Hranice smrti

• Francie Frontière(s) (více)

Parta zlodějů prchá s ukradenými penězi přes hranice. Na chvíli zakotví ve starém hostinci, kde narazí na podivínského chlapíka a jeho rodinu, která se zde skrývá. Z obyvatel zapadlé putyky se vyklubou fanatičtí neonacisté se sklony ke kanibalismu. Strhne se neuvěřitelný souboj, ve kterém jde o krk. Začíná boj na život a na smrt!

Scenárista a režisér v jedné osobě Xavier Gens se netají zálibou ve filmech Texaský masakr motorovou pilou (The Texas Chainsaw Massacre, rež. Marcus Nispel, 2003), Noční můra v Elm Street (A Nightmare On Elm Street, rež. Jack Sholder, 1985), Saw (Saw) nebo Barbar Conan (Conan The Barbarian, rež. John Milius, 1982). O natáčení filmu říká: „Na začátku jsme měli spoustu problémů s násilnými scénami ve filmu. Poté, co se do střižny přišel podívat koproducent Luc Besson, (právě jsem pracoval na scéně jak si rodina vaří jednoho z hrdinů), a utvrdil nás v tom, že máme natočit film tak, jak to cítíme, se mi ulevilo. Krátce na to mi nabídl režii filmu Hitman (Hitman, 2007)“. (oficiální text distributora)

Rockerman

Gens nám chce zřejmě pořád ukazovat ty temnější stránky lidské duše. Tento film jsem viděl později, než The Divide a určitě nemá tu sílu, jako to postapokalyptické drama. Stejně, jako v The Divide opět se nezabývá detaily a logickým rešením situace. Jakoby ten příběh byl vytržen z kontextu reálného bytí a žil svým vlastním životem. Té brutality je tu trochu moc a starý nacista působí trochu komicky, jinak ale je to drama s velkým D. ()

Junys

no nevím, nevím. Prvních 50 minut takový slabší ale zase druhá půlka filmu byla dobrá.. Prostředí 7/10 Herci 5/10 Atmosféra 5/10 Příběh 5/10 ()

FilmWave

Rozhodně to lepší ze všech "Texaských masakrů". Gens servíruje brutalitu s rozumnou mírou nadsázky, má to spád a "sympatické" postavy. ()

Rathalos

Jeden z mojich najoblubenejsich hororov,francuzska brutalna pecka,ku ktorej netreba ani komentar,musim pochvalit vykon hlavnej predstavitelky,bol perfektny,spiiiiiiiiiiiica...:-) ()

foundation

maximalna hovadina ..a co sa tyka tej brutality vo filme urcite ze je to huste ale teda nie je to nic co by neviem ako vybocovalo z filmov tomuto podobnych...akurat ma neskutocne sral ten hnusny zosuvereny dedek ten sa fakt podaril mal som 100 chuti ho nepricetne mucit :) ()

farfalino

Další vyvražďovačka bez rozumu, Samota, partička zloduchú a hodně krve. No ,nic co by mě bralo. Něco jako Hostel po francouzsku. ()

Étienne

Miestami napodobenina, niekde inšpirované a niekde úplne okopírované. Ale v konečnom dôsledku francúzska verzia texaskomasakerských hostelových horoočí má síce pochmúrnu, no o to lepšiu atmosféru. Starý Adolf mi prišiel k smiechu, Karina Testa si však zaslúži obdiv. Tak si poďme upražiť mäsko na sadle. Mňamky. ()

cerbygerby

Musím říct že to byl dost dobře úchylný horor... a samozřejmě s takovým koncem co poslední dobou bývá už zvykem.. Chlapy jsou prostě asi sra..y ()

Al44...

I když Frontiers nepatří k absolutní špičce ve svém žánru i tak musí vzbudit pozornost svou nekompromisní brutalitou. Co je určitě na škodu je úplně zbytečný a nic neříkající zdlouhavý začátek. Pak se vše ale konečně rozjede a následující děj se dá charakterizovat jedním příznačným slovem - jatka. ()

Kadas97

Konečne horor ako sa patrí, francúzi sa nezaprú. Pôvodne som si chcel pri filme oddýchnuť od učenia na štátnice, ale tu sa to nedalo. Film frčí v dychberúcom tempe a s krvou sa tu fakt nešetrí. Ja viem, že námet s vraždiacimi vidlákmi ponúkol už veľa, ale Frontiére(s) to prevarili iným spôsobom a takto sa mi to lúbi omnoho viac. Filmu nechýbali ani atmosférovo dusné scény a ani prekvapivé zvraty. Jedným slovom paráda tudiž 9 z 10. ()

Ondr@932

Poslední dobou hororové, brutální, úchylné krváky mám rád čím dál méně. Neboť poslední dobou říkám, že když už horor tak pořádný, ale takový abych se opravdu bál a ne toto, Prostě mám poslední dobou radši duchařské, démonové a satanové horory které dokáží pořádně vystrašit. Toto je jen další krvavý hixploiťák, který byl chvílemi fakt masakrální rozměrů. Nenudil mě, ale už ani nenadchl. I když herecké výkony byly dobré a příběh příliš nevázl. 50% ()

CharlieSs

Ugh... Hey dude, cítíš to? Smrdí to jako... BULLSHIT! Opravdu tenhle film mi absolutně nesedl, because look at this shit: Náckovská rodinka vs. partička zlodějů... (Spoiler) - Papík se rozhodne dát synovi holku, ale stěžuje si na to, že je tmavší pleti, má tmavý vlasy a oči, přičemž syn má černý vlasy, hnědý oči a rozhodně ne "dokonalé" rysy... Nevím, ale tenhle film měl v sobě tolik nesmyslných věcí, až mi z toho bylo blbě... A já se těšila, že mi bude blbě z nějakých brutálních scén... Ale tam jsem nic takovýho neobjevila :/ Well, o konci se radši zmiňovat nebudu, ten si nejspíš musíme každej domyslet sám, nebo nevím. Omlouvám se všem fanouškům tohohle, ale názor je názor. ()

Vabr

Nevím proč, ale měl jsem dva týdny v kuse hroznou chuť po nějakých pořádných explo a hixploitation hororech. Prostě to do mě vjelo, tak jsem proto sjel Strom Warning a všechny tři Hostely, a tak jsem chtěl i něco dalšího, takže jsem si vybal právě tenhle. Nato, jak to tu všichni moji oblíbenci chválí, tak to byla pro mě strašně tupá nuda se zmatenou třesoucí se kamerou skoro v každým záběru a atmosférou, která byla tu tam. Nic nefungovalo a všechno bylo typicky dvoutisícovkové, což je natuty věc, kterou mě dokáže film stoprocentně nas*at. Postavy byly blbé a nesympatické. Děj byl moc random a násilí mě ani nějak nezajímalo a během toho usínání jsem si snad ani žádného nevšiml. Až na nějaký rochnění v bahně. V poslední třetině jsem to vypl, protože to nemělo cenu, když k tomu žilo jen málo postav a bylo jasný, jak to dopadne. Vyhodnocení: Kdo by čekal, že bude u krváků zaspávat 😂 ()

ecis

Tak toto nie. Ocakaval som aspon o kustik viac. Zlatanina bez zmyslu a napadu. Ked som videl ako dvaja hosi dosli opat (ako uz v miliontom pripade) do opusteneho hotela plneho podivuhodnych ludi, vedel som, co sa bude diat - akysi Hostel a la France. Po dalsich minutach som si spocital vsetky "musky chytene do pasce pavuka", ktore ostali na platne a povedal som si - fuuu uz len jedna ostala. Potom som pozrel na minutaz a skoro som zaplakal - ved to este nie sme ani v polovici filmu. A tak sa zacala este vacsia uchylaren bizarnych napadov pana rezisera, ktore nestoja ani za zhliadnutie ci nebodaj opisanie ich. Takze moj triatlon 1.À l'intérieur, 2.Haute Tension a 3. Frontier(s) skoncil v tomto uvedenom poradi. ()

Francouzský řezník se vrací

Francouzský řezník se vrací