Bunkr smrti

Tajemný obchodník najme skupinu bývalých žoldáků na nebezpečnou misi do země nikoho. Jejich úkolem je prověřit starý nacistický bunkr, kde se odehrávaly hrůzné experimenty během II.světové války. Zde na ně ovšem čeká překvapení, z jejich mise se stává boj o holý život. (oficiální text distributora)

MATADOR

Už z názvu jsem si myslel, že to nebude nic extra. Ale ono to chvilka bylo drobátko napínavé, ale v případě, že tam hlavní partička žolďáků bojuje s nepřemožitelným nepřítelem, se mi prostě nelíbilo. Alespoň se mohlo něco vymyslet na konec, ale ono to skončilo, jak to skončilo. Proto pozor na staré německé bunkry, mohlo by se Vám stát, že tam bude něco v nepořádku ;-) ()

charlie.x

Nevím proč, ale prostě se mi tenhle film líbil. Zlo vyhrálo a tak to má v horroru být :D A docela to mělo i hutnou atmosféru **** Übersoldier rulezzzz ()

Toshiro

Military film velice podobný snímku Deathwatch (2002) až na to, že je situován do přítomnosti. Skupina vojáků jde do neznámého nepřátelského území a tam narazí na víc než nepřítele. ()

reqiuem

mezi 3* a 2*..ke 3 to de za povedenou vizuální stránku a atmosféru podzemního bunkru a ke 2 pro některý hovadiny a těžko uvěřitelnej náměť ()

JohnMiller

Nápad so starým Nemeckým bunkrom plný nasra.ých nacistických živých mŕtvych ktorý krvilačne túžia po čerstvej krvi je perfektný. S tohoto by sa pre fajnšmekrov dalo vyťažiť omnoho viac. Taký Frankenstein's Army bol úplný luxus v tomto okrajovom super subžánru. Nešlo mi ani tak o to že sa to bralo vážne to mne je fuk, avšak hlavná myšlienka ktorá dávala filmu dej nestála za nič. Stroj ktorý dokáže snehomtniť hmotu a blá blá blá... Vojaci nemôžu opustiť bunker lebo zabijú ich rodiny a blá blá blá. Nedotiahnutý scenár a jeden s najtrápnejších "heroických" koncov aké som videl. Hodinu a štvrť som dúfal no nič. U mňa sklamanie ktoré nedokázali zachrániť ani slušné náckovské relikvie. ()

AlistairMir

Když to srovnám s podobným snímkem Bunkr, tak bych to viděl na plichtu. Zatímco Bunkr mě bavil od začátku a pak to šlo do háje tak tady je to přesně naopak. Začátek jakž takž , ale druhá polovina filmu pro mě už podstatně lepší. Vojáci jsou docela v pohodě a osobně mi nejvíce seděl kápo a blonďák co vypadal jako masovej vrah. Atmosféra pomalu ale jistě gradovala a na konci ve stavu obležení bych fakt nechtěl být v kůži žoldáků. Co se týče mordů tak nejsou nějak extra hardcore, ale to nevadí film spíše než na extrémní brutalitu sází na napětí a například scéna kdy se v dálce objevují temné siluety nepřátel v temném lese mi způsobila příjemné zamrazení v zádech. ()

maverick10

Zajimavej pribeh s ne prilis originalnim zpracovanim a hloupym dialogem. Domnivat se ze chodici lidi v temnote, kteri jsou kulkam odolni dneska nekoho vydesi je naivni predstava. Skora asi tak naivni jako myslet si ze Kelly Family maji opravdu sikovneho kadernika. ()

Martin741

Scenaristicky kvalitny namet /nacisticke experimenty v opustenej podzemnej zakladni ...../ je pochovany prilisnym opicenim sa po snimkoch typu Wilderness, reziserskou bezradnostou Steve Barkera a otrasnymi "hereckymi vykonmi". Hororovy vyplach tak za 5 % ()

honajz2

Má to dobrou atmosféru, někdy to má i zajímavé momenty, ale tím to tak končí. Hodně mi vadí, že to nemá konec... ()

cariada

Zajímavý nápad na horor ,skupina žoldáků najatý chlápkem se vydává někam na východ Evropy do bunkru po němcích. Jenže se tam začínají dít divné věci a jeden po druhém umírají krutou smrtí. V bunkru najdou jednoho živého ,ale je poněkud naprosto mimo. A haldu těl. Nakonec vše vyustí v to že onen chlápek co si najal žoldáky tam místo nerostů jel pro něco jinýho, jenže není jediný kdo to chce. Slušná akce i provedení. ()

Mefistofelle

Nechápu čím to je, že každý horor, který se věnuje náckovským experimentům nebo náckovské tématice obecně, působí jako kdyby si nikdo nebyl jist co z toho chce mít. Přitom prostor pro invenci tu je. Outpost v tomto ohledu není výjimkou. Minimálně první polovina je hodně dobrá a u pár scén jsem se málem... (doplňte vhodný expresivní výraz). Mimo jiné mě docela překvapilo, že skupinka žoldáků není jenom homogenní skupinka chlapíků v maskáčích, ale je zde určitý náznak individuality, takže jsem se do nich a jejich pocitů dokázala docela vcítit. Proč se nad tím tak podivuju? Zkrátka proto, že mi to ve většině filmů přijde spíše naopak... Ale zpátky k tomu, co jsem nakousla prvně. Jakmile vyjde najevo, kdo je tím záhadným nepřítelem, začala jsem se v tom trochu ztrácet. Nebudu říkat o moc víc, byl by to spoiler a těm se snažím vyhýbat, ale ten důvod, resp. příčina, kvůli které se tam onen nepřítel nacházel, mi přijde vrcholně zmatená a nedotažená. Nuže, netradiční prostředí i téma plus dobré postavy jsou skvělý základ, ovšem myšlenka na to naroubovaná dosti pokulhává. ()

Nach

Bunkr smrti mohl být solidní béčkový horor, nic víc, ale nic míň. Bohužel, ač režie je průměrná a herci taky, vše to ke dnu táhne hloupý scénář, který na začátku pokládá jistá pravidla, aby je v samotném závěru rozcupoval na kusy. Nádherným příkladem může sloužit zjevování nacistických vojáků kdekoli a kdykoli. V závěru je pak tato vlastnost zcela ignorována a po prohlášení jednoho z hrdinů: "Náckové půjdou tuty, dejte tam miny" je všem jeho spolubojovníkům naprosto jasné, že nic jiného se ani stát nemůže. 45% ()

Dannysek4U

Ale jo, prvnich ctyricet minut docela slo. Ale jakmile rejza uplne vybalil karty, uz to nabralo smer kopr. Snad pridat trochu vic nacisticky mystiky, nebo ja nevim, kazdopadne tohle umrelo na puli cesty. A to mam Stevensona vazne rad ()

destroy83

Místy lehce nadprůměrný hororový počin, který se snaží těžit z hrůznosti nacistického Německa a jeho posedlosti nadpřirozenými věcmi. Divák má možnost zažít misi partičky žoldáků, kteří se vydávají kamsi do východní Evropy s cílem bezpečně doprovodit klienta tam a zpět. Zdánlivě rutinní mise se začíná komplikovat při průzkumu bunkru z Druhé Světové války, který se zdá být cílem cesty, a kde se skupinka ocitne pod palbou. Žoldáci s ubývajícím počtem ve vlastních řadách odhalují pravý cíl mise a s ním spojená děsivá tajemství nacistických experimentů. Ovšem šance na přežití začínají být minimální. Nepřítel je velmi nebezpečný a klient se rozhodne udržet vojáky za každou cenu. Celé dílko i přes zajímavý námět, zdařilou technickou stránku a výborné masky působí místy unyle, atmosféra kolísá a do očí bije spousta nelogičností. Ovšem z "hákovém kříže" tvůrci vyždímali v rámci svých možností maximum, takže se ve výsledku jedná o průměrnou podívanou, která sice nijak zvlášť nenadchne, ale zároveň ani neurazí. Takže u mě za tři hvězdy. Po shlédnutí filmu mi ihned naskočil na mysl pro mě o třídu lepší Schumacherův Blood Creek. ()

Juto

Bunker smrti je horor, ktorý si zachováva klaustrofobickú atmosféru, no má veľa nevysvetliteľných situácií. I napriek tomu má film pobavil. 6/10 ()

Maty85

Temná atmosféra,němci jakožto nemrtvý vojáci z konce války, podzemní bunkr uprostřed pustiny a záhádný stroj, jenž všechno způsobil. Když k tomudle přidáte partu žoldáku dostanete poměrně slušnou podívanou... ()

Řím na filmových plátnech?

Řím na filmových plátnech?

04.03.2008