Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase

• Velká Británie Frequently Asked Questions About Time Travel

Když si ve sci-fi komedii z produkce HBO tři obyčejní muži dají večer v hospodě pár piv, nic nenapovídá tomu, že by se mělo přihodit cokoliv výjimečného. Přesto však dojde k události, jež uvede do pohybu sérii výletů zpět i kupředu v čase...  Když do místního baru vstoupí tři úplně obyčejní muži, aby si večer dali pár piv, pokecali spolu a na chvíli zapomněli na svůj zcela průměrný život, nic nenapovídá tomu, že by se mělo přihodit cokoli výjimečného. Ray (Chris O'Dowd) je pověstný svou posedlostí, týkající se cestování v čase, ale když se setká s Cassií (Anna Farisová), která prohlašuje, že je z budoucnosti, považuje to samozřejmě za žert. Toby (Marc Wootton) je posedlý filmem, a když uslyší Rayovu historku o ženě putující časem, předpokládá, že kamarád mu přihrál filmovou zápletku. A cynický Pete (Dean Lennox Kelly), který ničemu takovému nevěří, musí změnit názor, když náhodně nahlédne do budoucnosti baru, který je plný mrtvol a on je mezi nimi. Tato událost uvede do pohybu sérii náhodných výletů časem zpět i kupředu, v jejichž průběhu se tři hrdinové snaží najít pravidla pro cestování v čase a odhalit tajemství, kdo se je bude snažit zabít a proč... Sci-fi komedii z původní produkce HBO režíruje Gareth Carrivick. (oficiální text distributora)

uodevr

Hovno jsem se v tom vyznal, ale to je počítám součást šarmu tohoto malého krátkého skromného snímku. Na druhou stranu jsem si u žádné scény neříkal "boha jeho to je chujovina", což může být jednak tím, že scénář je napsán šikovně, a druhak tím, že je to komedie. Komedie takového rázu, že je vlastně úplně jedno, co přesně se na obrazovce odehrává, pokavaď to člověka rozesměje. Takže už mě jenom mrzí, že v tom je pár wtf momentů, a že to je tak smutně krátké. ()

MaxForValue

Skvelý britský sci-fi film, v ktorom nechýba toľko potrebný humor. Obstojná stopáž typická skôr pre televízny film je rozhodne plusom. V žánru jedno z najzaujímavejších diel, čo sa za posledné roky udialo. Skvele som sa pobavil! ()

Mire

Jediný film (aspoň o ktorom viem) s mojím obľúbencom Chrisom O' Dowdom v hlavnej úlohe mi bohužiaľ nepripadal skoro vôbec zábavný, neviem, celá tá zápletka mi prišla postavená na hlavu a vlieklo sa to dosť, pri rutinnej ceste vlakom by som očakával že ma to zabaví tak že nebudem častejšie sledovať časomiéru kedy to už skončí. Dávam dve hviezdy za neho a za Annu Faris. ()

Kubi21

Povedená hříčka, kterak (ne)cestovat v čase.. Slušní hlavní představitelé a rozumná stopáž. Celou dobu to vypadá promyšleně, ale závěr nás fanoušky sci-fi (pardon science fiction) dost rozladí. Nevadí. Za pokus to stojí a opravdu se člověk slušně pobaví. ()

Aildrin

Název je trochu přehnaný. Potenciál týkající se paradoxů nebyl plně využit, ale průměrnému divákovi obsah hlavu určitě zamotat mohl. Je škoda, že pozadí událostí nebylo vůbec vysvětlené, ale to se u televizního filmu s tak krátkou stopáží dalo čekat. I tak šlo o zajímavý 80 miut u kterých jsem se nenudil. Třeba Rayův výraz při pohledu na *spoiler*, okomentovaný Tobym slovi ,,Tebe to vzrušilo??" naprosto sdílím. :-) Scénky mi bránici netrhaly, ale to neznamená, že by se nebylo čemu smát. Docela rád bych viděl něco podobného v méně minimalistickém stylu. Sice tu už bylo 12 opic, při nich se ale člověk moc nenasmál. ()

baterka101

Skvělá ukázka současného anglického humoru, který známe například z Black Books či IT Crowd. Není to přímo sranda k popukání, ale sranda to je a má to svoje kouzlo. A Chris je můj oblíbenec :) ()

GordonCZ

Sci-fi? Cestování časem? Chris O'Dowd z Aj'táků? "To bude pecka!" říkal jsem si. Ale jen do chvíle, než jsem to viděl. Po pravdě řečeno, není to špatný film a docela jsem se u něj i bavil. Příběh má hlavu a patu a některé scény jsou i vtipné. Přesto se pořád nemůžu zbavit nejasné pachuti z jakéhosi vzduchoprázdna, které ve mně tento nízkorozpočťák odehrávající se jen a pouze v jediné hospodě zanechal. Snad by bylo lepší, kdyby se nic z toho vůbec nestalo... ()

Kanalizato

YES! Nemam co vytknout, snad jen, ze je skoda, ze takovych filmu neni vice. SPOILER: Nejgenialnejsi je scena, kdyz Dean vleze do jednech dveri a o vterinu pozdeji se vrati, ale vypada podle vousu o pul roku starsi, vydesenej, spinavej, roztrhany obleceni, a ty ostatni dva na nej jen civej a nemuzou tomu uverit. ()

Brano odpad!

Cestovanie v čase v kombinácie s britským humorom. Celkom som sa tešil na tento film, ale ako väčšina "komédii" z tejto krajiny ma sklamal. Film je dosť stupídny, ale to by mi až tak nevadilo, ako absencia humoru, pretože sa vo filme nenašla ani jedná scéna, ktorá by ma pobavila. Dejovo to už bolo približne od polovice nepozerateľné. Neurazilo, no nenapadá ma nič za čo by som dal tomuto filmu aspoň 1*. ()

Nathaniell

Oukej, lidi, víte, co je sranda? Já taky. Tohle je sranda. Ten film žeru už přes 10 let a budu ho žrát dál. Dneska jsem ho po dlouhé době viděl zase a je to pecka!! 5* ()

MFloyd

Jednohubka s pár nápady, s pár frky, ale až moc laciné po vizuální a herecké stránce. Jako amatérský film jde o nadprůměr, ale ve srovnání s filmy podobného žánru spíše horší průměr. ()

JosefTomas

Většinou to nepíšu, ale ČÍST JEN NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ PŘED SPOILERY, protože čím míň víte, tím líp pro vás! // Takže si od teď zásadně na veřejných hajzlech nezpívám Total Eclipse of The Heart, netancuju u toho jak debil, když nejde kohoutek na vodu, nemlátím do něj a rozhodně nemačkám tlačítko osušení rukou (naštěstí dneska jsou automatický), abych náhodou tím časem taky necestoval. To ovšem nemění nic na tom, že tahle britská komediální bomba mi přišla ideálně vhod. Je krátká a úderná, komediálně díky britskému humoru zábavná a hlavně je totálně boží. Čert vem nízký rozpočet na triky, protože nápadem a zpracováním to dokáže všechny ztracené body dohnat a zároveň i nějaké přičíst. Zamrzí proto jen ten nezájem publika, v té době nedocenění daného materiálu a rychlý filmový sešup pro Carrivicka a Mathiesona, protože navzdory jejich talentu ten film v kině prošuměl. ()

DooFooS

Ze začátku to vypadá, jako slibná, hřmotný smích slibující komedie, pak přichází chvíle tápání, abych si pak 3/4 filmu lebedil u pohodového vyprávění o cestování časem, kde bylo vše do puntíku promyšlení. Samotný závěr se může někomu zdát, jako přehnaný, ale skvěle vyvažuje stejně přehnaný začátek a mně se tedy náramně zamlouval. ()

kenny79

No tedy to byla jízda. Chvilku tady chvilku tam. Příště si rozmyslím jestli někdy půjdu v hospodě na záchod. Slušná věcička od TV HBO. A ještě co tady máte všichni proti tomu konci ?? mě se líbil. 70 % ()

CrazymanM

Skvělá věc,kterou jako milovník britského humoru musím hodnotit nadstandartně.Jistě se najde spousta lidí,která tento film odsou,já to však odsoudí,já to určitě nebudu! ()