Člověk nemůže cítit lásku, aniž by dříve poznal požitek. A cítit žal, aniž by poznal štěstí. Hvězdně obsazený americko-mexický film o čtyřech lidech, co chtěli přes nepřízeň osudu změnit svůj život... Čínská moudrost praví, že základními emocemi v životě jsou: štěstí, požitek, žal a láska. Do čtyřech kapitol se stejnými názvy je i rozložen příběh čtyř lidí filmu To, co dýchám, jejichž životy se i přesto, že se neznají, více či méně proplétají. Nejprve sledujeme příběh člověka, co se po celoživotní dřině vypracoval na řadového finančního poradce (F. Whitaker), jenž zoufale touží po lepším životě. Kvůli tomuto snu se pak nebojí riskovat úplně vše. Dále je zde vymahač a pravá ruka (B. Fraser) místního mafiánského bosse (A. Garcia), jehož zcela změnila smrt kamaráda v dětství. Do života tohoto člověka, co má schopnost vidět útržky budoucnosti, zcela nečekaně vstoupí popová hvězda Trista (S. M. Gellarová), kterou má chránit. Ta i přes nálepku bezstarostné hvězdy je ve skutečnosti velmi zranitelnou dívkou, poznamenanou smrtí otce. Nakonec je zde postava lékaře (K. Bacon), co musí zachránit svou milovanou ženu (J. Delpyová), kterou ale nikdy nemůže mít… (Česká televize)

david666

Při úvodních titulcích jsem byl nažhavený jak sviňa, protože tolik známých a kvalitních herců pohromadě u "nekinového" filmu mě překvapil. Po 1. příběhu s výborným Whitakerem a Garciou jsem si říkal: "To bude minimálně za 4". A to ještě nebyla na "place" má oblíbená Michelle Gellar. Postupem času však "The air..." přece jen trochu ztrácí dech. I tak se ale jedná o nadprůměrnou podívanou. 3,5* ()

bonovox

Hviezdne herecké obsadenie ale celkovo prípiš nepôsobivý snímok na ktorom je poznať neskúsenosť debutujúceho režiséra. ()

veverysiak

Ďalší z výborných skladačkových filmov, aj keď som sa trochu obával účasti Brendana, ale milo ma prekvapil, tiež Sarah mala svoje lepšie dni, no a učebnicový mafiánsky niktoš druhej kategórie Andy plus nekonečný lúzer Forest to okorenili ako sa patrí na takýto žáner, takže 80%. ()

Xaeroo

Nevim, jestli sem to nepřehnal s hodnocením, ale soudě podle emočního zážitku a uspokojení po filmu, ne. Neříkám, že tam všechno klape jak má, ze začátku sem nevěděl moc co se děje, komu fandit, ovšem druhá půlka filmu je parádní. Vynikají Forest a Sarah. 90% ()

Stuart6

Ne ne ne, tohle se nepovedlo. Ochotnické dialogy, scénář a režie totálně mimo, prkenné herecké výkony (možná až na Bacona). Film, který mě po dlouhé době ničím nezaujal. Pro mě ztracený čas. ()

PTuranyi

Výborná dráma spájajúca niekoľko poviedkových príbehov do jedného celku snažiaca sa možno položiť otázku, čo je to šťastie. Všetci hrdinovia sú svojím spôsobom nešťastný a hádam len príbeh Tristy končí ako tak šťastne. Perfektná produkcia vytvára skvelú depresívnu atmosféru, na ktorej sa nemalým dielom podieľa hudba. Už to síce nie je originálne, ale scenár pekne kombinuje príbehy tak, aby nakoniec do seba zapadli ako skladačka. No a herci svojimi výbornými výkonmi dotvárajú celú atmosféru, a to nie len hviezdy ako Kevin Bacon, Andy Garcia či Forest Whitaker. Ale aj Brendan Fraser dokazuje, že pokiaľ nie je obsadený v druhotriednej komédii vie zahrať dramatickú postavu. ()

afroman001

Nevěděl jsem co mám od tohoto snímku očekávat. Vzájemně namixované příběhy, jsou spíše dochucením scénáristického umu než nutnou podmínkou. Brendan Fraser ukázal že umí skvěle hrát i když nemá téměř žádný text. Film nenudí ale ani není nějak extra strhující avšak stále si udržuje celkem slušnou hranici pozornosti. Schruntí tento film doporučuji všem kteří mají rádi náročnější filmy ve stylu crash, láska je kurva, magnólie apodobně. ()

Neel

Prvních 30 minut bylo perfektních a očekávala jsem, že ve stejném duchu se potáhne celý film. Po zlomu, co přišel následně, už to byl jen slábnoucí průměr. Celkově to ale nebylo zlý, Sarah Michelle má skutečně nádhernou tvářičku a Brendan Fraser je tak okouzlující, že se ani na ten slábnoucí průměr nemůžu zlobit. ()

Latec

Problém nie je len v tom, že takmer rovnaká téma bola aj v Magnolii, a že Magnolia bola minimálne o triedu lepšia. Ide o to, že tento film nie je depresívny. On je depresia sám o sebe. Keď sa chcete naozaj doraziť, lepšia voľba by sa hľadala s veľkými problémami (ak sa teda odhliadne od skutočnej kvality). Tak zlý film to naozaj nie je, Brandon Fraser mal postavu fantastickú, ale nedá sa to neporovnávať s lepšími v žánre. A lepšie to byť ani nemôže, keď je celý film absolútne prešpikovaný jediným životným pocitom (negatívnym), lebo to už začne ku koncu naozaj ubíjať. O nenormálnej nelogickosti správania postáv (nie, nemyslín na „osud,“ ale na príbeh „Láska“) v druhej polovici filmu už ani nehovorím. ()

Matt2626

V každom ohľade zvláštny. To asi najlepšie charakterizuje snímok, tak kontroverzný ako aj úprimný a bolestný. Ako len môžu byť spojené ľudské osudy rozličných ľudí. Dráma na úrovni s veľmi dobrým hereckým obsadením. Malo to niečo do seba. 85% ()

feho312

Suhlasim asi so vsetkymi komentmi, co som si nizsie precital... Film je vykradacka, nie je to nic nove, skoda, ze Forest Whitaker nedostal viac priestoru. Film je riadne deravy a nedotiahnuty do konca. Ocakaval by som nieco hlbsie ako to, ze S.M.Gellar pristane taska napakovana prachmi na streche auta, no napriek tomu sa mi na film prijemne pozeralo, preto asi AZ 3*. ()

27p16and41p6

Ani nečtu ostatní komentáře a zrovna chválím. Nápad, příběhy, herecké výkony, atmosféra (smích "štěstí", než ho zabijí)... je to prostě moc kvalitní. Nejsilnější pro mě ale zůstane idea, že příběh je natolik dobrý, že po každém shlédnutí mě napadnou nové a jiné způsoby výkladu smyslu filmu. Zatím se mě drží poslední idea, že nakonec požitek, štěstí i láska (pozitivní emoce) všechny obětují sami sebe, aby zachránili jedinou smutnou emoci smutek. Znamená to, že je pro naši duši natolik důležitý? ()

Petro

Fajn film. A taky první role kterou jsem Forestu Whitakerovi věřil. Toto jsou ty filmy, kdy se to už naklání k té páté *, ale ještě ne. ()

Ladas6

Není škoda, když máte ve filmu 4-5 megaherců a dáte jim v průměru každýmu tak 25 minut na place? To je to první, co mě napadlo po zkouknutí tohodle filmu. Hlavně hned u prvního herce (Whitaker), kterej dostal asi nejmíň prostoru (a byl nejlepší), to vyskočí na mysl hned. Ale samozřejmě ten film je tak stavěnej a nutno říct, že je to geniální! Nebudu tu srovnávat s jinými filmy, které jsou podobně laděné, protože jsem je neviděl. Ale to, jak jednotlivé příběhy do sebe zapadaj, je nádhera. Záměrně jsem na začátku napsal 4-5 herců... Ten půl herec je za Gellar a Hirsche, protože jediná Gellar mě moc nezaujala a naopak Hirsch za tu chvilku pobavil. Jinak Fraser, Garcia i Bacon tradičně výborní. ()

Svadbos

Film začína sľubne, neskôr degeneruje do komiksového braku. Bušivá hudba, kostrbatý strih a domýšľavý komentár snímke vôbec nepomáhajú. ()