Hranice smrti

• Francie Frontière(s) (více)

Parta zlodějů prchá s ukradenými penězi přes hranice. Na chvíli zakotví ve starém hostinci, kde narazí na podivínského chlapíka a jeho rodinu, která se zde skrývá. Z obyvatel zapadlé putyky se vyklubou fanatičtí neonacisté se sklony ke kanibalismu. Strhne se neuvěřitelný souboj, ve kterém jde o krk. Začíná boj na život a na smrt!

Scenárista a režisér v jedné osobě Xavier Gens se netají zálibou ve filmech Texaský masakr motorovou pilou (The Texas Chainsaw Massacre, rež. Marcus Nispel, 2003), Noční můra v Elm Street (A Nightmare On Elm Street, rež. Jack Sholder, 1985), Saw (Saw) nebo Barbar Conan (Conan The Barbarian, rež. John Milius, 1982). O natáčení filmu říká: „Na začátku jsme měli spoustu problémů s násilnými scénami ve filmu. Poté, co se do střižny přišel podívat koproducent Luc Besson, (právě jsem pracoval na scéně jak si rodina vaří jednoho z hrdinů), a utvrdil nás v tom, že máme natočit film tak, jak to cítíme, se mi ulevilo. Krátce na to mi nabídl režii filmu Hitman (Hitman, 2007)“. (oficiální text distributora)

Soubi

No fuj, v něčem jsou Frantící absolutně nepřekonatelní...po vynikajícím Inside a rozpačitém Martyrs je tu do třetice Hranice smrti. Je mi z toho až blbě :D ()

rob_troy

Tísnivý, úzkostný, brutální film, který vám nemá co přinést. Vlastně jde jen o směsici takových Texaských masakrů s tím rozdílem, že zde to opravdu sahá až na ten nejvzdálenější práh toho, co divák vůbec snese. Pár nácků dostává lekci od narušených kanibalských hostitelů - což je samo o sobě dost úchylný. Film vás vlastně jen naplní hromadou strachů a úzkostných pocitů, které ve vás zůstanou až do konce. Nedá se hodnotit, ani jako lehký průměr, neboť takových hovadin už bylo příliš. P.S. Pokud má vaše rodina taky ráda lidskou porci masa, řezání člověka na cirkulárce, starýho kanibalskýho nácka, který lidem přestřihává z radosti achilovky a plešouna smažícího-se v obří mikro-vlnce, neváhejte a běžte do toho! Pro slabší povahy a citlivý lidi píšu velkým písmem - NEPOUŠTĚT!! ()

Tales

Je to hrozně hloupý, je to hrozně dlouhý a je to hrozně předvídatelný, v podstatě to je nějakej slepenec asi dvou, nebo tří filmů, kterej nepřináší vůbec nic novýho a těch pár solidních gore scén k dobrýmu filmu rozhodně nestači. Navíc, že by to mělo nějaký závratný tempo, který by aspoň částečně vynahrazovalo tu ošoupanost, se taky zrovna říct nedá. Asi třikrát jsem to přerušil než jsem to dokoukal celý, protože je to fakt slabota a dokoukat to v celku dá celkem zabrat. Na konci jsem si už jenom opakoval "wtf" a přemejšlel, jestli si Gens nedělá prdel. Ne, nedělá, ale líp by udělal, kdyby dělal. Všechno špatně, prostě amatéřina. ()

AlexUnited

Famózna vyvražďovačka z európskej produkcie. Keď sa zadarí, tak Francúzi vedia natočiť špičkové horory, v ktorých sa neboja pritlačiť na pílu. Hranice smrti má všetko, čo 5-hviezdičkový film potrebuje. 1. Skvelé prepracované postavy - aj na strane koristí, ale hlavne na strane lovcov, pekné baby, srandovní týpkovia 2. Humor, vulgarizmy - k čomu prispel vynykajúci český dabing 3. Napätie - niektoré scény (najmä pokusy o útek) boli tak nervydrásajúce až som pri nich samočinne trieskal do stola 4. Nepredvídateľný dej, dejové zvraty, búranie klišé - nielenže bolo tentokrát obetných baránkov menej ako vražedných maniakov, ale divák prakticky nedokáže odhadnúť, čo sa stane do 5 minút a kam sa vývoj posunie, prípadne aké ďalšie postavy sa na scéne vynoria, kým sa celá rodinka skompletizuje. FANTASTICKÝ (extrémne podhodnotený) film !!! ()

srncek

:DDD Musím sa zasmiať,aby som od zlosti nedal pěstí monitoru,lebo tak debilnú a primitívnu mega kokotinu som už dávno nevidel :DD Mám rád DOBRÉ horory,filmy čo mi vyrazia dych,ale toto teda nie! 20% dávam za hlavnú "hrdinku",ktorá si tu musela užiť svoje,najmä kopance a riadne bomby do hlavy,až chudera nevedela,kedy tou hlavou tikať a kedy nie ku koncu filmu..Oh a samozrejme ďakujem pánom z dabingového štúdia,ktorí sú dokonale retardovaní,slepí a k tomu úplne hluchí,keď nevideli a nepočuli tú katastrofu hraničiacu s paródiou,čo na tomto filme vytvorili..grcám a zároveň sa držím za čelo! 20% ()

Oxymoron5

Baštíte francouzské nácky, tak pozor aby oni nezbaštili vás. Ingredience jsou mladé a tudíž čerstvé, takže guláš vám bude zaručeně chutnat. Samozřejmě, odřezky špeku budou, ale že máte srdce, tak je nevyhodíte, ale necháte je pobíhat v šachtě. Krev a brutálnosti na kvalitní úrovni. A pozor možná přijde i pán s cirkulárkou. Jen jsem se musel smát té cukatuře na konci. ()

Patches1984

Vrchol žánru to sice není, scénář místy pokulhává a většina backgroundu, ať už jde o rioty v Paříži nebo nacisimus záporáků, je zhola zbytečná. Ale naštěstí to zachraňuje velmi vydařená vizuální stránka a hlavně celková dynamika děje. Prvních dvacet minut se sice film rozjíždí trochu pomaleji, ale jakmile nabere trochu prudší otáčky, prakticky se nezastaví. Akce střídá akci, občas nějaká ta dusnější atmosferická scéna. Ani s tou krví a násilím to není tak strašné, jak jsem se zpočátku bál. Otrlejší divák hororů už pravděpodobně viděl makabróznější kousky, a tady všechno to řezání a propichování aspoň dává dějově smysl a není tu jen pro efekt. Jen škoda přehršle klišodních okamžiků a naprosto předvídatelného děje, trocha originality by místy neškodila. 6/10 ()

Mamlas odpad!

Čím více třepe kameraman kamerou, tím akčnější film bude. 90% filmu jsem popreskakoval, protože to bylo hrozně špatné. A zbytek byl protivný a blbý. ()

Pitryx

Trošku zdlouhavější úvod, ale pak už to stojí za to. Je to velmi slušná podívaná s několika zvraty, ale bohužel bez překvapení. Herci to zmákli velmi dobře, stejně jako maskéři a trikaři. Film rozhodně doporučuji, ale ne pokud jste cimprlich. ()

adamix

New French Extremity a ďalší z jej priblblých vyvražďovačiek do zbierky. Ono by sa na to aj dalo pozerať, bariéru znesiteľnosti však tvoria naivné, neinteligentné postavy, čo za každú cenu musia niekoho odkráglovať, rozrezať, alebo urobiť nejakú tupú chybu, ktorú potom ľutujú. Nechutnosť je miestami dobrá (miestami) a hudba kupodivu počúvateľná. Za mňa 40% ()

Hyperbolic

Tak jsem se po dlouhé době dostal k poslednímu z tria francouzských brutalit let 2007 a 2008. Spolu s Martyrs a Inside lze tento snímek brát jako odpověď na americké extrémně násilné exploitations z okolí roku 2005. Nebylo to tak drsné jak jsem čekal a spolu s příběhem a zpracováním je to nejslabší díl z trojice, ať už příběhově či extrémností. Pokud Martyrs odkazovalo na Hostely a Saw, tady je návaznost na remaky Texaského masakru spolu s Domem tísice mrtvol. Američtí hillbillies jsou zde vyměnění za poválečné nacisty, kteří si na francouzském venkově pěstují svou zvrácenou ideologii. Katakomby zde máme, rodinnou večeři také (2x !). Akční sekvence spolu s přestřelkami mohly být nahrazeny něčím znepokojivějším, například něčím podobným, jako když ti 2 borci lezli v jeskyni a vlezli do úzkého tunelu, to se nedalo a inspirace Pádem do tmy opět zjevná. Zajímavá paralela je zde s politickými extremistickými demonstranty, ovšem nějak moc se nerozvádí. Soundtrack se mi docela líbil. ()

JasonV

Keby do toho nechceli tvorcovia nacpať všetko možné a sústredili sa na jednu vec, trebárs psychológiu postáv mohlo to dopadnúť oveľa lepšie. A tá hlavna myšilienka so starým nacistom je fakt na smiech. ()

MORION

film zial trpi stale castejsim javom, kedy forma daleko prevysuje obsah.. s tym, ze obcas uz tej akcnosti bolo prilis. inak vizualne obcas velmi pekne.. ()

oliveros

Zručne natočené, pekne vyfiltrované a dobre zahrané klišé. Napriek tomu, že ako celok Frontiers nenudí, prvá 1/4 je zbytočná. Preťahuje stopáž (s ohladom na žáner úplne zbytočne) a podmieňuje vznik " zážitkových trhlín". Frontiers je horrorom, kde proste kvôli príbehovej ohranosti nemôžem dať viac ako tri hviezdy. Môžem dať však menej.. V tomto prípade je záchranou chvályhodné spracovanie. ()

Ygan

Prvních dvacet minut je naprosto otřesných. Divák se sbližuje s bezcharakterními nesympatickými postavami v nepokojích zmítané Paříži (?) a je to tak blbě nasnímané, že jsem absolutně nevěděl o co jde. Je ale pravda, že si mě HRANICE SMRTI postupně docela získávala. Kamera se uklidňovala, dalo by se říci že atmosféra houstla, objevili se nějaké solidní postavy a docela 'příjemné' vraždy. Výsledný dojem je za tři hvězdičky, ale když si vzpomenu na začátek, dávám pěkných 40%. ()

tremors

Nebýt první půlky, u které jsem se nudil k smrti, film by u mě dosáhl určitě vyššího hodnocení. Posledních dvacet minut byla opravdu brutální řežba a ta se mi hodně líbila. ()

Francouzský řezník se vrací

Francouzský řezník se vrací