Kanibalové

• Česko Kanibal Holokaust (festivalový název) (více)

Příběh, který vám bude vyprávět tento film, se skutečně stal. Do pralesů Jižní Ameriky odjíždí čtyřčlenná skupina mladých reportérů, aby natočili unikátní záběry s domorodci, kteří se ještě nesetkali s bílým člověkem. Podaří se jim nalézt kmen údajných lidojedů, kteří však o bílé návštěvníky nejeví přílišný zájem. Mladí reportéři se je proto pokusí vyrušit z jejich poklidného života. Tento film je nevhodný pro osoby mladší 18 let, protože obsahuje autentické záběry kanibalských orgií, které se tehdy opravdu odehrály. (Vapet Production)

adamix

Najlepší z kanibalských filmových prasačín, ktorý bol jedným zo zakladateľov tohto subžánru a zároveň aj jeho vrcholom. Strach nebzbudzuje, znechutenie a šok na druhú stranu áno. A paradoxne najnechutnejšie scény sú tie so zvieratami (korytnačka), pre ktoré je tento film známejší, ako pre kántrenie ľudí. Bezpochyby ide len o samoúčelnú úchyláreň, ktorá na druhú stranu zobrazuje civilizovaných ľudí ako tých zlých, čím vlastne má výpovednú hodnotu (chtiac-nechtiac). A má to chytľavú znelku od Riza Ortolaniho. ()

Flix

Italského režiséra tenhle film stál nejenom několik desítek tisíc dolarů pokuty, podmínečný trest na 4 měsíce. Přitom poukazuje na jedné straně na odpornost a zlo, které se skrývá ve člověku v porovnání se zaostalými kmeny s nimiž dokáží být lidé v dnešní společnosti podobní, v mnohém i horší. Skupina mladých filmařů, kteří při svém bádání později částečně ztratili rozum se zvrhli k hnusným skutkům páchaných na kmenu kanibalů. Film je vyprávěn jako sledování snímků, které natočili a které nalezl vědec vydaje se po jejich stopách. Po několika až nechutně naturalistických scénách (včetně např. zabíjení živých zvířat a pitvání želvy) jsou za bestiálnosti novináři potrestání samotným kmenem. Zmasakrování skupiny je v závěru filmu, kdy jsem byl naprosto šokovaný a modlil jsem se, aby to zvěrstvo skončilo. Navíc se v některých fázích téměř smazávala hranice mezi filmem a natočenou skutečností, zvláště v druhé polovině. Doporučuji na posunutí svých možností a zkoušku kolik toho vydržíte, protože drsnější a nechutnější dílo než je tohle už nikde nenajdete... ()

Actio

Sokujici? Jak nekomu muze z tohohle bejt spatne? Lidi pomazany bahnem a kecupem pohazujici si telecima vnitrnostma. Spis je pro me sokujici jak je to blbe sestrihany a kratky a v podstate ta nosna myslenka (nasili-"nasili") se vubec neresi. Vyborne napsana hudba, ktera kontrastuje uchylne s dejem a melodicky motiv pak bezostysne okopirovany do Spielbergovy Empire of the Sun. ()

MORION

Zaujimavy snimok podfarbeny sugestivnou hudbou.. rychle, miestami az neprehladne zabery rucnej kamery kombinovane s klasickou filmovou tvorbou. Nebyt ku koncu trochu samoucelnych nasilnych scen a slabsieho hereckeho vykonu domorodych kmenov bolo by to u mna na plny pocet. Film ma vybornu atmosferu a aj napriek tomu, ze som ho musel obcas pauzovat a robit ine veci ma zakazdym dokazal po par sekundach naplno vtiahnut do deja. Sledoval som ho s vedomim,ze je to len film a nie skutocnost no nie raz som sa prichytil pri pocite, ze to skutocnost je. Co sa tyka scen so zvieratami .. zabijanie zvierat je v dzungli absolutne bezne a nikto by sa tam nad tym ani na sekundu nepozastavil. A k nasiliu ako takemu obsiahnutom v tomto filme .. Ved co je horsie? Primitivne nasilie podlozene "nabozenstvom", alebo premyslene s cielom ponizit a co najviac ublizit? Pre mna rozhodne jeden z najlepsich pseudo mondo snimkov.. ()

lmc odpad!

Podle mně jeden z největších průse*ů v historii kinematografie. Naprosto tupý, příšerně natočený film a bezhlavém zabíjení. Další důkaz toho, že italové jsou jedni z nejpříšernějších filmařů. Naprostá nuda od začátku do konce, nechutná zvrácenost a jedním slovem tragédie! ()

sinom

suhlasim s POMOvym komentarom.nehodnotitelny film, bud cisty odpad!!! alebo 3* za odvahu vobec nieco taketo priviest na svetlo bozie... ()

chemikals

Nejrozpruplnější film, terký jsem měl možnost vidět. Sám nevím co si o tom myslet. Proto jsem chtěl dát 3* ale za hudbu přidávám ještě jednu*. Při pohledu na zrůdnosti, které se tam ději dostává člověk uplně nové a nejisté, možná neznámé pocity a ty ho dokáží svazat a vyvolat pocit nejistoty. Což si myslím, že je cílem.....aby zanechal v každém silný odkaz. Jediné ZLO je podle mého skryto v lidech, kteří se na expedici vydávají. Svým chováním si sami říkají o trest a bohužel každá kultura volí jiné prostředky. ()

Lish84

V dnešní době, kdy v televizi v Kriminálce Las Vegas běžně sledujeme detailní záběry z pitvy a horory v kinech (za všechny jmenujme sérii Saw) nechutnostmi také nešetří, Kanibalové rozhodně nešokují. Když pomineme zabíjení zvířat, tak násilné scény jsou často až moc viditelně kašírované - třeba oblečení vycpané zvířecími vnitřnostmi těžko bude někdo považovat za skutečné lidské torzo. Nicméně některé scény rozhodně zapůsobí - zejména pomsta za cizoložství a znásilnění v blátě. Film ale hlavně potěší jako celek - má béčkový námět a diváckou pozornost si získává tím nejjednodušším způsobem (nahota, sex a násilí), ale přesto se mu celkem úspěšně daří tvářit jako kdovíjak vážný film s hlubokou autorskou výpovědí... Kanibalové sice nedosahují takové stylovosti jako Zombi 2 Lucia Fulciho (v jejich případě se béčko tváří jako umělecký film), ale pěkná hudba se jim upřít nedá :) ()

Simo16

Tu nejde o to aký je to film, ale ako sa mne osobne páčil, na mojom hodnotení nezmení nič ani autentickosť natáčania a ani dychvyrážajúce zábery domorodcov pri orgiách.Je to hnusný film a nemám za potreby ho ešte aspoň raz za život zhliadnuť. ()

smrtubohem

Nemám rád neutralitu, ale tohle "dílo" vážně nejde zhodnotit. Nejedná se o horor jako takový, nelze jednoznačně učit žánr a tím pádem nemohu s ničím srovnávat. Pustit se do něčeho podobnýho není sranda, ostatně následky jsou všem známé, ale zároveň je jenom málo toho, co bych režisérovi vytknul - děj není děj, špatné záběry špatnými kamerami dodávají na autenticitě, špatní herci hrají hlupáky(není co zkazit), divoši vypadají realisticky, možná ta hudba je nevhodná. Krvavé scény jsou natolik drsné a dobře natočené, že jsem si fakt myslel, že se "na place" umíralo. Pan Deodato však dokázal to, co málo jiných režisérů: po doběhnutí závěrečných titulků jsem se pět minut nemoh pohnout a dodnes jsou Kanibalové něco, co jsem prostě nevstřebal a co mi dodnes z mnoha důvodů vrtá hlavou a ježí vlasy na hlavě. Velmi silný blíže nespecifikovatelný a zaručeně neopakovatelný zážitek. Dodám jen, že filmy, snažící se kráčet ve stopách Kanibalů, je jen prachsprostý odpad a humusárna. ()

Dr.Loomis

Když jsem byl malej.-) Tak mi tento film zakazovali..-)))) Ale pak jsem si ho sehnal,a nevěděl kvůli čemu jsem ho měl zakázaný. :-) A když se na něj podívám dnes řeknu si že je to taková lepší koukatelná BLBOST. ()

Ygan

Nešel jsem do toho s žádným předsevzetím. Želvu a mravenečníka omlouvám, pokud šlo o potravu. Hodnocení 40% dávám, protože je to prostě odpovídající hodnocení kvality snímku. Mě nemůže uspokojit pouze násilí, znásilnění, bahno a rozklepaná kamera. ()

huhulalka

Film zřejmě splnil svůj účel, spousta pohoršených komentářů je toho důkazem, je to jedna z lepších Italských chuťovek. Osobně raději budu znechucena a pohoršena tak jako u tohoto filmu, protože zážitek jsem měla, narozdíl od jiných nových rádoby hororů a to i po opětovném shlédnutí s mezerou několika let. ()

Slaboproud odpad!

Hrůza. Změť záběrů brutálních vražd, vtěsnaných do 100 minut bez nějaké myšlenky. Pokud má být film opravdu "komentářem o moderní civilizaci", nechápu, proč film je jen stvárněním úchylné představy italského režiséra o životě amazonského kmene. ()

toomm

Těžko tento film hodnotit. Kontroverzní záležitost nad kterou se pozastaví i ti nejotrlejší diváci. Otázkou je zda-li vůbec chci tohle vidět. Což o to dnes může zabíjení lidí působit jako kýčovité béčko s dobově hodně povedenými triky (mě to tak ale moc nepřipadne), ale reálné zabíjení zvířat kvůli filmu? Nejsem žádný ekoaktivista ale nejsem si jistej jestli bych tohle chtěl podpořit zakoupením lístku do kina nebo DVD. ()

m.xFuck

Tři hvězdičky, ale no proto že by to bylo průměrné, ale právě proto, že to průměrné není. Nevím jestli je to totální sranec nebo geniální dílo mnou nepochopeného umělce... Tudíž volím dle mého neutrální hodnocení. Ale ta želva si to nezasloužila... ()

kadles

Film začíná už v průběhu příběhu, do kterého se musíme dostat a hned na úvod nás spraží scéna popravy ženy hrůzostrašným způsobem. To co se pak děje je pomalé a alespoň máme čas si vydechnout na to co přijde při přehrávání pásek. Prý profesionální reportéři se v džungli chovají jako zvířata utržená ze řetězu. Poté co zabijí, vykuchají(téměř na jeden záběr) a následně sní želvu. Když zkušený průvodce džungli při obouvání bot dupne na hada, tak asi moc zkušený nebyl. Ve vesnici praktikují pravidlo, že pouze silní přežijí a tak se rozhodnout nahnat domorodce do chatrčí a následně zapálit za příšerného hudebního doprovodu jako z nějakého slaďáku. Závěr si zasloužili zcela oprávněně, dle jejich hesla pouze silní přežijí. ()

Zemřel režisér Ruggero Deodato

Zemřel režisér Ruggero Deodato