Hranice smrti

• Francie Frontière(s) (více)

Parta zlodějů prchá s ukradenými penězi přes hranice. Na chvíli zakotví ve starém hostinci, kde narazí na podivínského chlapíka a jeho rodinu, která se zde skrývá. Z obyvatel zapadlé putyky se vyklubou fanatičtí neonacisté se sklony ke kanibalismu. Strhne se neuvěřitelný souboj, ve kterém jde o krk. Začíná boj na život a na smrt!

Scenárista a režisér v jedné osobě Xavier Gens se netají zálibou ve filmech Texaský masakr motorovou pilou (The Texas Chainsaw Massacre, rež. Marcus Nispel, 2003), Noční můra v Elm Street (A Nightmare On Elm Street, rež. Jack Sholder, 1985), Saw (Saw) nebo Barbar Conan (Conan The Barbarian, rež. John Milius, 1982). O natáčení filmu říká: „Na začátku jsme měli spoustu problémů s násilnými scénami ve filmu. Poté, co se do střižny přišel podívat koproducent Luc Besson, (právě jsem pracoval na scéně jak si rodina vaří jednoho z hrdinů), a utvrdil nás v tom, že máme natočit film tak, jak to cítíme, se mi ulevilo. Krátce na to mi nabídl režii filmu Hitman (Hitman, 2007)“. (oficiální text distributora)

BLADER

Čakal som rozhodne viac, žiadny ( ďalší ? ) francúzsky zázrak sa nekoná. Túto snímku zabíjajú dve veci - jeho dĺžka, ktorá je skutočne prestrelená a akákoľvek absencia súcitenia s obeťami. Áno, je viac než jasné, že nikto by sa nechcel dostať do situácie štyroch mladých ľudí, ktorých dostali nacistickí kanibali, ale aj tak ma nič nehnalo k tomu, aby som im držal palce a v závere som rozhodne nebol napätý z toho, čo sa má stať. Aj tak všetci vieme, ako sa podobné horory zvyčajne končievajú.... Prečo teda tri? Preto, že - niekoľko okamihov bolo skutočne krutých ( tu vedie hlavne ústredný vodca rodiny a všetko okolo neho ), je vidieť, že aj keď je film slabší, všetci sa na ňom nadreli a nič nie je odfláknuté. Ako niekto povedal, už len kvôli hlavnej hrdinke a jej nástrahám sa musím jednoducho zmilovať. Takto to aj kvôli viacerým nedostatkom zostáva surový a špinavý horor, ktorý rozhodne nepozdvihne ľuďom náladu. Nevadí, každý robí chybi a ja sa rád presvedčím, či sa Gens v Hitmanovi trochu poučil. Sumá sumárum: objektivita je jednoducho objektivita, preto 50%, ale so zdvihnutým varovným prstom a vedomím, že tento film rozhodne nemusím vidieť dvakrát. ()

Alexandre

Pořádně krvavý nářez, který svou brutalitou posouvá samotný příběh až někde dozadu. Nic by se nezkazilo tím, kdyby ta brutalita byla trochu na niží úrovni, ale co už... Už by mi ani tak nevadilo nesympatické obsazení, ale bohužel tento film u mě není nic víc, než průměrná krvavá jízda, kterých už bylo natočeno víc než dost. ()

fililipekk

Nic na plat, Francouzi patří mezi hororovou elitu a jde jim to líp a líp. Parta lidí utíká s pěnězi jen do té chvíle než narazí na fašorodinu. Na nic se dlouho nečeká, akce se rozjíždí zhruba po dvaceti min. a vydrží v nepolevujícím tempu až do samého konce.Akce??? Ne, ne chtěl jsem napsat jatka, brutální jatka, syrový brutální jatka. Herci byli v pořádku, nevadil mi tam vůbec nikdo. Hlavně nacidědek zahrál pěkně a jenom škoda, že se na něm víc nevyřádili(myšleno na smrti). ()

D.awi.d

Další horor o ničem a jelikož je jich nějak moc, jelikož jsem byl mírně opit a jelikož během filmu pořád někdo kecal, tak tenhle dostane hvězdičku jen jednu.Ale pokud jste neviděli skvělé Halloweeny, ucházející remake Masakru, kraviny jako Dům voskových figurín a Hory mají oči, pak vás tohle bude bavit. ()

danielwanderer

Ja to musím povedať, proste Francúzi to vedia :). Vedia ako zanechať dojem :D. Presne minulý rok o tomto čase som písal pár riadkov o snímku Noc s nabrúsenou britvou a teraz sme sa tu po roku zišli znova, tentoraz pri inom filme a zase sme ohúrený, krvou došpliechaný, dorezaný, nabodnutý, spálený, zastrelený, vypitvaný, vybuchnutý... Proste jazda... Niekto tu ohrňuje nos nad príbehom? Nejaký starý nacistický psychouš chce zachovať svoj rod a tradície a tak si jeho podarená rodinka vedie motel, ktorého hostia si riadne užijú! Mne skôr ako jediný zápor príde úplne suchý začiatok, mohlo sa špliechať krvou od prvej sekundy, tak ako do poslednej. Aj na takéto filmy je občas nálada, tak si pochutnajte ;). ()

coinneach

Samoúčelné násilí bez budování atmosféry a napětí nemůže udělat dobrý film, závěrečné scény, kdy je hrdinka obalena směsící krve a bláta pak působí spíše směšně než děsivě. ()

SunWuKung

Rozhodne to bol jeden z lepsich exploitation ake som videl v poslednej dobe. Cim sa moze frontiers naozaj pysit, je skvele budovana a udrziavana atmosfera. V urcitych fazach by sa napatia dalo krajat.Najviac ma na tom tesi, ze europsky horor to opat raz natrel americkemu. ()

Zl0

Problém. Že kde? V postavách. Teda okrem otrasnej epileptickej kamery samozrejme. Zo 4 hlavných hrdinov len 1 ako tak sympatický. Bolo mi teda úplne jedno čo sa im stane. Za včasnejšiu likvidáciu hlavnej hrdinky by som im dokonca osobne zatlieskal. Neurotická uvrešťaná hysterka mi liezla na nervy celý film. Tí dvaja ďalší deblili z ktorých jeden bol obyčajný násilnícky ogrgeľ a ten druhý nadržanec nevedel kedy má držať ústa a rázporok zavretý, mi tiež nechýbali, keď sa pobrali tam kam mali. Rodinka úžasných Von Chlief bola banda zrelá na ústav a tak jediný znesiteľný ostal "turista kameraman". Bolo tam pár desivých scén, ale odkedy slečna shakin'walker ostala sama, skôr som sa na tých gore scénach rehotal ako by ma mrazilo. Dúfal som pri tom že tam všetci pokapú, lebo nikto normálny už neostal. A zbytočný začiatok. Ale Francúzi asi dlho neštrajkovali, tak museli dať do filmu pár riot scén a horiacich áut. Nasilu. ()

windows

:-D banda Turků, co terorizuje celou Evropu konečně zaplatí krví daň. Francouzi a Pařížané s nimi - přistěhovalci svádí boje. Turečtí mládenci jenž postřelí policistu, vypálí auta a zničí všechny normály prchají a schovávají se na samotě u hodných neonacistických "vesničanů"...a pak to začne. **** za ty turky, protože praděda byl u Husarů a proti Turkům valčíval :-D ()

dannyd14

Spočiatku dobrý horor, kde sa postupne buduje atmosféra, ale vzápätí sa to zvrtne do obyčajnej sadisticko-psychologickej drámy, s dlhým rozjazdom. U mňa viac pozitív zavážilo, ale znovu by som si to nepozrel. 65% ()

Tormentor665

Váhal jsem mezi třema a čtyřma. Mám pocit, že většinu z těch nejlepších scén jsem už viděl někde jinde a líp. Ale pravda také je, že to byly většinou novější věci. Přišlo mi to scénáristicky nedostatečné, spoustu momentů je do očích bijící v nedostatku logiky a postavy se musejí chovat hloupě, aby příběh mohl běžet dál. ()

Bube1

V rámci žánru bomba! Gore scén je dostatek a jsou udělané parádně. Jediný nedostatek je konec, ale to posuďte sami... Navíc hlavní herečka je silně nesympatická. Ale oproti jiným exploitation hororům určitě nadprůměr. ()

masekjc

Hodně příjemné překvapení :) Dílo se inspiruje v klasickém námětu a především pak filmem Hostel. Moc jsem nepochopil obsazení nacistického dědy a a pár nelogických momentů. Přesto bylo brutality a krve dostatek v celé stopáži, ikdyž na můj vkus to nebylo občas dostatečně procítěné. 7/10 ()

Najt

Poslední třetina filmu špatná nebyla, takže pokud máte rádi řezničiny, jednu hvězdičku si určitě přidejte. ()

LukeSharp

Neskutečně dementní,ale na druhou stranu efektní podívaná.Brutální násilí,litry krve,odporné(až groteskní) lidské kreatury,které masakrují lidi.A tady přichází první kámen úrazu.Těch zmasakrovaných lidí je tady prostě málo.Kdyby Gens nasadil alespoń deset obětí tak by to bylo možná mnohem lepší. To bohužel prznitel Hitmana neudělal a tak se snaží přežít skupinka pouhých čtyř(které ještě nesmyslně rozdělil na 2+2).Bohužel to dělají tím nejhloupějším způsobem jaký jsem už dlouho neviděl. Takový dobrý příklad: řekněme,že spadnu s autem z mostu a přežiju. Vystoupím a mám před sebou na výběr bud' obrovský prostor k úniku nebo za sebou temný tunel a nemám prakticky žádné světlo. Jenom absolutní dement by vlezl do tunelu a to je právě to co naši intelektuálové udělají.Takových nesmyslných sraček je ve filmu celá kupa a po chvíli to opravdu působí hodně trapně.No nicméně i tak jsem se místy opravdu dobře bavil a u konce jsem dokonce řval smíchy.Jo a ještě jsem zapoměl na vynikající třesoucí se kameru,kterou chtěl režisér umocnit pocit napětí nebo tak něco.Milý Xaviere,z tvého režijního umění se mi chtělo tak akorát zvracet.50% ()

kaapaa

Stáhl v šest večer, smazal o necelou hodinu a půl později. Říkají o mě, že jsem trpělivým člověkem. Více netřeba dodávat, EdaS to vystihl asi nejlépe. ()

LuNaj

Co mají společného Hostel, Texaský masakr a Hranice smrti? Že to jsou horory založené na nechutných způsobech, kterak usmrtit bližního svého. Tohle by asi většina řekla. Ne, ne. Hostel je sračka nejvyššího kalibru, trochu lépe si vede Texas, ne však o moc. Kdežto Hranice oba zmiňované kousky přeskočí a ještě tam má rezervu. Jasně, i v něm se objevují stupidity, ale na to jsem si jaksi už u podobných filmů zvykl. Milovníkům hororů doporučuju. Jsou to silné 3*. ()

Cortesz

Slátanina texaských masakrů a pchu krve a podobně laděných snímků, tentokrát po francouzsku. Je pravda, že Xavier Gens je celkem zručnej filmař, ta jeho kamera a hra tmy se světlem je ucházející na horor, ale zabíjí to jinými elementy, jako jsou například vražedně dlouhá stopáž na horor, nudnej rozjezd, a velká dávka nechutností a žádný originální nápad. Krve je dost, i fekálií je dost naštěstí prasečích, ta rodinka je vážně povedená, takový uchyláci se nevidí často, francouzské prostředí pro změnu potěší. Zabíjí to jak už jsem říkal ta dlouhá stopáž a hlavní hrdinka, která fakt nepříjemně řve a nakonci se chová jak nějaká vycvičená vojanda, ale francouské horory se v poslední době mohou rovnat těm americkým. ()

Francouzský řezník se vrací

Francouzský řezník se vrací