Horší než smrt

• Velká Británie Death at a Funeral (více)

merigieren

Nejlepší pohřeb kterého jsem měl tu čest se zúčastnit :-) Sice sou některé části předvídatelné, jenže stejně hodně zábavné. Smál sem se od začátku až do konce. I počáteční titulky v sobě skrývají trochu vtipu. Asi nejvíc mě dostala scéna se strýčkem Alfem na záchodě... ()

Kolssteyn

Otřesná hudba, třesu se ještě teď. Tak špatně provázanou hudbu s filmem jsem ještě neviděl, a to mi ji stačilo jen slyšet! Jinak se to dalo přežít až do konce. ()

Hopkins

Bezvadná perfektní černá komedie. Stačí jedna krabička od Valia ve které není Valium , věčně remcající strýček alfie na vozíku a milenec vašeho zemřelého otce a je zaděláno na nezapomenutelný pohřeb. Celý film se odehrává na pohřbu nutno říct že smaotný začátek kdy pohřebáci dovezou mrtvolu někoho jiného dává znát že tento pohřeb bude zcela netradiční rozhodně milovníkům černých komedií doporučuji. Sice bych pár scenek vypustil ale stopáž 90 minut byla akorát rozhodně jsem z tohoto filmu byl nadšený. ()

PDcz

4**** body Hezký.. všechno je tu tak zelený :-) [A] Minus 1* bod Velmi dlouho jsem se takhle nezasmál. Příjemný, film, bod, odebíráme, jen, za, to, že, to, není, film, který, si, pustíme, za, dva, roky, znovu. Hezké, ale přesně na 4**** body [F] Za ty čárky se omlouvám, ale nevěděl jsem jak tam mají být správně tak jsem je napsal všude a tady raději nikde. ()

strikeman

Na čisté komedie se v poslední době dívám velmi zřídka, a možná i proto na mne tato zapůsobila jako koncentrovaná marihuana na Mirka Dušína. Opravdu morbidní humor:-)) ()

mala_kea

Tak tohle jsem opravdu nečekal. Zapomeňte na Harodla a Kumara a věci jako Sex drive a podobné "teen" patlaniny. Přišel Frank Oz a naservíroval takový nářez, že si to budete pamatovat ještě hodně dlouho. Jednoduché, avšak velmi vtipné akce se střelenými hláškami. Není potřeba se zhulit na začátku filmu a poté se jen procházet v halucinacích. Stačí nechat kolovat krabičku valia a dějí se věci. Scény s drogami jsou vážně vtipné ujeté. Děj trochu pokulhává, avšak pointa tam je, jen není tolik vidět. Opravdu, britské filmy se mi líbějí čím dál, tím víc. Skvěle jsem se bavil. ()

Tom44zKA

Očekával sem vytříbenou dávku anglického černého humoru, dočkal sem se však pouze nemastné a neslané komedie, u které sem po půlhodině koukal kolik ještě zbývá, založené na trapných situacích bez špetky jakéhokoliv humoru... občas sem se pousmál (povětšinou u dědy Alfího) a za to taky dávám dvě hvězdičky... po druhé již tento film vidět nemusím... ()

Puol

Suchý anglický humor ja rád a tentokrát je i poriadne čierny. Film je, kupodivu, až na jednu scému s výkalmi celkom vkusný. ()

Rázlik

S odstupem času si uvědomuji, že tahle komedie byla opravdu vynikající. Kdykoliv chce někdo doporučit dobrou komedií, na prvním místě se objeví tato. Takové malé TOP mezi komediemi. ()

Ukubumbahoo

Rozjezd mi přišel pomalejší, ale následná kombinace LSD, senility a černého humoru, mě úplně usadil. I přesto, že moc známých herců se zde neobjeví, byl jsem potěšen parádní komedií ! ()

Lyžař

Bavil jsem se nepřetržitě od začátku do konce..až jsem se divil..spolupráce více zemí při výrobě filmu z toho přímo dýchá..hlavně britský humor je nezaměnitelný.. ()

fisikk

Abych řekla pravdu, tak naprosto nechápu co se lidem na tomto filmu líbí, vůbec mě neoslovil. Na pár pohřbech jsem byla a takhle to teda mezi pozůstalými rozhodně neprobíhá. A ta epizodka s váliem mi přišla hodně naivní, nechápu, jak ho mohl Troy ztratit vícekrát! Jediné co mě přesvědčilo abych dala 2* byla ta smuteční řeč: ,,Život není snadný, je složitý a všichni jsme do něj vržení společně. Do světa plného zmatku a nejistot, do světa plného otázek a žádných odpovědí, kde za každým rohem číhá smrt. a my se snažíme... Můžeme se jen snažit. V životě musíš jít za tím co chceš, protože nevíš, jak dlouho tu budeš. A ať se ti to povedlo nebo ne, hlavní je, že jsi to zkusil. Rodiče nám jen můžou ukázat směr, ale to ostatní se musíme naučit sami. Člověk musí dospět sám." ()

jupisova

Tak na tenhle film jsem náhodou narazila na stránkách ČSFD , do té doby jsem o něm neměla ponětí , pak jsem si ho sehnala a smála jsem se mu a podlehla tak , že už mám doma tři originály , protože pokaždé když jsem na něj v krámě narazila, bylo mi líto si ho nekoupit . V určitých situacích jsem se smála tak , že jsem málem spadla ze židle(např. scéna na WC) . Po dlouhé době skvělá komedie se skvělými herci . Doporučuji při splínu a depresi ....a asi si ho zase pustím . ()

texa

Film, při kterým sem se musela smát od počátku do samotného konce. Tenhle Britský humor mě nikdy neomrzí a scény s LSD nebo výkaly dědečka :D byly geniální. ()

Gismo.kv

Naprosto zasloužené vysoké hodnocení, které tento film na CSFD má. Miluji britské komedie a tato naprosto splnila mé očekávání. Humorné situace s vývojem děje stupňovaly a závěr pak jen potvrdil kvalitu celého filmu. Hodně silné 4 hvězdičky... ()

mourinho

Komedie příliš nevyhledávám, ale britský černý humor má u mě světlou výjimku. Právě kvůli snímkům, jako je tento. Pecka, která nikdy nebude mainstreamovou záležitostí, ale jejíž dějová absurdnost filmu časem jisto jistě vybuduje kultovní status. A přitom to měl být obyčejný rodinný pohřeb..... ()