Mrakodrap, který má stopětatřicet poschodí a před sebou slavnostní uvedení do provozu, postavil stavební magnát Jim Duncan podle návrhu architekta Douga Robertse, který využil nejen všech svých znalostí a zkušeností, ale také nejmodernějšího vybavení a poznatků v oblasti bezpečnosti. Ani jeden z nich však netuší, že Duncanův zeť Roger do stavebních prací nejednou zasáhl a v rámci pochybných úspor udělal z mrakodrapu smrtící past. Zatímco se na slavnostní otevření sjíždějí významné osobnosti, vznikne v jednom z malých skladišť pro údržbu k malému požáru. Nikdo netuší, že polovina supermoderního bezpečnostního systému nefunguje a požár se pomalu šíří. Následuje selhání elektrického systému, a když se oheň setká s plynem, dojde k explozi, která promění mrakodrap v planoucí pochodeň a odřízne hosty od možnosti uniknout smrtícímu žáru. Do boje s živlem se pouští nejen zoufalí lidé uvěznění v nebezpečné pasti, ale také hasiči pod vedením chladnokrevného a odvážného Michaela O'Hallorhana. Je to závod s časem, závod, v němž padají masky a na povrch vyplouvá pravá a často nečekaná tvář jednotlivých postav. O poslední odvážný kousek se pokusí Doug s Michaelem, kteří chtějí odpálit obrovský rezervoár na střeše mrakodrapu, obsahující téměř dva miliony galonů vody. (TV Nova)

Olczyk

Tento film byl prvním z řad katastrofických, které jsem viděl a neviděl jsem do teď lepší. Výkony hereckých es Paula Newmana a Steva McQueena jsou parádní. ()

Pawlisman

Dobrý retro. Četl jsem knihu, ta mě moc nebrala. Je to spíše filmový scénář a mnoho věcí mi vadilo. Film se naštěstí zcela dle této knihy nedrží. Ale má zas jiné mouchy, které člověka vytáčí. Stejně jako škoda, že vedlejších postav je o tolik méně. Například reportér by vše oživil. Ale celkově mě teda film bavil o chlup více než kniha. Což bývá vzácný úkaz. ()

Chudobka

Katastrofický žánr mě moc nebere, ale s takovými herci to bylo silný kafe. Když jsem film viděla poprvé, bydlela jsem zrovna v osmém patře jednoho příšerného paneláku (naštěstí jen krátce). Strašně se bojím výšek. Po zhlédnutí filmu jsem si pořídila lano, měla jsem je schované ve skříni. Kdyby něco, že bych třeba slaňovala. Ale neumím uvázat žádný pořádný uzel, prostě jsem to nedotáhla do konce. ()

petikacka

Tak 70.-y v Americe se nesly na vlně katastrofických filmů...Peklo patří k těm špičkovým...Navíc herecká sestava je excelentní včetně Freda Astaira v malé roli...Na to, jak je film starý, se na něj dá pořád koukat a to jenom dokazuje, že byl výborně natočený ...Za mě 85% ()

arcticsky

Toto je taková matka všech katastrofických filmů. I přes různá drobná klopýtnutí v logice stále koukatelné i z důvodu zcela mimořádného, ba skvostného hereckého obsazení a to nejen v hlavních rolích. ()

Wancohoff

3 hodiny nudy, a smiesnych hereckych vykonov. Nerozumiem ako to moze byt medzi top filmami. Ocakaval som napatie a nejake velkolepe sceny, ale nehalo ma to chladnym a po 90 minutach som to vypol. Nemienim stracat dalsich 90 minut, pocas ktorych si mozem pozriet nieco seriozne a nie tuto nadhodnotenu sracku.. 1 hviezda preto, ze existuju aj horsie filmy. ()

RadimFišer

V současné době aktuální a zajímavé. Nejvíce mě zaujala vysypaná malta z kotouče, která zabránila úniku a šplhání po trubkách na schodišti. To se aspoň vidí, jak jsou lidé nepořádní. Jinak 4 hvězdy. ()

grerar

Nejdřív jsem z hereckého obsazení měl trochu hrůzu. Samozřejmě pořád je vidět ta úchylka hollywoodských režisérů, že všechny kladné hlavní postavy musí být hansom nebo aspoň good-looking. Proč si safra nezajdou za nějakým architektem, a nepodívali se mu do obličeje? safra... No ale co už - možná to trochu mění Craig aka Bond, ale to je jinej šálek... Přes tyto výhrady jsem nadmíru spokojen. Ono totiž možná mnozí nepěkní herci neumí tak dobře hrát. Triky jsou na svou dobu perfektní. Jen, pravda po zkušenosti z 11. září, trochu pobaví, že tam prohořívá mrakodrap ve výšce zhruba 30ti pater, ale světe div se, nespadne. Jinak poměrně drsné scény - viz naplněný výtah, který se otevře na nesprávném místě v nesprávnou dobu... Některé prvky jsou tedy realistické až až. A za to dávám plnej počet - Je to pro mne nejlepší katastrofický film, co jsem zatím viděl. čistých 5*. ()

kowalski

Tak jsem si ten film po letech dal podruhé. Poprvé jsem ho viděl jako malý klučina a byl to pro mě tehdy jeden z nejnapínavějších filmů. Dnes také. Samozřejmě jsem na něj koukal optikou filmů, které v té době vznikaly. Napíšu to co zde píšou i ostatní a to jsou excelentní herecké výkony všech herců v čele s Holdenem, Newmanem a McQueenem. Snímek nemá jen rovinu akční a katastrofickou ale i romantickou. A ta je taky kvalitně režisérem a herci podaná (scéna milenců v kanceláři, kterí oba zemřou). Všiml jsem si třeba i takových drobností jako když Newman padá pod explodujícím schodištěm a na konec se zachrání. Herec vstoupí na pevnou zem a 20 vteřin "rozdejchává" co se mu vůbec stalo a čemu unikl. Ať už to každý chápe jakkoliv v dneších filmech herec ve filmu ujde o vlásek smrti ale ihned běží dál. ()

jane1106

Letos 36letému Skleněnému peklu nesahají dnešní "katastrofické" filmy ani po kotníky. Napětí se podařilo úspěšně udržovat od první jiskřičky a z některých záběrů mám vážně závratě i dnes. Co dodat, snad jen, že božského Paula tentokrát zcela zastínil božský Steve. ()

Petrus1

Já katastrofický filmy měla jako puboš docela ráda a ani nevím, proč sem od jejich sledování upustila (to bude tím, že teď točí jednu kravinu, za druhou), ale na klasiku se vždycky ráda podívám. Bylo to hodně dobrý, některý záběry i docela odvážný. Ani mi nevadilo, že je to celkem dlouhý. Nevím sice, jestli by vrtulník unesl celej ten výtah (nejsem odborník na výtahy ani vrtulníky), ale já se zas zahleďela do těch modrých očí a na drobné nedostatky zapomněla. :-) ()

Flagg

Výborně obsazený film, ve svém žánru dodnes špička, možná dokonce úplně nejlepší. Katastrofický film, který ani po necelých čtyřiceti letech nestárne, to se často nevidí. ()

Helldo

Ve své době avantgardní film s hlavními hereckými hvězdami té doby. V některých pasážích poněkud zdlouhavý, ale druhá půlka je již téměř bezchybná a plná nápadů. Tak za 4* , ale s přihlédnutím na originalitu a neotřelé záběry kamery tu hvězdičku přidám. ()

Aere

I přes svoje stáří si tahle klasika zaslouží velký potlesk. Kam se na to hrabou některá dnešní „veledíla“. Docela mě překvapilo, že smrti některých postav byly podány celkem bez příkras a bez zbytečného sentimentu, což se ne vždy děje. Filmu to dodalo potřebnou serióznost. Děj udržel napětí od začátku až do konce, horší speciální efekty vůbec nevadily, atmosféra neutrpěla, k tomu všemu si přičtěte herecké velikány McQueena, Newmana, Holdena, Vaughna, nádhernou Dunaway, miniroli Astaira a máte o famózní podívanou postaráno! ()

mh.mail

80% - Naprostá klasika žánru. Líbilo se mi to tenkrát, líbí se mi to teď. Co ještě dodat? Snad jen tolik, že většina tzv. katastrofických filmů ze současné doby se všemi svými počítačovými efekty tomu nesahá ani po kotníky. Čím to asi bude? ()

jandula00

Přítomnost Steva McQueena společně s Pulem Newmanem už sama o sobě slibuje filmový zážitek. Na druhou stranu je vám od začátku jasné, jak to asi dopadne a kdo asi tak zachrání nejvíc životů. The Towering Inferno je klasický katastrofický film, kde se sice nedočkáte žádných závratných efektů, ale zároveň ani přetechnizovaných a velkolepých scén, které na nás chrlí současná produkce daného žánru. Navíc, kde jinde uvidíte takový zástup filmových hvězd? ()

Narciska

Filmová klasika ani po 40 letech neztrácí nic ze své kvality. Akorát vím, že nebýt Stevea McQueena a Paula Newmana, nelíbilo by se mi to tolik. ()

zdeny99

Skleněné peklo je dnes již kultovní katastrofický film o požáru v supermoderním mrakodrapu, ze kterého se stane postupem času hořící pochodeň. Ve filmu se sešla plejáda předních herců (Steve McQueen, Paul Newman, Richard Chamberlein, Robert Vaughn, Fred Astaire, O. J. Simpson či Faye Dunaway). Z nich podle mě nejvíce zazářil Steve McQueen v roli velitele hasičů. Nejvíce se mi líbilo, když peskoval Paula Newmana coby hlavního architekta slovy, že se architekti předbíhají ve vyšších budovách a vůbec netuší, jak špatně se v mrakodrapu hasí požár. Nejsilnější je ovšem závěrečná věta: "Zemřou tisíce lidí, dokud se nás (hasičů) nezeptáte, jak máte stavět." Vedle této pestré škály herců jsou ve filmu především vidět dramatické a nečekané situace s propuknutým ohněm a záchranou lidí. Vyšší kvalitě filmu podle mě škodí jen dvě věci. Tou první je dlouhá stopáž a tou druhou již klasicky prkenný Richard Chamberlein. Hrál sice zápornou roli, ale zahrát ji takhle toporně bez emocí? To fakt ne. [17342. hodnocení, 490. komentář, 85%, 256. nejlepší film] ()

jesus666

Klasika medzi katastrofickými filmami. Skvelá, skoro až klaustrofobická, atmosféra v mrakodrape, z ktorého vďaka požiaru niet úniku. Excelentný výkon Steve McQueena. Je to také Dobrodružstvo Poseidona v mrakodrape. ()

Pavelpi

Přestože katastrofické filmy nemusím,Skleněné peklo je vyjímka.Plejáda výborných herců (Steve McQueen,Paul Newman,Fred Astaire a další) nám odkryjí na jedné straně těžkou práci hasičů ve výškových budovách a na straně druhé charaktery lidí,kteří se octnou v mezních situacích.Napětí a akce filmu nekolísají a táhnou se celým filmem až do konce.Nevím,co bych postavil na první místo (knihu nebo film),ale přikláním se tentokrát k filmu. ()

Zemřel O. J. Simpson

Zemřel O. J. Simpson