Dojemný příběh Jiřího Hubače o problémech stárnoucího středoškolského profesora dějepisu Barchánka (V. Brodský) a jeho dospívajícího syna (V. Dlouhý). Barchánek vyučuje na průmyslové škole ve třídě, kam chodí i jeho syn Honza. Otcova pozice ve škole, jeho velkorysý a chápavý vztah k mládí mu ale příliš neimponuje. Barchánek není schopen trestat špatnými známkami. Honza se za otce stydí a vzdoruje mu. Oba tak podstupují zkoušku – syn i otec a jeho tak snadno zranitelná dobrota a víra v odpovědnost nastupující generace, kterou je třeba chápat a věřit jí… (Česká televize)

Víteček

Oceňuji myšlenku humanismu a snahu udělat ze studentů lepší lidi, ne je jen vzdělat, ale zároveň je třeba říct, že současnými standardy nebyla Brodského postava po stránce výuky příliš dobrým učitelem a studenti si z jeho hodin asi moc vědomostí neodnesli. Bylo by zajímavé vidět, jak prosperovali pod novým učitelem. Pobavila odvázaná studentská párty. To byl tedy mejdan. 70 %. ()

MATH

Na tento film jsem narazil omylem. Přepínal jsem, až jsem narazil na naši veřejnoprávní. A už jsem zůstal. Příběh mě zaujal, protože ukazuje starého prosfesora, který se snaží být "tím hodným" a přitom je tlačen k opaku zbytkem pedagogického sboru i svým synem. Je to krásná ukázka toho, jak člověk, ať se snaží sebevíc být chápavý a nekonfliktníá, stejně narazí. A nakonec toto hodnocení dávám i proto, že jsem podobnou situaci, kdy se učitelka snažila být spíš kamarádkou, ale dopadlo to ztrátou respektu, ve škole zažil. ()

Jankocour

Naprosto skvělý Rudolf Hrušínský. Jen mě při sledování filmu napadlo, kam až úroveň školství za dalších 40let může dále klesnout. ()

Hombre8

Pedagogický průšvih č. 1. Rodič a potomek v jednom klase versus zbytek třídy. Tady to dopadlo ještě docela dobře. ()

burg

Svým způsobem mě film překvapil. Čekal jsem kravinu poplatnou době, ale vyplynulo z toho zajímavé drámo. Pár takových učitelů jsem zažil, stále si říkám, že učitelování není vážně nic pro mě. Jedna hvězda navíc za pana Brodského, předvedl neuvěřitelný výkon! ()

Accacia

„Člověk by neměl celý svůj život stavět na svém dítěti, to je nejjistější způsob, jak ho ztratit.“ v podání moudrého Vlastimila Brodského. „Mají všechno a i to málo, co mají odevzdat, jim odpouštíte.“ v podání důsledného Rudolfa Hrušínského. ()

Vites

Moc pěkný příběh, školství je mi blízké, takže oceňuji i herecké výkony, pan ředitel Hrušínský, ze kterého jde zvláštní chlad a pan Sovák v roli školníka - rozhodně doporučuju, nadčasový příběh... ()