filmmovier

Závěrečný film jak má být, který je krásnou tečkou za těmi deseti nádhernými sezónami. Zápletka opět těží hlavně z různých časových paradoxů, ale vem to čert, když to pořád vskutku funguje a navíc je to sranda. Navíc se sem vrátily téměř všechny ikonické postavy, včetně Ba'ala, okolo kterého se to celé točí, generála Hammonda (RIP, Don S. Davis) a samozřejmě Jacka O'Neilla, bez kterého by to nebylo ono. Jedinou chybou je, že má žalostně málo prostoru, a vy si ho ani nestačíte pořádně užít :). Ale co, i tak je to skvělé pokoukání se vším, co bylo na Hvězdné bráně tak fajn. Mě osobně to potěšilo, ale na plný počet to prostě nemá a nejen proto, že závěr desáté série je lepší. Prostě je to dobrý. A hodně. A jsou tam všichni. 80% + 5% za to až téměř cameo RDA. A vzhůru na Atlantis! Původní hudba z Emmerichova filmu také zatraceně fajn a i za to dávám plus. ()

Script

Jako fanoušek Hvězdné brány jsem si toto zakončení náramně užil. Bylo to skvělé rozloučení se všemi hlavními postavami seriálu a tentokrát mi ani nevadila postava Camerona Mitchella (Ben Browder), který mi v seriálu vůbec nesedl. Nemám tenhle film v oblíbených jen z principu. Líbí se mi i zápletka, se kterou se museli vypořádat naši oblíbenci. Tahle situace uvedla naše hlavní protagonisty úplně do jiné sféry problémů a fungovalo to. I když film není bůh ví jak akční o proti Arše Pravdy, tak tohle zakončení fungovalo, protože hrálo víc na emoce a hlavně děj nebyl předvídatelný. Jednu chvíli vás film opravdu uvedl do situace, kdy jste nevěděli kam to vlastně směřuje. Nakonec mě to zahřálo u srdíčka. ()

t_gon

Iritující FullHouse od zažraných fandů SG Universa může mnohým „neznabohům“ vypálit mnohé žílky a kanálky v očních orgánech při zabrouzdání k tomuto filmu, jež se stylově rozlučuje s mnohými legendami již 11 leté éry, avšak každý kdo s maximem váhal u Archy, by zde neměl být na pochybách, že Kontinuum je ten pravý závěrečný rozlučkový večírek ve velkém (příjemné rozloučení s generálem Hammondem je doslova, vzhledem k jeho úmrtí dne 29.6.08). Tvůrci se konečně vyprostili od „průměru a zbytečnosti“ mnoha věcí z 9 – 10 série a pěkně se vrátili v čase ke kořenům, přesně tam, kde byla ještě StarGate tou pravou „StarGate“ plnou brutality, krve, skvělých soubojů a „SpacePředváděček“ válečných sil Vládců soustavy. Tohle chtěl vidět každý fanda, kdežto každý „nefanda“ to vidět nechtěl a proto se nelze divit a nadávat na jiná hodnocení, jež se zde časem vyskytnou. Já nyní vybírám rezervu, kterou jsem si nechal schovanou v Arše pravdy, vkládám ji do Kontinua, ani na chvíli mě nenapadne remcat nad málo epickým koncem (takhle natočenou vybíjenou jako u stroje a na lodi jsme neviděli dlouhých několik sezón) a jdu si dát koláč. Ostatně platí Jack O'Neill… (: ()

PeterNet

Jsem fanoušek Stargate a očekával jsem hodně, opravdu hodně. Ale i kdybych očekával málo, očekával bych více nežli jsem právě viděl. V seriálu jsem již viděl kupu lepší dílů. Kdyby byl tento film rozdělen na dvě části a umístěn v seriálu, řekl bych si - slušný průměr. Našlo se pár vtipných hlášek z úst ONeila typu - "Kde by jste v pyramidě hledali záchody?" Ale taky jsem se pobavil u některých dialogů, které měly být chápány vážně (bohužel) - např. z Tielka vypadlo něco jako - "Podle mých výpočtů jsou tady každou chvíli". Zkrátka obrovské zklamání, ještě že to nedávali v kině, byly by to vyhozené peníze. Navíc podobné díly jako tento film byly již v seriálu, takže nic nového. Jinak ta třetí hvězdička je jen za ten konec - kde do sebe vše celkem zajímavě zapadlo. ()

Sokkk_y

Po zhlédnutí Ark of Truth jsem si říkal, s čím tvůrci chtějí ještě přijít a co chtějí narvat do opravdu posledního celovečeráku o SG-1. No, musím říct, že tam toho nakonec dali scénáristé hodně, místy možná až moc. Ovšem bohužel, SG-1 opravdu byla jedna z mála věcí, co měl Continuum společné s původním seriálem. Zatímco Archa pravdy nádherně navazovala na seriálový konec a stala se pěknou a nezapomenutelnou tečkou, u Continuua už mám spíše pocit, že ho studio udělalo spíše jen pro hodně velký zisk a už mu nedopřálo takové kvality jako tomu bylo u předchozího filmu a seriálu. Téma "cestování časem" už bylo podle mě v sériích takřka vyčerpáno, a abych se přiznal, tak mě některé timemachinérské díly ani nebavily. Myslel jsem si, že Continuum by mě mohlo zaujmout, nicméně tak se jaksi nestalo. To, co tvůrci roztáhli na 98 minut, by se dalo v pohodě zredukovat na obyčejných 43 minut a byl by z toho poměrně další slušný díl. Takhle to je průměrný sci-fi film se staregateskými hrdiny. Nápad hezký, výsledek... divný. ()

Mrkvič

Možná pěkné scifi zasazené bohužel do příšerně zdeformovaného světa. Kdeže jsou pocity beznaděje z božsky stylizovaných nepřátel, se kterýma se domluví pouze odborník na lingvistiku a historii. Celý seriál šel každou epizodou do háje, ale Návrat nabízí aspoň pár zajímavých myšlenek. Celkem mě těšil i návrat všech postav, ale stupidnosti tohoto světa vyšší hodnocení prostě nedovolí. ()

skrblik007

Skvělá tečka za seriálem Stargate SG-1. I přesto, že už se nedalo nic moc originálního vymyslet, je děj více než zajímavý, dobrodružný a akční. Na to, že je to jen video film, hodně dobré. Výborná hudba Joela Goldsmithe. Jednoduše - Stargate nářez! ()

Redswif

Na to že to má být film, kterým se rozloučime se sérii provázející nás posledních 10let, to bylo málo. Jako normální díl seriálu by to excelovalo, ale ve filmu to trošku plavalo. ()

Hádés

Velmi pěkný zakončení SG, seriálu, který se stal v podstatě legendou:). Asi bych čekal trošku víc velkoleposti. Ovšem staří herci, kteří se tu alespoň na chvíli objevili byli přijemní a zápletka dílu mi přišla opravdu skvělá, skoro jako ty nejlepší díly seriálu. No VSKUTKU pěkný film. ()

Nihlathak

I jakožto příznivec spíše seriálu Stargate Atlantis, než původního filmu či snad seriálu o SG1, se na cokoliv s SG tématikou rád podívám. Pro Continuum dávám čtyři chromé prsty nahoru. Pěkné to vizuálně je, ale co naplat, tyhle triky s časem já prostě nemám rád. To je jednoduše dementní a dementně jednoduchá zápletka. Pokusil jsem se od toho odtrhnout a zkrátka se bavit a rohodl jsem se to neodrazit v konečném hodnocení, které zde můžete vidět. Dávám přes to přese všechno čtyři polámané hvězdičky, potěšila mě role Andersona. Tedy, ne ta role, ale to, že vůbec nějakou dostal, i když to bylo mnohem spíše takové "cameo". Jak už zde někdo připomenul, nějaké hlášky tam O'Neill prohodil, ale to mi nějak nestačilo. Vzhledem ke kvalitě seriálu o SG-1 k jeho konci se ale jedná o vzestup. Takže se dá říci, že seriál odešel na vrcholu. ()

Moogwi

Jako tečka za hvězdnou branou by se mi více líbila archa, ale dobře, continuum je taky pěkný nášup a vlastně jsem rád za cokoliv, kde se točí brána ze sedmi symboly. Tolik očekávaný Jack si nezahrál tak jak jsem čekal, na druhou stranu tu zase máme pěknou flotilu goualdů, že by z toho pamětníkům i slza ukápla. Bohužel návraty v čase, alternativní budoucnost atd, to jsou už řádně provařená témata, nejinak je tomu i zde. Mé očekávání směřovalo k super konci, se kterým jsem doufal že si trochu vyhrají, bohužel zkončil dřív než začal, a tak abych parafrázoval Jacka při obřadu vyjmutí - "a to je vše?" Proto slabší 5, přecejenom je to Stargate :) ()

Tomatáš

Jak jinak může hodnotit poslední film ze série SG-1 člověk, který viděl všechny díly seriálu a všechny filmy o Stargate..Filmařina již není taková, jako v "Arše pravdy", ale i tak se fanoušek seriálu baví...Vůbec mi nepřišlo, že by měl SG-1 skončit..Tento film rozhodně není tečkou..já v to pevně doufám!;)Krom jiného nám tvůrci dluží legendární Furlingy, kteří jsou velkou záhadou...Co třeba další galaxie s novými záporňáky a s hodnými kamarády Furlingy???:))) ()

Aven

Varování: Jen pro fanoušky! Člověk, co nezná seriál nebo na něj koukal jen okrajově, nebude potěšen všemi těmi odkazy na minulé díly, návratem celé řady postav a především návratem Jacka O´Neilla, který sice od dob seriálu trošku ztloustl, nicméně mu to nic neubralo na jeho vytříbených hláškách. Příjemným překvapením je i velmi dobrý výkon Bena Browdera a samotného Baala, ze kterého se stal skoro sympaťák. ()

fabecc1222

Velký fanouškovský servis, kdy se tvůrci rozhodli, že do druhého TV filmu narvou co nejvíce postav, které se objevili v seriálu, i kdyby to mělo být jen na pár vteřin. K tomu se přidávají fanoušky oblíbená témata jako je cestování časem a alternativní reality, což vždycky nabízí možnost hromadného zabíjení postav a námět pro druhý film je připravený. Těžko říct, jestli je lepší prvni nebo druhý film, oba jsou důstojným následovníkem seriálui, i druhý film působí spíš jako klasický díl seriálu, roztažený do filmové délky. Některé postavy jsou zde upozadněny (Tealc, Vala), aby svůj prostor mohli dostat navrátíšví se charaktery (Jack, Hamond...) ale pro celkovou atmosféru to nikterak nevadí. ()

Ravi

Na SG Continuum jsem neměl vysoké nároky, čekal jsem něco jako seriál ve vetším a zkráceném ději. V tomto ohledu se očekávání splnilo. Herecké výkony vzhledem k seriálu stejné, někdy lepší (Beau Bridges, R. D. Anderson, Ch. Judge i B. Browder). Děj neoriginální, ale vymete s vámi i zajímavé "rohy". Dialogy bez zbytečností. Jako návrat ano, proč ne. Mě film spíše trošku překvapil, než nezklamal, takže 80% = 4/5. ()

R1CH1E

Pánové z generálního štábu SG-1 (toho filmového samozřejmě) si řekli, že by se jim hodili penízky do kasičky navíca a tak udělali z jedné malé nedokončené linky seriálu celovečerní biják. Aby navnadili, přitáhli již postaršího O'Neilla a vida! Ono to klaplo. Já osobně byl nadšen z Qetesh, která konečně ukázala jaká mrcha to umí být a prostě jsem fanoušek SG-1 až za hrob, takže není co dodat. Pátou hvězdu ale nedám, protože dějová linka mohla být originálnější. Ono putování v čase je pro SG-1 totiž naprosto běžná věc.. ;-) ()

Kosmik 1

Je jasné, že Continuum je pro fanoušky Stargate a pro ty co už nějaký ten film či seriál předtím viděli. Je naprosto jasné, že kdo nemá o Stargate ani šajn nemá se co dívat na závěrečný film seriálu a tím pádem pak snižovat hodnocení proto, že mu nic neřekl. Dyť to je snad pochopitelné i pro toho největšího odpůrce Hvězdné brány. Podhodnocování kvalitního snímku jen proto, že je to Stargate, taky není nejlepší způsob. Pro mě jako fanouška je Návrat příjemné ukončení seriálu. Mohlo se dát trochu více prostoru Jacku O´Neillovi a jeho hláškám, páč by si to fakt zasloužil a určitě by to potěšilo srdce každého fanouška. Ale i tak se jedná o kvalitně zpracovaný film a já si ho velmi rád přidal do své sbírky s označením Stargate. ()

Myrreczech

Tak tohle byl konec jak se patří, pomyslný návrat ke kořenům, kdy byl Tiel´c záporák, doplněný cestováním v čase a výbornou akcí. A tentokrát oproti Arše se vyvedl i dabing a všichni znějí tak, jak jsme na ně zvyklí. Naprostá spokojenost jak s příběhem tak se vším ostatním, maximálně na efekty si mohli uvolnit více peněz, ale jinak důstojné zakončení výborného seriálu, ke kterému se třeba za 10 let znovu rád vrátím. ()