Horší než smrt

• Velká Británie Death at a Funeral (více)

RonaMidu

všecko je tak kurevsky zelený........jedna z několika vtipných hlášek,co mě pobavily,jinak jsem čekala nějak víc (očekávání je vždycky a u všeho na škodu,já vím) ()

Nihlathak

Britský humor zasazený do "amerického kabátu podprůměrných černých komedií", které zapadnou za zenit obzoru průměrného (zvláště českého) diváka. Protože je to vlastně britská škola, jak tu už někdo pronesl, výsledkem je bezvadný film plný utračeného humoru. Perfektní. 80% ()

-dRaGoN-

Poměrně slabý začátek, to co se však začne dít ve druhé půlce opět naplno člověka připoutá k obrazovce a začne bavit :) LSD je "nejlepší" doplněk na fádní pohřby. =) 60% ()

Tomasso001

Skvěle sehraná a zrežírovaná komedie. Ačkoli je mnoho podobnýh námětů, zde je vše ztvárněno originálním a zábavným způsobem. Zvláštní kouzlo a atmosféra prostupuje celý film a méně známí herci jsou tomu přičteny jen k dobru. Humor graduje a úplný závěr je skvělý.Stojí za to shlédnout ()

Cushing

Možná i za tři hvězdy, za vidění to myslím stojí. Má to pěknou expozici, vcelku nenápadnou, pak přijde ta droga a začne bejt sranda, ale druhá půlka filmu se zvrtne v jakousi otravnou grotesku na francouzský způsob a je po humoru, taky to drogové blbnutí se příliš opakuje, konec to všecko zase vylepší. Herci jsou dobří (ne vždy), ale scénář je nedotažený a režie nekonsistentní . Velká škoda! ()

neoBlast

Jedna šílená rodinka, jeden šílený pohřeb a spousta šílených problémů během něho. Frank Oz se nám vrací s feelingem období 80. let a tehdejších komediálních drahokamů. Britským černým humorem se nešetří a příjemná stopáž filmu sedí jak ulitá. 70 % ()

terunka003

Vtipné, skvělé, černý humor, originální, perfektní. Na tuhle věc jsem se hodně těšila a předčila mé očekávání. Zpočátku se zdá námět rodinného pohřbu nudným, ale po přivezení špatné rakve, a dalším narůstáním příběhů lidí, co se sjíždějí na pohřeb, kdy se v závěru všichni spojí a řeší stejný problém, to je naprosto úžasné. Pobavil mě zfetovaný Simone, strejda Alfie, "teplý" liliput a student farmacie kšeftující s drogami. Závěrečný Daniellův proslov o tatínkovi byl krásný. Po shlednutí "Horší než smrt" mi bylo skvěle, všechno nakonec dobře dopadlo. ()

T-pack

Heh. Trochu drog na pohřbu a já jdu do kolen. Skvělý film, kde se komediálnost stupňuje a pokaždé vybafne další geniální scénka nacpaná černým humorem. Luxusní film. ()

GrooveJump

Vlastně sem byl částečně zklamán při poslechu závěrečné pohřební reči MacFadyena. Předvídatelnost, ztřeštěnost - ovšem nutno podotknout, že to na průměrné a komerčně úspěšné komedie dnešní doby pohodlně stačilo, avšak i přes na první pohled skvěle připravený scénář, dotahnuté výkony všech malých i "velkých" rolí, ji pro mne chybělo blíže neurčité a empatizující "přitahovadlo" , které povyšuje žánr komedie (myslim komediální žánr obecně - nemyslím konkrétně britský humor, který tam byl, až na jeho typickou černou formu, vlastně minimálně) o jeden a v tomto případě a finální krok výše. Škoda a spokojenost zároveň... ()

LadyDevil

Dávka skvělýho humoru, začátek se zdál trošku slabší, ale postupem času to gradovalo a gradovalo..no a ke konci jsem zadržovala smích, aby mi neutekla další pikantní scénka...Každá postava měla svoje specifický kouzlo, strýček Alfie neměl chybu:-D Skvěle jsem se bavila, je fajn čas od času skouknout takovou odlehčenou věc, úsměv potom přetrvává i nějakou dobu po filmu..:-) ()

ivan bohatyr

Hodně povedená komedie, která ale může mnoho lidí odradit svým černým humorem. Takové vtipy na pohřeb určitě nepatří, ale když se to povede a nabouchá do pravé komedie je to supr. Věci, které by mě ani nenapadly se vrší za sebou a vytváří velký přísun legrace, hlavně když se do toho přimíchají drogy. Všechno vypukne už od začátku, když přinesou rakev a v ní je někdo jiný. ()

BoncheR

Anglické komédie nemám veľmi rád. Nepáčila sa mi ani Ryba menom Wanda, a pri nej sa 8 ľudí uchechtalo k smrti. Toto bolo podstatne lepšie. Veľké množstvo hlášok a gagov, ktoré si všetci zapamätali :) (( 75% )) ()

noriaki

"Může-li se něco pokazit, pokazí se to." Edward Murphy. A jak šel čas, scenáristé se inspirovali i druhým zákonem "Co se nemůže pokazit, pokazí se také." Vše se zamotává v nejlepší tradici britského černého humoru a šílenost zápletky nedává vydechnout ani na minutu. Plejáda skvělých herců je v ostrovních komediích už pravidlem a nechybí ani tady. Za všechny zmíním výbornou Daisy Donovan a neméně skvělého Alanyho Tudyka. ()

Pavlínka9

Krásný britský humor. Pohřeb. Neobvyklé situace a hlavně jsem se vážně bavila :) :) LSD tu lítalo všude kolem, sem tam si ho někdo zobnul a pak to byla teprve jízda :) Mám moc ráda Alana Tudyka a tohle byla role přímo pro něj :) Překvapil mě Rupert Graves, jehož dlouhé vlasy mě dost mátly :D A nejraději bych strýčka Alfieho nechala sjet s tím jeho vozíkem ze sráze :) :) Frčelo to skvěle a Frank Oz si to podle mě náramně užil :) ()

zaseprd

"Women, women, women... Let me tell you something about women. When I was a young man... I used to go out with the most beautiful woman in the village. I mean she'd walk into the room and everyone's eyes would turn. Everyone wanted to fuck her. And of course she liked the attention because... I need to shit." 9/10 ()