Horší než smrt

• Velká Británie Death at a Funeral (více)

agassi68

Priznám sa, navnadili ma vysoké hodnotenia a britská produkcia. Monty Pythons sú nedostižní, ale aspoň niečo vzdialene podobné som túžil vidieť. O to väčšie sklamanie som zažil. Trápny humor amerického razenia, vyšperkovaný teplým priateľom zosnulého, starého vykrikujúceho vozíčkara či nadrogovaného syna nebožtíka môžem vidieť na stužkových slávnostiach.. ()

boul

Dobrá dávka černého humoru z Velké Británie na víkendové odpoledne.. Myslím, že tohle se Ozimu povedlo dobře, film je tak morbidní až vtipný :-D "Všecko je tak kurevsky zelený" ... 75% 4* ()

WillyMarks

Opravdu velmi, velmi a ještě jednou velmi vydařené britské story se solidní dávkou černého humoru, které vás donutí chytat se za kusy oblečení a říkat si :" no to snad ne, to není možný, to je úlet!!!" Celý snímek je posazen na tak inteligentní úrovni, že vše má svůj smysl, úděl a danou reakci na čin. Spousta postav, spousta příběhů, spousta zvratů, jeden trpaslík a lahvička s valiem... a to vše posazeno do velice smutné situace, jež celou rodinu v jeden okamžik spojí - pohřeb. Není nic co bych dodal a vytknul, výtečně jsem si britský humor užil a rozhodně se nechystám na "Emerycký" remake, nechci ani vidět jak je možné takový inteligentní humor ponížit. 80% ()

lemonova

"Oficiálny text distribútora" je úplne mimo mísu. V skutočnosti táto komédia (síce plná vulgarizmov, ktoré ja skrátka nemusím) skôr zahreje u srdca než by bola nejakým cynickým vyjavením pravdy o rodinných vzťahoch. Škoda, že humor trochu kolísal, občas bol na hrane, ale na to sme si pri anglických komédiach už asi zvykli. ()

GOREGASM

Britská komedie už léta drtí tu americkou a Death at a Funeral nepotřebuje ani jednu hereckou hvězdu, aby vás dostal do polohy, ve které se mnohokrát přistihnete s jízlivě cynickým úsměvem na rtech, protože tady se postavám dějí průsery totálního formátu, ovšem je to podáno a divákovi prodáno s říznou britskou elegancí, která nezná to debilní americké slovo "korektnost". Amíci tohle za pár let rimejkovali, takže asi tak ;-). 85% ()

Gixian

Příjemný film na jedno zkouknutí, nic víc, nic míň. Na začátku pomalejší rozjezd, ale dá se to, později se dobře bavíte, párkrat vás nějaká scéna fakt dostane, ale celkově nic co byste museli vidět vícekrát. Hezké 3 hvězdičky. ()

Grimlok

Britskej humor já rád. Smál jsem se od začátku do konce a asi na dosmrti se budu smát vždycky když uslyšim "Valium". ()

Tryman

Nic moc na to, jak to spousta lidí hodnotí. Většinu filmu jsem se nudil a i těch 90 minut mi přišlo nekonečných. Občas sice zazněl nějaký povedený vtip, ale to je tak všechno. Na druhou stranu, horší než smrt to asi nebylo... ()

Batobus

Velké překvapení.Skvělá bláznivá britská černá komedie, ve které excelují herci známí spíše vedlejšími rolemi. Jedna z nejlepších komedií roku. Zfetovaný Tudyk a decentní McFadyen jsou vážně super. ()

Blaogranas

Mám docela rád britský humor, ale tohle bylo moc. Možná bych to viděl jinak, kdybych neviděl nejdříve Fireflies in the Garden, kde nastala podobná situace smrti člena rodiny, která však byla uchopena seriózně a kde zmíněný film převyšuje tuto britskou "frašku" nejméně o dvě třídy. Přesto se zde najdou úsměvné okamžiky a velice příjemná hudba, což je však málo na to, aby Death at a Funeral mohl atakovat vrchní příčky hodnocení. ()

charmin

Pozerala som to na dvakrat - raz pred polrokom +-, kedy som si pozrela prvych 10 min a myslela som, ze zaspim od nudy. Ked soms a vsak prekusla cez absolutne onicom zaciatkom (kt. bol vsak opodstatnene onicom - kontrast s ostatkom), smiala som sa tak že dovideniaaaaaaaaa:)Inteligentny anglicky humor, miestami dost cierny, inak vsak velmi dobra komedia, usita (nielen) mne na mieru. ()

Skleni

Bohužiaľ ja a anglický humor to nejde nijako dohromady. Pri tomto filme som mal pocit nehoráznej nudy. Niekedy boli svetlé stránky ako mrzutý dedko no to bolo všetko. Obracanie pozornosti deja na postavy ako nadrogovaný Simon bolo podla mňa absolútne zbytočné a hlúpe. To čo tvorilo hl. pilier filmu bolo teda nudné a zbytočné. 38% ()

Yomega

Výborná komedie, s typicky britským, černým humorem. Rozjezd je trošku pomalejší, ale jakmile začne LSD plně účinkovat, spustí se neskutečná jízda, která baví až do konce. Yoda po delší době natočil skvělou komedii:-) ()

foundation

Hlavne vďaka dobrej réžii bezproblémovo pozerateľná decentná jednohubka. Zrovna komédiou by som to určite nenazval aj keď sa to samozrejme všetko nesie v tom odľahčenom duchu. Pár tých úsmevnejších scén ktoré film ponúka na prvý pohľad vyzerajú možno prehnane, ale plusom je že sa nesnažia byť za každú cenu umelo vykonštruované, skôr je to všetko podané ešte v rámci tej filmovej ,,reality,,. Celkovo ma to nijak zvlášť síce neoslovilo ani neupútalo, ale sťažovať sa netreba pretože 90 minút ubehlo ako voda. Silné 3. ()

Desdemone

Když ono je to tak hrozně vtipný!:) Vážně, nevím, jestli je to degenerace nebo stárnu (nebo obojí), ale začínám filmy orzlišovat na ty, u kterých se směju, na ty, které s trochou snahy nevypnu v půlce a na ty, u kterých usnu po 10ti minutách. Tenhle spadá naštěstí do první kategorie. ()