Horší než smrt

• Velká Británie Death at a Funeral (více)

VerenaLord

Na první pohled nezajímavý snímek bez originálního námětu, který ovšem překvapí kvalitním anglickým humorem hraničící s absurditou. Výborná věc pro odreagování a zasmání. ()

anitae

Slabé 3*. Pár vtipných scén, hlavně uprostřed a ke konci filmu- liliput, LSD, ... ale začátek byl slabší a dost mě odradil. ()

chrispe

Tohle DVD jsme si vybrali k nějakému domácímu spotřebiči, co jsme si nechali poslat a nutno podotknout, že ač to bylo naprosto náhodné rozhodnutí (z asi tři DVDček), nemůžu si pomoct, udělali jsme dobře! Mně rozhodně potěšila přítomnost Krise Marshalla, kterého jsem si zamilovala už jako blbečka Nicka v My family. Ale to nebylo to jediné! Děj točící se okolo úmrtí a následného pohřbu zavání víc než černě a ve spojení s britským humorem se dá očekávat velmi dobrá zábava - která v tomto případě byla podle mého naplněna. ()

Kingjiri

Komedie o pohřbu může vzniknout snad jenom na britskejch ostrovech:D I přes morbidnější téma se jedná o pohodovou podivanou, která nikoho neurazí a fanoušky britskýho humoru zaručeně potěší. Úvod nepatří mezi nejvtipnější, ale příběh začíná po příjezdu všech účastníků na pohřeb nabírat vysoký obrátky. Tradičně nechybí černej ani suchej humor, jenom ten fekální si mohli tvůrci klidně odpustit (hovno na ruce). Postavy byly hodně dobře napsaný i zahraný, nejvíc mě zaujal strejček Alfie, kterej moh klidně dostat víc prostoru, ale aspoň udělal elegantní tečku na závěr. Škoda několika hluchejch míst a až příliš "normálního" konce (závěrečnej proslov), jinak by to snad bylo i na plnej počet. ()

Martinka21

Jedna rakev, jedno místo, hodně lidí, k tomu lahvička od „valia“ a příběh se může rozjet..... Co vše se může přihodit na pohřbu díky jedné lahvičce? Sled divokých událostí. Rázem se z důstojného rozloučení, stává divoký boj s časem, neznámým milencem mrtvého a valiem, které to vše podtrhne. Černý britský humor je opravdu černý. Více zde: http://revue-please.webnode.cz/filmy/listopad-2013/ ()

bararich8

H: Slušná komedie, kde se určitě nemálo zasmějete. Některé scénky jsou vážně hodně originální. Jen je to místy až moc přes čáru. Kvalitka, 4* ()

feryk

První polovina filmu dobrý. Těšil jsem se na britský humor a spletité vztahy pozůstalých a soupeření o dědictví. Místo toho film v druhé polovině zklame a sklouzne k lacinému humoru a fekáliím. Takže nakonec z toho je teplý nebožtík, teplý lilipután, posraný pozůstalý a ... nic víc.. škoda. Pilulky šli využít taktéž mnohem více, od začátku jsem si přál, aby je dostali všichni nebo alespoň manželka nebožtíka, bylo by to mnohem lepší, než když je nacpou do liliputa, s čehož nebylo v podstatě nic. ()

Ondr@932

Výborná komedie, plná černého i normálního humoru. Rozhodně si někdy film pustím ještě min jednou. 85% (PS: po druhém shlédnutí třeba upravím hodnocení). ()

kilobyte

Někdy se paradoxně na pohřbu má nejlépe nebožtík. A tady to platí dvojnásob, tolik průšvihů a vyplouvajících tajemství by člověk snad ani nevymyslel. ()

Torgal

Britská čierna komédia, žáner ktorým si vždy rád spestrím filmový jedálniček. Tentokrát sa všetko točí okolo pohrebu a drog, ktoré mu dodajú tú správnu šťavu. Scenár je jednoduchý a jeho cieľom je nacpať do jedného domu čo najviac bizarných situácii a darí sa mu to celkom dobre. Niektoré veci už ale u mňa išli za hranu (hovno na ksichte je vždy veľmi lacný humor), respektíve nefungovali tak ako si tvorcovia predstavovali (teplý lilipután vydierač). Žiadna genialita to síce nie je, ale ako fajn film na odreagovanie si svoju úlohu plní na výbornú. 7/10 ()

ecis

Fakt vyborna europska komedia, na ktoru som dlho cakal. Jeden pohreb a vela skveleho cierneho, niekedy az absurdneho humoru. Alan Tudyk otvoril svoju druhu dimenziu herectva :) ()

Zevon

Nedokážu si představit natáčení. Kdybych já byl herec, obsazený do nějaké role v tomto filmu, asi bych dostal po páru dnech padáka, protože škoda za repete by byla rozhodně menší, než za prostoje a zkaženou metráž mými nevhodnými projevy. Opravdu by to nešlo, není zde totiž prostor na odpočinek. Počáteční šimrání v oblasti solárního plexu se mi po chvíli změnilo v neustálý tlak a posléze v křečovité stahy, čehož jsem se nezbavil ani konzumací smrtící dávky čaje s mlékem, který mne jinak spolehlivě uspává. V hodnocení dávám "plný knedlík"-excelentní situační, břitký humor mne zcela obloudil. Skvělý námět, provedení, prostor pro individuální projevy aktérů (zaprášený, smích vynucující systém nahrávač-smečař zde nehledejte), aranžmá a cit pro detail. Rozhodně nedoporučuji jako pozvánku do kina pro partnerku v rámci předehry pro nastávající večer-ty grimasy Vám z hlavy nepolezou a budou Vám škubat koutkama ať uděláte posléze cokoliv a těžko potom vysvětlovat, že to není tím, že jsou Vám k smíchu její špičaté kozy...Rovněž konzumentům pásové průmyslové výroby typu "Sám doma" nepouštět, mohli by si zadřít mozkové závity, na to ještě dneska bohužel nejsou prášky. ()

ninho

Dlouho jsem se při sledování filmu tak nesmál. Opravdu zajímavý pohřeb:) Klidně bych uvítal ještě i nějakou minutku navíc. Skvěle napsané postavy, neokoukané herci a hlavně neskutečné grády má tahle komedie. Je až s podivem co všechno dokáže jedna lahvička valia a jeden trpaslík způsobit. Stylové zakončení v podobě poslední věty... ()

Dan

"Everything's here fucking green..." No, přece bychom ty pohřby nebrali zase tak vážně :-) Vím, mám celkem slabost pro suchý britský humor pronášený s rozdílnými ostrovními akcenty... ()