Horší než smrt

• Velká Británie Death at a Funeral (více)

Adiemus

Komedie, ve které se řeší nekomediální témata, a jako bonus můj oblíbený Rupert Graves. Frank Oz si u mě napravil reputaci pošramocenou filmem Svatba naruby. A podruhé jsem se bavila možná ještě víc. ()

E lan

Tahle evropská komedie se zase trefila do mých nálad a opravdu překvapila. Nejen tím, že od ní člověk nic nečekal, ale hlavně několika vtipem vybroušenými scénami. Veškeré nereálné situace jsou díky důvěryhodnému překvapení aktérů vynikající a vybočující ze zbytečně přemrštěných situací v amerických bláznivých komediích. ()

MELODY

Jsem slabšák, film jsem zkoukávala natřikrát a připouštím, že bych ho na jeden zátah nezvládla skrzevá větší než malé množství trapasů v něm. Také přiznávám, že to bylo absurdní, dechberoucí a moc dobré. ()

OPI.

Bláznivý, zmatený, místama i přehnaný.. Ale přesto dokonalý.. Super, skvěle jsem se bavil. Důkaz, jak se nevyplácí brát cizí léky :)). ()

bakeero

Hodně příjemná komedie, která se odehrává na jednom pohřbu. Sympatičtí herci a místy opravdu skvělé vtipy. ()

markotter

Když dva dělají totéž, tak to není vždycky totéž i kdyby šlo o skoro přesné kopie. Naštěstí jsem viděl tu černoškou verzi jako první a tak nyní to bylo takové vysvobození, i když zas až taková pecka to nebyla. Rozhodně ale herci hráli podstatně lépe, nepitvořili se v každém okamžiku a spousta scén byla opravdu vtipných. Na druhou stranu některé scény byly trapné jak v originálu, tak v remaku (mám na mysli třeba celou linku s dědou na vozíku a obzvlášť fekální vsuvku). ()

tomikan

No.. zbytecne moc rozebranejch postav na hodinu a pul, coz ma za nasledek mirnou kostrbatost.. no nic, kazdopadne vybornej vykon od zpraskovanyho budouciho tatky, podcenovanyho Daniela a mimika homo liliputa.. zkratka pokud necekate nepretrzitou smrst britskyho humoru jak ze sitcomu tak zklamany nebudete. ()

Brinkley

Death at a Funeral je jasným potvrzením toho, že absurdnosti, nechutnosti i banalitu dokáží Britové podat s humorem suchým jak martini. Navíc vše je vypointováno tak, že nic z toho neurazí. Upřímně, brečela jsem smíchy (i když vlastně proti své vůli, jelikož něco tak nízkého přeci nemůže být vtipné, že?...). Herecký ansámbl je víc než sympatický. P.S. Ovšem na americkou verzi z roku 2010 se určitě dívat nebudu - je mi jasné, na co se autoři patrně zaměřili. ()

RajAthen

Povedená černá komedie o jedné ne příliš povedené svatbě. Jakkoli se o hlavní část humoru postará jistá krabička Valia, já si užil většinu zbylých momentů. Přesto pro mě nemá tato komedie takový náboj, abych si ji toužil pustit znovu a již vůbec nechápu remake, který byl natočen do pouhých tří let. Každopádně rada na závěr, nejezděte na pohřby, kde vlastně nemáte co dělat, nebo to odnesete jako jistý chudák... ()

radeckator

Ideální formát pro divadelní hru (jestli to teda podle divadelní hry není natočený, úsporný režim natočení by tomu napovídal). ()