnou orijští vojáci, Teal'ca postřelí a ostatní zajmou. Teal'c i se zraněním pochoduje k městu, na dohled od něj však zkolabuje. Je oživen Morgan Le Fay, takže může pokračovat dál. Morgan se objeví v Jacksonově cele a řekne mu, že pokud vystaví jednoho z převorů účinkům Archy, i ostatní převorové budou zasažení. To oslabí Adrii tak, že ji mohou dostat do patové situace. Na Zemi mezitím dorazí převor a nabídne poslední šanci přijmout víru v Počátek. Když ho generál Landry odmítne vyslechnout, Apollo zachytí flotilu orijských mateřských lodí, které čekají na okraji sluneční soustavy... (TV Prima)

BMAJTZ

Po shlédnutí celého seriálu v roce 2021, jsem se zpětně podíval i na zakončující dvoudíl. Je nutné říci, že jako takový moc dobře nefunguje. Je to skutečně jenom dvouepizoda prezentovaná ve formě filmu určeného a DVD. Zápletka s Ori si mohla zasloužit trohu lepší formu zakončení, nakonec jsem docela rád, že vznikl ještě film Continuum, který funguje daleko lépe jako epické finále tohoto kultu. ()

Cejny

Pro fanoušky seriálu povinnost, pro ostatní kteří Hvězdnou bránu nesledovali snad ani nemá význam se na tento "dofilm" koukat. ()

Dromed

Dodnes si pamatuji jak jsem před 15 lety poprvé Emmerichovu Hvězdnou Bránu viděl. Jak jsem hleděl z otevřenou pusou a hltal každou scénu, Daniela, Russella, egyptskou mytologii, jaffové (i když tehdy se tak nejmenovali) působili opravdu mimozemsky a bůh Ra, ten byl absolutně boží. Všechno bylo vysoko-rozpočtové na profi úrovni. Mimozemšťané nemluvili anglicky-logicky. Prostě všechno jak má být. Dodnes považuji za jedno z nejlepších sci-fi. Dlouho trvalo než jsem se o seriálu z McGuverem v hlavní roli dověděl a byl jsem znechucen. Vyloženě nasrán dekadencí úrovně. Seriál jsem bezmezně bojkotoval několik let. Až pak odhodí-vší zaujatost jsem mu dal šanci. Už jen protože jsem se na to dívával děda, a na vesnici před 10 lety v domě z jednou TV jiná možnost nebyla. Musel jsem to brát jako něco úplně nového a ani volně inspirovaného. Zapoměl jsem na Emmericha, Russella a přijal jsem seriál jako nový počin. V tu chvíli jsem se pohltil do sci-fi světa, který sic začal lacině ale každým dílem se zlepšoval a zlepšoval až do 6. řady a pak se zas zhoršoval a zhoršoval až do tohoto filmu. Tento film reprezentuje všechno špatné co ke konci SG bylo ale čemuž jsem byl z lásky k Sam, Danovi a Tyjekovi schopen odpustit. Nakonec jsem rád, že už je konec. Teď je přežít Gumovou bránu atlantis ať to mám komplet s uložit si SG do archy vzpomínek, na fenomén který je datován na konec 90 let, a v roce 2008 už je tu trochu přesčas. A kdo viděl na DVD dá mi za pravdu, že dabovat postavy někým jiným než jsme za 10 let zvyklí zkazí úplně všechno! 65 % (což se zdá moc ale oproti tomu jak jsem hodnotil původní film a pak seriál je to zatraceně málo). ()

rozbris

No o něco lepší než Stargate: Continuum, aspoň mě to tak přišlo, bylo zde dost akce jak s Ori tak s Replikátorama [docela neoblíbení brouci] no a klasické hlášky vesmírne skupiny SG-1. A jako vždy ukážou všem pomocí Archy pravdy pravdu, zničí Replikátory při napadení Lodě Odysey a nastolí pořádek do pár světů :-) ()

iXtr3m3

Bez zbytočného komentára a vysvetľovania dôvodov prečo také hodnotenie, nikoho nepresviedčam o správnosti môjho názoru, ale patrí to do jednoducho do tématiky mojich naj seriálov a tým je povedané všetko... Stargate je jedným z kultov, ktorým so verný od jeho počiatkov, ktorý neohrozí žiadna katastrofa, pretože aj keď jedna séria končí, vždy príde nová, ktorá ju nahradí... ()

bruceman7

Více než úspěšné (skoro)zakončení hezkých deseti sérií. Sice klasicky poskládaný příběh, se všemi plusy a mínusy, které protkávají všechny řady, přesto zarytého fanouška jako jsem já velmi potěší. Jen bych se příliš neoháněl těma miliony let, ale to bych plošně vytknul celému seriálu (přijde mi to přehnané, mnohem víc než dalších X přehnaných věcí v SG1/SGA). Asi je to neobjektivní, ale dávám 85%. ()

thorewi

Film pro fanoušky tohoto seriálu, jako jsem i já, jednoduše film, který mě bavil, ale nijak nenadchl, myslím, že ani nemá čím, prostě jen ukončení jednoho legendárního seriálu. ()

Paity

Nechtěl bych snad mluvit přímo o zklamání, to by byla asi silná slova, ale určitě jsem čekal více. Souhlasím s Djkomou. Jde o film, který je skutečně čistokrevně určen pro fandy SG. Bez znalosti všech konsekvencí si to totiž tolik neužijete. i když možná by bylo zajímavé vidět film bez toho, aniž bych shlédl byť jen jeden díl SG. ()

provitamin

Doosť dobré, rozhodne príjemné prekvapenie, ktorý by si nemal nechať ujsť žiadny fanúšik seriálu. Dôstojné ukončenie linky s Orájmi, pričom (ako to už býva), nechýbajú komplikácie v podobe nečakaného prekvapka, čo je pre film len dobré, nie však pre SG1. Jo a Kártrová má dlhé vlasy :) ()

Sairina

Konečně! Na tenhle filmík jsem čekala dlouho, ale stálo to za to. Jako skální fanynka jsem hltala každou sekundu a musím uznat, že zde bylo vše - replikátoři, Orii, byrokrati i ony povznesené bytosti, co se nesmí do ničeho namočit. Skvělá dějová linie je doplněna oblíbenými herci ze seriálu (i Walter), jen ne R. D. Anderson :( Jen mě zklamala Vala (myslela jsem si, že Tomina opravdu miluje, ale některé narážky mě přesvědčily o opaku) Těším se na další film, který doufám, že bude. (i s R. D. Anderson a ponorkou probořující led) ()

Greny

Vzhledme k omu, že jsem celkem fanda Stargate a obzvláště v tomto filmu je Amanda tapping opravda betelné šnitzl, tak dávám 4*, ale protože mi tam opravdu celkem hodně chyběl Richard J. Anderson a děj a herceké výkony byly velmi umělé, tak si tento film nezaslouží 5* ()

Darik

Co dodat - pro fandy seriálu Stargate je to povinnost a podle mě se jim tento film veli povedl. Přesto by se tam našli mouchy, ale já je raději budu přehlížet nebot mám Stargate velmi rád. Pro normálního diváky bych řekl trošku nudné a nepřehledné ale jinak 5*. Zajímavý komentář Djkoma ()

Foxhound#1

Když pominu fakt, že mi požitek trochu kazil jiný dabing než na který jsem byl zvyklý ze seriálu, tak tento film či prodlouženou závěrečnou epizodu považuji za vcelku důstojné zakončení jednoho už legendárního sci-fi seriálu. ()

kwoky

Děj je neuvěřitelně nudný. Odlet na misi začne někdy okolo půlhodiny. Minuty koukáme na to, jak Tealc jde. Replikátoři na palubě jsou tu taky jen jako prodlužovák. Kromě nalezení archy a rozhovoru s Adriou (ten posouvá děj trochu dopředu, ale je plytký) se tu neděje vůbec nic zajímavého ani důležitého. Klidně by se to dalo sestříhat na délku jedné standardní epizody. Diváka tak zaujmou jen vlasové kreace Carterové. Ještě že jsem neviděl verzi s DVD dabingem. Stačily mi dvě minuty - takhle nějak vypadá profesionální překlad a voice acting bez jakéhokoliv kontextu. ()