Hranice smrti

• Francie Frontière(s) (více)

Parta zlodějů prchá s ukradenými penězi přes hranice. Na chvíli zakotví ve starém hostinci, kde narazí na podivínského chlapíka a jeho rodinu, která se zde skrývá. Z obyvatel zapadlé putyky se vyklubou fanatičtí neonacisté se sklony ke kanibalismu. Strhne se neuvěřitelný souboj, ve kterém jde o krk. Začíná boj na život a na smrt!

Scenárista a režisér v jedné osobě Xavier Gens se netají zálibou ve filmech Texaský masakr motorovou pilou (The Texas Chainsaw Massacre, rež. Marcus Nispel, 2003), Noční můra v Elm Street (A Nightmare On Elm Street, rež. Jack Sholder, 1985), Saw (Saw) nebo Barbar Conan (Conan The Barbarian, rež. John Milius, 1982). O natáčení filmu říká: „Na začátku jsme měli spoustu problémů s násilnými scénami ve filmu. Poté, co se do střižny přišel podívat koproducent Luc Besson, (právě jsem pracoval na scéně jak si rodina vaří jednoho z hrdinů), a utvrdil nás v tom, že máme natočit film tak, jak to cítíme, se mi ulevilo. Krátce na to mi nabídl režii filmu Hitman (Hitman, 2007)“. (oficiální text distributora)

The Viper

Opět jsem se těšil na nějaký pořádný horor po dlouhé době kdy jsem protrpěl například Chatu v horách a opět odcházím o filmu zklamán. Už jen skupinka hrdinů, kdy mi nejsympatičtější přišel asi kořen s pearcingem v obočí. Těšil jsem se alespoň na pořádnou brutalitu a i když něco bylo husté (scéna v té párové komoře) , tak to vyšlo také naprázdno. Rodinka nacistických buranů byla naprosto mimo, přičemž působili do jednoho směšně - nejvíce dědek co ty své kecy mixoval s německými hláškami (???). Výsledek rodiny k smíchu a nacismus bez jakéhokoliv účelu, přípomínajíc spíše rodinku z Texaského Masakru, akorát více incestního. Nějaká plus se tu ovšem najdou: zmiňovaná komora, beast up posledního přeživšího a scéna v tunelu. Takže z žánru NFE je Haute Tension nepřekonatelnou parádou a bohužel u mě mu jediní Mučedníci se vyrovnávají - toto ani k patám. ()

Arkanoid

Nepokoje vo Francúzsku slúžia ako pozadie, čo nemuselo byť, nie úplne podarená lúpež zasa ako spúšťač nesprávnych rozhodnutí partie ozbrojených zlodejov. Akcia v úvodných piatich minútach je neprehľadná a príliš rýchlo nasttrihaná, takže začíname hneď s negatívami. Postavy nevyzerajú charakterovo komplexne, ale od hororov sa to väčšinou ani neočakáva. Využívanie svetla ako u doktora pri strihu jázd autom sa míňa účinku, má to skôr odstrašeujúcic efekt. Brutalita tu je, ale v akcii nie je ničím originálna. Dvaja zo zlodejov si po nútenej autonehode, kedy neboli súperom dorazení, ale ponechaní náhode, z nepochopiteľných dôvodov vyberú ísť niekam tunelom, cez ktorý sa musia štverať. Film pripomína The Texas Chain Saw Massacre, ale na najlepšie kúsky série sa nechytá. Predvídateľný dej s neoriginálnym mučením a bez filmárskych zručností. Cirkulárka ale poteší. ()

Tjaden

Po dlouhé době jsem shlédl opravdu drastický snímek ve kterém se krví rozhodně neštřilo. Herecké výkony byly uvěřitelné a tatíček führer nešetřící hláškami stojí za to. Bohužel dojem kalí trochu nelogické chování hlavní hrdinky a přehnaný závěr, na což jsem si už u Francouzů zvykl. ()

bari68

Na plátna kín a na DVD prichádza ďalší z tuctových béčkových hororov. Dej filmu je znovu primitívne jednoduchý: Parta mladých ľudí na úteku uteká pred spravodlivosťou a skryje sa v nehostinnom moteli. Tam na nich už čakajú ,POZOR !!! : nacistickí kanibalovia .Obsahovo sú to len skopírované útržky z filmov Hostel , Texaský masaker ,Wolf Creek a pod. Príliš dlhá minutáž filmu viacmenej na hodnotení len uberie.Neviem no, pozerať sa na zmasakrovaných ľudí , ktorý visia na hákoch ako prasatá a k tomu im náckovia recitujú pasáže z Mein Kampf-u mi nejak hororovo nepripadalo. Skorej sa tu znovu ukázal typický znak béčok : viac krvi -menej napätia. ()

Luciášek

Jeden z mála filmů, kde hlavní postavy CHTĚJÍ ŽÍT a o svůj život BOJUJÍ, a nenechávají se rozsekat zaživa jako to můžeme vidět ve většině amerických moderních hororů s bohatými a dokonale pitomými teenagery. ()

jondoe

To som si zas vybral za film. Ako to len zhrnut? Zaciatok vyzera ako anarcisticke sci-fi sa rychlo zmeni na utek styroch mladych ludi, ktorym sa podarilo nejakum necestnym sposobom ziskat par penazi. Ty sa snazia ujst z francuzska, ked narastaju politicke nepokoje. Pri ceste si samozrejme potrebuju odychnut a tak si najdu Zasity motel v ktorom zije daksia rodina. No proste tento horor je totalny vykradac Texaskeho masakkru s tym rozdielom ze namiesto rodiny Hewithovych spozname rodinu sialeneho nacka zo smyslom pre kanabalizmus, z ktoreho vsak vobec nejde strach a skor posobi smiesne a trapne. No a koniec, ked sa tu zacne strielat zo samopalov ma uz naozaj dorazil. Tu jednu hviezdicku davam za par celkom slusne natocenych scen. Ale aj tak je horor strata casu. ()

Wally

Jedním slovem francouzská úchylárna, která se snaží kopírovat americké horory, které nejsou vždy v dobré formě, ale na tento francouzský 'pokus' kdykoliv stačí. Americký horor je taky plný krve a pomalu ale jistě jsou v nich taky čím dál tím detailnější hnusárny, ale ať si vezmete Hostel, Texaský masakr nebo Halloween, tak si tam vždycky najdete něco k pobavení, něco co ten filmodlehčí...ale frantíci vypadají, že to v tomto filmu myslí všechno opravdu vážně a to už je moc... jednu hvězdu dávám za působivého tatíka fuhrera při rodinné večeři. ()

Testament

Texaský masakr 5.díl (VI.)...A takhle bych to mohl ukončit. Totálně nudných 100 minut, kdy jsem si říkal, že tohle už jsem viděl tolikrát předtím a lépe. Přidáme i něco z Hostelu, dáme sem nezajímavé hlavní hrdiny, kterým nebude nikdo držet pěsti, dále úchylnou rodinku...krapet debilit (tlustý záporák se netrefí do oběti brokovnicí ze dvou metrů) a uhněteme z toho tenhle paskvil, s totálně roztřesenou kameŕou. Fuj, hnus, pryč! Po roce 2012 už budu těmto nuďárnám dávat odpad. ()

iXtr3m3

Samoúčelné násilie vie byť zaujímavé aj odpudivé. Toto síce priamo odpudivé nie je, na to to nie je až tak "silné", ale k zaujímavému a dobrému to má ďaleko. ()

Holina

Aje to tu zas. Slasher pro méně náročné, kde sice cáká vydatně krev a zamíchala se sem spousta postaviček, zbraní, pocitů a podobně, ovšem všechno už tu tak nějak bylo a především jsou tu otázky, které zůstaly nezodpovězeny. Gens ovšem vybudoval napětí a za to mu patří jisté plus ()

MareT.

Co se brutality týče, tak mají francouzi celkem co ukázat. JInak je to schématicky ohraný příběh, který ale nepustí až do konce, nacisty správně nenávidite a hrdinům fandíte. Což je vlastně výhra v daném žánru. ()

Carlinhos odpad!

Prvních dvacet minut je naprosto zbytečných, zbylá hodina... v podstatě taky. Mám rád podobné filmy na oddych, ale tohle je nehorázná slátanina. Neskutečně trapné postavy, primitivní dialogy, snad nejhorší vyvražďovačka, co jsem viděl. Prostě odpad po všech směrech, Hostel v porovnání s tímto filmem vypadá jako oscarový snímek. ()

HonzysKISS

Mělo to dobrý tempo, skoro jsem se ani nenudil, ale něco tomuhle filmu strašně chybí. Postavy mi přišly takové dementní, nesympatický. Brutální scénky docela hezký, dobře se s tím nesrali. Obzvláště pěkný nápad se šlachou. S koncem jsem taky spokojený. Krátká střílečka vůbec neurazila a žádný přehnaný klišé to taky naštěstí není. Myslím si, že kdyby se toho ujali mnohem lepší herci, tak by to dopadlo výborně, škoda. I když na Francii fajn. ()

Haymar

Celý humbuk kolem Frontiére(s) byla jen nafouknutá bublina. I přesto, nebo spíš právě proto, film v podstatě překvapil. Xavier Gens se primárně nezaměřuje jen na samoúčelné násilí, ale umně mixuje napětí, akci i trochu té "řezničiny" (které mimochodem ve filmu - i přes spoustu opačných názorů - vážně není zas tak moc). Silnou stránkou filmu pak je povedený vizuál, v kombinaci se zajímavou hudební složkou. Tím, co však Frontiére(s) podráží nohy není samotné provedení, ale spíše nedostatek nápadů a invence - vše "na plátně" už jsme viděli (odtud pramení časté srovnávání s Hostelem nebo Texaským masakrem), "děj" se vyvíjí tím nejpředvídatelnějším způsobem a všechny postavy jsou nám od začátku víceméně ukradeny. Ano, postavy! Toť další problém! K těm, kterým máme fandit, nechováme žádné sympatie a ti, kteří mají vzbuzovat strach, jsou spíše k smíchu. Vinu a tom mají jednak naprosto blbě napsané role a druhak dost prkenní herci... a to je celkem problém! Suma sumárum však představuje Frontiére(s) lehce podprůměrnou záležitost - v rámci svého žánru... a rozhodně nadprůměrnou věc - v rámci evropské produkce... ()

Teabag

Příběh je trochu divný. Snaží se dát dohromady klasické exploitation a sociální (protiextrémistický) rozměr - proto nejspíš ten úvod. Gore je tu opravdu hodně kvalitní, takže jeho milovníci se budou opravdu bavit. Osobně horory tohohle typu mám jen jako jednorázovou záležitost. Od opravdu dobrého hororu očekávám víc než jen spoustu krve. ()

J*A*M*A*L

Příběh filmu velmi povedený. Jednak je to brutální, špinavé, depresivní a další odporné věci související s brutálním hororem, tak jak to mám rád. Perfektní gore horor. Navíc, když jsou záporné postavy neonacisté, živící se kanibalismem, tak je to ještě lepší. V poslední době horor, který konečně trošku i hnul s mojí psychikou. Hodně velká hororová spokojenost. Francie konečně ukázala, co umí. ()

Paldiny

Už viem kam chodil Megaton na školenia, asi 4x som chcel kameramana za tú traslavku zabiť, tiež mal na rováši scenárista, keď hlavným nedopínali isté skutočnosti, ale inak s obyvateľmi hostinca iba v dobrom. V ich nocľahárni sa toho totiž moc nenaspí. Najskôr vás prekvapí prítulný personál s ochotou odskúšať prestieradlá, potom nehostinné sociálne zariadenie, kde sa toaletný papier nenosí a na záver negustiózne stravovacie návyky. A stále sme vážení iba pri predjedle, hlavný chod prinesie na menu vyrovnanie nemecko – francúzskych vzťahov a ťažko predpovedať komu je lepšie fandiť. Ťah na bránku majú obaja a keď sa zrovna nikam neuteká, viem byť kamarát aj s pánom kameramanom. A to, že som si počas sledovania spomenul na zopár iných snímkov dokážem tolerovať. Frontière(s) sa na nič nehrá, nie je mu cudzia brutalita, intenzívna bolesť, ani masívny krik, čo nik z okolia nezačuje. A keď už áno, priateľ z neho nekuká. ()

Francouzský řezník se vrací

Francouzský řezník se vrací