Kurt Russell jako vraždící maniak za volantem nezná slitování. Jungle Julia, nejlepší DJ ve městě, se dnes chystá pořádně to roztočit se dvěma kamarádkami. Sexy trojka vyráží na tah a přitahuje pohledy kolemjdoucích jako magnet. Mezi chlápky, co na ně mlsně civí, je i kaskadér Mike. Vyšumělý rebel pokrytý jizvami sleduje dámskou jízdu zpoza volantu svého bouráku. Zatímco se holky usazují v baru, Mike žhaví svou zbraň - nadupané kaskadérské auto - do životu nebezpečných otáček... (Palace Pictures)

Chauncey

Neustále sebekomentující se zábavný snímek plný odkazů na další "grindhousovské" filmy. Jedním z problémů je, že český divák jich zná pramálo, takže náplň některých dialogů mu zůstane skryta. Přesto zbývá velká porce zábavy a napětí. Tarantinovské dialogy a narušování zažitých představ o vývoji scén - to povyšuje Auto zabijáka nad průměr. Přestože jsem se rád díval na ty kočky jako Rose a Rosario, Quentine, přestaň už točit pocty a natoč konečně pořádný film s nějakou hlubší myšlenkou. ()

Zacharias

Na kočičky se fajn koukalo, ale Kurt Russell nemá chybu. Jsem zvědavej jestli to na jeho karieru bude mít podobný učinek jako na Travoltu Pulp Fiction. ()

Gardenboy

Za tie nudne kecy o 1 menej, ale inak to fakt stalo za to ... takto si robiť prdel z najhorších akčných filmov to som dlho nevidel :D. Film so super napadom, perfektnymi akčnými scénami a jedným fakt cool tancom ... ()

koulen

Musím se přiznat,že první,co jsem na tomhle filmu mohl ohodnotit, byl jeho soundtrack,který jsem si zakoupil asi 14 dní před samotnou premiérou filmu.Zpočátku se mi ani nelíbil, ale pak jsem se do něj pomalu zaposlouchal a začal si představovat,v jakých asi scénách Quentin dané skladby použil.Pak jsem šel do kina na nového Tarantina a co jsem tam nezhlédl?Klasickou tarantinovku,která mě spíše velice překvapila,neboť Quentinův hold béčkovým hororům 70.a 80.let na mě ještě před zhlédnutím snímku působil velice skepticky a říkal jsem si, tak tady to poprvé bude, tady asi Tarantino poprvé zaškobrtne.Ono ale HOUBY.Pravdou je,že ve světě se projekt pánů Tarantina a Rodrigueze,který byl pro evropská kina rozpůlen do dvou filmů,nijak neuchytil,spíše propadl, ale to mě opět po několikáté utvrzuje zase jen v tom,že filmoví kritici jsou nenažraní a s každým dalším filmem čekají nějaké další Pulp Fiction.Tarantinova část s názvem AUTO ZABIJÁK je mnohem lepší než část druhá a mistr v ní opět prokázal,že je geniálním režisérem,který ví,jak diváka potrápit.Co filmu vévodí???Tak bezpochyby to je Kurt Rusell,který si zde podle mě vystřihl svou životní roli,s kterou bude navždy svázán,navždy to bude kaskadér Mike.Největší lahůdkou byl pro mě jeho charakterní předěl v polovině filmu,který vyústí v jeden z nejvtipnějších a nejoriginálnějších závěrů, které jsem kdy ve filmu viděl,ale pro lepší představu snímek musíte samozřejmě shlédnout.Toliko kritizované dialogy obou dívčích skupinek,zahrnující kdo s kým souložil,kdo je sexy a kde se dá sehnat nejlepší tráva,kterých je v celém filmu opravdu požehnaně,mi vůbec nepřijdou zbytečné,vždyť Quentin nehlásal, že chce natočit ryzí horor,u kterého se budeme klepat strachy a jestliže někdo jde na film Quentina Tarantina a zná jeho osobitý režisérský rukopis,musí počítat s tím, čeho se mu dostaví a pro fanouška jako sem třeba já,to bude veliká zábava.Režisér tu teda odvedl svůj standartní výkon a tentokrát se nám postavil i za kameru.Soundtrack je jako vždy vynikající,černý humor je tu také v dostatečném množství a závěrečná a jedna z nejoriginálnějších automobilových honiček,které jsem kdy viděl,dělají z tohoto snímku opět jeden z filmových klenotů pro nenáročného diváka tohoto roku,což je dobře neboť toho letos v kině moc na shlédnuí nebylo.Quentine nezklamal si:-) ()

Slavomír

Tie babské kecy sa dali prekusnúť, najmä ak to bola príprava na najlepšiu automobilovú naháňačku od roku 2004. Priznám sa že po prvom pozretí by som dal len štyri hviezdičky, lebo som nepochytil kontext v celej dĺžke. Tarantinov kameramanský pokus vyšiel na výbornú. Mojím želaním je, aby Quentin začal točiť plnokrvné akčné filmy, aj keď viem že to sa skôr kôn naučí chodiť dole schodmi. ()

sonoluca

Panebože, to je vatař. Absolutně přepálená stopáž (sic to má 90 minut!), kotel nudnejch rádoby cool dialogů o hovně a přitom z toho mohla bejt příjemná stylovka - to by ovšem stylovost nesměla bejt jediným cílem. Russell je fajn, ale nedostává se mu prostoru. A za to jeho vyměknutí na konci bych Tarantina nakopal do prdele! 50% ()

E lan

Originální, to jistě. Dobrý nadstandardní herecký výkon Kurta Russella. Brutální jako vždy od Tarantina. Přesto dvakrát jsem u toho usnul a proto jen průměr:-) ()

messi@h

Jedna hvězda ze soucitu. S Tarantinem to jde z kopce, jeho filmy jsou čím dál víc ukecané a mají čím dál míň děje. Doporučil bych mu založit chatroom o málo známých filmech pro fajnšmekry, aby se tam mohl vykecávat do sytosti (což ostatně udělal na úkor diváka v tomhle filmu). Teď už docela chápu neúspěch dvojfilmu Grindhouse v USA - Tarantino svoji půlku jednoznačně nezvládl (na rozdíl od Rodrigueze). Tohle není oslava B-filmů, tohle je Tarantinova oslava sama sebe. Bohužel není co oslavovat - jako horor film nefunguje, automobilové honičky jsou nudné, děj chybí. A foot fetish filmy jsem viděl lepší a aspoň si nehrály na umění... (Jo a tady tolik oslavovaného šerifa jsem já osobně nemohl vystát - podle mě jedna z nejtrapnějších postav a scén filmu) ()

GodKnows

Každý nový projekt spojený s menom QT vo mne vytvára obrovské očakávania. Je jasné, že dokonalitu Pulp Fiction už ťažko Quentin zopkauje ale ak sa k nej čo i len trochu priblíži tak ja mám o zábavu postarané. No a tento počin sa mi fakt hodne páčil. Všetko je tak ako má byť (herci super - holky nemali chybu no a russell už ani nehovorím, quentin super, atď super) ale trochu sa čudujem že Pán režisér ešte o niečo viac nepritlačil na pílu (SAW :-D) no snáď by to bolo aj za 5*......takto dávam solídne 4* (80%) a teším sa na ďalšie projekty.....hlavne na tých bastardov..... EDIT: Musim dat tomu za 5*. Je to jednoducho vynikajuce ! ()

BLADER

Neviem, možno to bola pocta nejakému brakovému žánru, ale ja som ju zrejme nepochopil. Nevadí. Nehovorím, že by to bolo zrovna zlé, ale miestami to bola dosť veľká NUDA, kedy som mal sto chutí film vypnúť a pustiť si radšej niečo iné. Hlavne tá scéna v reštaurácii alebo čo to bolo, tá bola naozaj prepálená, len čo je pravda. Niekoľko minút bez jediného strihu sa pozerať na skupinku dievčat, ktoré melú o ničom, to je ozaj silná káva. Celkový dojem nie je najlepší, ale keďže je to Tarantino, dám 3*. A aj tá záverečná naháňačka bola doooosť dobrá :D ()

chaturga

Naprostá pecka, super Kurt Russell - neuvěřitelnej psychouš. Už u první drsné scény jsem se mohl podělat. Hlavně z toho "kam chceš jet? doleva nebo doprava? atd.." Filmy Tarantina nesnáším, ale tohle je naprostá vyjímka. Super. První parta holek byla o něčem, ta druhá - to byly drsný čubky. Ale celkově to zapadlo:) ()

FoxMulder

Lepší film z projektu Grindhouse. Svižně napsaný, svižně zahraný a velmi svižně natočený. Opět porce explicitnějšího násilí s pekelně černým humorem a strhujícím Kurtem Russelem, slizským na samé hranici lidských možností. Kdyby ta bouračka byla ve filmu ukázána 50 krát, tak se jí nenabažím dosyta. ()

dessa

Quentin opět nezklamal, zase něco úplně jiného, ale zase vynikající. Dějová linie je tentokrát přímá, scénář i dialogy už taky nejsou to co v Pulp Fiction, celkově bych dal čtyři hvězdičky, ale za (opět) fantastický výběr hudby musím dát o hvězdičku víc. Jo a taky mě pobavil Big Kahuna :) edit: po prvním nadšení měním své hodnocení, přece jen vedle fláků jako je Pulp Fiction nebo Jackie Brown, musím hvězdičku ubrat. ()

donkocicak

Tento typ filmů není pro mě. V podstatě jsem se jen nudil a kdybych měl být hodně upřímný a mluvit, jak mi "zobák narost", řeknu, že takovou "krávovinu" jsem už dlouho neviděl. Film je ale zřejmě oblíbený, nejspíše jsem nepochopil, co tím chtěl básník říci. Quentin Tarantino mi nějak nic neříká. Dávám jednu hvězdu za Kurta Russella, na kterého se vždycky rád podívám. ()

spacylemon

nečekal jsem nic jiného než akční béčko, takže jsem spokojený.... pokud si ale někdo myslel, že dostane další killbillovskou epopej nebo nový kult alá Pulp Fiction, tak to holt asi musí vidět jinak... (samozřejmě pak jsou tady ještě lidi, kterým se od Tarantina nikdy nic nelíbilo a přesto se na to podívali - nejspíš nějaká forma masochismu) ()

Russell v sedle, Waltz ze sedla

Russell v sedle, Waltz ze sedla

04.10.2011

Zhruba před týdnem Kevin Costner kvůli „vytíženosti“ odstoupil z projektu Django Unchained, vysněného Tarantinova westernu. Přejeme mu, že je po něm opět taková poptávka. Náhradník? Parádní – Kurt… (více)

První Tarantinův bastard

První Tarantinův bastard

04.08.2008

Quentin Tarantino po komerčním neúspěchu Grindhouse přišel o pozici režiséra, který si může dělat co chce (což zahrnovalo většinou citování filmů, které nikdo nezná a obsazování herců, o nichž si… (více)

Smrtonosný útěk z New Yorku

Smrtonosný útěk z New Yorku

23.08.2007

Jen nedávno jsme psali, že Len Wiseman po úspěchu Smrtonosné pasti 4.0 nemá nouzi o nabídky a rozhoduje se mezi adaptací počítačové hry Gears of War a remakem Carpenterova kultovního Útěku z New… (více)