Earth

(TV film)

V Arktidě se probouzí lední medvědi za svitu prvního jarního slunce. Podaří se jim nalézt jídlo předtím než led roztaje? O tisíce kilometrů daleko sdílí sloni vzácnou vodu se lvy, kdo vyjde ze souboje jako poražený? Ke konci příběhu sledujeme velrybí matku s mláďetem při jejich plavbě k ledům Antarktidy. Na konec se opět střetáváme s medvědy a dnešním ekologickým problémem číslo jedna. (gruvacek)

Zagros

Velmi krásný dokument o ještě krásnějších pokladech naší planety. Maximální hodnocení to není jednoduše proto, že jde víceméně jen o slepenec z dílů stejnojmenného seriálu. Přesto jde o nadprůměrné dílo i v rámci žánru, na které se můžete podívat kdykoli a s kýmkoli a vždy budete spokojeni. ()

Sten-li

Prostě nádhera, co jinýho dodat. Krásy a kouzla přírody naservírované v jedné velké porci na jednom talíři.5* ()

I.AM.NOT

Ty nejkrásnější pohyblivé fotografie ze Země poskládané za sebou do devadesáti minut s přívlastkem ekologické hrozby. Většina záběrů a fakt je vskutku dechberoucí a podmanivě jemná hudba jen zážitek umocňuje, ale občas se jen kochat nestačí. ()

thorewi

Opravdu fantastická kamera a skvělý hudební doprovod, já ale nejsem žádný fanatik do zvířát ani do globálního oteplování, na které mám navíc svůj názor a jsou prostě věci, se kterými nesouhlasím, takže suma sumárum pouze dobrý dokument - 4*. ()

B4TM4N

Svým způsobem nejlepší film vůbec. Fantastické záběry, u nichž povětšinou absolutně nechápu, jak se je tvůrcům podařilo natočit, sympatičtí mlaďoši kterým musíte fandit a k tomu skvělé namluvení od kapitána Picarda. A dokonce jsem po celou dobu filmu nedostal chuť na maso. ()

dopita

Informační hodnota tohohle dokumentu je diskutabilní, ovšem vizuální stránka je fatastická a i při stopaži 100 minut má neustále co nabídnout. ()

pipapaja

Nádherný dokument o celé naší planetě, který je prakticky sestříhán z vynikajícího seriálu planeta země. Není, co dodat to chce vidět. ()

Corpsegrinder

Zkuste si tohle pustit v nákým hnusným camripu a garantuju že na 90% na takovou špínu koukat přestanete. Tohle je vizuální špička která se jen tak nevidí, nádherný každou sekundu. ()

Flussmaister

Naprosto dokonalé záběry "naší" planety Země prolínané s výukou z přírodopisu. Dokument poukazuje na to, jak je těžké žít na této planetě pro mnohá zvířáta, jak její náhlé změny klima mění jejich život a jak se s těmito novými změnami musí vypořádat. Podíváme se na krásy přírody a do nejrůznějších koutů Šťastné planety,. Chvílemi okouzlující hudba se může změnit na dramatickou honbu vlka na mláďě soba polárního, bubny doprovázející pochod slonů a nebo prostě jen sinfonii nástrojů podbarvující tok vody. Právě hudba, kamera a to co se před ní zrovna děje, je to co dělá tento dokument tak dokonalý! 9/10 ()

Stružák

Vysoké hodnocení pramení převážně z toho, že spousta uživatelů zřejmě hodnotí krásy přírody jako takové, nikoli úroveň samotného dokumentu. Asi nikdo nemůže popřít, že použité záběry jsou fantastické. Kamera nabízí nevšední pohledy na nevšední místa a zvířata (obzvlášť ti ptáci stojí za zmínku). Na druhou stranu, pouze vizuální stránka dobrý dokument neudělá. Earth sice dokáže místy zaujmout (nervydrásající souboj vlka se sobem nebo lvice se slony a pak samozřejmě vtipné kachny), ale převážnou část 90 minut tak nějak nudí. Může za to jednak nezajímavý komentář s povětšinou nezajímavým obsahem, ale také až moc velká přeslazenost (mládě přijde o matku apod.). ()