Earth

(TV film)

V Arktidě se probouzí lední medvědi za svitu prvního jarního slunce. Podaří se jim nalézt jídlo předtím než led roztaje? O tisíce kilometrů daleko sdílí sloni vzácnou vodu se lvy, kdo vyjde ze souboje jako poražený? Ke konci příběhu sledujeme velrybí matku s mláďetem při jejich plavbě k ledům Antarktidy. Na konec se opět střetáváme s medvědy a dnešním ekologickým problémem číslo jedna. (gruvacek)

xSxEx

Za posledni tyden jsem si dal hodne dokumentu o prirode tento byl vicemene posledni... predchozi mi prisli urcite zajimave, ale informaci, ktere bych nevedel sam bylo pomerne malo, ale tento dokument mne posadil na zadek! Takto si predstavuji DOKUMENT. Zabery, ktere zatajuji dech a cim dal vice ve me probouzeji uctu ke svetu kolem nas... Krasa! Krasa! Krasa! ()

Bratr

koukat na nějaký film, nepřestávat se divit a v hloubi duše přemýšlet, jestli opravdu nežijeme nějak šptaně, to je kumšt, který u mě často nefunguj. Planeta země splnila všechny moje ideály o přírodovědném filmu, fascinující fakta jsou nabízena v neméně fascinujících záběrech. ()

Firko

Nadherny dokument.Cisty ako briliant : ) Plny informacii, miestami zabavny, miestami dramaticky a na zaver pre mna troska smutny...Ale tak za to uz mozme my ludia. ()

Daves97

První dokument o přírodě, který mě opravdu dostal. Věc, která by dle mého názoru měla být pouštěna dětem ve školách... ()

vejfukCZ

Naprosto neskutečný dokumentární snímek. K tomu se ani nedá co napsat, to prostě musíte vidět na vlastní oči. Ty záběry zvířat sou tak naprosto dokonale a detailně natočený, až si řikáte, že ten kameraman musel stát přímo u těch zvířat. A záběry se shora tomu dodaj ten správnej šmrnc. Nutno vidět na velké obrazovce ve FULL HD, to sou vizuální orgie!! ()

sirrgulo

Zasněženou tajgou se majestátně prochází rys a mě je jasné, že tenhle dokument bude patřit mezi nejlepší co jsem viděl. Příroda je krásná a navíc doplněná o hlas Patricka Stewarta, který tak nenápadně upozorňuje, jak snadno o ní můžeme přijít a skvělou hudbu, která graduje dle situace (například při lovícím gepardovi nebo když se na scéně objeví vlci). Scéna s pomalu tekoucí vodou, která se na okamžik ztratí za skálou, aby začala po chvíli padat přes okraj a vytvořila tak nejvyšší vodopády na světě (Andělské) je úžadná. ()

Lucie27

Nádherný dokument o naší Planetě. Příroda, zvířata, koloběh, klima a člověk se objeví pouze jako "hlas" a nikoliv na obrazovce. Objeví se jako pouhý komentátor a ne ničitel toho všeho krásného, co lze vidět v 90 min. tohoto dokumentu. :o) ()

p.i.t.b.u.l

Rád se kouknu na tyhle dokumentární filmy, o to více jsem byl překvapen jak se tento film neskutečně povedl. Tento snímek Vás provede od severní části země až po tropy, ukáže Vám podmořský život a to vše natočeno se skvělými kamerovými záběry, které Vás prostě nadchnou. K tomu Vás tento film pobaví, poučí, nadchne, rozesmutní a kdo ví co ještě. V neposlední řadě skvělý hlas, který Vás provází celým snímkem a vypráví o životě zvířat. Po shlédnutí změníte pohled na svět a na život kolem Vás. Nebo aspoň mně se to stalo. Viděl jsem to až včera a upřímně jsem litoval, že jsem to neviděl už dříve, protože tento film opravdu stojí za to a současná 15. příčka v hodnocení filmů mu právem patří. Na druhou stranu těchto dokumentárních snímků je dnes celá řada a všechny nabízejí něco jedinečného, ovšem tento snímek mně opravdu dostal, i když vlastně nenabízí nic nového. A to se cení ještě víc. ()

megajalec

Krásne zábery, ktoré berú dych, audiovizuálne je Earth unikát a jedinečný kúsok. Tu to však končí, jeho výpovedná hodnota "kulhá". Málo informácií, len pospájané obrazy o zvieratách. Na rozdiel od takého Home, kde som cítil z toho dokumentu rozhorčenosť, Earth mnou nijako nepohol. Pre milovníkov zvierat to však môžem vrelo doporučiť ()

karlos-rio

Tak tohle je prostě relax jako prase :-). Stačí se jen uvelebit do pohodlné sedačky, dát si dobrou kávičku a pak se 90 minut kochat, a slintat blahem, prostě nádhera. Zde jsou jaká koliv slova naprosto zbytečná. ()

papuchalk

Na první pohled se to sice neliší od dokumentů, které běží na National Geographic každý týden, ovšem na většinu stěžejních záběrů museli tvůrci trpělivě čekat až 4 týdny. Přesto nedám plný počet, domnívám se, že dokument HOME je unikátními záběry prošpikován ještě víc. ()